_  

خط یک متروی تهران برای پنجشنبه آخر سال رایگان است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه گفت: شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه برای پنج‌شنبه آخر سال (۲۴ اسفندماه ۱۳۹۶) تمهیدات و برنامه‌های ویژه‌ای را برای سرویس‌دهی به شهروندان مسافران برای زیارت اهل قبول به بهشت زهرا(س) در نظر گرفته است.
به گزارش ایسنا، نوبخت افزود: با عنایت به فرارسیدن سال نو از آنجا که مردم شریف تهران براساس یک سنت قدیمی و حسنه در روز پنجشنبه آخر سال برای زیارت اهل قبول به بهشت زهرا(س) می‌روند، همه ساله در این روز ترافیک بسیار سنگینی در جاده‌های اطراف بهشت زهرا حاکم می‌شود، از این رو شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه برای رفاه حال شهروندان گرامی و کاهش ترافیک در آن روز تمهیداتی به عمل آورده و به صورت ویژه در خط یک مترو سرویس دهی خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده برای ارائه سرویس به ایستگاه حرم مطهر (بهشت زهرا) در آخرین پنجشنبه سال از ابتدای صبح تا ساعت ۱۹ بعدازظهر همه قطارها به صورت رایگان از ایستگاه تجریش تا ایستگاه کهریزک و بالعکس تردد خواهند داشت و بعد از آن فاصله حرکت قطارها با توجه به تاریکی کامل هوا طبق برنامه زمانبندی حرکت قطارها اجرا می‌شود.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: روز جمعه ۲۵ اسفندماه ۹۶ نیز تمامی قطارها به سمت حرم مطهر (بهشت زهرا) تردد خواهند داشت.
نوبخت خاطرنشان کرد: برنامه حرکت قطارها در سایر خطوط متروی تهران در روز مذکور تغییری نداشته و طبق جداول زمانی حرکت قطارها خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه آمادگی این را دارد که در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده نیز در تمامی خطوط اعزام نماید.

پاسخ فیروز آبادی درباره ویلای لواسان

رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح که در چند روز اخیر به دلیل طرح مباحثی با عنوان «ویلای لواسان» خبرساز شد، با انتشار پاسخی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا متن پاسخ سرلشکر سید حسن فیروزآبادی به آن‌چه ازسوی جنبش عدالتخواه دانشجویی مطرح شده، به این شرح است:
بدین‌وسیله سند تحویل محلی در لواسان ابتدای جاده کُند را که به دستور مقام معظم رهبری به اینجانب تحویل شده است برای اطلاع ملت شریف ایران منتشر می‌کنم.
محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی و بدون هرگونه امکانات زیر سقف شیروانی مربوط به حدود ۷۰ تا ۱۰۰ سال پیش می‌باشد. جزئیات آن در متن سند آمده است. (یک برگ به پیوست). ضمناً اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکردم.
این محل ۲۲ سال به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد. در مورد مصاحبه با خبرنگاران محترم درخواست مجوز کرده‌ام که در صورت اجازه ان‌شااللّه اقدام خواهد شد.

اخذ شهریه بالا در مدارس غیردولتی متوقف می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: سامانه شهریه مدارس غیردولتی به گونه‌ای طراحی و آماده شده است که مدارس به هیچ عنوان امکان اخذ شهریه بالاتر را از اولیا نخواهند داشت.
به گزارش ایرنا، سید محمد بطحائی روز سه‌شنبه در حاشیه همایش مسئولان امور تحصیلی اتباع خارجی در ادارات کل آموزش و پرورش کشور در جمع خبرنگاران افزود: اگر شهریه‌ای که از اولیا اخذ می‌شود با شهریه مصوب مغایرت داشته باشد، پیامکی برای اولیا ارسال می‌شود که می‌توانند براساس آن اعتراض و شکایت کنند.
بطحایی اضافه کرد: سامانه‌ای که راه‌اندازی شده است تا حد امکان جای سلایق شخصی را می‌گیرد البته اختلالاتی در کار سامانه وجود داشت که ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده برطرف می‌شود.
وی یادآور شد: همچنین ما منتظر شکایت اولیا نمی‌مانیم و نظارت‌های دقیق انجام داده و رسیدگی می‌کنیم زیرا اولیا وقتی با چنین مغایرت‌هایی مواجه می‌شوند به علت نگرانی از بداخلاقی با فرزندشان در مدرسه ممکن است شکایت خود را منعکس نکنند.
وی با اشاره به ایجاد تغییراتی در روند نظارت‌ها بر مدارس غیردولتی تصریح کرد: امروز اولین گردهمایی ناظران مقیم استانی به منظور نظارت بر فعالیت‌های مدارس غیردولتی برگزار شد.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: البته مدیران مدارس به عنوان نمایندگان ما اصلی‌ترین وظیفه نظارت را بر عهده دارند و باید بر مواردی چون به کارگیری نیروی انسانی و شهریه نظارت داشته باشند.

جهت اطلاع

* قاتل و طراح اصلی قتل شیخ حسن شحاته از سران جمعیت شیعیان مصر که به جرم برگزاری جشن نیمه شعبان بطرز فجیعی همراه با دو برادر و یکی از دوستانش کشته شد شناسایی و دستگیر شد. قاتل، درحال عبور غیرقانونی از مرز مصر و با هدف پیوستن به تروریست‌های داعش در لیبی بود که توسط نیروهای امنیتی مصر شناسایی و دستگیر شد. شیخ حسن شحاته و مهمانانش در جریان جشن میلاد امام عصر(ع) در داخل منزل مورد هجوم قرار گرفتند و بعد از به آتش کشیده شدن منزلش با وسایل آهنی و چوب مورد ضرب شدید قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.
* مقامات اماراتی از روابط نزدیک قطر با جمهوری اسلامی ایران بشدت عصبانی هستند. انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات در واکنش به تماس تلفنی امیر قطر با رئیس‌جمهور روحانی گفت تماس میان قطر و ایران، چیز عجیبی نیست بلکه اکنون یک رابطه پنهانی به یک رابطه آشکار تبدیل شده است. این وزیر اماراتی که نتوانست نگرانی خود از ضربه‌هائی که امارات در جنگ یمن دریافت کرده را پنهان کند گفت مردم قطر از حمایت دولتشان از حوثی‌ها ناراضی هستند. دو روز پیش اعلام شد جانشین رئیس ستاد ارتش امارات در جنگ یمن کشته شده است.

ایران به 9 کشور دارای چرخه کامل فناوری فضایی پیوست

رئیس سازمان فضایی ایران از دستیابی کشورمان به چرخه کامل فناوری فضایی خبر داد و گفت: ایران با پیوستن به جمع ۹ کشور دارنده این فن آوری جزو دهمین کشور فضایی جهان شد. چرخه کامل فناوری فضایی شامل فعالیت در بخش ماهواره، ایستگاه زمینی، پرتابگر و استفاده از شبکه ماهواره‌ای است.
براساس گزارش سازمان فضایی ایران، مرتضی براری در نخستین نشست هم‌اندیشی فعالان بخش خصوصی حوزه فضایی کشور اظهار داشت: اکنون بخش فضایی به زنجیره بخش خصوصی اتصال یافته و آمارها نشان می‌دهد که از ۳۴۵ میلیارد دلار درآمد این حوزه، ۲۶۰ میلیارد دلار آن متعلق به بخش خصوصی است.
رئیس سازمان فضایی ایران با تاکید بر ضرورت حضور جدی و موثر بخش خصوصی در توسعه فناوری فضایی کشور خاطرنشان کرد: هدف افزایش سهم و پررنگ‌تر کردن نقش بخش خصوصی در حوزه فضایی کشور است.
به گفته وی، همانطور که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۹۲ درصد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را به بخش خصوصی واگذار کرده و اکنون به دنبال واگذاری هشت درصد پایانی آن است، سازمان فضایی ایران نیز به عنوان عضوی از این خانواده بزرگ،زمینه و بستر لازم را برای رشد و توسعه شرکتهای خصوصی فراهم خواهد کرد.
براری به اقدام‌های این سازمان در حمایت از توسعه بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: سازمان فضایی ایران برای خروج تصدی‌گری دولت در این بخش، برنامه‌های مناسبی تدوین کرده که ارائه مجوز اپراتور ماهواره‌های مخابراتی از این برنامه هاست و تدوین مجوز اپراتور ماهواره سنجشی نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون وزیر ارتباطات، شناخت موانع و رفع آن، اصلاح قوانین و تسهیل گری را از دیگر مواردی برشمرد که برای توسعه و حمایت از بخش خصوصی مد نظر سازمان فضایی ایران قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه بخش کسب و کارهای فضا پایه دارای رشدی سریع است به طوری که اکنون آژانس فضایی اروپا از ۵۰۰ استارت آپ حمایت می‌کند، ادامه داد: فناوری فضایی به زندگی مردم رسوخ کرده و این رویکرد سبب افزایش رشد اقتصادی آن شده است.
براری عنوان کرد: سازمان فضایی ایران توسعه و ایجاد کسب و کارهای نوین را در بخش‌های دارای اولویت کشور در دستور کار خود قرار داده و در تلاش است تا با توسعه این کسب و کارها هم گامی موثر در راستای اشتغال زایی بردارد و هم چالش‌هایی که امروز کشور در حوزه‌های مختلف با آن رو به رو است را برطرف کند.

اجرای طرح داوری در ایستگاه‌های منتخب مترو برای آگاه سازی بیشترشهروندان و مسافران با فرهنگ صحیح استفاده از مترو

مدیرارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اجرای طرح داوری در مترو برای آگاه سازی بیشتر شهروندان و مسافران مترو با فرهنگ استفاده صحیح از مترو خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محسن محمدیان با بیان اینکه آموزش‌های شهروندی در خصوص استفاده صحیح از مترو و رعایت قوانین حریم ریلی، استفاده صحیح از پله برقی و رعایت حق تقدم برای سوار و پیاده شدن از قطار ازسوی مسافران از دیگر اولویت‌های شرکت بهره بردرای متروی تهران و حومه است گفت: این شرکت در این روزها که تب و تاب جام جهانی همه جا را فرا گرفته است سعی کرده است با ابتکار جدید دست به فرهنگ سازی در خصوص فرهنگ استفاده صحیح از مترو متناسب با این روزها اقدام نماید.
وی افزود: در این طرح دو فرد از گروه‌های نمایشی با پوشیدن لباس داوران فوتبال، با رد شدن مسافران از خطوط زرد لبه سکو، ریختن آشغال و نحوه صحیح سوار و پیاده شدن مسافران را نظاره می‌کنند و در صورت رعایت نکردن درست قوانین؛ سوت زده و به آنها کارت زرد نشان می‌دهند.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: این طرح به منظور نظم بخشیدن به حریم ریلی و با هدف فرهنگ سازی در خصوص نحوه استفاده صحیح از مترو اجرایی شده است.
محمدیان با بیان اینکه این طرح به طور آزمایشی در چهار ایستگاه میدان انقلاب اسلامی، تئاتر شهر، توحید و شهدای هفتم تیر اجرا می‌شود گفت: اجرای این طرح در راستای فرهنگ سازی برای آن دسته از محدود مسافرانی است که نسبت به فرهنگ استفاده صحیح از مترو بی‌توجه هستند.

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن