تبلیغات در تلکسیران

3 نکته مهم برای خلق محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی

3 نکته مهم برای خلق محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی

چندی قبل رزی بلیر، وبلاگ نویس، نویسنده و بازیگر، مجموعه استوری هایی را در اینستاگرام بارگذاری کرد. در این استوری ها مجموعا 250 نفر نقش مستقیم داشتند. سپس رزی اکانتی در توییتر ایجاد و استوری های قبلی را دوباره بارگذاری کرد. در توییتر نیز استقبال به مانند اینستاگرام بالا بود.

ماجرا از آنجا شروع شد که ماه گذشته رزی به همراه همسرش در پرواز نیویورک به دالاس حضور داشتند. با این حال به دلیل تهیه بلیت به صورت جداگانه صندلی آنها دور از یکدیگر بود. به همین خاطر رزی از خانمی که در کنار همسرش نشسته بود، تقاضای تغییر صندلی اش با خود را کرد. پس از این کار رزی اقدام به تهیه مطلبی جذاب از ماجرای آن روزش کرد. شاید در وهله نخست اقدام رزی منجر به تولید محتوای بسیار بی کیفیتی شود، با این حال افراد نابغه در حوزه بازاریابی و تبلیغات توانایی تبدیل هر المان معمولی به محتوایی جذاب را دارند.

هنگام بحث از شیوه ارائه تجربه خرید مطلوب به مشتریان معمولا ذهن رهبران تجاری به سوی تمرکز بر روی محصولات، خدمات پس از فروش، تخفیف های متعدد و تبلیغات فراوان می رود. اگرچه هر کدام از این اقدام ها در جای خود اهمیت بالایی دارد، اما فقط المان های سنتی توانایی جلب مخاطب را ندارند. منظور من در اینجا توجه به حوزه های تازه است. بر این اساس هر برندی توانایی تبدیل هر کدام از اقداماتش به تجربه ای به یادماندنی برای مشتریان را دارد. اگر نظر من را بخواهید، در این زمینه محتوای اکانت های تان در شبکه های اجتماعی بهترین فرصت محسوب می شود. 

در این مقاله من به سه نکته مهم به منظور خلق محتوایی جذاب در شبکه های اجتماعی اشاره خواهم کرد. الگوی من برای تهیه این توصیه های علاوه بر کمپین های بزرگ و موفق نحوه عملکرد رزی بلیر نیز بوده است. اجازه دهید به سراغ بررسی شیوه های تحول فرآیند جذب مخاطب و ارائه تجربه مطلوب از خرید به آنها برویم.

مطلب مرتبط:محتوا و نحوه تولید آن / همه چیز درباره خلق یک محتوای جذاب اینترنتی

1. بازنگری در معنای محتوای تان

بازاریابی محتوایی راهکاری هوشمندانه برای توسعه کسب و کار است. درست به همین خاطر برندهای بزرگی نظیر آمازون، نت فلیکس و گوپ سرمایه گذاری بالایی در این زمینه می کنند. هدف این برندها خلق محتوای جدید و ارائه آن به مخاطب است. در اینجا تولید محتوای نو و ابتکاری اهمیت بالایی دارد.

نکته مهم درخصوص شیوه کار بلیر اثبات امری جالب است. بر این اساس محتوای شما برای جلب نظر مخاطب نیاز به کیفیت بسیار بالا، برنامه ریزی دقیق و استفاده از آخرین ابزارهای روز ندارد. وی از محتوای در ظاهر ساده مانند اسکرین شات، پیام های متنی(در عصری که بسیاری پیام متنی را ناکارآمد تلقی می کنند)، ویدئوهای کوتاه و البته تصاویر و ویدئوهای ضبط شده با گوشی همراهش استفاده می کند.

من در زمینه بازاریابی تجربه نسبتا مطلوبی دارم. البته تخصص من بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیست. بر این اساس بیشتر دوران حرفه ای من به ساخت پادکست، ویدئو و مصاحبه حرفه ای گذشته است. به همین دلیل وقتی با نکات بلیر آشنا شدم، در وهله نخست باورشان برای من خیلی سخت بود. در هر صورت ترک محتوای استاندارد و اعتماد به محتوای معمولی در کنار حساسیت کمتر پیرامون نتیجه کار اصلا باب میل من نبود. وقتی نحوه کار رزی بلیر را مشاهده می کنید، انگار او اصلا خود را در جایگاه یک بازاریاب آنلاین تصور نمی کند. بر این اساس او صفحه خود را مانند یک اکانت معمولی مدیریت می نماید. وقتی دلیل این کار را اندکی قبل از وی جویا شدم، پاسخ وی کاملا واضح و تاثیرگذار بود: «محتوای رسمی که اغلب بازاریاب ها بدان اعتماد دارند، در شبکه های اجتماعی بسیار خشک و ناکارآمد قلمداد می شود. در شبکه های اجتماعی کاربران به دنبال محتوای حرفه ای و طولانی نیستند. در عوض آنها خوراک های کوتاه برای سرگرمی و در بهترین حالت یادگیری سریع می خواهند.

2. اهمیت آمادگی برای تصاحب فرصت ها

وقتی ذهنیت شما نسبت به فرصت مطلوب برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی و تبلیغات تغییر کند، دیگر موقعیت های مطلوب را نادر قلمداد نخواهید کرد. بر این اساس هر اتفاق بی اهمیتی نیز توانایی ایجاد سر و صدا را دارد. درست به همین خاطر بلیر و همسرش به نکته ای که تقریبا همه ما بدان بی توجه هستیم، دقت کردند. از دل همین توجه نیز یک رخداد بی نظیر در توییتر متولد شد. به توییت ذیل توجه کنید: «شب گذشته من و همسرم در راه بازگشت به خانه صندلی های متفاوتی در هواپیما داشتیم. به همین خاطر از خانم کناری شوهرم درخواست جابه جایی صندلی های مان را کردم. وی نیز با روی خوش به من جواب مثبت داد. به هنگام درخواست از وی من اندکی شوخ طبعی نیز به درخواستم اضافه کردم. بر این اساس به وی گفتم شاید فرد کناری شما در صندلی جدید عشق زندگی تان باشد.»

بی شک هیچ کدام از ما انتظار توییتی اینقدر صمیمانه از سوی یک کارآفرین و بازاریاب حرفه ای را نداریم. علت شکل گیری چنین برداشتی نیز نحوه سنتی رفتار کارآفرینان در جامعه است. آنها به طور معمول افرادی دقیق، تلاشگر و جدی به نظر می رسند. با این حال بلیر با تغییر این ساختار سنتی تصویر جدید از خود به مخاطب ارائه کرد. بی شک این تغییر عادت بود که توجه زیادی را در سطح اینترنت و شبکه های اجتماعی به خود جلب کرد.

به عنوان یک بازاریاب یا صاحب کسب وکار در مورد فرصت های پیش رو فکر کنید. به یاد داشته باشید که فرصت ها خودشان را به شما عرضه نمی کنند، بلکه شما از حوادث مختلف فرصت می سازید. به این ترتیب شاید امکان تبدیل جریانی کاملا معمولی با اندکی خلاقیت به فرصتی طلایی وجود داشته باشد.

3. ارتباط با مردم و خلق وفاداری

یکی از اهداف اصلی در تولید محتوا در شبکه های اجتماعی ایجاد رابطه ای نزدیک و صمیمانه با کاربران است. نتیجه این برقراری ارتباط نیز شناخت بیشتر آنها از شما، پسند مطالب و اعتماد بیشتر به برندتان خواهد بود. در حقیقت محتوای جالب باعث افزایش اعتماد مخاطب و اختصاص زمان کافی برای مطالعه مطالب شما می شود. به طور عکس، محتوای بی کیفیت و کلیشه ای باعث ایجاد ذهنیت مشخصی در مخاطب خواهد شد: این هم یکی دیگر از برندهای حوصله سر بر و کلیشه ای است.

یکی از مشکلات اساسی که من به هنگام کار با برندهای مختلف مشاهده می کنم، ناتوانی در برقراری ارتباط مناسب با کاربران در شبکه های اجتماعی است. این امر حتی در مورد برندهایی با محتوای بسیار جذاب نیز صادق است. بر این اساس باید دلیل محکمی برای این نوع بی توجهی کاربران وجود داشته باشد. خوشبختانه پاسخ این معما اندکی قبل کشف شده است. بر این اساس برندها باید فرد یا گروهی مشخص را برای برقراری ارتباط با کاربران در نظر داشته باشند. شاید در نگاه نخست این مفهوم بسیار شبیه به تیم پشتیبانی فنی باشد. با این حال منظور من چیزی فراتر از اینهاست. کارویژه تیم پشتیبانی رسیدگی به مشکلات مشتریان است. بر این اساس آنها معمولا با کاربران شبکه های اجتماعی که مشتری شرکت محسوب نمی شوند، کاری ندارند. اگر برند شما به دنبال تعامل بیشتر با کاربران در شبکه های اجتماعی است، باید نسبت به ایجاد گروهی به منظور تعامل و گفت وگو با آنها اقدام کنید. وظیفه این گروه از افراد صحبت و برقراری ارتباط با کاربران شبکه های اجتماعی است. پاسخگویی به کامنت ها و پیام های خصوصی و همچنین مشاهده، لایک و درج کامنت در پست های جالب برخی از کاربران از جمله اقدامات مناسب چنین تیمی خواهد بود.

مطلب مرتبط: چطور محتوای رسانه اجتماعی خود را هدفمند کنیم؟ (ویدئو)

به یاد داشته باشید که نکته مهم تعامل و ایجاد ارتباط با کاربران شبکه های اجتماعی به مثابه شخصیتی انسانی است. بر این اساس نوع رابطه ما باید از الگوی برند-مخاطب به مخاطب-مخاطب تغییر کند. توییت های جنجالی بلیر را به یاد بیاورید. وی به هنگام ارسال توییت مشهور خود که در بخش قبل بیان شد، خود را در سطح یک فرد خاص یا برندی شخصی تعریف نکرد. سنخ روایت گری وی درست مانند کاربران عادی بود. به همین خاطر مخاطب نیز به هنگام مشاهده آن احساس نفرت یا انزجار نمی کرد. شما نیز باید دقیقا الگوی بلیر را دنبال کنید. بر این اساس در عین حال که یک برند هستید، در تعامل با مخاطب آن را بروز ندهید. نحوه بیان شما در ارتباط با کاربران باید درست مانند سایر کاربران معمولی باشد. در غیر این صورت دچار مشکل بسیاری از برندهای دیگر در جذب مخاطب می شوید.

به موازات توسعه برندتان پیرامون چگونگی درگیرسازی گروهی از کاربران یا کارمندان تان برای اداره هرچه صمیمانه تر اکانت های تان در شبکه های اجتماعی فکر کنید. در حقیقت بهترین روش برای ایجاد ارتباطی صمیمانه و خودمانی با کاربران استفاده از افرادی مانند خودشان است. همکاری با افراد تاثیرگذار در مقیاس محلی یکی از شیوه های مناسب در این زمینه است. بر این اساس شما برندتان را در ظاهر یک شخص به مخاطب عرضه خواهید کرد.

به عنوان نکته پایانی به یاد داشته باشید که ارائه محتوای جذاب به مخاطب در آغاز بسیار دشوار خواهد بود. با این حال در مراحل بعدی کار شما راحت تر می شود. مشکل بسیاری از کسب وکارها پس از شروع فرآیند تولید محتوای جذاب توقف در میانه راه است. به هر دلیلی شما نباید چنین فرآیند مهمی را نیمه کاره رها کنید. به یاد داشته باشید که تداوم رمز موفقیت در شبکه های اجتماعی است.

شماره 1164 روزنامه فرصت امروز

شماره 1164 روزنامه فرصت امروز

چرا عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا کاهش یافت / دلایل التهاب بازار محصولات پتروشیمی در نیمه اول امسال از نگاه مرکز پژوهش ها

چرا عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا کاهش یافت / دلایل التهاب بازار محصولات پتروشیمی در نیمه اول امسال از نگاه مرکز پژوهش ها

فرصت امروز: بازار محصولات پتروشیمی در نیمه اول امسال با التهاب همراه بود. همچنین در 5 ماه اول امسال، قیمت محصولات پتروشیمی با افزایش مواجه بود و در عین حال، عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا با کاهش همراه بود. در همین ارتباط، مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت محصولات پتروشیمی در بورس کالا و دلایل عدم تعادل شدید این بازار به ویژه در حوزه محصولات پلیمری پرداخته است.

براساس آنچه مرکز پژوهش ها گزارش داده است، در پنج ماهه نخست سال 1397 تقاضای محصولات پلیمری نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است. این در حالی است كه بررسی پروانه های بهره برداری صادره در برخی از صنایع پایین دستی پتروشیمی در سه ماهه اول سال 1397 نشان از رشد منفی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

همچنین میزان تولید کالاهای منتخب صنعتی پایین دستی پتروشیمی در سه ماهه اول سال 1397 تغییر چندانی نداشته و در مواردی هم كاهش داشته است. به عبارت دیگر، بخش زیادی از محصولات پلیمری عرضه شده در بورس کالا به عنوان مواد اولیه تولیدات داخلی به مصرف نرسیده است (حدود 60درصد) و به صورت غیررسمی صادر و یا احتكار شده است.

ارز 4200 تومانی بازار پتروشیمی را بهم ریخت

نتایج این مطالعه نشان می دهد كه فضای رانتی ناشی از تفاوت نرخ ارز 42000 ریالی كه پایه محاسبه قیمت عرضه در بورس قرار می گیرد و نرخ ارز آزاد و تعیین محدودیت در سقف رقابت، دلیل اصلی جهش تقاضا در بورس کالاست. به عبارت بهتر، نتایج این مطالعه حاكی از آن است كه دستورالعمل وزارت صمت درخصوص تنظیم بازار محصولات پتروشیمی مورخ 1397/5/1، به شدت آثار نامطلوبی بر بازار داشته و با دامن زدن به تقاضای سوداگری بر شكاف هرچه بیشتر عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی به ویژه محصولات پلیمری افزوده است. این در حالی است كه تجربه سال های گذشته و شواهد موجود نشان داده است كه با ابزارهای نظارتی و كنترلی نمی توان از بخش تولید و فعالان واقعی اقتصاد در مقابل آثار مخرب این فضای ناسالم حمایت كرد و امكان انتقال رانت به انتهای زنجیره یا صنایع پایین دستی و درنهایت مصرف كنندگان تقریباً غیرممكن است.

علاوه بر این، در بخش عرضه محصولات پتروشیمی نیز مقدار عرضه در پنج ماهه اول سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 17درصد كاهش داشته است كه باید با رعایت كف عرضه به تفكیك گریدهای مورد نیاز صنایع داخلی و به صورت مداوم توسط صنایع بالادستی پتروشیمی از ایجاد تلاطم در بازار جلوگیری شود.

راهکارها و پیشنهادها

نتایج این گزارش نشان می دهد كه به طور متوسط حدود 15 تا 20درصد محصولات پتروشیمی به صورت خالص در داخل كشور و عمدتاً از طریق بورس كالا به فروش می رسد. نوسانات شدید نرخ ارز و قیمت گذاری های دستوری با هدف تنظیم بازار در نیمه اول سال 1397 با توجه به ضعف های نظارتی در اجرا، سازوكار بازار بورس را مختل و فضای بازار را ملتهب كرد. این شرایط سبب شد كه تقاضای محصولات پلیمری در پنج ماهه اول سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر و مقدار عرضه 17درصد كاهش یابد. در چنین شرایطی تولیدكنندگان واقعی با كمبود مواد اولیه مواجه شده و مجبور به خرید محصولات پتروشیمی از بازار آزاد با تفاوت قیمتی حدود 40 تا 200 درصدی شدند.

بازوی پژوهشی مجلس در پایان این گزارش، چند راهكار توصیه کرده است:

* اجتناب از هرگونه مداخله قیمت گذاری در بورس كالا: بررسی روندهای قیمتی در بورس كالا نشان می دهد كه هرگونه مداخله قیمت گذاری در بورس كالا و تعیین قیمت سقف و قیمت پایه به صورت دستوری، سازوكارهای بازار بورس را مختل كرده و اثربخشی این نهاد را مخدوش می كند. براساس ماده 18 قانون «توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید در راستای تسهیل اجرای سیاست های كلی اصل چهل وچهارم قانون اساسی» مصوب 1388، دولت مكلف است كالاهای پذیرفته شده در بورس كالا را از نظام قیمت گذاری خارج كند.

* حذف رانت توزیع شده در زنجیره ارزش پتروشیمی: مرکز پژوهش ها پیشنهاد داده که خوراك محصولات پتروشیمی و محصولات عرضه شده در بورس كالا با نرخ ارز بازار ثانویه محاسبه شود، براساس برآوردهای انجام شده عواید حاصله از این سیاست حدود 300 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

* رعایت كف عرضه محصولات پتروشیمی متناسب با نیاز داخل در بورس كالا: رعایت كف عرضه محصولات پتروشیمی متناسب با نیاز داخل در بورس كالا به صورت مداوم و به تفكیك گریدهای مورد نیاز صنایع داخلی (كسب مجوز صادرات توسط گمرك پس از تأیید بورس كالا) ضروری است.

* اتخاذ روش های كنترلی مناسب تر توسط وبگاه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت: علاوه بر بررسی پروانه بهره برداری و مقدار تولید متقاضیان خرید از بورس، معیارهای مكمل ازجمله مصرف آب و برق واحدهای تولیدی، عملكرد بیمه و مالیات بر ارزش افزوده پرداختی، می تواند در شناسایی تولیدكنندگان واقعی و برآورد مواد اولیه مورد نیاز آنها مؤثر باشد.

* ضرورت همكاری دستگاه های مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت: همكاری دستگاه های مرتبط ازجمله وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت نیرو با وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف رصد اطلاعات و ارزیابی دقیق خرید از بورس كالا توسط وبگاه بهین یاب.

* تهیه بسته حمایتی از بخش صنعت و تولید كشور: با توجه به افزایش مشكلات بخش تولید در شرایط دور جدید تحریم ها، باید همزمان با آزادسازی قیمت ها، بسته حمایتی توسط دولت برای كمك به بخش صنعت و تولید كشور تدوین شود. در این بسته می توان از محل درآمدهای ایجادشده برای دولت از طریق حذف رانت های موجود در زنجیره تولید محصولات پتروشیمی، راهكارهایی برای حل مشكلات صنایع آسیب پذیر مدنظر قرار داد. در این بسته حمایتی باید تعدیلات قیمتی برای جبران خسارت های احتمالی تولیدكنندگانی كه با دستگاه های دولتی قرارداد منعقد كرده اند، لحاظ شود.

* استفاده بیشتر از ظرفیت موجود در بورس کالا درخصوص خرید از بورس براساس انعقاد قراردادهای بلندمدت میان شرکت های پتروشیمی و صنایع پایین دستی: در حال حاضر این امکان وجود دارد که شرکت های پتروشیمی و صنایع پایین دستی با انعقاد قرارداد یک ساله از ظرفیت خرید از بورس کالا و استفاده از مزایای آن بهره مند شوند.

تعداد افراد با مهارت کارآفرینی کم است

تعداد افراد با مهارت کارآفرینی کم است

حسن ارگی بعدازظهر سه شنبه در نشست شورای مهارت آموزی مهدی شهر به میزبانی فرمانداری و با موضوع اشتغال زایی ضمن بیان اینکه مهارت آموزی نخستین گام برای ایجاد شغل پایدار است، تأکید کرد: مشکلات در مهدی شهر بسیار هستند که یکی به گزارش خبرگزاری مهر از آن ها فقدان افراد دارای مهارت برای کارآفرینی و اشتغال در حد کافی است.

وی افزود: اشتغال را می توان با آموزش مهارت هایی مانند تبلیغات، فروش و بازاریابی تقویت کرد اما لازمه این امر اهتمام عمومی تمام مردم و دستگاه های متولی امر آموزش و اشتغال است.

فرماندار مهدی شهر بابیان اینکه همه ما باید به اصل مهارت اعتقاد داشته باشیم، گفت: نباید در شعار اصل مهارت داشتن را فریاد بزنیم بلکه باید به واقع باور کنیم که اصل مهارت آموزی می بایست سرلوحه تمام مسئولان ما قرار گیرد.

ارگی بابیان اینکه با اهتمام ویژه باید به سمت تحقق شعار هر مهدی شهری یک مهارت حرکت کنیم، بیان داشت: آمارها نشان می دهند که عدم مهارت در افراد جویای کار به یک مانع بزرگ تبدیل شده که باید برای رسیدن به اشتغال پایدار در سطح شهرستان از این مانع گذر کرد.

چگونه محل کاری با بهره وری بالا داشته باشیم

چگونه محل کاری با بهره وری بالا داشته باشیم

همواره صاحبان کسب و کار کارمندان شان را برای افزایش بهره وری تشویق می کنند، اما در تنظیمات یک دفتر کار، این مسئله دقیقاً به چه معناست؟

جیمی فرش(Jamie Fertsch)، مدیر و هم بنیانگذار XDesk، شرکتی آمریکایی در تولید و بهبود میزهایی از مواد دوستدار محیط زیست و ارگونومی بالا، می گوید «بهره وری محل کار به معنای رسیدن از موقعیت A به موقعیت B در کوتاه ترین زمان ممکن نیست. در حقیقت بهره وری به معنای انجام یک موضوع به کارآمدترین شکل ممکن در عین حفظ رضایت و خوشحالی افراد است.»

در فرآیند تولید میزهای اداری، فرش متوجه شد که محیط کار تأثیر بسیاری بر عملکرد افراد می گذارد. «محل کار شما یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر عملکردتان است که غالباً نادیده گرفته می شود. اگر برای پیداکردن یک مدرک باید مدت ها میز خود را زیر و رو کنید، یک میز مرتب و کارا کلید موفقیت شماست.»

به فکر ایجاد یک محیط کار سودمند هستید؟ فرش مواردی را مطرح می کند که باعث بهبود کارایی محیط کار و حفظ تمرکز شما در انجام امور می شوند.

مطلب مرتبط:راهی ساده و علمی برای افزایش بهره وری در محیط کار

موقعیت هایی برای حرکت ایجاد کنید

فرش می گوید «بهترین راه برای حفظ تمرکز در طول یک روز کاری شلوغ این است که هنگام مواجهه با یک مانع در مقابل کارایی خود، زمان های استراحت کوتاه و متعدد داشته باشید تا بتوانید راه حل های جدیدی برای امر در دست بررسی پیدا کنید.»

تحقیقات متعدد ادعای فرش را تایید می کنند. وقتی در طول بازه کاری خود اوقات استراحت کوتاه همراه با بازه های استراحت ذهنی برای خود در نظر می گیرید، کارایی تان افزایش می یابد. در عین حال حرکت های کوچک می توانند فشار عصبی را کاهش دهند و سلامتی شما را بهبود بخشند.

میزهای تولیدیِ شرکت فرش کارمندان را تشویق به بلند شدن و نشستن حین روز کاری می کنند. در عین حال می توانید فرصت های دیگری نیز برای تحرک پیدا کنید. برای مثال تلفن و یا دستگاه کپی را در نقطه مقابل کامپیوتر قرار دهید و یا آب سردکن را در جای دیگری از اتاق کار بگذارید.

فرش می گوید «کارایی الزاماً با مدت زمان صرف شده بر روی یک کار ارتباط ندارد. در نتیجه هرچند وقت یک بار لازم است استراحت کوتاهی کنید و انرژی خود را بازیابید.»

گل و گیاه بخرید

فرش می گوید «گاه تغییرات غیرمنتظره می توانند تأثیر بسیاری بر کارایی بگذارند؛ مانند قرار دادن یک گلدان کوچک بر روی میز کار. من دوست دارم محیط کار را قدری زنده و پویاتر کنم.»

گل و گیاه روشی سنتی در بهبود کارایی محیط کار نیست، اما این مسئله اثر آنها را از بین نمی برد. در سال 2014 یک تیم تحقیقاتی در بریتانیا دریافتند که قرار دادن گل و گیاه در محیط کار، بازدهی را تا 15درصد و رضایت و تعهد به محیط کار را نیز افزایش می دهد.

برای دستگاه های الکترونیکی جایی در نظر بگیرید

گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های الکترونیکی می توانند به شما در منظم بودن کمک کنند، اما از طرف مقابل ممکن است وقت تان را نیز هدر بدهند. مطالعات نشان داده اند گوشی های هوشمند بر کارایی شما اثر منفی می گذارند. تحقیقی از کارمندان شرکت OfficeTeam نشان داد که به طور میانگین، کارمندان هفته ای 5 ساعت از زمان کارشان را به امور نامربوط در گوشی هوشمندشان تخصیص می دهند که به معنای بیش از نیمی از یک روز کاری است.

برای فرش بهترین راه حل در مقابل این مسئله، تخصیص فضایی برای این دستگاه ها است تا کارمندان آنها را در فضای مخصوص رها کنند. «این روزها دستگاه های بسیاری برای جلب تمرکز ما تلاش می کنند! در نتیجه جایی را برای گوشی هوشمند، ساعت هوشمند و هر آنچه تمرکزتان را به هم می ریزد، اختصاص دهید. آنها را در جایی دیگر قرار دهید تا حین کار، با اعلان های متعدد ذهن تان را پراکنده نسازند.»

یک کشو را خالی کنید و دستگاه های تان را در آن قرار دهید. اگر جلوی چشم تان نباشند وسوسه نمی شوید تا در طول روز آنها را چک کنید.

هر روز تمیزکاری انجام دهید

یک بینش عوامانه شاید بگوید که میز بهم ریخته نشانه ذهنی خلاق است، اما فرش دریافت که مرتب بودن کلیدی برای بهبود کارایی محسوب می شود.

او پیشنهاد می دهد «هر روز دقایقی را صرف مرتب کردن محیط کارتان کنید. ابزار غیر لازم را دور بریزید و میزتان را به گونه ای بچینید که برای تان راحت تر است. از این طریق می توانید عوامل بر هم زننده تمرکزتان را کاهش دهید.»

محل کار بهم ریخته مشکلات بسیاری ایجاد می کند. تحقیقی از مجموعه بین المللی Brother نشان می دهد کارمندان دفتری سالانه 38 ساعت زمان صرف پیدا کردن اشیای گمشده می کنند؛ یعنی چیزی نزدیک به یک هفته کاری. هزینه این بهم ریختگی به معنای مبلغی حدود 89 میلیارد دلار است.

علاوه بر مرتب سازی روزانه میز کار، فرش لیست کارهایی را که باید انجام دهد تهیه و با این کار از هدررفت زمان در آغاز روز کاری جلوگیری می کند. در آخر هر روز کاری او اموری را که باید روز بعد انجام دهد، بر روی کاغذ می آورد. «این کار باعث می شود متوجه شوم امروز چه کارهایی را تکمیل کرده ام و فردا چگونه می توانم قدمی به جلو بردارم و عملکردی عالی داشته باشم.»

محیط کارتان را شخصی سازی کنید

شخصی سازی محیط کار باعث می شود با محل کارتان ارتباطی عاطفی برقرار کنید. در عین حال مرتب نگاه داشتن محیط کار به معنای محدودکردن آشفتگی هاست. برای دستیابی به تعادل، فرش پیشنهاد می دهد وسایل شخصی را به آنهایی که با کار مرتبط هستند و برای تان ارزش دارند، محدود کنید.

مطلب مرتبط: 5 تغییر ساده برای افزایش بهره وری در محیط کار

فرش می گوید «در عین حال که قطعات کم کاربرد نباید فضای ارزشمند میزتان را اشغال کنند، من همچنان در محیط کارم آیتم هایی برای لذت بصری خود قرار می دهم.» در کنار یک گلدان که عملکرد را بهبود می بخشد، فرش یک تقویم رومیزی شخصی نیز دارد که به او کمک می کند هفته کاری اش را به خوبی دنبال کند.

فرش پیشنهاد می دهد آنچه باعث بهبود خلاقیت تان می شود، روی میز قرار دهید. «من یک قاب عکس از فرزندانم را روی میز قرار می دهم. آنها کسانی هستند که انگیزه من را در طول روز حفظ می کنند.»

اگر هزاران کارمند دارید و یا در خانه به تنهایی کار می کنید، یک محل کار شخصی سازی شده بهترین گزینه برای بهبود کارایی و آرامش روانی تان است. فرش می گوید «همیشه اهدافی در محیط کار تعریف می شوند، اما کارایی می تواند امری شخصی باشد. اینجاست که باید در محل کار فرهنگی را جا انداخت که کارمندان در تمام روز کاری تمایل به ارائه 100 درصد توان شان را داشته باشند.»

اعتراض دفتر دادستانی نیویورک به تخلفات صرافی های دیجیتال

اعتراض دفتر دادستانی نیویورک به تخلفات صرافی های دیجیتال

دفتر دادستانی ایالت نیویورک، گزارشی را منتشر کرده و در آن، بسیاری از معاملات ارزهای دیجیتال را زیر سؤال برده است.

روز سه شنبه، دفتر دادستانی کل نیویورک گزارشی منتشر کرد که در آن گفته بود بازار نوظهور معاملات ارزهای رمزنگاری شده، در برابر مداخلات خرابکارانه آسیب پذیر است و قادر نیست امنیت اولیه مشتریان را تأمین کند.

این گزارش، با زیر سؤال بردن مجموعه ای از اقدامات صرافی های دیجیتال، به این موضوع اشاره می کند که این صرافی ها در اجرای تلاش های نظارتی و متوقف کردن دست کاری معاملات، موفق نبوده اند. در این گزارش همچنین آمده است که تعدادی از صرافی ها؛ در برخی خطوط همپوشانی کسب و کار دخیل هستند که به اختلالات جدی در منافع مردم منجر می شود.

به گزارش زومیت باربارا آندروود، دادستان کل نیویورک، گفت:

مردم نیویورک در سرمایه گذاری های خود، سزاوار شفافیت و پاسخگویی هستند. فرقی نمی کند که در بورس اوراق بهادار نیویورک سرمایه گذاری کنند یا در پلتفرم ارزهای رمزنگاری شده. بااین حال جزئیات گزارش ما نشان می دهد که بسیاری از پلتفرم های ارزهای مجازی، فاقد سیاست ها و پروسه های ضروری اطمینان بخش هستند. آن ها نمی توانند صحت، تمامیت و امنیت مبادلات خود را اثبات و تضمین کنند.

دادستان کل نیویورک، از ماه آوریل سال جاری تحقیق و بررسی در زمینه ی ارزهای دیجیتال را آغاز کرد و از 13 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال، ازجملهCoinbase، Bitstamp، Bitfinex و Gemini Trust، خواست که داوطلبانه، اطلاعات خود را منتشر کنند. ازاین بین، چهار پلتفرم حاضر به پاسخگویی نشدند و مدعی شدند که در داخل ایالت نیویورک معامله نمی کنند.

پس ازآن دادستان کل، سه پلتفرم (Binance، Gate.io و Kraken) را به دپارتمان خدمات مالی نیویورک ارجاع داد تا ازلحاظ عملیات غیرقانونی در داخل ایالت نیویورک، موردبررسی قرار بگیرند.

همان طور که پیش ازاین نیز اعلام شده بود، رگولاتورهای کشور آمریکا نظارت خود را بر صنعت رمز ارزها افزایش داده اند. به عنوان مثال هفته ی گذشته رگولاتورهای وال استریت، اولین مجموعه ی تلاش های مهم خود را برای کنترل این صنعت رو به رشد، آغاز کردند و اقداماتی را در راستای نظارت بر شرکت های فعال در این حوزه، به مرحله ی اجرا درآوردند.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟