عواملی که بزرگترین چالش زندگی نیمار ایرانی را رقم زد


مهدی قائدی بازیکن استقلال تهران در تصادف اخیر نه تنها دوست صمیمی اش، بلکه بازی‌های دور رفت لیگ قهرمانان را نیز از دست داد.
عواملی که بزرگترین چالش زندگی نیمار ایرانی را رقم زد
به گزارش رهیاب: مهدى قائدى بازیكن تیم فوتبال استقلال كه یكشنبه شب 8 بهمن دچار سانحه رانندگى در یكى از اتوبان هاى شهر بوشهر شد با حضور در بیمارستان خلیج فارس این شهر تحت عمل جراحى قرار گرفت. این بازیکن پس از یکی دو روز بیهوشی، توسط پزشکان توانست هوشیاری خود را بدست آورد.

 بازیكنى كه با توجه به محرومیت و با اضافه شدن مصدومیت نتوانست در مرحله نیمه نهایى رقابت هاى جام حذفى مقابل صنعت نفت آبادان  با كاروان تیمش راهى آبادان شود.

 پیش از این قرار بود قائدى با حضور در بوشهر به كارهاى تحصیلی خود رسیدگى كند و سپس راهى تهران شود تا كاروان تیمش را در سفر آبادان همراهى كند اما بارش برف و لغو شدن پرواز ها این اجازه را به قائدى داد تا او همچنان در زادگاهش ماندگار شود و به كارهاى شخصى اش بپردازد و در نهایت آن حادثه تلخ رانندگی رخ دهد.

البته معمولا كارهاى شخصى مربوط به دانشگاه را باید از صبح تا ساعات ادارى انجام داد اما نمى دانیم چطور قائدى جوان و نیمار ایرانى آبى ها در نیمه شب  براى كارهاى خود در خیابان ها به سر مى برده و چنین حادثه تلخى را براى خود رقم زده است.

این بازیكن جوان و با استعدادى باید بیش از اینها با ورود به دنیای حرفه ای مراقب خود باشد. با یک سهل انگاری  نه تنها خانواده خود و دوست مرحومش بلكه میلیون ها هوادار استقلالى را در بهت فرو ببرد.

بدون شك نه تنها شخص قائدى، بلكه غفلت از این بازیکن از سوی مدیران باعث شد در ابتدای راه حرفه ای بزرگترین معضل روحی و  روانی برای این بازیکن جوان اتفاق بیافتد.

البته یاد داریم كه پیش از این افتخارى در یك برنامه ورزشى اعلام كرده بود كه بازیكنان استقلال شب ها بیدار هستند و روزها مى خوابند. بنابراین حضور قائدى هم طبق اعلام این مدیر در خیابان ها عجیب نیست!

عواملی که بزرگترین چالش زندگی نیمار ایرانی را هدف قرار داد

افتخاری در بخشی از افشاگری های بی سابقه در باشگاه استقلال مدعی شد به خاطر این که نمی خواهد استقلال در آستانه بازی با ذوب آهن وارد حاشیه شود، قصد ندارد وارد جزئیات شود که در این لحظه مجری برنامه ورزشی خطاب به مدیرعامل استقلال گفت: الان که ساعت نزدیک 2 بامداد است و بازیکنان خواب هستند و کسی برنامه را نمی بیند که افتخاری با خنده ای تلخ بر لب گفت: بازیکنان استقلال شب ها بیدار هستند چون صبح می خوابند! طعنه ای سنگین و تلخ از سوی مدیرعامل استقلال به ستاره های این تیم که نمی توان از آن گذشت و این سهل انگاری بالاخره باعث شد یکی از سرمایه های آنها دچار حادثه شود.

به هر ترتیب قائدی بازیکن تیم فوتبال استقلال پس از مرخص شدن از بیمارستان راهی خانه شد تا دوران درمان خود را سپری کند .البته او در مدتی که در بیمارستان بستری بود از مرگ شاکر دوست صمیمی خود بی خبر بود تا جایی که مهدی با حضور در منزلش در آبادان متوجه تمامی اتفاقات و مرگ احمد رضا شد .مرگ دوستی که باعث شد جوان ترین بازیکن استقلال دچار افسردگی شود و روزها به جای پرداختن به تمرین گریه کنان از وضعیت پیش آمده ابراز ناراحتی کند. 

مهدی قائدی به عنوان جوان ترین بازیکن استقلال به دلیل تصادف دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را نیز از دست داد و در حال حاضر هم مدیران باشگاه استقلال درصدد هستند تا او را برای ادامه مراحل درمانی به تهران انتقال دهند اما آن چیز که شواهد نشان می دهد قائدی همچنان از ترکیب تیمش دور خواهد ماند تا جایی که به طور کامل آمادگی خود را باز یابد چرا که عمل جراحی از ناحیه شکم کار را برای قائدی سخت می کند تا او بتواند دوباره به میادین برگردد.

عواملی که بزرگترین چالش زندگی نیمار ایرانی را هدف قرار داد

رضا رجبی درباره اتفاقات اخیر در مورد مهدی قائدی گفت :در ابتدا باید بگویم برخی باشگاه ها کنترل و نظارت دقیقی روی بازیکنانی که با آنها قرارداد حرفه ای منعقد کرده اند ندارند. در مورد وضعیت قائدی هم امیدوارم این بازیکن سلامتی خود را بدست آورد اما در این مواقع خانواده قائدی نیز باید او را در بوشهر تحت کنترل قرار می دادند.

او ادامه داد: متاسفانه بازیکنان ما با باشگاه ها قرارداد حرفه ای می بندند اما آماتور زندگی می کنند. از طرفی همه باشگاه ها باید روی بازیکنان همچون یک کارمند نظارت داشته باشند. مگر یک کارمند تحت نظارت دولت نیست؟ بنابراین باید وضعیت رفت و آمد این بازیکن توسط مسئولان استقلال کنترل می شد.

مربی اسبق استقلال بیان کرد: یاد دارم در گذشته علی دایی به من گفته بود که در آلمان هنگام بازیگری ساعت 11 شب را ندیده اما این روزها در فوتبال کشورمان نظاره گر هستیم که بازیکنان شب ها تا پاسی از شب آنلاین هستند و یا خیلی از آنها در سفره خانه ها حضور دارند.

رجبی در پایان خاطر نشان کرد: در هر صورت قائدی باید در قسمتی از اتفاق پیش آمده مواظب خود می بود و در آن طرف نیز خانواده او و باشگاه استقلال هم رفت و آمد و بیرون ماندن این بازیکن را تا پاسی از شب کنترل می کردند. البته نباید دنبال مقصر گشت چون کمکی به جامعه فوتبالی نمی کند و بیشتر جو را خراب کند. ان شاالله از این پس کنترل بیشتر شود. از طرفی باید بگویم در گذشته کسی ما را کنترل نمی کرد و به عشق هواداران زود می خوابیدیم تا بتوانیم بهترین بازی ها را انجام و دل آنها شاد کنیم.

باشگاه خبرنگاران

خیز سعودی‌ها برای ریاست AFC/ زنگ خطر برای فوتبال ایران


رئیس فدراسیون فوتبال عربستان برای آماده کردن خود برای ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا از سمت خود استعفا داد. موضوعی که در صورت تحقق، زنگ خطر جدی برای فوتبال ایران خواهد بود.
به گزارش رهیاب: عادل عزت رئیس فدراسیون فوتبال عربستان تصمیم گرفت که از  ریاست خود استعفا دهد و نواف تمیاط ستاره سابق فوتبال عربستان به عنوان رئیس جدید این فدراسیون فوتبال این کشور انتخاب شد.

رسانه‌های سعودی تاکید کردند که هدف "عزت" از استعفا آماده کردن خود برای حضور در انتخابات ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

فدراسیون فوتبال عربستان تصمیم گرفت که نواف التمیاط را به عنوان رئیس موقت خود انتخاب کند.

به گزارش ایسنا، موضع‌گیری‌های آشکار و بسیار تهاجمی مقامات فوتبال عربستان علیه فوتبال ایران در سال‌های اخیر مشکلات زیادی برای ایران ایجاد کرده است که با تصاحب ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا، این موضوع می‌تواند بر وضعیت دشوار ایران در تصمیم‌سازی‌های فوتبال آسیا تاثیر منفی بگذارد.

بارسلونا با برد استارت زد/دبل مسی در اولین گام


بارسلونا در هفته اول رقابت‌های لالیگا موفق شد آلاوس را در نیوکمپ شکست دهد.

به گزارش رهیاب: در ادامه هفته اول رقابت‌های لالیگا بارسلونا در نیوکمپ میزبان دپورتیوو آلاوس بود و این دیدار را با نتیجه 3 بر صفر به پایان رساند.

در این بازی لیونل مسی عملکرد درخشانی داشت و دو گل در دقایق 64 و 2+90 به ثمر رساند و کوتینیو دقیقه 83 زننده دیگر گل بارسا بود.

ویدال اولین بازی رسمی خود را برای بارسا انجام داد و از دقیقه 85 جایگزین سرخیو بوسکتس شد.

پورموسوی: به خاطر بازیکنانم خداحافظی نکردم/ این همه مامور برای چه به ورزشگاه می آیند؟


سرمربی تیم فولاد خوزستان از شعارهایی که در ورزشگاه علیه او داده شد دلخور است و می‌گوید فقط به خاطر بازیکنان تیمش از فولاد خداحافظی نکرده است.
به گزارش رهیاب: سیروس پورموسوی سرمربی تیم فولاد خوزستان بعد از پیروزی تیمش برابر نساجی در نشست خبری اظهار کرد: این برد را به بازیکنانم که تا آخرین لحظه جنگیدند و همینطور به کسانی که قلبشان با ما است تقدیم می‌کنم. روند رو به رشد ما از بازی با نفت مسجد سلیمان شروع شد و ما در آن بازی موقعیت‌های زیادی به دست آوردیم. امروز هم همین‌گونه عمل کردیم. ما ارسال از جناحین، حرکت در عمق و شوت به دروازه داشتیم. در دو صحنه دو پنالتی مشکوک ما دیده نشد. کسب این پیروزی برابر تیمی که بسیار جانانه بازی می‌کرد ارزش 6 امتیازی داشت.

او ادامه داد: یک عده هستند که نمی‌گذارند این تیم با آرامش حرکت کند. سال قبل و در هفته بیستم و با یک بازی کمتر در رده دوم جدول بودیم اما عده ای به ما توهین کردند. نمی‌دانم مسئولان انتظامی این شهر کجا هستند و کارشان چیست. کنترل ورزشگاه با چه کسی است؟ هفته قبل دیدید که چند نفر آسیب دیدند. این همه مامور برای چه می‌آیند؟ تک تک هواداران در ورزشگاه می‌دانند که فوتبال 90 دقیقه است اما حوصله نمی‌کنند. من مطمئن هستم که هوادار واقعی اعتراض می‌کند اما بعد از پایان بازی. من مخلص این هوادار هم هستم. اما کسی که در دقیقه 30 مسابقه به من توهین می‌کند دشمن فولاد است. من سرمایه خوزستان هستم. من پله پله رشد کرده‌ام در همه رده‌های فوتبال مربی‌گری کرده‌ام. مگر می‌شود من فوتبال نفهمم اما آنها بفهمند؟ فوتبال حوصله می‌خواهد. هفته‌های قبل به من می‌گفتند عیبی ندارد تیمت ببازد فقط خوب بازی کند. خب ما این بازی که داشتیم خوب بازی می‌کردیم. من بعد از پایان بازی قصد خداحافظی داشتم. من یک مربی حرفه‌ای هستم و اعتراض را می پذیرم، اما این اعتراض نیست. این فقط در جهت تخریب من است. من به بازیکنانم گفتم که نساجی چگونه به ما گل می‌زند اما بازیکن لحظه‌ای غافل می شود. من که نمی‌توانم بازیکنم را تخریب کنم. اگر می‌خواستم خداحافظی کنم فقط به این خاطر است که نمی‌خواهم تیمم لطمه بخورد.

او با بیان اینکه فولاد یکی از بهترین‌های ایران است اضافه کرد: این تیم دارد رشد می کند. بازیکنان جوان و با تجربه ما تلاش می کنند اما صبر و تحمل نیست. من قصد نمایش نداشتم که می‌خواستم چهار گوشه زمین را ببوسم و خداحافظی کنم. فقط به خاطر بازیکنان برگشتم چون نمی‌خواهم پشت آنها را خالی کنم. پارسال هم همین موقع من می‌خواستم خداحافظی کنم اما مسئولان باشگاه از من حمایت کردند. الان هم به عنوان یک سرباز در اینجا می‌مانم. دوست ندارم بیخودی به ما حمله شود. اجازه بدهید بازی تمام شوم و ما تجزیه و تحلیل کنیم. ما 6 بازیکن در قسمت تهاجمی تیممان را تغییر داده‌ایم. چند بازیکن جدید به ما اضافه شده‌اند. اینها هماهنگی نمی‌خواهند؟ مگر قرار است من همه تیم‌ها را ببرم؟ من از بازیکنام می‌خواهم در همه بازی‌ها با همه توان‌شان بازی کنند اما در بعضی بازی‌ها هم توپ وارد دروازه نمی‌شود. تیم های بزرگ فوتبال هم می‌بازند. اگر این رفتار ادامه پیدا کند من به عنوان یک فرد حقیقی حتما شکایت می‌کنم. یک سری فقط برای تخریب به ورزشگاه می‌آیند. از مدیریت باشگاه می‌خواهم با این افراد برخورد کنند. از من حمایت نکنند اما از بازیکنان حمایت کنند. بازیکن 22 ساله ما چند دقیقه اصلا تعادل نداشت و همه توپ ها را به حریف داد. او می‌بیند که مربیش فحش می‌خورد و بهم می‌ریزد. اگر قرار است من بروم و یک مربی بومی بیاید من می روم و دست او را هم می بوسم. آیا بعد از من مربی بومی می آید؟ آخرین مربی های بومی که در لیگ مربی گری می کنند، من، داریوش یزدی و عبدالله ویسی هستیم. هر کدام از ما برکنار شود مربی غیر بومی به اینجا می آید. در چند بازی آخر فصل قبل از 10 بازیکن بومی استفاده کردم. نمی خواستم که فرار کنم. می خواستم تیم را برای امسال آماده کنم.

تیم ملی امید ایران- عربستان/ دیدار شاگرد اول‌های غرب آسیا به میزبانی شرقی‌ها


تیم ملی فوتبال امید ایران در نخستین بازی خود در گروه F. بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا به مصاف امید‌های عربستان می‌رود.
به گزارش رهیاب: تیم ملی فوتبال امید ایران در نخستین بازی خود در گروه F بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به مصاف امیدهای عربستان می رود.

هدف نهایی ایران و عربستان از تشکیل تیم ملی امیدشان، شکستن طلسم راهیابی به المپیک است. این 2 تیم به ترتیب 44 و 24 سال از حضور در بزرگ ترین آوردگاه جهان ورزش ناکام بوده اند و به همین دلیل برای افزایش تجربه بازیکنانشان در راستای حضور قدرتمندانه در مقدماتی المپیک 2020، با نفرات زیر 21 سال به اندونزی رفته اند.

زلاتکو کرانچار کروات که از حدود 3 ماه پیش سرمربیگری تیم ملی امید کشورمان را برعهده گرفته برای انتخاب بازیکنانش در بازی های آسیایی بیش از 100 بازیکن را مورد ارزیابی قرار داد و در نهایت 20 نفر را با خود به جاکارتا برد. هشت بازیکن تیم ملی امید کشورمان یعنی شهاب عادلی، محمد سلطانی مهر، مهدی مهدی خانی، ابوالفضل رزاق پور، مهدی قائدی، امیر روستایی، محمد آقاجانپور و عارف آغاسی در جام جهانی 2017 جوانان که کره جنوبی میزبان بود، در ترکیب آن تیم به میدان رفتند و در میدان های بین المللی تجارب خوبی دارند. البته یونس دلفی هم به عنوان ستاره تیم ملی نوجوانان ایران در جام جهانی 2017 هندوستان می تواند نقش پررنگی در امور تهاجمی تیم ملی امید ایفا کند. بازیکنانی چون مهدی امینی، محمد امین اسدی، محمدرضا آزادی، رضا جبیره، محمد مسلمی پور، حسین زامهران، شاهین عباسیان و محمد خدابنده لو هم ستاره های لیگ برتری این تیم هستند که می توانند تجربه حضور در بالاترین سطح فوتبال ایران را در بازی های آسیایی به کار گیرند.

تیم ملی امید ایران تا پیش از آغاز بازی های آسیایی در سه دیدار تدارکاتی بین المللی به میدان رفته است که حاصل آن یک برد و یک باخت مقابل عراق و یک شکست برابر چین بوده است. البته هر 2 تیم در بازی با ایران از نفرات زیر 23 سال در ترکیبشان استفاده کردند و حتی عراقی ها از بازیکنانی بهره بردند که سن آنها بالاتر از رده سنی امید است.

ایران در کنار چهار قهرمانی بازی های آسیایی سال های 1974، 1990، 1998 و 2002 رتبه سومی بازی های آسیایی 2006 دوحه قطر را هم در کارنامه دارد اما مهم ترین افتخار سعودی ها در بازی های آسیایی، نایب قهرمانی 1986 سئول است.

در سوی مقابل سعد الشهری، سرمربی سعودی ها برای موفقیت در این رقابت ها روی بازیکنانی چون عبدالرحمان الدوساری و سالم الناجی که سابقه بازی در تیم ملی بزرگسالان این کشور را هم دارند حساب باز کرده است. بیشتر بازیکنان عربستان عضو تیم های الاهلی، الاتفاق، الهلال الاتحاد و النصر هستند.

در سال های اخیر روابط ایران و عربستان به تیرگی گراییده است و به تبعیت از افزایش تنش های سیاسی 2 کشور، در فوتبال هم آنها دچار اختلاف هایی اساسی هستند که میزبانی نمایندگان ایران و عربستان در رقابت های لیگ قهرمانان در کشور ثالث، مثال بارزی برای این امر است. به همین دلیل نبرد شاگردان کرانچار و الشهری یک بازی حیثیتی محسوب می شود که می تواند بازیکنان تیم برنده را نزد مردم و دولتمردانشان به محبوبیت قابل توجهی برساند.

نکته جالب نارضایتی کادرفنی و سرپرستی هر 2 تیم از امکانات اندونزی است. عربستانی ها روز گذشته در پارک همجوار ورزشگاه محل برگزاری بازی تمرین کردند و به دلیل تعدد برگزاری بازی ها در ورزشگاه ویباوا موکتی، علاوه بر آنها تیم ایران هم نمی تواند آخرین تمرین خود را در این ورزشگاه برگزار کند.

دیدار تیم های ملی فوتبال امید ایران و عربستان از ساعت 19 فردا(چهارشنبه) به وقت ایران در ورزشکاه 29 هزار نفری ویباوا موکتی در چیکارانگ برگزار می شود.

باشگاه خبرنگاران

انتقال «رونالدو» به یووه انتقال موفقی نبود!


مدیر مارکتینگ و برنامه‏‎ریزی باشگاه فوتبال بایرن مونیخ معتقد است انتقال کریس رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس انتقال موفقی نبوده و بایرن هرگز حاضر به خرید چنین بازیکنی نیست.
انتقال «رونالدو» به یووه انتقال موفقی نبود!
به گزارش رهیاب:در تابستان جاری یکی از بزرگ‏ترین و البته غیرقابل پیش‏‌بینی‎ترین انتقالات دنیای فوتبال رخ داد و کریستیانو رونالدو خیلی ناگهانی از تیم فوتبال رئال مادرید به یوونتوس منتقل شد. این انتقال خیلی‎ها را به وجد آورد، اما باید دید از نظر بزرگان دنیای فوتبال رفتن کریس به یووه چه معنایی دارد.

برای مثال باشگاه بایرن مونیخ آلمان ارزیابی‎ای خاص درباره انتقال رونالدو به یووه داشته است. مدیر مارکتینگ و برنامه‎‏ریزی این تیم، یورگ واکر، مدعی شده حتی اگر شرایط فراهم بود هم او و باشگاه آلمانی حاضر نبودند ستاره پرتغالی را جذب کنند.

واکر در این باره این چنین گفت: از نظر مارکتینگ این انتقال انتقالی موفق نیست، شاید در باشگاه‎های دیگر این انتقال موفق باشد، اما برای بایرن مونیخ این طور نیست. به این دلیل که ما معتقدیم برند یک فوتبالیست هرگز نمی‎تواند باارزش‎تر از برند باشگاه باشد.

او در ادامه گفت: کریستیانو رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس رفت، اما این انتقال هرگز نمی‌‏توانست در بایرن مونیخ انجام شود.


>