تبلیغات در تلکسیران

3 رکن اصلی فروش در سطح جهانی

3 رکن اصلی فروش در سطح جهانی

در جهان امروز که شرکت های تازه بنیان و کارآفرین های عالی به وفور یافت می شوند، نمی توان خبرهای زیادی که در مورد شکست یک استارتاپ و یا مشکلاتی که در امر فروش اجناس به صورت مداوم شنیده می شود را نادیده گرفت. نکت? قابل تأمل این است که عدم وجود مهارت های مربوط به تکنولوژی، کمبود سرمایه و یا محصولات غیرمؤثر، علت وقوع این اتفاق نیستند. مشکل اصلی عموماً به امر فروش باز می گردد.

در یک استارتاپ، هیچ چیز مهم تر از توانایی فروش نیست. با این حال، تعداد کمی از شرکت ها از این واقعیت اطلاع دارند. در ده? اخیر، من افتخار همکاری با گروه های فروش شرکت های بزرگ و موفق تکنولوژی محور با درآمد بالغ بر 500 میلیون دلار را در سراسر کشور داشته ام. سپس زندگی حرفه ای خود را صرف حمایت و همکاری با مؤسسین شرکت های تکنولوژی تجاری-تجاری در سال های ابتدایی فعالیت و کمک به پیاده سازی یک سیستم فروش در سطح جهانی کردم.

در ادامه به این یافته های چند ساله اشاره خواهم کرد. راه حل تمامی مشکلات فروش منوط به انجام صحیح سه اصل ساده، صرف نظر از بزرگی شرکت است که وجودشان برای شروع، پیشرفت و ساخت یک تیم فروش در سطح جهانی از الزامات محسوب می شود.

مطلب مرتبط:چگونه در بازاریابی جهانی عرض اندام کنیم؟

افراد

اولین قدم در اختیار داشتن افراد خبره و مناسب است. بزرگ ترین اشتباهی که در فهرست شکست یک تشکیلات در زمین? فروش وجود دارد، عدم توجه و اهمیت به مدیریت است. ملامت کردن مأموران فروش به دلیل فروش ضعیف، کاری ساده است، اما در صورت فروش ضعیف، این مدیران در سطوح سرپرستی و معاونت هستند که عموماً کار خود را درست انجام نداده اند. بله، طبیعتاً استخدام مأموران فروش خبره از اهمیت زیادی برخوردار است، اما اگر مدیریت گروه توسط یک مدیر معمولی انجام شود، مهارت، تجربه و یا تلاش تیم فروش بی نتیجه خواهد ماند.

فرآیند

دوم، وجود یک فرآیند استراتژیک است. زمانی که از نظر افراد تیم، کار شرکت تکمیل شد، چه اقدامات و فعالیت هایی را از آنها می خواهید؟ چه تعداد تماس تلفنی باید با مشتریان احتمالی برقرار کنند؟ پس از برقراری تماس چه کاری انجام می دهند؟ پس از چندبار تلاش برای فروش محصولات به یک مخاطب، دیگر با آنها تماس نمی گیرند؟ از چه کانال های دیگری برای رسیدن به مخاطب استفاده می کنند؟ زمانی که با مشتریان احتمالی صحبت می کنند و یا اعتراض آنها را می شنوند چگونه رفتار می کنند؟ چه مشکلاتی را برای مشتریان حل وفصل می کنند؟

اینها تنها قسمت کوچکی از سؤالاتی هستند که باید قبل از اولین تماس تلفنی مأمور فروش به آنها پاسخ داده شود. مدل سنتی و بدون برنامه دیگر قابلیت اجرایی نخواهد داشت. هنگامی که فرآیندی این چنین به وجود آمد، باید از چگونگی پیشبرد و آموزش فرآیند به افراد تیم و همچنین مسئول گروه مطمئن شوید. مدیران شما باید سخت کوش ترین افراد تشکیلات شما باشند و از عهده مسئولیت و آموزش تمامی تیم برای پیشبرد فرآیند به شکلی مطلوب برآیند. 

فرهنگ

هنگامی که افراد مناسب و فرآیند مورد نیاز را به دست آوردید، قدم سوم فرهنگ شرکت شما خواهد بود. این نکته ای است که اکثر شرکت ها در آن با مشکل مواجه می شوند. فرهنگ به وجود یک میز پینگ پنگ در سالن استراحت و یا مکانی برای چرت زدن خلاصه نمی شود. البته، اینها موارد قابل توجهی هستند، اما ربطی به فرهنگ شرکت شما ندارند. فرهنگ شرکت، مجموعه قوانین و ارزش هایی هستند که تشکیلات شما را تعریف می کنند و از بالاترین سطح شرکت شروع می شوند. 

اگر مدیرعامل شرکت منظم ترین فرد گروه باشد، فرهنگ تیم فروش نیز از همین قاعده پیروی خواهد کرد. اگر معاون فروش همواره برای ارتقای شخصی خود تلاش کند، فرهنگ تیم فروش نیز آن را منعکس خواهد کرد. اگر مدیران فروش خود را ملزم به موفقیت بالا و خواست محکم برای پیروزی کنند، تیم فروش نیز همگام با این فرهنگ پیش خواهد رفت. بیشتر رهبران دوست ندارند این گونه صحبت ها را بشنوند، اما حقیقت امر همین است. بیشتر افراد به نقش های مدیریتی به عنوان یک راه فرار از مسئولیت های دشوار نگاه می کنند؛ در حالی که باید زودتر از دیگران سر کار حاضر شوند، دیرتر روز کاری خود را به پایان رسانند و برای کمک به تیم خود تلاش کنند.

مطلب مرتبط:بازاریابی در مسیر جهانی شدن

بزرگ ترین دستاوردهای زندگی عموماً در کوچک ترین جزییات پیدا می شوند. پیدا کردن افراد خبره، ساخت یک فرآیند قوی و به وجود آوردن فرهنگی مناسب هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. شما تنها باید خود را برای انجام این امور متقاعد کنید. شکست در دنیای استارتاپ لزوماً آمار و ارقام نیست که تمام تلاش خود را صرف فرار کردن از آن کنید. از دیگران پیشی بگیرید و در بازی فروش پیروز شوید!

شماره 1164 روزنامه فرصت امروز

شماره 1164 روزنامه فرصت امروز

چرا عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا کاهش یافت / دلایل التهاب بازار محصولات پتروشیمی در نیمه اول امسال از نگاه مرکز پژوهش ها

چرا عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا کاهش یافت / دلایل التهاب بازار محصولات پتروشیمی در نیمه اول امسال از نگاه مرکز پژوهش ها

فرصت امروز: بازار محصولات پتروشیمی در نیمه اول امسال با التهاب همراه بود. همچنین در 5 ماه اول امسال، قیمت محصولات پتروشیمی با افزایش مواجه بود و در عین حال، عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا با کاهش همراه بود. در همین ارتباط، مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت محصولات پتروشیمی در بورس کالا و دلایل عدم تعادل شدید این بازار به ویژه در حوزه محصولات پلیمری پرداخته است.

براساس آنچه مرکز پژوهش ها گزارش داده است، در پنج ماهه نخست سال 1397 تقاضای محصولات پلیمری نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است. این در حالی است كه بررسی پروانه های بهره برداری صادره در برخی از صنایع پایین دستی پتروشیمی در سه ماهه اول سال 1397 نشان از رشد منفی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

همچنین میزان تولید کالاهای منتخب صنعتی پایین دستی پتروشیمی در سه ماهه اول سال 1397 تغییر چندانی نداشته و در مواردی هم كاهش داشته است. به عبارت دیگر، بخش زیادی از محصولات پلیمری عرضه شده در بورس کالا به عنوان مواد اولیه تولیدات داخلی به مصرف نرسیده است (حدود 60درصد) و به صورت غیررسمی صادر و یا احتكار شده است.

ارز 4200 تومانی بازار پتروشیمی را بهم ریخت

نتایج این مطالعه نشان می دهد كه فضای رانتی ناشی از تفاوت نرخ ارز 42000 ریالی كه پایه محاسبه قیمت عرضه در بورس قرار می گیرد و نرخ ارز آزاد و تعیین محدودیت در سقف رقابت، دلیل اصلی جهش تقاضا در بورس کالاست. به عبارت بهتر، نتایج این مطالعه حاكی از آن است كه دستورالعمل وزارت صمت درخصوص تنظیم بازار محصولات پتروشیمی مورخ 1397/5/1، به شدت آثار نامطلوبی بر بازار داشته و با دامن زدن به تقاضای سوداگری بر شكاف هرچه بیشتر عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی به ویژه محصولات پلیمری افزوده است. این در حالی است كه تجربه سال های گذشته و شواهد موجود نشان داده است كه با ابزارهای نظارتی و كنترلی نمی توان از بخش تولید و فعالان واقعی اقتصاد در مقابل آثار مخرب این فضای ناسالم حمایت كرد و امكان انتقال رانت به انتهای زنجیره یا صنایع پایین دستی و درنهایت مصرف كنندگان تقریباً غیرممكن است.

علاوه بر این، در بخش عرضه محصولات پتروشیمی نیز مقدار عرضه در پنج ماهه اول سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 17درصد كاهش داشته است كه باید با رعایت كف عرضه به تفكیك گریدهای مورد نیاز صنایع داخلی و به صورت مداوم توسط صنایع بالادستی پتروشیمی از ایجاد تلاطم در بازار جلوگیری شود.

راهکارها و پیشنهادها

نتایج این گزارش نشان می دهد كه به طور متوسط حدود 15 تا 20درصد محصولات پتروشیمی به صورت خالص در داخل كشور و عمدتاً از طریق بورس كالا به فروش می رسد. نوسانات شدید نرخ ارز و قیمت گذاری های دستوری با هدف تنظیم بازار در نیمه اول سال 1397 با توجه به ضعف های نظارتی در اجرا، سازوكار بازار بورس را مختل و فضای بازار را ملتهب كرد. این شرایط سبب شد كه تقاضای محصولات پلیمری در پنج ماهه اول سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر و مقدار عرضه 17درصد كاهش یابد. در چنین شرایطی تولیدكنندگان واقعی با كمبود مواد اولیه مواجه شده و مجبور به خرید محصولات پتروشیمی از بازار آزاد با تفاوت قیمتی حدود 40 تا 200 درصدی شدند.

بازوی پژوهشی مجلس در پایان این گزارش، چند راهكار توصیه کرده است:

* اجتناب از هرگونه مداخله قیمت گذاری در بورس كالا: بررسی روندهای قیمتی در بورس كالا نشان می دهد كه هرگونه مداخله قیمت گذاری در بورس كالا و تعیین قیمت سقف و قیمت پایه به صورت دستوری، سازوكارهای بازار بورس را مختل كرده و اثربخشی این نهاد را مخدوش می كند. براساس ماده 18 قانون «توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید در راستای تسهیل اجرای سیاست های كلی اصل چهل وچهارم قانون اساسی» مصوب 1388، دولت مكلف است كالاهای پذیرفته شده در بورس كالا را از نظام قیمت گذاری خارج كند.

* حذف رانت توزیع شده در زنجیره ارزش پتروشیمی: مرکز پژوهش ها پیشنهاد داده که خوراك محصولات پتروشیمی و محصولات عرضه شده در بورس كالا با نرخ ارز بازار ثانویه محاسبه شود، براساس برآوردهای انجام شده عواید حاصله از این سیاست حدود 300 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

* رعایت كف عرضه محصولات پتروشیمی متناسب با نیاز داخل در بورس كالا: رعایت كف عرضه محصولات پتروشیمی متناسب با نیاز داخل در بورس كالا به صورت مداوم و به تفكیك گریدهای مورد نیاز صنایع داخلی (كسب مجوز صادرات توسط گمرك پس از تأیید بورس كالا) ضروری است.

* اتخاذ روش های كنترلی مناسب تر توسط وبگاه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت: علاوه بر بررسی پروانه بهره برداری و مقدار تولید متقاضیان خرید از بورس، معیارهای مكمل ازجمله مصرف آب و برق واحدهای تولیدی، عملكرد بیمه و مالیات بر ارزش افزوده پرداختی، می تواند در شناسایی تولیدكنندگان واقعی و برآورد مواد اولیه مورد نیاز آنها مؤثر باشد.

* ضرورت همكاری دستگاه های مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت: همكاری دستگاه های مرتبط ازجمله وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت نیرو با وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف رصد اطلاعات و ارزیابی دقیق خرید از بورس كالا توسط وبگاه بهین یاب.

* تهیه بسته حمایتی از بخش صنعت و تولید كشور: با توجه به افزایش مشكلات بخش تولید در شرایط دور جدید تحریم ها، باید همزمان با آزادسازی قیمت ها، بسته حمایتی توسط دولت برای كمك به بخش صنعت و تولید كشور تدوین شود. در این بسته می توان از محل درآمدهای ایجادشده برای دولت از طریق حذف رانت های موجود در زنجیره تولید محصولات پتروشیمی، راهكارهایی برای حل مشكلات صنایع آسیب پذیر مدنظر قرار داد. در این بسته حمایتی باید تعدیلات قیمتی برای جبران خسارت های احتمالی تولیدكنندگانی كه با دستگاه های دولتی قرارداد منعقد كرده اند، لحاظ شود.

* استفاده بیشتر از ظرفیت موجود در بورس کالا درخصوص خرید از بورس براساس انعقاد قراردادهای بلندمدت میان شرکت های پتروشیمی و صنایع پایین دستی: در حال حاضر این امکان وجود دارد که شرکت های پتروشیمی و صنایع پایین دستی با انعقاد قرارداد یک ساله از ظرفیت خرید از بورس کالا و استفاده از مزایای آن بهره مند شوند.

تعداد افراد با مهارت کارآفرینی کم است

تعداد افراد با مهارت کارآفرینی کم است

حسن ارگی بعدازظهر سه شنبه در نشست شورای مهارت آموزی مهدی شهر به میزبانی فرمانداری و با موضوع اشتغال زایی ضمن بیان اینکه مهارت آموزی نخستین گام برای ایجاد شغل پایدار است، تأکید کرد: مشکلات در مهدی شهر بسیار هستند که یکی به گزارش خبرگزاری مهر از آن ها فقدان افراد دارای مهارت برای کارآفرینی و اشتغال در حد کافی است.

وی افزود: اشتغال را می توان با آموزش مهارت هایی مانند تبلیغات، فروش و بازاریابی تقویت کرد اما لازمه این امر اهتمام عمومی تمام مردم و دستگاه های متولی امر آموزش و اشتغال است.

فرماندار مهدی شهر بابیان اینکه همه ما باید به اصل مهارت اعتقاد داشته باشیم، گفت: نباید در شعار اصل مهارت داشتن را فریاد بزنیم بلکه باید به واقع باور کنیم که اصل مهارت آموزی می بایست سرلوحه تمام مسئولان ما قرار گیرد.

ارگی بابیان اینکه با اهتمام ویژه باید به سمت تحقق شعار هر مهدی شهری یک مهارت حرکت کنیم، بیان داشت: آمارها نشان می دهند که عدم مهارت در افراد جویای کار به یک مانع بزرگ تبدیل شده که باید برای رسیدن به اشتغال پایدار در سطح شهرستان از این مانع گذر کرد.

چگونه محل کاری با بهره وری بالا داشته باشیم

چگونه محل کاری با بهره وری بالا داشته باشیم

همواره صاحبان کسب و کار کارمندان شان را برای افزایش بهره وری تشویق می کنند، اما در تنظیمات یک دفتر کار، این مسئله دقیقاً به چه معناست؟

جیمی فرش(Jamie Fertsch)، مدیر و هم بنیانگذار XDesk، شرکتی آمریکایی در تولید و بهبود میزهایی از مواد دوستدار محیط زیست و ارگونومی بالا، می گوید «بهره وری محل کار به معنای رسیدن از موقعیت A به موقعیت B در کوتاه ترین زمان ممکن نیست. در حقیقت بهره وری به معنای انجام یک موضوع به کارآمدترین شکل ممکن در عین حفظ رضایت و خوشحالی افراد است.»

در فرآیند تولید میزهای اداری، فرش متوجه شد که محیط کار تأثیر بسیاری بر عملکرد افراد می گذارد. «محل کار شما یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر عملکردتان است که غالباً نادیده گرفته می شود. اگر برای پیداکردن یک مدرک باید مدت ها میز خود را زیر و رو کنید، یک میز مرتب و کارا کلید موفقیت شماست.»

به فکر ایجاد یک محیط کار سودمند هستید؟ فرش مواردی را مطرح می کند که باعث بهبود کارایی محیط کار و حفظ تمرکز شما در انجام امور می شوند.

مطلب مرتبط:راهی ساده و علمی برای افزایش بهره وری در محیط کار

موقعیت هایی برای حرکت ایجاد کنید

فرش می گوید «بهترین راه برای حفظ تمرکز در طول یک روز کاری شلوغ این است که هنگام مواجهه با یک مانع در مقابل کارایی خود، زمان های استراحت کوتاه و متعدد داشته باشید تا بتوانید راه حل های جدیدی برای امر در دست بررسی پیدا کنید.»

تحقیقات متعدد ادعای فرش را تایید می کنند. وقتی در طول بازه کاری خود اوقات استراحت کوتاه همراه با بازه های استراحت ذهنی برای خود در نظر می گیرید، کارایی تان افزایش می یابد. در عین حال حرکت های کوچک می توانند فشار عصبی را کاهش دهند و سلامتی شما را بهبود بخشند.

میزهای تولیدیِ شرکت فرش کارمندان را تشویق به بلند شدن و نشستن حین روز کاری می کنند. در عین حال می توانید فرصت های دیگری نیز برای تحرک پیدا کنید. برای مثال تلفن و یا دستگاه کپی را در نقطه مقابل کامپیوتر قرار دهید و یا آب سردکن را در جای دیگری از اتاق کار بگذارید.

فرش می گوید «کارایی الزاماً با مدت زمان صرف شده بر روی یک کار ارتباط ندارد. در نتیجه هرچند وقت یک بار لازم است استراحت کوتاهی کنید و انرژی خود را بازیابید.»

گل و گیاه بخرید

فرش می گوید «گاه تغییرات غیرمنتظره می توانند تأثیر بسیاری بر کارایی بگذارند؛ مانند قرار دادن یک گلدان کوچک بر روی میز کار. من دوست دارم محیط کار را قدری زنده و پویاتر کنم.»

گل و گیاه روشی سنتی در بهبود کارایی محیط کار نیست، اما این مسئله اثر آنها را از بین نمی برد. در سال 2014 یک تیم تحقیقاتی در بریتانیا دریافتند که قرار دادن گل و گیاه در محیط کار، بازدهی را تا 15درصد و رضایت و تعهد به محیط کار را نیز افزایش می دهد.

برای دستگاه های الکترونیکی جایی در نظر بگیرید

گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های الکترونیکی می توانند به شما در منظم بودن کمک کنند، اما از طرف مقابل ممکن است وقت تان را نیز هدر بدهند. مطالعات نشان داده اند گوشی های هوشمند بر کارایی شما اثر منفی می گذارند. تحقیقی از کارمندان شرکت OfficeTeam نشان داد که به طور میانگین، کارمندان هفته ای 5 ساعت از زمان کارشان را به امور نامربوط در گوشی هوشمندشان تخصیص می دهند که به معنای بیش از نیمی از یک روز کاری است.

برای فرش بهترین راه حل در مقابل این مسئله، تخصیص فضایی برای این دستگاه ها است تا کارمندان آنها را در فضای مخصوص رها کنند. «این روزها دستگاه های بسیاری برای جلب تمرکز ما تلاش می کنند! در نتیجه جایی را برای گوشی هوشمند، ساعت هوشمند و هر آنچه تمرکزتان را به هم می ریزد، اختصاص دهید. آنها را در جایی دیگر قرار دهید تا حین کار، با اعلان های متعدد ذهن تان را پراکنده نسازند.»

یک کشو را خالی کنید و دستگاه های تان را در آن قرار دهید. اگر جلوی چشم تان نباشند وسوسه نمی شوید تا در طول روز آنها را چک کنید.

هر روز تمیزکاری انجام دهید

یک بینش عوامانه شاید بگوید که میز بهم ریخته نشانه ذهنی خلاق است، اما فرش دریافت که مرتب بودن کلیدی برای بهبود کارایی محسوب می شود.

او پیشنهاد می دهد «هر روز دقایقی را صرف مرتب کردن محیط کارتان کنید. ابزار غیر لازم را دور بریزید و میزتان را به گونه ای بچینید که برای تان راحت تر است. از این طریق می توانید عوامل بر هم زننده تمرکزتان را کاهش دهید.»

محل کار بهم ریخته مشکلات بسیاری ایجاد می کند. تحقیقی از مجموعه بین المللی Brother نشان می دهد کارمندان دفتری سالانه 38 ساعت زمان صرف پیدا کردن اشیای گمشده می کنند؛ یعنی چیزی نزدیک به یک هفته کاری. هزینه این بهم ریختگی به معنای مبلغی حدود 89 میلیارد دلار است.

علاوه بر مرتب سازی روزانه میز کار، فرش لیست کارهایی را که باید انجام دهد تهیه و با این کار از هدررفت زمان در آغاز روز کاری جلوگیری می کند. در آخر هر روز کاری او اموری را که باید روز بعد انجام دهد، بر روی کاغذ می آورد. «این کار باعث می شود متوجه شوم امروز چه کارهایی را تکمیل کرده ام و فردا چگونه می توانم قدمی به جلو بردارم و عملکردی عالی داشته باشم.»

محیط کارتان را شخصی سازی کنید

شخصی سازی محیط کار باعث می شود با محل کارتان ارتباطی عاطفی برقرار کنید. در عین حال مرتب نگاه داشتن محیط کار به معنای محدودکردن آشفتگی هاست. برای دستیابی به تعادل، فرش پیشنهاد می دهد وسایل شخصی را به آنهایی که با کار مرتبط هستند و برای تان ارزش دارند، محدود کنید.

مطلب مرتبط: 5 تغییر ساده برای افزایش بهره وری در محیط کار

فرش می گوید «در عین حال که قطعات کم کاربرد نباید فضای ارزشمند میزتان را اشغال کنند، من همچنان در محیط کارم آیتم هایی برای لذت بصری خود قرار می دهم.» در کنار یک گلدان که عملکرد را بهبود می بخشد، فرش یک تقویم رومیزی شخصی نیز دارد که به او کمک می کند هفته کاری اش را به خوبی دنبال کند.

فرش پیشنهاد می دهد آنچه باعث بهبود خلاقیت تان می شود، روی میز قرار دهید. «من یک قاب عکس از فرزندانم را روی میز قرار می دهم. آنها کسانی هستند که انگیزه من را در طول روز حفظ می کنند.»

اگر هزاران کارمند دارید و یا در خانه به تنهایی کار می کنید، یک محل کار شخصی سازی شده بهترین گزینه برای بهبود کارایی و آرامش روانی تان است. فرش می گوید «همیشه اهدافی در محیط کار تعریف می شوند، اما کارایی می تواند امری شخصی باشد. اینجاست که باید در محل کار فرهنگی را جا انداخت که کارمندان در تمام روز کاری تمایل به ارائه 100 درصد توان شان را داشته باشند.»

اعتراض دفتر دادستانی نیویورک به تخلفات صرافی های دیجیتال

اعتراض دفتر دادستانی نیویورک به تخلفات صرافی های دیجیتال

دفتر دادستانی ایالت نیویورک، گزارشی را منتشر کرده و در آن، بسیاری از معاملات ارزهای دیجیتال را زیر سؤال برده است.

روز سه شنبه، دفتر دادستانی کل نیویورک گزارشی منتشر کرد که در آن گفته بود بازار نوظهور معاملات ارزهای رمزنگاری شده، در برابر مداخلات خرابکارانه آسیب پذیر است و قادر نیست امنیت اولیه مشتریان را تأمین کند.

این گزارش، با زیر سؤال بردن مجموعه ای از اقدامات صرافی های دیجیتال، به این موضوع اشاره می کند که این صرافی ها در اجرای تلاش های نظارتی و متوقف کردن دست کاری معاملات، موفق نبوده اند. در این گزارش همچنین آمده است که تعدادی از صرافی ها؛ در برخی خطوط همپوشانی کسب و کار دخیل هستند که به اختلالات جدی در منافع مردم منجر می شود.

به گزارش زومیت باربارا آندروود، دادستان کل نیویورک، گفت:

مردم نیویورک در سرمایه گذاری های خود، سزاوار شفافیت و پاسخگویی هستند. فرقی نمی کند که در بورس اوراق بهادار نیویورک سرمایه گذاری کنند یا در پلتفرم ارزهای رمزنگاری شده. بااین حال جزئیات گزارش ما نشان می دهد که بسیاری از پلتفرم های ارزهای مجازی، فاقد سیاست ها و پروسه های ضروری اطمینان بخش هستند. آن ها نمی توانند صحت، تمامیت و امنیت مبادلات خود را اثبات و تضمین کنند.

دادستان کل نیویورک، از ماه آوریل سال جاری تحقیق و بررسی در زمینه ی ارزهای دیجیتال را آغاز کرد و از 13 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال، ازجملهCoinbase، Bitstamp، Bitfinex و Gemini Trust، خواست که داوطلبانه، اطلاعات خود را منتشر کنند. ازاین بین، چهار پلتفرم حاضر به پاسخگویی نشدند و مدعی شدند که در داخل ایالت نیویورک معامله نمی کنند.

پس ازآن دادستان کل، سه پلتفرم (Binance، Gate.io و Kraken) را به دپارتمان خدمات مالی نیویورک ارجاع داد تا ازلحاظ عملیات غیرقانونی در داخل ایالت نیویورک، موردبررسی قرار بگیرند.

همان طور که پیش ازاین نیز اعلام شده بود، رگولاتورهای کشور آمریکا نظارت خود را بر صنعت رمز ارزها افزایش داده اند. به عنوان مثال هفته ی گذشته رگولاتورهای وال استریت، اولین مجموعه ی تلاش های مهم خود را برای کنترل این صنعت رو به رشد، آغاز کردند و اقداماتی را در راستای نظارت بر شرکت های فعال در این حوزه، به مرحله ی اجرا درآوردند.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟