_  

توافق فدراسیون فوتبال با کی‌روش برای تمدید قرارداد

فدراسیون فوتبال از مدت‌ها قبل برای تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش تلاش‌های خود را آغاز کرده است.
در گیرودار روزهایی که به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال به دنبال گزینه برای تیم امید است تا این تیم در رقابت‌های بازی‌های آسیایی حضوری قوی داشته باشد مسئولان فدراسیون برنامه قبلی خود یعنی تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش را فراموش نکرده‌اند.
خبرهایی که فارس به تازگی کسب کرده حکایت از این دارد که در تازه‌ترین جلسه‌ای که بین مهدی تاج و سرمربی تیم ملی فوتبال برگزار شده توافقات نسبی بین طرفین برای تمدید قرارداد حاصل شده است.
با توجه به شرایطی که در نشست آخر این دو گذشته به نظر می‌رسد باید کی‌روش را سرمربی ایران در جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ در کشور امارات دانست و این مرد پرتغالی برای تمدید قرارداد به مهدی تاج چراغ سبز نشان داده است.
قرارداد فعلی کی روش با فدراسیون فوتبال تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است و از مدت‌ها قبل زمزمه‌هایی مبنی بر پیشنهادات اغوا‌کننده از سوی کشورهای آسیایی و آفریقایی به کی‌ روش شنیده می‌شد و همزمان با همین خبرها فدراسیون فوتبال هم برای ماندگار کردن وی در تیم ملی ایران جلسات خود را با کی روش آغاز کرده بود.
قرار است ظرف روزهای آینده پس از بررسی همه جانبه قرارداد توسط خود کی روش و جمع بندی‌های نهایی فدراسیون تمدید قرارداد به صورت رسمی انجام شود.

هرگونه طرح سازمان ملل برای تسلیم بندر الحدیده غیرقابل پذیرش است

بخش اخبار جهان: ارتش و نیروهای انصارالله یمن با مقاومت دلیرانه وانجام کمین،متجاوزان را در الحدیده به محاصره در اورده و این بندر را به باتلاق مزدوران سعودی تبدیل کردند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ائتلاف عربستان در شکستن محاصره نیروهای خود در اطراف بندر الحدیده شکست خورده است.شرف لقمان، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در مصاحبه با المیادین گفت: نیروهای ائتلاف عربستان درباره پیروزی‌های وهمی صحبت می‌کنند. صحبت این نیروهای درباره پیشروی در الحدیده تنها توهم است. ارتش و کمیته‌های مردمی توانسته‌اند کنترل اوضاع را به دست گرفته و نیروهای مهاجم را محاصره کنند.
وی گفت: ائتلاف عربستان در شکستن محاصره نیروهایش به‌رغم افزایش حملات هوایی شکست خورده است.لقمان تاکید کرد: تمامی متجاوزانی که در درگیری‌های جبهه ساحل غربی شرکت داشتند در محاصره‌اند. شبکه‌های عبری و عرب زبان از پیشروی‌ها و پیروزی‌های میدانی می‌گویند حال آنکه میدان نبرد بهترین گواه است. آنان از چند روز قبل اعلام کردند وارد فرودگاه الحدیده و حتی وارد خیابان ستین در الحدیده شده‌اند، اما تمامی این خبر‌ها توهماتی بیش نیست، بزرگ‌ترین دستاورد آنان در این چند روز پیشروی ناچیزی در خط ساحلی بود که آن مکان نیز خالی از جمعیت است. مسیر‌های استقرار آنان، فازه در فاصله صد کیلومتری الحدیده، منطقه الجاه در شهرستان بیت الفقیه در شصت کیلومتری الحدیده و منطقه النخیله در دریهمی است که در حدود چهل کیلومتری الحدیده است. در مقابل نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند نیرو‌های مهاجم را که متشکل از سلفی‌ها، داعشی‌ها و القاعده در کنار مزدورانی از استان‌های جنوبی و نیرو‌های وابسته به طارق عفاش هستند، از همدیگر متفرق سازند و به نوعی در مناطق فازه، دریهمی و الجاه در محاصره قرار دهند. در چهار روز گذشته نیرو‌های مهاجم در پی شکستن محاصره بودند، اما با وجود حملات هوایی و زمینی موفقیتی نداشتند. آنان دیروز سعی کردند نیرو‌های تازه نفسی را از مسیر خوخه به سمت فازه اعزام کنند، اما پهپاد‌های ما موفق شدند خسارات سنگینی بر آنان وارد سازند. با توجه به شرایط دشواری که وجود دارد نیرو‌های ما به خواست خدا و با اراده‌ای پولادین موفق شدند بر این شرایط چیره شوند و اوضاع را به سود خود تغییر دهند.
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن خسارات وارده بر ائتلاف متجاوزان و مزدورانشان را بسیار زیاد دانست و گفت: روز گذشته ۱۶۰ تن از نیروهای آنان به اسارت گرفته شدند ضمن اینکه میدان‌های درگیری از خوخه تا الحدیده پر از اجساد کشته شدگان است. البته کشور‌های متجاوز توجهی به این اجساد و حتی زخمی‌ها ندارند در نتیجه زخمی‌ها را نیز به حال خود رها می‌کنند تا در اثر شدت خونریزی جان دهند.
وی درباره طرح‌های ارائه شده ازسوی سازمان ملل یا کشورهای متجاوز خارجی برای اداره بین‌المللی این بندر گفت: ما بر این طرح برای حل بحران حساب باز نمی‌کنیم. کسانی که می‌خواهند دیدگاهی ارائه بدهند باید بی‌طرف باشند. هرگونه طرحی برای تحویل بندر الحدیده به سازمان ملل یا هر طرف دیگری به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست.
شورای امنیت: فعالیت بندر الحدیده باید ادامه یابد
در همین میان شورای امنیت با تاکید بر لزوم ادامه فعالیت تجاری بندر الحدیده از طرف‌های بحران یمن خواست به مسئولیت‌های خود در قبال قوانین بین‌المللی حقوق بشر عمل کنند.
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، دیمیتری بولیانکی، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل پس از نشست غیر علنی شورای امنیت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعضای شورا از نزدیک وضعیت یمن را دنبال می‌کنند، آنها در این نشست گزارش کاملی از اوضاع این کشور از مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و گزارشی از وضعیت انسانی در این کشور از مارک لوکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل دریافت کردند.
بولیانکی گفت: ما مطلع شدیم تلاش‌های فرستاده سازمان ملل درباره الحدیده ادامه دارند و اعضای شورای امنیت از گریفیتس خواستند آنها را در جریان آخرین تحولات یمن قرار دهد.
معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل درباره موضع‌گیری‌ها نسبت به مساله بندر الحدیده نیز تاکید کرد: اعضای شورای امنیت بار دیگر خواستار ادامه فعالیت در دو بندر الحدیده و الصلیف شده و با توجه به بحران انسانی موجود در یمن بر لزوم بازماندن این دو بندر و ادامه فعالیت‌های آنها در امنیت کامل تاکید کردند.
بولیانکی با اشاره به استقبال اعضای شورای امنیت از گزارش گریفیتس که شامل پیشنهاداتی برای آغاز روند سیاسی در یمن بود، درباره جزئیات این پیشنهادات چیزی نگفت. این مسئول روس در ادامه تاکید کرد: اعضای شورای امنیت از تلاش‌های گریفیتس حمایت کرده و راه حل سیاسی را تنها راه برای پایان دادن به درگیری‌ها در یمن دانستند.
تار و مار شدن نظامیان سعودی در ۶ نقطه از خاک یمن
ازسوی دیگرنیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با خنثی کردن پیشروی نظامیان ارتش عربستان در جیزان تعداد زیادی از آنها را به هلاکت رساندند. ارتش و نیرو‌های مردمی یمن بامداد دیروز موفق شدند مانع پیشروی نظامیان ارتش عربستان در منطقه جبل الدخان شده و در جریان انفجار مین در مسیر آنها در جیزان ده‌ها تن از آنها را به هلاکت رسانده و تعدادی را نیز مجروح کنند.
نیروهای یمنی همچنین مواضع نظامیان ارتش سعودی در الخقاقه، الفریضه و المعریضه را با خمپاره و توپخانه هدف قرار دادند که به دنبال آن تعدادی از این نظامیان به هلاکت رسیدند. آنها در جریان یک عملیات هجومی به مواضع مزدوران ائتلاف سعودی در منطقه «کرش» واقع در استان لحج تعدادی از این مزدوران را به هلاکت رساندند.
پاپ خواهان حل سیاسی بحران یمن شد
در تداوم حمله ائتلاف نظامی متجاوز عربی در الحدیده، پاپ از جامعه جهانی خواست تا طرف‌های درگیری در یمن را دور هم جمع و درگیری در این کشور را حل کند.پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنرانی هفتگی خود نسبت به وضعیت کنونی یمن ابراز تاسف کرده و از مردم خواست به خاطر یمن دعا کنند. وی از جامعه جهانی خواست با گرد هم آوردن طرف‌های درگیری بر سر میز مذاکره، وضعیت انسانی در این کشور وخیم‌تر نشود.
در همین راستا، سازمان بهداشت جهانی نسبت به تاثیرات درگیری شهر الحدیده یمن بر زندگی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن هشدار داد.
سازمان ملل اعلام کرد که حمله در الحدیده ملیون‌ها تن از شهروندان یمنی را در معرض گرسنگی قرار می‌دهد.
ائتلاف نظامی روز یکشنبه حملات هوایی‌ای علیه فرودگاه الحدیده آغاز کرد.

42 درصد از پول گندمکاران پرداخت شد

مدیرکل بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۴.۴ میلیارد تومان خریداری شده که تاکنون یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.
به گزارش ایرنا، گندم از کالاهای اساسی در ایران به شمار می‌رود که هر ساله خرید تضمینی آن همه ساله از اواخر اسفندماه از شهرستان سرباز در سیستان و بلوچستان و مناطق گرمسیر آغاز و تا اواخر مهرماه در دیگر استانهای سواحل خزری و سردسیر ادامه دارد.
پیش بینی می‌شود امسال ۱۳.۴ میلیون تن گندم در کشور تولید و ۱۰ میلیون تن آن توسط دولت خریداری شود که براساس مصوبه شورای اقتصاد در سال زراعی ۹۷ نیز همانند پارسال، هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید ۲ درصد به مبلغ ۱۳ هزار ریال (۱۳۰۰ تومان) و گندم دوروم ۱۳ هزار و ۳۰۰ریال (۱۳۳۰ تومان) خریداری می‌شود.
در این پیوند «سید مومن نیافر» در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار، بقیه پول گندمکاران در اسرع وقت به حسابشان واریز می‌شود.
وی با بیان اینکه امسال همچون سال‌های گذشته پول گندمکاران با عاملیت بانک کشاورزی ازسوی دولت پرداخت می‌شود، اظهار داشت: برای سهولت در کارها، گندمکاران در اقصی نقاط کشور که شعب و خودپردازهای بانک کشاورزی مستقر باشد، می‌توانند پول خود را دریافت کنند.
وی اظهار داشت: خرید گندم در ۲۲ استان توسط ۶۰۰ مرکز خرید شرکت غله درحال انجام است اما در صورت افزایش تعداد استان‌هایی که موعد برداشت از آنها فرا می‌رسد، تعداد این مراکز به بیش از هزار مورد خواهد رسید.
چندی پیش مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که تاکنون بیش از ۱۴۰ هزارتن بذر گندم برای کشت بعدی خریداری شده است.
پارسال نزدیک به ۹ میلیون تن گندم به ارزش بیش از ۱۱۴ هزار میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری شد و با توجه به ذخایر سال ۱۳۹۵ همچنان خودکفایی در تولید این محصول استمرار پیدا کرد.
سال ۱۳۹۵ نیز ۱۴ میلیون و ۵۹۰ هزار تن گندم تولید و ۱۱ میلیون و ۵۲۵ هزار تن به ارزش بیش از ۱۴۵ هزار میلیارد ریال خریداری شد.
سال زراعی از ابتدای مهرماه هر سال آغاز می‌شود و تا پایان شهریور سال بعد ادامه دارد.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید چمران در سراسر کشور

مراسم بزرگداشت شهید چمران عصر امروز ۳۰ خرداد در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.
به گزارش، معاونت روابط عمومی، تبلیغات و امور بین‌الملل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت ۳۱ خرداد، سالروز شهادت مصطفی چمران پوستری را در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران منتشر کرد.
مصطفی چمران در سال ۱۳۱۱ در تهران، خیابان پانزده خرداد، بازار آهنگرها، سرپولک متولد شد. او در سال ۱۳۳۶ در رشته الکترومکانیک از دانشکده فنی تهران فارغ‌ ‏التحصیل شد و برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت. چمران مدرک دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما را با ممتازترین درجه علمی از دانشگاه برکلی آمریکا دریافت کرد.
همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی وی به ایران آمد و پس از حوادث کردستان در تهران حضور یافت و ازسوی امام خمینی(ره) به سمت وزیر دفاع منصوب شد. چمران در ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ که برای سرکشی، معرفی و توجیه فرمانده جدید محور به جای «ایرج رستمی» به منطقه جنگی دهلاویه رفته بود، در خط مقدم نبرد، بر اثر اصابت ترکش خمپاره ۶۰ دشمن به شهادت رسید.
همچنین در دانشگاه و مساجد شهرهای مختلف نیز مراسم بزرگداشتی برگزار می‌شود، پنج شنبه ۳۱ در دهلاویه، جمعه یک تیر ماه در حاشیه نماز جمعه، شنبه ۲ تیر ماه دانشگاه تربت جام در خراسان رضوی و همچنین حرم مطهر ویژه برنامه بزرگداشت شهید چمران برگزار می‌شود. شناختن روحیه مقاومت از جمله اهداف ویژه برنامه‌های بزرگداشت شهید چمران است.
روز جمعه ۳۱ خرداد ماه نیز زیارت کمیل بر مزار این شهید بزرگوار قرائت خواهد شد.
روایت پرکشش سید‌مهدی شجاعی از شهید چمران در بازار کتاب
انتشارات کتاب نیستان چاپ چهارم نمایشنامه «مرد رویاها» اثر سید‌مهدی شجاعی را روانه بازار نشر کرد.
در معرفی این کتاب آمده است:‌ نوشتن درباره افرادی که امروز در میان ما زندگی نمی‌کنند و در عین حال به دلیل موقعیت اجتماعی خود بسیار در معرض دید جامعه پیرامون خود بوده‌اند، کار ساده‌ای نیست؛ چون به طور قطع کثرت منابع و آثار تولید شده درباره چنین افرادی، راه را بر خلق اثری جذاب و بکر می‌بندد و به احتمال زیاد هر آنچه در مورد او می‌باید بیان می‌شده، تا پیش از این گفته شده است.

ایران به 9 کشور دارای چرخه کامل فناوری فضایی پیوست

رئیس سازمان فضایی ایران از دستیابی کشورمان به چرخه کامل فناوری فضایی خبر داد و گفت: ایران با پیوستن به جمع ۹ کشور دارنده این فن آوری جزو دهمین کشور فضایی جهان شد. چرخه کامل فناوری فضایی شامل فعالیت در بخش ماهواره، ایستگاه زمینی، پرتابگر و استفاده از شبکه ماهواره‌ای است.
براساس گزارش سازمان فضایی ایران، مرتضی براری در نخستین نشست هم‌اندیشی فعالان بخش خصوصی حوزه فضایی کشور اظهار داشت: اکنون بخش فضایی به زنجیره بخش خصوصی اتصال یافته و آمارها نشان می‌دهد که از ۳۴۵ میلیارد دلار درآمد این حوزه، ۲۶۰ میلیارد دلار آن متعلق به بخش خصوصی است.
رئیس سازمان فضایی ایران با تاکید بر ضرورت حضور جدی و موثر بخش خصوصی در توسعه فناوری فضایی کشور خاطرنشان کرد: هدف افزایش سهم و پررنگ‌تر کردن نقش بخش خصوصی در حوزه فضایی کشور است.
به گفته وی، همانطور که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۹۲ درصد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را به بخش خصوصی واگذار کرده و اکنون به دنبال واگذاری هشت درصد پایانی آن است، سازمان فضایی ایران نیز به عنوان عضوی از این خانواده بزرگ،زمینه و بستر لازم را برای رشد و توسعه شرکتهای خصوصی فراهم خواهد کرد.
براری به اقدام‌های این سازمان در حمایت از توسعه بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: سازمان فضایی ایران برای خروج تصدی‌گری دولت در این بخش، برنامه‌های مناسبی تدوین کرده که ارائه مجوز اپراتور ماهواره‌های مخابراتی از این برنامه هاست و تدوین مجوز اپراتور ماهواره سنجشی نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون وزیر ارتباطات، شناخت موانع و رفع آن، اصلاح قوانین و تسهیل گری را از دیگر مواردی برشمرد که برای توسعه و حمایت از بخش خصوصی مد نظر سازمان فضایی ایران قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه بخش کسب و کارهای فضا پایه دارای رشدی سریع است به طوری که اکنون آژانس فضایی اروپا از ۵۰۰ استارت آپ حمایت می‌کند، ادامه داد: فناوری فضایی به زندگی مردم رسوخ کرده و این رویکرد سبب افزایش رشد اقتصادی آن شده است.
براری عنوان کرد: سازمان فضایی ایران توسعه و ایجاد کسب و کارهای نوین را در بخش‌های دارای اولویت کشور در دستور کار خود قرار داده و در تلاش است تا با توسعه این کسب و کارها هم گامی موثر در راستای اشتغال زایی بردارد و هم چالش‌هایی که امروز کشور در حوزه‌های مختلف با آن رو به رو است را برطرف کند.

اجرای طرح داوری در ایستگاه‌های منتخب مترو برای آگاه سازی بیشترشهروندان و مسافران با فرهنگ صحیح استفاده از مترو

مدیرارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اجرای طرح داوری در مترو برای آگاه سازی بیشتر شهروندان و مسافران مترو با فرهنگ استفاده صحیح از مترو خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محسن محمدیان با بیان اینکه آموزش‌های شهروندی در خصوص استفاده صحیح از مترو و رعایت قوانین حریم ریلی، استفاده صحیح از پله برقی و رعایت حق تقدم برای سوار و پیاده شدن از قطار ازسوی مسافران از دیگر اولویت‌های شرکت بهره بردرای متروی تهران و حومه است گفت: این شرکت در این روزها که تب و تاب جام جهانی همه جا را فرا گرفته است سعی کرده است با ابتکار جدید دست به فرهنگ سازی در خصوص فرهنگ استفاده صحیح از مترو متناسب با این روزها اقدام نماید.
وی افزود: در این طرح دو فرد از گروه‌های نمایشی با پوشیدن لباس داوران فوتبال، با رد شدن مسافران از خطوط زرد لبه سکو، ریختن آشغال و نحوه صحیح سوار و پیاده شدن مسافران را نظاره می‌کنند و در صورت رعایت نکردن درست قوانین؛ سوت زده و به آنها کارت زرد نشان می‌دهند.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: این طرح به منظور نظم بخشیدن به حریم ریلی و با هدف فرهنگ سازی در خصوص نحوه استفاده صحیح از مترو اجرایی شده است.
محمدیان با بیان اینکه این طرح به طور آزمایشی در چهار ایستگاه میدان انقلاب اسلامی، تئاتر شهر، توحید و شهدای هفتم تیر اجرا می‌شود گفت: اجرای این طرح در راستای فرهنگ سازی برای آن دسته از محدود مسافرانی است که نسبت به فرهنگ استفاده صحیح از مترو بی‌توجه هستند.

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن