گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری بین الملل

اوباما: باید عقلانیت را به سیاست برگردانیم

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار بین الملل

گروه جهان| رییس‌جمهوری پیشین امریکا در سخنرانی تبلیغات انتخاباتی برای نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات میان‌دوره آتی این کشور، گفت:

گروه جهان| رییس‌جمهوری پیشین امریکا در سخنرانی تبلیغات انتخاباتی برای نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات میان‌دوره آتی این کشور، گفت: «ما باید بار دیگر قدرت را به مردم امریکا بازگردانیم و این به رای شما مردم امریکا در انتخابات نوامبر بستگی دارد.» باراک اوباما رییس‌جمهوری سابق در بخشی از سخنرانی خود در همایش تبلیغات انتخاباتی در شهر لاس‌وگاس در ایالت نوادا برای نامزدهای دموکرات در انتخابات میان‌دوره گفت: «برخلاف بعضی از افراد (ترامپ)، واقعا تلاش می‌کنم حقایق را بگویم. من حقایق را باور دارم. من به واقعیاتِ مبتنی بر حقایق باور دارم و به سیاستِ مبتنی بر حقایق معتقدم.» تنها دو هفته تا برگزاری انتخابات میان‌دوره باقی است و رییس‌جمهوری پیشین از چندی پیش کمپین برای هم‌حزبی‌های دموکرات خود را آغاز کرده است. اوباما گفت: «ما اکنون این فرصت را داریم که عقلانیت را به سیاست خودمان بازگردانیم. ما اکنون می‌توانیم کفه‎ ترازوی قدرت را به نفع شما، یعنی مردم امریکا، سنگین کنیم. علت این است که فقط یک کنترلِ واقعی روی سوءاستفاده از قدرت وجود دارد و تنها یک کنترل واقعی روی سیاست‌گذاری بد وجود دارد و آن شما و رای شماست.» اوباما با درخواست از حامیان حزب دموکرات برای رای دادن گفت: «انتخابات نوامبر آینده مهم‌تر از هر انتخابات دیگری است. شاید بگویید سیاستمداران همواره همین را می‌گویند، ولی این‌بار واقعا مهم است.» اوباما افزود: «پیامد در خانه نشستن و رای ندادن برای کشور ما و برای دموکراسی بسیار خطرناک خواهد بود.»

او سپس از آنها خواست به یاد بیاورند که چه کسی افزایش رشد اقتصادی کنونی را در کشور آغاز کرده است. اوباما یادآوری کرد که کشور در جریان ریاست‌جمهوری او از رکود بزرگ مالی 2008 و 2009 جان سالم به در برد و احیا شد. با اشاره به صحبت‌های جولای ترامپ که مدعی شده بود دولتش با قانون کاهش مالیات معجزه اقتصادی را رقم زده، گفت: «10 سال پیش که سمت ریاست‌جمهوری را عهده‌دار شدم، در بدترین بحران اقتصادی به سر می‌بردیم و زمانی‌که این سمت را ترک کردم، دستمزدها بالا رفته، نرخ افراد بدون بیمه کاهش یافته و فقر رو به کاهش بود. من چنین دولتی را به نفر بعد از خودم واگذار کردم. وقتی صحبت‌ها درباره معجزه‌های اقتصادی را می‌شنوید، به یاد بیاورید که چه کسی آنها را آغاز کرد.»

 

آسیاتک