تبلیغات در تلکسیران

مهاجم سابق استقلال، ستاره فعلی نساجی

مهاجم سابق استقلال در ترکیب نساجی مازندران عملکرد خوبی از خود برجای گذاشته است.

به گزارش سایت روزنامه گل، محمدمهدی نظری مهاجم 26 ساله ای که در دوران حضور امیر قلعه نویی در استقلال سابقه پوشیدن پیراهن آبی های پایتخت را در کارنامه دارد، این روزها در ترکیب نساجی مازندران خوش می درخشد.
نظری از هفته دوم به جمع شاگردان جواد نکونام اضافه شد اما در هیچ مسابقه ای از ابتدا در ترکیب تیمش قرار نگرفت. با این حال او توانسته با همین دقایق کم بازی ستاره نساجی باشد. این مهاجم شیرازی در دیدار با تراکتورسازی به عنوان ذخیره وارد زمین شد و اولین گل تاریخ نساجی در لیگ برتر را به ثمر رساند تا زمینه ساز کسب یک امتیاز از میدان سخت تبریز باشد.
نظری در بازی های دیگری نیز که برای تیمش بازی کرده دو پاس گل هم فرستاده که یکی از آنها در بازی چهارشنبه شب با پرسپولیس بود. آمار خوبی که نظری را در زمره ستاره های تیم جواد نکونام در لیگ برتر قرار می دهد.

27 بوکسور به اردوی آماده سازی تیم ملی دعوت شدند

اکبر احدی 27 بوکسور را برای حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی بزرگسالان بوکس دعوت کرد.

با اعلام اکبر احدی، سرمربی تیم ملی بوکس بزرگسالان کشور لیست 27 نفره دعوت شدگان به اردوی آماده سازی سه هفته ای تیم ملی در اختیار فدارسیون قرار گرفت. این اردو از تاریخ اول مهر تا 21 مهرماه به مدت سه هفته در مجموع ورزشی انقلاب تهران ادامه پیدا خواهد کرد.

احدی پس از نخستین جلسه شورای فنی که حکم ابقای حضورش تا المپیک 2020 توکیو را دریافت کرده بود، برای حضوری قدرتمند در مسابقات آتی نفرات ذیل را به اردوی تیم ملی بزرگسالان فراخواند.

1) امید احمدی‌صفا (تهران)

2) مهدی حبیبی (کرمانشاه)

3) امین محمدزاده (مازندران)

4) هومن طوغانی (مازندران)

5) سیامک یقینی (توابع تهران)

6) عارف صفری (منطقه 6)

7) رضا سلیمانی‌فر (کهگیلویه و بویراحمد)

8) اشکان رضایی (خوزستان)

9) دانا اسماعیل‌زاده (کردستان)

10) کامیاب مرادی (کرمانشاه)

11) سجاد کاظم‌زاده (تهران)

12) علی ساربان (اصفهان)

13) شاهین موسوی (توابع تهران)

14) مبین کهرازه (سیستان و بلوچستان)

15) عباس افشارنیا (کرمانشاه)

16) عباس طاهریان (کردستان)

17) حسین دانشور (آذربایجان غربی)

18) محمد عزیزی (آذربایجان غربی)

19) صادق روحی (مازندران)

20) مرتضی ستاری (مازندران)

21) مسلم مقصودی (خوزستان)

22) محمد علی‌شهیدی (تهران)

23) سجاد موسوی (تهران)

24) دانیال شه‌بخش (سیستان وبلوچستان)

25) علی سپهر (تهران)

26) سجاد محمدپور (تهران)

27) امین صحرایی ( خراسان شمالی)

اسامی کادرفنی و مربیانی حاضر در اردو با اعلام احدی به زودی معرفی خواهند شد.

احسان روزبهانی: بوکس مافیاسست، برای مدال آوری باید لابی کنیم

احسان روزبهانی که به دلیل نبود مسابقات وزنش به بازی های آسیایی نرفت، روز اول شهریور با مراجعه به بیمارستان گردن خود را به تیغ جراحان سپرد.

حامد جیرودی/ احسان روزبهانی که به دلیل نبود مسابقات وزنش به بازی های آسیایی نرفت، روز اول شهریور با مراجعه به بیمارستان گردن خود را به تیغ جراحان سپرد و حالا هم دوره نقاهت خود را سپری می کند. این موضوع باعث شد تا به سراغ این بوکسور ملی پوش برویم و با او در خصوص جراحی که انجام داد صخبت کنیم و همچنین نظرش را درباره نتایج بوکس در بازی های آسیایی جویا شویم. روزبهانی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره داشت که فدراسیون بوکس برای مدال آوری ملی پوشان باید با فدراسیون جهانی لابی داشته باشد.

 

درباره عمل جراحی که روی گردنت انجام دادی، صحبت می کنی؟

دیسک قدیمی گردن داشتم که در این چند سال خیلی اذیت ام می کرد اما با آن مدارا می کردم. در این ماه آخر هم قصد داشتم برای ادامه تمریناتم به آلمان بروم که یکدفعه فشار زیادی به من وارد شد و دست چپم از کار افتاد و کامل فلج شد و حتی یک وزنه پنج کیلویی را هم نمی توانستم بلند کنم. این شد که به دکتر شریفی مراجعه کردم و او من را تحت عمل جراحی قرار داد.سه تا دیسک از من درآوردند. جالب بود که دکتر می گفت با خودت چه کار کردی که کتف، گردن و کمرت این قدر آسیب دیده است اما خدا را شکر عمل خوب و رضایت بخشی بود. که از دکترم تشکر می کنم و حالا هم دوران نقاهت را سپری می کنم.

 

هنوز هم گردن بند می بندی؟

بله سه ماه باید ببندم که در این گرما خیلی ام اذیت ام می کند اما چاره ای نیست و باید تحمل کنم.

 

در این مدت خیلی از علاقه مندان به بوکس سراغ تو را می گرفتند؟

مردم و هواداران خیلی به من لطف دارند. تا به حال هم که لطف خدا شامل حال من بوده و امیدوارم که دوباره بتوانم برگردم و محبت مردم را جبران کنم.

 

کی تمرینات ات را آغاز می کنی؟

راستش را بخواهید هفته سوم عمل رفتم تمرین کردم. چون حس کردم که بهتر شده ام. اما اشتباه کردم که وزنه سنگین زدم و برای همین گردنم دوباره درد گرفت. برای همین باز استراحت کردم و حالا هم قرار است دوباره پیش دکتر بروم تا من را چکاب کند و ببیند که چه زمانی دوباره می توانم تمرین کنم.

 

قبل از بازی های آسیایی که با تو صحبت می کردیم، خیلی امیدوار بودی که ملی پوشان بوکس مدال بگیرند اما این اتفاق نیفتاد!

من نگفتم که مدال می گیرند اما امیدوار بودم که خوب مسابقه بدهند. اتفاق بچه ها عالی مبارزه کردند. اگر مبارزه امید احمدی صفا و شاهین موسوی را دیده باشید، متوجه می شوید آنها چقدر خوب بودند. شاهین به حریف ازبکش باخت که در نهایت مدال طلا گرفت. من از قدیم گفته ام و حالا هم می گویم که فدراسیون بوکس باید لابی کند تا اتفاق های خوب برای ما بیفتد. دو تا میزبانی بگیرند که به ما هم مدال بدهند. بوکس همیشه دچار مافیا بوده و به حرفت گوش نمی کنند. ما هم باید لابی کنیم تا در این رشته به شرایط خوبی دست پیدا کنیم.

 

در همین بازی های آسیایی، ازبکستان در روز آخر همه مدال های بوکس را گرفت و در جدول مدال ها از ایران جلو افتاد.

به خاطر همین است که می گویمن باید لابی کنیم. قبلا قزاق ها مسئول بودند ولی حالا کار دست ازبک هاست. رئیس فدراسیون جهانی هم ازبک است و برای همین هوای این کشور را دارند. شما دیدید که قزاقستان یک مدال طلا هم نگرفت.

 

با این شرایط، وضعیت بوکس ایران را در آینده چطور می بینی؟

ما فدراسیون جوانی داریم و آقای ثوری هم مدیر خوبی است که خیلی زحمت می کشد. در کادر فنی هم آقای اکبر احدی حضور دارد که یک مربی عالی است اما بوکس برای موفقیت به چیزهای دیگری هم نیاز دارد. مثل پخش تلویزیونی و اسپانسر و برگزاری لیگ که باعث انگیزه گرفتن بچه ها می شود. الان هیچ کدام از این کارها نمی شود. یک مسابقه بوکس از تلویزیون پخش نمی شود و لیگ هم که نداریم. با این شرایط، کار سخت است ولی امیدوارم در آینده اوضاع تغییر کند.

 

راستی دوست صمیمی ات بهداد سلیمی هم که با مدال طلای بازی های آسیایی از ورزش قهرمانی خداحافظی کرد. درباره بهداد چه نظری داری؟

راستش من در آن حدی نیستم که چیزی بگویم. آقا بهداد خودش قهرمان المپیک و جهان است و حالا هم که مدال طلای بازی های آسیایی را گرفت و با قهرمانی کنار رفت که به او تبریک می گویم اما ای کاش که می ماند و تا المپیک 2020 توکیو وزنه می زد. با این حال او تصمیم گرفت که خداحافظی کند و برایش آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و به وجودش افتخار می کنیم.

دالیچ: دلیل شکست سنگین ما مقابل اسپانیا دوری از بازی تیمی بود

سرمربی تیم ملی کرواسی پس از شکست سنگین مقابل اسپانیا دلیل این شکست را دوری آنها از بازی تیمی عنوان کرد.

شب گذشته در ادامه لیگ ملت‌های اروپا از ساعت 23 و 15 دقیقه 7 دیدار در گروه‌های مختلف برگزار شد که در مهم‌ترین دیدار اسپانیا به مصاف کرواسی نایب قهرمان جام جهانی رفت. این دیدار پر گل و جذاب که با درخشش آسنسیو همراه شد با نتیجه 6 بر صفر به سود شاگردان انریکه خاتمه یافت.

زلاتکو دالیچ، سرمربی تیم ملی کرواسی پس از این شکست سنگین گفت: ما در این دیدار هیچ خطری را روی دروازه اسپانیا ایجاد نکردیم. بعد از دریافت گل دوم بازی برای ما تمام شد. تیم ملی اسپانیا نیز با اعتماد به نفس بالا و قدرت ظاهر شد.

وی افزود: زمانیکه ما به عنوان یک تیم بازی می کردیم همیشه موفق بودیم. زمانیکه از بازی گروهی دور شدیم این چنین همه چیز برای ما تمام شد. تلاش کردیم تا به سرعت بازی را درست کنیم و روش بازی خودمان را برگردانیم. شکلی که مقابل اسپانیا بازی کردیم راه حل نبود. باید درس بگیریم چون دیدیم وقتی بازی گروهی و تیمی انجام می دهیم چه نتیجه ای می گیریم و بالعکس وقتی از بازی تیمی دور شدیم این اتفاق افتاد.

عباسعلی گام نخست را محکم برداشت

حمیده عباسعلی نماینده وزن 68+ کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان در نخستین مبارزه خود از سد حریف ازبکستانی به راحتی عبور کرد.

به گزارش سایت روزنامه گل، هفتمین روز از هجدهمین دوره بازی های آسیایی اندونزی از صبح امروز(شنبه) آغاز شده است و در نخستین روز از رقابت‌های کاراته حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده نمایندگان کشورمان به روی تاتامی می‌روند.

در وزن 68+ کیلوگرم حمیده عباسعلی نماینده تیم ملی کاراته بانوان کشورمان در نخستین گام به مصاف کاراته‌کای ازبکستان رفت و این دیدار با نتیجه 7 بر صفر به سود عباسعلی به پایان رسید.

عباسعلی با چهار طلا و یک نقره قهرمانی آسیا برترین و پرافتخارترین بانوی کاراته قاره کهن است. وی طلای بازی‌های آسیایی اینچئون را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد.

نماینده ازبکستان و "آیومی حریف سنتی، سرشناس و پرمدال از ژاپن مهمترین حریفان عباسعلی در بازی‌های آسیایی هستند. عباسعلی طی یک و نیم ماه گذشته با شکست "آیومی" از ژاپن موفق به کسب مدال طلای قهرمانی آسیا شد.

کاروان عراق به کویت رسید/عربستان خواستار بازی با رقیب ایران شد

کاروان تیم ملی فوتبال عراق برای دیدار تدارکاتی با کویت به این کشور رسید.

 تیم ملی فوتبال عراق در راستای آماده سازی برای رقابت های جام ملت های آسیا 2019 به کویت رسید تا یک دیدار تدارکاتی با تیم ملی این کشور برگزار کند.

کامل زغیر، عضو فدراسیون فوتبال عراق نیز از نامه سعودی ها برای برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم ملی عراق در این کشور خبر داد. عراق رقیب اصلی ایران در مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 امارات است.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟