تبلیغات در تلکسیران

همایش شیرخوارگان حسینی در اهواز


همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با 100 نقطه استان خوزستان، صبح روز جمعه در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) اهواز برگزار شد.
همایش شیرخوارگان حسینی در اهواز

دستگاههای مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند


رهبر انقلاب در واکنش به حادثه تروریستی اهواز پیامی صادر کردند.
به گزارش رهیاب ؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی دقایقی پیش در واکنش به حادثه تروریستی امروز اهواز که منجر به شهید و زخمی شدن تعدادی از افراد شد، پیامی صادر کردند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

حادثه‌ی تلخ و تأسف بار شهادت جمعی از مردم عزیزمان در اهواز به دست تروریستهای مزدور، یک بار دیگر قساوت و خباثت دشمنان ملت ایران را آشکار ساخت.

این مزدوران قسی‌القلب که به روی زن و کودک و مردم بیگناه آتش میگشایند وابسته به همان مدعیان دروغگو و ریاکارند که پیوسته دم از حقوق بشر میزنند.

دلهای پرکینه‌ی آنان نمیتواند تجلّی اقتدار ملی در نمایش نیروهای مسلح را تحمل کند. جنایت اینها ادامه‌ی توطئه‌ی دولتهای دست‌نشانده‌ی آمریکا در منطقه است که هدف خود را ایجاد ناامنی در کشور عزیز ما قرار داده‌اند. به کوری چشم آنان ملت ایران راه شرافتمندانه و افتخارآمیز خود را ادامه خواهد داد و مانند گذشته بر همه‌ی دشمنی‌ها فائق خواهد آمد.

اینجانب تسلّا و همدردی خود را به خانواده‌های این شهیدان عزیز عرض میکنم و صبر و سکینه‌ی الهی را برای آنان و علوّ درجات برای شهیدان مسألت مینمایم.

دستگاه‌های مسئول اطلاعاتی موظفند با سرعت و دقت دنباله‌های این جنایتکاران را تعقیب کنند و آنان را به سرپنجه‌ی مقتدر قضائی کشور بسپارند.


سیّدعلی خامنه‌ای

31 شهریورماه 1397

منبع: رهیاب

عشایر عرب آبادان و خرمشهر حمله تروریستی اهواز را محکوم کردند


60 نفر از شیوخ عرب شهرستان های آبادان و خرمشهر در بیانه ای حمله تروریستی امروز اهواز را محکوم کردند.
به گزارش رهیاب ؛ در پی وقوع حادثه تروریستی حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز و کشته و زخمی شدن دهها نفر که مسئولین آن را گروه تجزیه طلب الاحوازیه بر عهده گرفته است، 60 تن از شیوخ عرب شهرستان های آبادان و خرمشهر با صدور بیانیه ای، این اقدام را محکوم کردند.

در بخشی از این بیانیه که روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است:مردم شریف، غیور قهرمان و شهیدپرور استان خوزستان رمز اتحاد، همبستگی و ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان هستند.

در این بیانیه عنوان ‌شده است: برخی خفاش‌های دست‌نشانده وابسته به صهیونیست و استکبار جهانی امروز باهدف ضربه زدن به اتحاد و همبستگی فرزندان رشید ایران اسلامی در اهواز، کودک، زن و مردم بی‌گناه را به شهادت رساندند.

در بخش دیگری از این بیانیه که به زبان عربی منتشر شده آمده است :بدون شک دشمنان و عوامل آنها با اینگونه حوادث تروریستی اتحاد بین اقشار مختلف مردم ولایت مدار خوزستان را هدف قرار دادند.

عشایر و سران عشایر خوزستان و بخصوص عشایر شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در این بیانیه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اعلام کر‌دند بدون شک این اقدام بدون پاسخ نخواهد بود و عشایر با اتحاد و پیروی از ولایت‌فقیه پاسخ کوبنده‌ای به عوامل این حمله جنایتکارانه خواهند داد.منبع: رهیاب

روایت آیت الله حیدری از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز


نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری روایت خود از مشاهدات عینی حادثه تروریستی امروز اهواز را بیان کرد.
به گزارش رهیاب ؛ صبح امروز رژه نیروهای مسلح در اهواز مورد حمله تروریستی قرار گرفت که منجر به شهید و مجروح شدن چند تن شد.

گروه تجزیه طلب الاحواز مسئولین این حمله را بر عهده گرفته است.

آیت الله محسن حیدری که در این مراسم حاضر بود در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: بعد از دقایقی که رژه نیروهای مسلح در اهواز شروع شده بود، چند فردی که با لباس نظامی پوشش داشتند، به سمت جایگاه شلیک کردند و به این تیراندازی برای دقایقی طول کشید و نظم رژه را به هم ریخت.

وی افزود: هدف مهاجمان جایگاه مسئولان بود اما موفق نشدند به این سمت مسئولان شلیک کنند. اما متاسفانه به سمت نیروهای نظامی شلیک کردند که تعدادی نیروهای نظامی شهید شدند؛ بعد از شلیک تروریست ها، نیروهای امنیتی به سمت آنها تیراندازی کردند که خوشبختانه دو تن از آنها به درک واصل شدند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: به نظرم آنها می خواستند مسئولان عالی استان را ترور کنند؛ بنده وقتی صدای تیر را شنیدم اشهدم را خواندم.

منبع: رهیاب

اعتراض آبادانی ها، بازی نفت و پیکان را نیمه تمام گذاشت


اشتباه داور بازی اعتراض شدید کادر فنی، بازیکنان و تماشاگران آبادانی را در پی داشت و اعتراض شدید کرار جاسم به داور، کارت زرد برای وی به همراه داشت.
اعتراض آبادانی ها، بازی نفت و پیکان را نیمه تمام گذاشت
به گزارش رهیاب ؛ دو تیم صنعت نفت آبادان و پیکان تهران در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال، ساعت 19:30 در ورزشگاه تختی آبادان مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

شاگردان سرجیو در نفت آبادان که با گذشت 6 بازی از لیگ، هنوز طعم بُرد را نچشیده اند، امید داشتند که در این دیدار خانگی، حریف خود را مغلوب کنند.

بازی تا دقیقه 86 با نتیجه 2 بر یک به سود پیکان در جریان بود و تلاش های نفت برای به تساوی کشاندن مسابقه بی نتیجه بود تا اینکه خطای واضح روی بازیکن نفت آبادان در محوطه جریمه و در شرایطی که با دروازه بان حریف تک به تک بود، به تشخیص داور خطا اعلام نشد.

این اشتباه داور بازی اعتراض شدید کادر فنی، بازیکنان و تماشاگران آبادانی را در پی داشت و اعتراض شدید کرار جاسم به داور، کارت زرد برای وی به همراه داشت.

در این میان تعدادی از تماشاگران در اعتراض به این تصمیم وارد زمین مسابقه شده و موجب توقف چند دقیقه ای بازی شدند.

چند دقیقه بعد داور دستور ادامه بازی را داد اما اعتراضات و فحاشی های تماشاگران به سنگ پراکنی آنها به داخل زمین منجر شد و بازی را برای دقایقی متوقف کرد.


برخورد یکی از سنگ ها به صورت داور کنار خط موجب شد و مصدومیت وی موجب شد که داوران زمین بازی را ترک کنند و با اعلام ناظر مسابقه، این دیدار نیمه تمام ماند.
منبع: رهیاب

نباید تمام بار جنگ اقتصادی بر دوش مردم باشد/ تلاش های دولت باید در زندگی مردم لمس شوند


آیت الله حسن زاده گفت: دولت از تلاش و خدمت شبانه روزی می گوید اما مردم باید نشانه های این تلاش را لمس کنند.
به گزارش رهیاب ؛ آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده در خطبه های نماز جمعه 30 شهریورماه اهواز با اشاره به سالروز آغاز جنگ تحمیلی، اظهار داشت: حمله رژیم بعث عراق با چراغ سبز آمریکا بود و در شرایطی که نیروهای مسلح ما آمادگی لازم را نداشتند، دشمن با مقاومت نیروهای مردمی مواجه شد.

وی افزود: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، جنگ یک گنجینه تمام نشدنی است و باید ایثارها و فداکاری هایی که در این دوران انجام شده، در میان جامعه بازگو شوند.

امام جمعه موقت اهواز خاطرنشان کرد: رزمندگان درسی را از واقعه کربلا گرفتند که نتیجه آن عزت و سربلندی امروز کشور است.

آیت الله حسن زاده با اشاره به مشکلات اقتصادی امروز کشور، اظهار داشت: باید دید در شرایطی که دشمن امروز بر ما جنگ اقتصادی تحمیل کرده است، مسئولان در عمل چه کرده اند؟ نباید تمام بار این جنگ بر دوش مردم باشد و بلکه باید در درجه اول متوجه مسئولان باشد.

وی افزود: دولت از تلاش و خدمت شبانه روزی می گوید اما مردم باید نشانه های این تلاش را لمس کنند.

خطیب نماز جمعه اهواز در ادامه با اشاره به جنگ رسانه ای دشمن، تصریح کرد: دشمن با انتشار شایعاتی در فضای مجازی به دنبال ایجاد تفرقه است و راه حل آن هوشیاری و بصیرت است.

آیت الله حسن زاده گفت: جوانان ما در مساجد و پایگاه های فرهنگی به خوبی از فضای مجازی استفاده می کنند اما باید این تلاش ها با کمک اداره ارشاد تقویت شود تا بتوانند مقابل جنگ رسانه ای دشمن مقابله کنند.

وی در ادامه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: فرهنگیان ما حقیقتاً در شرایط امروز درحال ایثار هستند اما جایگاه معلم باید در جامعه بالاترین شأن و جایگاه باشد.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه رهبر انقلاب بر رشد علمی تاکید دارند، گفت: باید دوره تحصیل برای دانش آموزان ما دوره تحصیل و تهذیب باشد.


منبع: رهیاب
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟