عواملی که بزرگترین چالش زندگی نیمار ایرانی را رقم زد
مهدی قائدی بازیکن استقلال تهران در تصادف اخیر نه تنها دوست صمیمی اش، بلکه بازی‌های دور رفت لیگ قهرمانان را نیز از دست داد.
به گزارش رهیاب: مهدى قائدى بازیكن تیم فوتبال استقلال كه یكشنبه شب ۸ بهمن دچار سانحه رانندگى در یكى از اتوبان هاى شهر بوشهر شد با حضور در بیمارستان خلیج فارس این شهر تحت عمل جراحى قرار گرفت. این بازیکن پس از یکی دو روز بیهوشی، توسط پزشکان توانست هوشیاری خود را بدست آورد.

 بازیكنى كه با توجه به محرومیت و با اضافه شدن مصدومیت نتوانست در مرحله نیمه نهایى رقابت هاى جام حذفى مقابل صنعت نفت آبادان  با كاروان تیمش راهى آبادان شود.

 پیش از این قرار بود قائدى با حضور در بوشهر به كارهاى تحصیلی خود رسیدگى كند و سپس راهى تهران شود تا كاروان تیمش را در سفر آبادان همراهى كند اما بارش برف و لغو شدن پرواز ها این اجازه را به قائدى داد تا او همچنان در زادگاهش ماندگار شود و به كارهاى شخصى اش بپردازد و در نهایت آن حادثه تلخ رانندگی رخ دهد.

البته معمولا كارهاى شخصى مربوط به دانشگاه را باید از صبح تا ساعات ادارى انجام داد اما نمى دانیم چطور قائدى جوان و نیمار ایرانى آبى ها در نیمه شب  براى كارهاى خود در خیابان ها به سر مى برده و چنین حادثه تلخى را براى خود رقم زده است.

این بازیكن جوان و با استعدادى باید بیش از اینها با ورود به دنیای حرفه ای مراقب خود باشد. با یک سهل انگاری  نه تنها خانواده خود و دوست مرحومش بلكه میلیون ها هوادار استقلالى را در بهت فرو ببرد.

بدون شك نه تنها شخص قائدى، بلكه غفلت از این بازیکن از سوی مدیران باعث شد در ابتدای راه حرفه ای بزرگترین معضل روحی و  روانی برای این بازیکن جوان اتفاق بیافتد.

البته یاد داریم كه پیش از این افتخارى در یك برنامه ورزشى اعلام كرده بود كه بازیكنان استقلال شب ها بیدار هستند و روزها مى خوابند. بنابراین حضور قائدى هم طبق اعلام این مدیر در خیابان ها عجیب نیست!

عواملی که بزرگترین چالش زندگی نیمار ایرانی را هدف قرار داد

افتخاری در بخشی از افشاگری های بی سابقه در باشگاه استقلال مدعی شد به خاطر این که نمی خواهد استقلال در آستانه بازی با ذوب آهن وارد حاشیه شود، قصد ندارد وارد جزئیات شود که در این لحظه مجری برنامه ورزشی خطاب به مدیرعامل استقلال گفت: الان که ساعت نزدیک ۲ بامداد است و بازیکنان خواب هستند و کسی برنامه را نمی بیند که افتخاری با خنده ای تلخ بر لب گفت: بازیکنان استقلال شب ها بیدار هستند چون صبح می خوابند! طعنه ای سنگین و تلخ از سوی مدیرعامل استقلال به ستاره های این تیم که نمی توان از آن گذشت و این سهل انگاری بالاخره باعث شد یکی از سرمایه های آنها دچار حادثه شود.

به هر ترتیب قائدی بازیکن تیم فوتبال استقلال پس از مرخص شدن از بیمارستان راهی خانه شد تا دوران درمان خود را سپری کند .البته او در مدتی که در بیمارستان بستری بود از مرگ شاکر دوست صمیمی خود بی خبر بود تا جایی که مهدی با حضور در منزلش در آبادان متوجه تمامی اتفاقات و مرگ احمد رضا شد .مرگ دوستی که باعث شد جوان ترین بازیکن استقلال دچار افسردگی شود و روزها به جای پرداختن به تمرین گریه کنان از وضعیت پیش آمده ابراز ناراحتی کند. 

مهدی قائدی به عنوان جوان ترین بازیکن استقلال به دلیل تصادف دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را نیز از دست داد و در حال حاضر هم مدیران باشگاه استقلال درصدد هستند تا او را برای ادامه مراحل درمانی به تهران انتقال دهند اما آن چیز که شواهد نشان می دهد قائدی همچنان از ترکیب تیمش دور خواهد ماند تا جایی که به طور کامل آمادگی خود را باز یابد چرا که عمل جراحی از ناحیه شکم کار را برای قائدی سخت می کند تا او بتواند دوباره به میادین برگردد.

عواملی که بزرگترین چالش زندگی نیمار ایرانی را هدف قرار داد

رضا رجبی درباره اتفاقات اخیر در مورد مهدی قائدی گفت :در ابتدا باید بگویم برخی باشگاه ها کنترل و نظارت دقیقی روی بازیکنانی که با آنها قرارداد حرفه ای منعقد کرده اند ندارند. در مورد وضعیت قائدی هم امیدوارم این بازیکن سلامتی خود را بدست آورد اما در این مواقع خانواده قائدی نیز باید او را در بوشهر تحت کنترل قرار می دادند.

او ادامه داد: متاسفانه بازیکنان ما با باشگاه ها قرارداد حرفه ای می بندند اما آماتور زندگی می کنند. از طرفی همه باشگاه ها باید روی بازیکنان همچون یک کارمند نظارت داشته باشند. مگر یک کارمند تحت نظارت دولت نیست؟ بنابراین باید وضعیت رفت و آمد این بازیکن توسط مسئولان استقلال کنترل می شد.

مربی اسبق استقلال بیان کرد: یاد دارم در گذشته علی دایی به من گفته بود که در آلمان هنگام بازیگری ساعت ۱۱ شب را ندیده اما این روزها در فوتبال کشورمان نظاره گر هستیم که بازیکنان شب ها تا پاسی از شب آنلاین هستند و یا خیلی از آنها در سفره خانه ها حضور دارند.

رجبی در پایان خاطر نشان کرد: در هر صورت قائدی باید در قسمتی از اتفاق پیش آمده مواظب خود می بود و در آن طرف نیز خانواده او و باشگاه استقلال هم رفت و آمد و بیرون ماندن این بازیکن را تا پاسی از شب کنترل می کردند. البته نباید دنبال مقصر گشت چون کمکی به جامعه فوتبالی نمی کند و بیشتر جو را خراب کند. ان شاالله از این پس کنترل بیشتر شود. از طرفی باید بگویم در گذشته کسی ما را کنترل نمی کرد و به عشق هواداران زود می خوابیدیم تا بتوانیم بهترین بازی ها را انجام و دل آنها شاد کنیم.

باشگاه خبرنگاران
پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت که بهترین گزینه برای استقلال، تقابل با السد قطر بود.

به گزارش رهیاب: مجید نامجومطلق درباره قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا و تقابل استقلال با السد قطر اظهار داشت: اگر شرایط چهار تیم غرب آسیا را بررسی کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که استقلال به گزینه خوبی خورده است. الدحیل قطر تیم بسیار قدرتمندی بوده و تا اینجای کار بدون باخت بالا آمده است. اگر استقلال و پرسپولیس به هم می‌خوردند، با توجه به حساسیت‌های دربی شرایط این دو تیم سخت می‌شد. بنابراین، بهترین گزینه، السد بود.

«استقلال سال گذشته با السد بازی کرده و از این تیم شناخت دارد.» وی با بیان این جمله افزود: می‌توان السد را شکست داد، هر چند اگر بازی رفت در قطر برگزار می‌شد، شرایط به نفع ما می‌شد. در هر صورت، هر دو بازی حکم فینال را دارد و امیدوارم هم استقلال و هم پرسپولیس نتیجه لازم را بگیرند. کار نمایندگان ایران سخت است، چرا که شرایط آب‌وهوایی در زمانی که با تیم‌های قطری بازی داریم، ممکن است اذیت کننده باشد. استقلال باید در تهران کار السد را تمام کند و به فکر بازی برگشت باشد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص تقابل پرسپولیس با الدحیل قطر گفت: درست است که پرسپولیس این اواخر نوسان داشته، اما تیم خوبی دارد و از نظر فنی فوق العاده است. در مجموع، استقلال به نسبت پرسپولیس بازی راحت‌تری در پیش دارد.

تسنیم

خط خورده‌های بزرگ جام جهانی 2018 روسیه
در حالی که تقریبا فهرست نهایی تیم‌ها برای حضور در جام‌جهانی مشخص شده است، بازیکنان بزرگی پشت خط ماندند و حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.
به گزارش رهیاب: فهرست نهایی تیم ها برای حضور در جام جهانی روسیه تقریبا مشخص شده است و تاکنون بیشتر تیم ها بازیکنان نهایی خود را برای حضور در جام جهانی مشخص کرده‌اند. در این بین بازیکنانی هم بودند که به دلایل مختلف از حضور در تیم ملی کشورشان خط خوردند و به این ترتیب تابستان باید از خانه جام جهانی را تماشا کنند. 

دروازه‌بان‌ها:

جو هارت (انگلیس)، نتو (برزیل) و سرخیو آسنخو (اسپانیا)

مدافع ها:

مارکوس آلونسو، هکتور بیرین (اسپانیا)، آلکس ساندرو، داوید لوئیز (برزیل)، شکودران موستافی، بندیکت هوودس (آلمان)، آیمریک لاپورته (فرانسه)، نلسون سمدو (پرتغال)

هافبک ها:

راجا ناینگولان (بلژیک)، لوئیس گوستاوو، فابینیو (برزیل)، آندره گومس (پرتغال)، آدرین رابیوت (فرانسه)، ماریو گوتسه  (آلمان) و جک ویلشر (انگلیس)

مهاجم ها:

آلوارو موراتا (اسپانیا)، آنتونی مارسیال، الکساندر لاکازت، کینگزلی کومان (فرانسه)، مائورو ایکاردی (آرژانتین)، لوئیس نانی (پرتغال)

ایسنا

کمیته مسابقات سازمان لیگ زمان قرعه کشی هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را مثل فصل گذشته پایان شب اعلام کرده تا این مراسم حکم لالایی برای خواب مردم را داشته باشد!
به گزارش رهیاب: سازمان لیگ برتر در خبری که امروز بر روی خروجی سایت خود قرارداد اعلام کرد: « قرعه کشی  هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ‏روز پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰ برگزار می شود.»

نکته جالب توجه در این خبر ساعت برگزاری قرعه کشی است. ساعتی که قرار است مراسم آغاز شود اما اینکه چه زمانی به پایان برسد مشخص نیست. فصل گذشته مراسم قرعه‌کشی در شرایطی به پایان رسید که بسیاری از اهالی فوتبال، مردم و حتی مهمانان حاضر در مراسم خواب بودند! چرا که این مراسم با چند ساعت تاخیر آغاز شد و بخش های پایانی آن در حالی انجام شد که نیمه های شب هم رد شده بود و به سحر نزدیک می شدیم!

قرعه کشی فصل گذشته قرار بود از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه آغاز شود اما با چند ساعت تاخیر آغاز شد و نیمه های شب هم به پایان رسید. حالا این فصل قرار است ساعات پایانی شب آغاز شود و اگر تاخیر فصل گذشته را هم در نظر بگیریم به نظر می رسد ساعت ۲۴ مراسم رسما آغاز خواهد شد و احتمالا تا سحر هم ادامه خواهد داشت!

بعد از مراسم قرعه کشی فصل گذشته رسانه ها انتقاد زیادی به سازمان لیگ وارد کردند که چرا قرعه کشی را در ساعاتی به پایان رسانده که مردم خواب بودند! برخی مسئولان در توجیه این مسئله عنوان کردند که تلویزیون زمان خالی نداشت! البته این برای اولین بار نیست که سازمان لیگ برنامه هایش را با تلویزیون هماهنگ می کند! 

قبل از این هم برنامه ها و مسابقات زیادی در ساعات نامناسب برگزار شد که مشخص بود هماهنگی کامل با تلویزیون دلیل اتخاذ این تصمیم بوده است. این بار هم به نظر می رسد در کنار هماهنگی کامل سازمان لیگ با تلویزیون، بازهم بحث پول و درآمدزایی در میان است. 

سازمان لیگ چند فصلی است که درآمدزایی و «پول» درآوردن را در مراسم های اینچنینی اش بر سایر مسائل اولویت داده است. بررسی ساعت برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ ها و رویدادهای معتبر فوتبال دنیا نشان می دهد سازمان لیگ ایران در دنیا بی نظیر است و به دنبال اهداف دیگری غیر از کیفیت بالای مراسم است. 

در بررسی مراسم قرعه کشی لیگ ها و رویدادهای مختلف فوتبال دنیا که مربوط به فصل ۲۰۱۷ -۲۰۱۸ است، ساعات زیر به دست آمد:

* لیگ برتر انگلیس - ساعت مراسم: ۱۲:۳۰ به وقت محلی
* لالیگای اسپانیا - ساعت مراسم : ۱۳ به وقت محلی
* جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه - ساعت مراسم: ۱۸ به وقت محلی
* نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا - ساعت مراسم: ۱۳ به وقت محلی
* بوندس لیگای آلمان - ساعت مراسم: ۱۸:۳۰ به وقت محلی

بررسی ساعت برگزاری مراسم قرعه کشی سایر لیگ های معتبر اروپایی و قاره های دیگر هم نشان می دهد سازمان لیگ ایران در دنیا بی نظیر است. مراسمی که ساعت ۲۲:۳۰ آغاز شود قطعا با سوابقی که از مراسم های ایرانی وجود دارد و تاخیری که شامل حالش خواهد شد تا سحر ادامه خواهد داشت و با توجه به همزمانی با ماه  مبارک رمضان حاضران می‌توانند سحری را میل کنند و سپس به خانه هایشان بروند. 

مردم هم که ساعتی قبل از پایان مراسم به خواب رفته اند و شاید هم از این برنامه به عنوان لالایی خواب شان استفاده کنند تا آرامتر بخوابند. چیزی که برای این مراسم در نظر گرفته نمی شود، آسایش اهالی فوتبال.

مهر

تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در بیست و یکمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی دغدغه‌های زیادی دارد که مهمترین آن در خط دفاعی است و به نظر می‌رسد پاشنه آشیل این تیم باشد.
به گزارش رهیاب: بیست و یکمین دوره از مسابقات جام جهانی از روز ۲۴ خرداد رسما آغاز می شود تا روسیه برای یکماه در کانون توجهات دنیا قرار داشته باشد. تیم ملی فوتبال کشورمان بی استرس‌ترین و بی دردسرترین صعود به جام جهانی را در این دوره تجربه کرد و بعد از روسیه میزبان و برزیل، سومین تیمی بود که جواز حضور در این مسابقات را به دست آورد. 

بررسی خط به خط و نفر به نفر لیست تیم ملی نشان می‌دهد همانقدر که در نیمه رو به جلوی زمین دست کی‌روش باز است و نیروهای تهاجمی خوبی با استانداردهای بالای جهانی داریم، در نیمه دفاعی شرایط آنچنان به سامان نیست و نگرانی‌هایی وجود دارد.


بی تردید بهترین شرایط را در خط حمله داریم و کی‌روش کوچکترین نگرانی از بابت داشتن مهاجمان خوب ندارد. بزرگترین دردسر کی‌روش این است که از این همه مهاجم خوب کدام‌ها را برگزیند. دست کی‌روش آنقدر در خط حمله باز بود که حتی نام علیپور آقای گل لیگ برتر را در لیست ۳۵ نفره هم قرار نداشت.

علیرضا جهانبخش آقای گل هلند به همراه کریم انصاریفر در صف مهاجمان هستند. به اینها اضافه کنید سردار آزمون و رضا قوچان نژاد که تخصص شان گلزنی با پیراهن تیم ملی است و همچنین مهدی طارمی که مهاجمی مورد علاقه کی‌روش و گلزن با پیراهن تیم ملی است. بزرگترین دردسر کی‌روش شاید این باشد که از بین این همه مهاجم خوب و بین المللی یکی را از لیست مسافران روسیه خط بزند.

دست کی روش برای استفاده از بازیکنان تهاجمی در خط میانی هم باز است. مسعود شجاعی، اشکان دژآگه، سامان قدوس، مهدی ترابی و وحید امیری هافبک هایی هستند که بیشتر از سایرین شانس حضور در ترکیب ثابت و یا بازیکن جانشین را در تیم ملی دارند. در بین این ها لژیونرهایی مثل شجاعی، دژآگه و قدوس به چشم می خورند که از تجربه خوبی هم برخوردار هستند. ترابی و امیری هم بازیکنانی هستند که همواره با پیراهن تیم ملی خوش درخشیده اند. کی روش هر ترکیبی که از این بازیکنان و مهاجمان بسازد ترکیبی ایده آل و مطمئن برای حضور در جام جهانی خواهد بود.

مشکل تیم ملی درست از جایی آغاز می شود که بازیکنان دفاعی مستقر می‌شوند. در جام جهانی برزیل تیم ملی دو هافبک دفاعی با استانداردهای بسیار بالای جهانی در اختیار داشت به اسم آندرانیک تیموریان و جواد نکونام. دو هافبک با تجربه که در جام های جهانی قبلی هم حضور داشتند.

اهل فن به خوبی از نقش مهم هافبک‌های دفاعی آگاهی دارند. بازیکنانی که بار بزرگی از بازیسازی و جمع کردن جلوی خط دفاعی را بر دوش دارند. به نظر خیلی از مربیان هافبک دفاعی مهم ترین پست در فوتبال امروز است و تیم‌هایی که در این پست غنا دارند به توفیق بیشتری هم می‌رسند. اگر تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل دفاعی مستحکم داشت که نود دقیقه آرژانتین را به ستوه آورد، از نقش نکونام و تیموریان در آن سیستم نمی توان به راحتی گذشت.

نگاهی به لیست تیم ملی نشان می‌دهد هیچ یک از هافبک‌های دفاعی حاضر در این لیست عیلرغم همه شایستگی ها و توانمندی هایی که دارند در عیار نکونام و تیموریان در جام جهانی گذشته را ندارند و این می تواند آغاز دردسرهای کی روش در جام جهانی باشد.

تیم ملی در ساختار دفاعی و در خط دفاع در مقایسه با جام جهانی ۲۰۱۴ ضعیف تر شده. اگر در جام جهانی ۲۰۱۴ سید جلال حسینی در شرایط سنی خیلی خوبی قرار داشت، امیرحسین صادقی در اوج بود، مهرداد پولادی با قابلیت های دفاعی بالا در سمت چپ و پژمان منتظری با شرایط سنی خوب و قابلیت های دفاعی بالا در سمت راست خط دفاعی قرار می گرفت و در جلوی آنها  نکونام و آندو حضور داشتند تا کمترین موقعیت‌ها نصیب تیم حریف شود، اکنون شرایط متفاوت شده است.

در خط میانی با خط خوردن سیدجلال حسینی میانگین سنی پایین آمده است اما پژمان منتظری هم خصوصیات فنی شبیه به حسینی دارد و بعید است بتواند در این سن مدافع میانی ایده آلی باشد. 

در چپ و راست خط دفاعی هم بازیکنانی داریم که کمتر از مدافعان کناری جام جهانی گذشته در کارهای دفاعی موفق هستند.

در هافبک دفاعی هنوز دغدغه بزرگی وجود دارد. سعید عزت اللهی در بازی اول غایب است و امید ابراهیمی هم به دلیل مصدومیت هنوز نتوانسته شرایط مطلوبی برای بازی پیدا کند. 

در صف مدافعان تیم ملی تنها مرتضی پورعلی گنجی است که با شرایط سنی خوب و بهره وری از تجربه بالای بین المللی در شرایط ایده‌آلی به سر می‌برد. احتمال استفاده کردن از سایر نفرات مثل خانزاده و سید مجید حسینی هم بسیار کم است. 

در واقع تیم ملی ایران در روسیه بسان طاووس است. طاووس بر خلاف دم زیباش، پایی زشت دارد که همواره آن را با دم زیباش پنهان می‌کند تا دیده نشود. نیروهای تهاجمی تیم ملی ایران در جام جهانی نقش پرهای طاووس را ایفا می‌کنند که باید ضعف ساختار دفاعی را هم پوشش دهند.

مهر

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن