گروه خبری سیاسی

افشاگری نیوزویک از تروریسم رژیم صهیونیستی


مجله امریکایی نیوزویک در گزارش امروز خود اسرار تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی از سال 1990 تاکنون و شیوه های این رژیم برای شکار مبارزان فلسطینی، را افشا کرد.

رویداد24-مجله امریکایی نیوزویک در گزارش امروز خود اسرار تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی از سال 1990 تاکنون و شیوه های این رژیم برای شکار مبارزان فلسطینی، را افشا کرد. مجله آمریکایی نیوزویک نوشت: اسراییل برای ایجاد شبکه های تروریستی و جاسوسی از تجربه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برخوردار بوده و جیسون متیو، افسر عملیاتی این سازمان جاسوسی، در ایجاد شبکه تروریستی و اطلاعاتی اسراییل نقش عمده ای داشته است

نیوزویک افزود: رونن برگمن، جاسوس - خبرنگار حرفه ای اسراییلی در کتاب خود از زاویه متفاوتی به دنیای جاسوسان و ضد جاسوسان و تروریسم دولتی اسراییل نگریسته است. برگمن که در سال 1990 به عضویت وزارت جنگ اسرائیل درآمد و سه سال برای بخش تحقیقات جنایی آرتش این رژیم خدمت کرد و به یارگیری افراد دیگر پرداخت، در این مدت به فساد موجود در این نهاد نظامی آگاهی یافت و اینکه این نیرو در قاچاق مواد مخدر و انواع تخلفات از جمله فروش غیرقانونی اسلحه به گروه های تروریست خاورمیانه درگیر است.
نیوزویک می نویسد: برگمن شبکه های جاسوسی موساد را که با مدلسازی سیای آمریکا تشکیل شد و شبکه امنیت داخلی ( شین بت) و اطلاعات آرتش اسرائیل (امان) را بنیان نهاد.
برگمن در مورد انتشار کتابش به نام ' بلند شو و بکش'، در باره تاریخ اسرارآمیز ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی می نویسد: فکر می کنم آموزش و تجربه به کارگیری افراد برای جاسوسی، هرکسی که باشد، به شما این شناخت را می دهد که قالب فکری آنها را بشناسید.
کتاب برگمن، ترورهای هدفمند 60 سال گذشته رژیم صهیونیستی و شکار فراریان آلمانی (نازی) را که به جنایت جنگی در جریان جنگ دوم جهانی متهم بودند و همچنین کارشناسان شلیک موشک و سران عرب و مقام های عراقی که گفته می شد با برنامه هسته ای صدام همکاری می کردند، تا ترور دانشمندان هسته ای ایران، سران مبارزان فلسطینی و گروه مسلح حزب الله لبنان را در برمی گیرد.
به نوشته نیوزویک؛ شعار تروریست های اسراییلی این است: کسی که می خواهد تورا بکشد، بلند شو و او را بکش.
مقام های صهیونیست در 750 صفحه این کتاب، اعتراف کرده اند که در جریان این عملیات تروریستی، مواردی پیش آمده که افراد دیگری، به اشتباه ترور شده اند و یا کس دیگری که در صحنه ترور بوده است، مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است. اسراییلی ها اذعان دارند بسی سران فلسطینی را ترور کرده اند که چه بسا اگر زنده می ماندند، ممکن بود طرف مذاکره صلح با اسراییل می بودند.
برگمن همچنین در کتاب خود به فاجعه انسانی صبرا و شتیلا در سال 1982 توسط آریل شارون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی اشاره کرد که موجب کشتار و قتل عام فلسطینیان ساکن این دو اردوگاه پناهندگان فلسطینی شد.
یکی از خاطرات برگمن این بود که شارون در سال 1982 به خلبان جنگی اسراییلی دستورداده بود یک هواپیمای مسافربری را که موساد فکر می کرد حامل یاسرعرفات (رهبر وقت سازمان آزادیبخش فلسطین) است، هدف قرار داده و سرنگون کنند، اما در لحظه آخر اطلاعات خود را اصلاح کرد و باعث نجات جان 'فتحی' برادر کوچک یاسر عرفات شد که هواپیما متعلق به او بود.
برگمن در کتاب خود افزود: شارون که اشتیاق زیادی به کشتن یاسرعرفات داشت، سرانجام در سال 2004 موفق به مسموم کردن وی شد، اما آرتش اسراییل هرگونه صحبتی را در این زمینه ممنوع کرده است.

 

تبلیغاتی به نام "بارورسازی ابرها"


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد گرد و غبارهای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه زندگی در این منطقه واقعا سخت است، گفت: مهار کانون‌های گرد و غبار سیستان و بلوچستان موضوعی است که دولت باید در مورد آن تصمیم گیری کند.
تبلیغاتی به نام "بارورسازی ابرها"

رویداد24 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه بارورسازی ابرها هیچ تاثیری بر افزایش بارش‌های کشور ندارد،‌ گفت: بارورسازی ابرها صرفا جنبه تبلیغاتی و روانی دارد. سازمان هواشناسی به عنوان مرجع این موضوع بارها اعلام کرده که تاثیر مثبتی در وضعیت بارشی کشور ندارد.

عیسی کلانتری افزود: رئیس سازمان هواشناسی کشور بارها در مورد عدم تاثیر باروسازی ابرها بر افزایش بارش‌های کشور سخن گفته است. همچنین بر اساس اطلاعات این سازمان و گزارش‌های ثبت شده در ایستگاه دائمی شیرکوه یزد برای سنجش میزان بارش، بارورسازی ابرها هیچ تاثیری در بارش‌های این منطقه نداشته است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی حضور یافته بود، در پاسخ به تماس تلفنی یکی از شهروندان در مورد حمله خرس به حیوانات اهلی و خسارات مالی تحمیل شده، اظهار کرد: بخشی از حیات وحش مثل پلنگ و یوزپلنگ بیمه هستند و خسارات ناشی از آن‌ها پرداخت می‌شود. این شهروند هم می‌تواند با مراجعه به اداره محیط زیست منطقه خود در محل صورتجلسه‌ای تهیه و نسبت به دریافت خسارت ناشی از حمله خرس به دامش اقدام کند.

شهادت 122 محیط بان از ابتدای انقلاب

وی در ادامه در مورد وضعیت محیط بانان اظهار کرد: بعد از انقلاب 122 محیط بان حین انجام وظیفه به شهادت رسیده‌اند که متاسفانه مسائل مربوط به اعلام شهادت محیط بانان هنوز در کشور ما به‌طور کامل حل نشده است. افزون بر بحث شهادت محیط بانان سالانه حدود 8 نفر از محیط بانان زخمی که بخش عمده آنان از کارافتاده می‌شوند.

لایحه حمایت از محیط بانان تا دو ماه آینده به صحن علنی مجلس می‌رسد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد سرنوشت لایحه حفاظت از محیط بانان گفت: این لایحه در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و احتمالا طی یکی دو ماه آینده برای بررسی به صحن علنی مجلس می‌رسد. خوشبختانه نمایندگان دید مثبتی نسبت به این لایحه دارند و مدتی پیش طی دیداری که با علی لاریجانی - رئیس مجلس -داشتم از او قول گرفتم که از این لایحه حمایت کنند.

به گفته کلانتری با مصوب شدن لایحه حمایت از محیط بانان، آنان مشابه سایر گروه‌های نظامی تلفی می‌شوند و به عنوان ضابطان قضایی از امکانات و شرایط سایر گروه‌های نظامی برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی حقوق محیط بانان طی سال جاری تصریح کرد: متوسط افزایش حقوق کارکنان دولت در سال جاری 10 درصد بود اما از آنجا که اشل حقوقی محیط بانان پایین است درخواست کردیم که افزایش حقوق محیط بانان تا 20 درصد باشد که خوشبختانه محقق شد. از آنجا که بودجه‌های محیط زیست بودجه‌های استانی به حساب می‌آید خواهش می‌کنم که مسئولان و مدیران استانی توجه لازم را نسبت به حقوق محیط بانان داشته باشند.

آب ورودی از افغانستان به سیستان و بلوچستان به شش میلیون متر مکعب رسید

وی در پاسخ به پرسشی دیگر در مورد احیای تالاب‌ هامون اظهار کرد: آب سیستان و بلوچستان به ورودی آب از سمت افغانستان وابستگی شدیدی دارد. طی 30 سال گذشته متوسط ورود آب از سمت افغانستان به سیستان و بلوچستان 1.6 میلیارد متر مکعب بوده، این در حالیست که امسال این میزان به کمتر از شش میلیون متر مکعب رسیده است.

مهار گرد و غبار سیستان و بلوچستان وابسته به تصمیم دولت است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد گرد و غبارهای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه زندگی در این منطقه واقعا سخت است، گفت: مهار کانون‌های گرد و غبار سیستان و بلوچستان موضوعی است که دولت باید در مورد آن تصمیم گیری کند. دولت باید مشخص کند که آیا مهار گرد و غبار در اولویت است یا حفظ کشاورزی؟

وی تاکید کرد: بخشی از گرد و غبار سیستان و بلوچستان منشأ داخلی دارد و برای مهار آن نیاز به آب داریم اما آب این استان کافی نیست. در شرایط کنونی 46 هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان برای زراعت، لوله کشی شده است. از سوی دیگر 200 هزار هکتار شن‌زار وجود دارد که باید اقدامات لازم جهت تثبیت گرد و غبار در این کانون‌ها انجام شود بنابراین دولت باید اولویت سیستان و بلوچستان را مشخص کند.

ضرورت آموزش دانش آموزان و دانشجویان در حوزه محیط زیست

کلانتری در مورد ضرورت آموزش دانش آموزان و دانشجویان در حوزه محیط زیست اظهار کرد: دانش آموزان در دو سال ابتدایی تحصیل باید نسبت به محیط زیست علاقه‌مند شوند تا در کلاس‌های بالاتر حفاظت از آن را نیز آموزش ببینند همچنین آموزش‌های تخصصی محیط زیست باید تا مراحل پایانی دبیرستان و دانشگاه ادامه یابد. وزارت آموزش و پرورش در این زمینه اقدامات خوبی را آغاز کرده است. همچنین تقاضا کرده‌ایم که همه دانشجویان 2 تا 3 واحد حفاظت از محیط زیست را به‌صورت اجباری در دانشگاه‌ها بگذرانند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به پرسش یکی از شهروندان استان خوزستان در مورد آتش سوزی گسترده هورالعظیم اظهار کرد: 25 هزار هکتار از هورالعظیم دچار حریق شد و امیدواریم که دلیل آتش سوزی عمدی نباشد. واضح است که مهار آتش به شکل هوایی کار بسیار سختی است. از طریق زمین هم نمی‌توانیم آتش را مهار کنیم چون این منطقه هنوز مین روبی نشده است و ماشین آلات سنگین نمی‌توانند در این منطقه تردد کنند.

دولت عراق برای اطفای حریق هورالعظیم همکاری لازم ا نمی‌کند

وی با اشاره به اینکه آتش سوزی در قسمت عراقی هورالعظیم و در مرز ایران صورت گرفته است، گفت: دولت عراق حتما باید با ما برای مهار آتش هورالعظیم همکاری کند. این در حالیست که بار اول برای اطفای حریق 12 روز طول کشید تا دولت عراق اجازه مهار آتش توسط ایران و ورود آبپاش‌ها را بدهد. بار دوم نیز اخذ این مجوز 7 روز طول کشید. این در حالیست که اگر این اتفاق در ایران صورت گرفته بود مجوزهای لازم برای اطفاء در کمتر از یک ساعت صادر می‌شد.

کلانتری با اشاره به اینکه در خوزستان آتش سوزی زباله نیز وجود دارد، گفت: متاسفانه مشابه این اتفاق در جنوب تهران نیز مشاهده می‌شود. عده‌ای فرصت طلب با آتش زدن زباله به ویژه لاستیک‌ها باعث آلودگی هوا می‌شوند که از نیروی انتظامی تقاضا کرده‌ایم که این افراد را دستگیر و به محاکم قضایی معرفی کنند.

طرح مبارزه با جرایم اقتصادی نقش موثری در مبارزه با این جرایم دارد


معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: طرح مبارزه با جرایم اقتصادی در صورت تصویب در مجلس نقش موثری در مبارزه با این نوع جرایم دارد.
طرح مبارزه با جرایم اقتصادی نقش موثری در مبارزه با این جرایم دارد

رویداد24 ذبیح­ اله خدائیان با اعلام این مطلب افزود: به طور قطع همین برخوردها و اقدامات به ویژه در مقابل برخی مسئولان موجب شده است تا دستگاه قضایی در دوره ایشان بیش از پیش مورد حمله و هجمه قرار گیرد؛ هر زمان که با یکی از اطرافیان این افراد برخورد می‌­شود شاهد هستیم که بلافاصله تخریب‌ها نیز علیه قوه قضاییه آغاز می‌­شود.

وی با اشاره به شرایط و اوضاع خاص کنونی کشورگفت: سیر تحولات اقتصادی به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیان­گر این است که اقتصاد کشور هر پنج یا شش سال با نوسانات و بحران‌­هایی مواجه بوده است و به تبع آن افزایش ناگهانی قیمت‌­ها به خصوص در بخش مسکن، سکه، دلار و ... را مشاهده می­‌کنیم؛ که بی­‌تردید این موضوع نشان از ساختار بیمار اقتصاد است.

خداییان عوامل متعددی را در بروز نوسان‌­ها و بحران­‌های اقتصادی کشور دخیل دانست و خاطرنشان کرد: از جمله این عوامل، تک­‌محصولی بودن اقتصاد و تکیه آن به فروش نفت به عنوان مهم­ترین منبع درآمد کشور است؛ بدیهی است که چون قیمت نفت در بیشتر مواقع بسته به متغیرهای خارجی است، هرگونه نوسان در قیمت این محصول بر وضعیت اقتصادی  تأثیرگذار خواهد بود.

معاون حقوقی قوه قضاییه اقتصاد دولتی را از دیگر عوامل ایجاد نوسان­ و تلاطم­ اقتصادی در ادوار مختلف برشمرد و یادآور شد: پیش از انقلاب و به دنبال افزایش قیمت نفت سیطره­ دولت بر تمامی ابعاد اقتصاد کشور گسترانده شد و این امر باعث شد تا بخش خصوصی از عرصه اقتصادی عقب رانده شود؛ پس از پیروزی انقلاب با وجود دغدغه‌هایی نظیر لزوم اجرای عدالت اجتماعی و کمک به اقشار کم درآمد، درگیری کشور در جنگ تحمیلی هشت ساله، همچنین مصادره بسیاری از کارخانجات متعلق به سردمداران رژیم گذشته و پدیدآمدن موسسات و نهادهایی برای اداره این کارخانجات نه تنها از دامنه دولتی بودن اقتصاد کاسته نشد بلکه این سیطره گسترش نیز پیدا کرد.

وی تصویب قوانینی نظیر «قانون نحوه اجرای سیاست­‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی» را در پی چاره اندیشی مسئولان برای برون رفت از معضل تصدی­‌گری دولت بر اقتصاد برشمرد و تصریح کرد: با تصویب این قانون مسئولان دغدغه­ مند در این خصوص، سعی در آزادسازی اقتصاد و واگذاری صنایع و کارخانجات به بخش خصوصی داشتند؛ اما تاکنون موفقیت چندانی در این عرصه حاصل نیامده و معدود صنایع و کارخانجاتی هم که به بخش خصوصی واگذار شده یا به افراد فاقد صلاحیت لازم برای اداره­ ی آن واگذار شده که همین امر تعطیلی اکثر آنها و بیکاری کارگران را در پی داشته است و یا در مواردی دیگر هرچند دولت مالکیت را واگذار کرده است؛ اما مدیریت آنها را حفظ کرده و یا به بخش‌هایی واگذار شده‌اند که به اصطلاح امروزی­‌ها «خصولتی» هستند و عملاً باری از دوش دولت کاسته نشده است.

خدائیان در تشریح و تبیین عوامل ضعف اقتصادی کشور اضافه کرد: عامل دیگر در بروز ضعف اقتصادی کشور و ارتکاب جرایم در این عرصه شفاف نبودن اقتصاد است؛ به این معنا که ادارات، سازمان ها و نهادهای مختلف از ارائه اطلاعات به مردم خودداری و حتی عادی­ ترین موضوعات را محرمانه تلقی می­کنند و این امر بی­تردید زمینه­ ساز بروز و ظهور فساد و جرایم اقتصادی است.

این مقام قضایی در ادامه ضمن تأکید بر لزوم رفع موانع پیشرفت اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: در بیان مسائل و مشکلات نباید به نحوی عمل شود که ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و گسترش بی­ اعتمادی مردم نسبت به مسئولان نظام را در پی داشته باشد.

خدائیان ضمن انتقاد از اقدام برخی از افراد و مسئولان که با هدف مطرح ساختن خود و جلب توجه عمومی همه مسئولان را فاسد معرفی می‌­کنند تصریح کرد: این دسته از افراد به گونه‌­ای در رسانه­‌ها صحبت می­‌کنند که گویی فساد در جامعه سیستمی شده است؛ این اقدام بی تردید به اعتماد مردم آسیب می­‌زند. در ماجرای اضافه دریافتی برخی مدیران و مسئولان کشور یا به تعبیر عده­‌ای «حقوق­‌های نجومی»، برخی با افراط­‌کاری به نحوی وانمود کردند که گویی تمامی مسئولان نظام برخودار از چنین حقوق و دریافتی­‌هایی بوده­‌اند؛ این در حالی است که به استناد گزارش مراجع نظارتی، افراد مشمول این موضوع درصد ناچیزی از مجموعه مدیران کشور را تشکیل می­‌داده است.

معاون حقوقی قوه قضائیه در این ­باره تأکید کرد: با وجود آنکه مقام معظم رهبری در برخورد با مفاسد اداری و اقتصادی جدیت و حساسیت بیشتری دارند و بارها بر برخورد قاطع با مفسدان تأکید داشته­ اند؛ اما در عین حال تصریح ایشان بر این مهم است که نباید تصور شود که همه­ ی کارگزاران نظام فاسد هستند و یا فساد در جامعه سیستمی شده است.

خدائیان سخنان نسنجیده­ برخی افراد را در رسانه­ ها که موجب بی­ اعتمادی مردم و دامن زدن به نا­امنی در جامعه می­شود خطایی نابخشودنی خواند و گفت: در بیان مسائل و مشکلات نیز نباید راه افراط و تفریط پیمود؛ بلکه به موازات اظهار انتقادات، رعایت انصاف و بیان واقعیت­ها از ضرورت­های  نقد دلسوزانه و سازنده است.

معاون حقوقی قوه قضاییه سپس به بیان عملکرد دستگاه قضایی در برخورد با جرایم اقتصادی پرداخت و اظهار داشت: در هیچ دوره‌­ای مانند دوره حضرت آیت­ الله لاریجانی برخورد با جرایم اقتصادی و به خصوص دانه درشت‌ها صورت نگرفته است و به طور قطع همین برخوردها و اقدامات به ویژه در مقابل برخی مسئولان موجب شده است تا دستگاه قضایی در دوره ایشان بیش از پیش مورد حمله و هجمه قرار گیرد؛ هر زمان که با یکی از اطرافیان این افراد برخورد می­ شود شاهد هستیم که بلافاصله تخریب­‌ها نیز علیه قوه قضاییه آغاز می­‌شود.

وی با اشاره به اذن نامه رییس قوه قضائیه به رهبری جهت برخورد با مجرمان اقتصادی یادآور شد: برخی تشریفات آئین دادرسی موجبات اطاله دادرسی را فراهم می­‌کند؛ تشریفاتی از قبیل مواعدی که در قانون آئین دادرسی وجود دارد به لحاظ طولانی بودن آنها موجب اطاله دادرسی می‌­شود. در این استجازه، مواعد یادشده کوتاه شده­ است؛ و گرنه هدف این نیست که دقت در رسیدگی کم شود؛  بالعکس در آن تأکید شده است که دادگاه با حضور سه قاضی که بیش از 20 سال سابقه کار قضایی دارند تشکیل شود، تا ضمن تسریع در رسیدگی، دقت در صدور آراء قضایی نیز تضمین یابد.

خداییان سپس به طرح مبارزه با جرایم اقتصادی که با کمک قوه قضائیه تهیه شده و در مجلس شورای اسلامی مطرح است اشاره کرد و گفت: این طرح در صورت تصویب، نقش موثری در مبارزه با این نوع جرایم دارد.

وی سپس به عملکرد سازمان بازرسی کل کشور اشاره و اضافه کرد: این سازمان با نظارت به­ هنگام خود بر دستگاه‌­های دولتی و عمومی، مانع بروز بسیاری از جرایم و تخلفات شده است؛ عملکرد این سازمان موجب شده که بسیاری از مدیران و حتی نمایندگان مجلس به این نظارت­‌ها اعتراض کنند و اظهار دارند که نظارت این سازمان شجاعت کار را از مدیران می­‌گیرد؛ در حالی که نظارت این سازمان به منظور مبارزه با تخلف و فساد است نه ممانعت از اجرای مدیریت صحیح؛ متأسفانه در این میان برخی نیز با بیان انتقاداتی خارج از سبیل انصاف اظهار می­‌دارند که سازمان بازرسی نظارت نمی­‌کند.

فرزندان همه مسئولان که رانت‌خوار نیستند!


احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن استقبال از پویش «فرزندت کجاست؟» گفت: «پاسخگویی به این پرسش اعتماد عمومی را افزایش می‌دهد زیرا فرزندان همه مسئولان که از رانت استفاده نمی‌کنند. افزایش فشار جامعه مدنی حتی موجب می‌شود آن عده‌ای که از رانت استفاده می‌کنند نیز پشیمان شده و از این رویه دست بکشند.»
رویداد24 احمد توکلی نماینده پیشین مجلس و رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت ضمن استقبال از پویش مذکور به ثمربخش بودن آن امیدوار است. او معتقد است که اگر جامعه از مطالبه گری ناامید و خسته نشود حتما مسئولان را به همراهی واداشته و گامی اساسی در راستای مبارزه با فساد برداشته می شود.
 
اهم اظهارات توکلی به شرح زیر است:
 
*پویش فرزندت کجاست؟ به نظر من این رویکرد می تواند خیلی مفید باشد زیرا اخیرا شاهدیم که اتهامات بسیاری به فرزندان مسئولین زده می شود و متاسفانه برخی از این اتهامات نیز درست است و ثابت می شود. یکی از بهترین راه ها برای خروج از این فضا آن است که مسئولین به طور مشخص به این سوال پاسخ دهند و به اطلاع مردم برسانند که فرزندانشان کجا هستند و چه کاری می کنند. از این طریق حتی مشخص می شود که برخی مسئولین به خاطر همین موضوعات با فرزندان خود سازگارنیستند. با پاسخگویی به مردم روشن می شود که فرزندان مسولان از رانت مسئول بودن پدر خود استفاده می کنند یا به طور طبیعی زندگی کرده و اقدام خلاف شان خود ندارند. 
 
* پاسخگویی به پویش «فرزندت کجاست؟» اعتماد عمومی را افزایش می دهد زیرا فرزندان همه مسئولان که از رانت استفاده نمی کنند. افزایش فشار جامعه مدنی حتی موجب می شود آن عده ای که از رانت استفاده می کنند نیز پشیمان شده و از این رویه دست بکشند.

بازتاب سخنان رهبر ی در رسانه‌های جهان


دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم با مقام معظم رهبری
بازتاب سخنان رهبر ی در رسانه‌های جهان

رویداد24بیانات روز دوشنبه مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در رسانه‌های انگلیسی‌زبان بازتاب گسترده‌ای داشت.

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه در بخشی از سخنان مهمی خود تاکید کردند: ما فقط وقتی می توانیم وارد بازی خطرناک مذاکره با امریکا شویم که از لحاظ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به اقتدار مورد نظرمان برسیم و فشارها و هوچی گری های او نتواند در ما تأثیر بگذارد اما در حال حاضر مذاکره قطعاً به ضرر ما تمام می شود و ممنوع است.

درز همین راستا بسیاری از رسانه‌های انگلیسی زبان جهان به بازنشر بیانات ایشان اقدام کردند از جمله ؛ پایگاه خبری اسپوتنیک با اشاره به حرف‌های رهبر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم مذاکره با آمریکا اقدام به بازتاب سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کرد.

یورونیوز نیز با تیتر "رهبر ایران به دولت دستور عدم مذاکره با آمریکا را صادر کرد" به انتشار سخنان رهبر پرداخت.

هم‌چنین خبرگزاری فرانسه با تیتر "نه با آمریکا مذاکره می‌کنیم نه وارد جنگ می‌شویم" این بیانات را بازتاب داد.

اکونومیک تایمز نیز با تیتر مشابه "نه با آمریکا مذاکره می‌کنیم نه وارد جنگ می‌شویم" سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را منتشر کرد.

د نشنال بیشتر بر روی بخشی از سخنان رهبر که به عدم مذاکره با آمریکا تاکید و تمرکز کرد.

اعلام مرگ مغزی ابوبکر البغدادی


یک منبع امنیتی عراق امروز از مرگ مغزی ابوبکرالبغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش و تعیین جانشین وی خبر داد.
اعلام مرگ مغزی ابوبکر البغدادی
رویداد24 این منبع امنیتی عراق اعلام کرد ابوبکر  البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش دچار مرگ مغزی شده است و این گروه، ابوعثمان التونسی را به عنوان جانشین وی تعیین کرده است.

این منبع عراقی به السومریه گفت منابع اطلاعاتی تصریح کرده‌اند که نیروی هوایی در ماه ژوئن گذشته محل نشست سرکرده گروه تروریستی داعش را در خاک سوریه بمباران کرد که این حمله با تکیه بر اطلاعات دقیق صورت گرفت و به هلاکت شماری از سرکردگان و زخمی شدن تروریست‌های دیگر منجر شد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود از جمله کسانی که در این حمله هدف قرار گرفت،‌ابوبکر البغدادی بود که این حمله سبب شد وی به کما برود و نتواند فعالیت‌های خود را انجام دهد.

این منبع افزود این مسئله برخی از سرکردگان غیرعراقی داعش را به نامزد کردن ابوعثمان التونسی برای جانشینی ابوبکرالبغدادی کرده است که سبب بروز اختلافات تند و شکاف‌های بی‌سابقه‌ای در صفوف داعش شده است، زیرا سرکردگان عراقی داعش با نامزدی التونسی مخالف بوده‌‌اند.

روزنامه واشنگتن پست در بیستم می 2018 اعلام کرده بود ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش همچنان زنده و فعال است و ماموریت سری را به پیش می‌برد.
>