مراسم بزرگداشت «شهدای حله» جمعه ۲۷ بهمن‌ماه در اهواز برگزار می‌شود.
به گزارش رهیاب، مراسم بزرگداشت «شهدای حله» جمعه ۲۷ بهمن‌ماه ساعت ۷ صبح با حضور خانواده‌های شهدا در اهواز برگزار می‌شود.

این آئین معنوی با سخنرانی حجت‌الاسلام صادقی و همراه با قرائت دعای ندبه در حسینیه آل مبارک واقع در منطقه کیانپارس خیابان ۱۸ غربی، انجام می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در حادثه تروریستی حله که در تاریخ ۵ آذرماه سال ۱۳۹۵ برای زائران اربعین حسینی در شهر حله عراق رخ داد، جمع زیادی از شهروندان خوزستانی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/
نائب کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به احتمال افزایش نرخ بنزین در کشور اظهارداشت: دولت در سال ۹۶ قصد افزایش ۶۰ درصدی نرخ بنزین در کشور را داشت که این امر با مخالفت صریح مجلس تحقق نیافت.

به گزارش رهیاب: هدایت الله خادمی، نائب کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال افزایش نرخ بنزین در کشور اظهارداشت: دولت در سال ۹۶ قصد افزایش ۶۰ درصدی نرخ بنزین در کشور را داشت که این امر با مخالفت صریح مجلس تحقق نیافت.

 وی در ادامه اضافه کرد: دولت قصد افزایش نرخ بنزین را دارد و احتمال زیاد در نیمه اول سال جاری ۱۰ تا ۱۵ درصد نرخ بنزین در کشور را افزایش دهد ، این امر نیازی به اجازه و صدور مجوز از سوی مجلس نمی باشد چرا که مجلس در درصد های بالا اعمال نفوذ می کند و چون این افزایش قیمت جزئی است مجلس در آن دخالتی نمی کند.

  نائب کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دولت از سال گذشته زمزمه افزایش نرخ بنزین را داشت و به احتمال زیاد تا پایان سال بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در این بخش افزایش قیمت خواهیم داشت ، منتها تاکنون بحثی از سوی دولت در این باره مطرح نشده است.

دانا

فرمانده انتظامی اهواز از کشف بیش از ۶ هزار عدد قرص روانگردان در این شهرستان خبر داد.
به گزارش رهیاب: سرهنگ "محمد صفری" اظهار داشت : در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی اقدام به تهیه و توزیع قرص های روان گردان می نماید، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران انتظامی با انجام تحقیقات اطلاعاتی چهار نفر عامل تهیه و توزیع قرص های روان گردان را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در چند عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.
سرهنگ صفری تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۶ هزار و ۴۳۸ عدد انواع قرص روانگردان کشف شد .
فرماندهی انتظامی شهرستان اهواز در پایان خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان از کشف ۱۴ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در شهرستان اندیمشک خبر داد.
به گزارش رهیاب: سردار "حیدر عباس زاده" ضمن تاکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق کالا و ارز، اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و همچنین تحقق شعار "حمایت از کالای ایرانی"، ماموران ایست وبازرسی "پل زال" شهرستان اندیمشک با کنترل محسوس و نامحسوس خودروهای عبوری پنج دستگاه تریلر حامل کالای قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از خودروهای توقیف شده، پنج محموله رینگ آلمینیوم خودرو، اسباب بازی، ابزار فلزی کابینت و لوازم تحریر فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف و ضبط شد.

سردار عباس زاده اظهار داشت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را ۱۴ میلیارد ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان با بیان اینکه در این رابطه پنج متهم دستگیر و راهی مرجع قضائی شدند، اذعان کرد: عملکرد قاچاقچیان مغایر با اقتصاد مقاومتی بوده و تلاش پلیس جهت مبارزه با اخلالگران اقتصادی کماکان با قاطعیت ادامه دارد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه استان خوزستان گفت: این اتفاقاتی که در سیاست خارجه ما اتفاق افتاده است خود یک درس عبرت است اگر در سیاست خارجه ما براساس قرآن عمل کنیم خیلی از مشکلات ما حل خواهد شد.

به گزارش رهیاب: حجت الاسلام سیدمحمد طباطبایی با تبریک ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان ماه نزول قرآن است و قرآن کتابی است که خداوند متعال بر آخرین پیامبر خود نازل کرد. اگر انسان‌ها قرآن کریم را سرمشق و سرلوحه‌ی زندگی خود قرار بدهند سعادتمند در دنیا و آخرت خواهند شد.

وی افزود: برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در اهواز در واقع برای نشان دادن راه است. قرآن کریم راه را به ما نشان داده است و ما باید به سمت قرآن هدایت و حرکت کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه استان خوزستان گفت: تنها راه نجات بشریت و جامعه‌ی اسلامی و جمهوری اسلامی ایران تبعیت از قرآن و حرکت در مسیر قرآن است.

طباطبایی با بیان اینکه امروز قرآن در مهجوریت قرار گرفته است، بیان کرد: قطعا مهجوریت قرآن کریم با نمایشگاه برگزار کردن رفع نمی‌شود. زمانی مهجوریت قرآن برطرف خواهد شد که شما تجسم قرآن را در جامعه ببینید. مردم باید تمام زندگی خود را بر مدار قرآن قرار بدهند.

وی افزود: این اتفاقاتی که در سیاست خارجه ما اتفاق افتاده است خود یک درس عبرت است. قرآن کریم راه را به ما نشان داده است. وقتی از قرآن فاصله می‌گیریم این اتفاقات رخ می‌دهد. قرآن به ما می گوید: « وَلَن تَرضى? عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى? حَتّى? تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم ». اگر در سیاست خارجه ما براساس همین آیه قرآن عمل بکند خیلی از مشکلات ما حل خواهد شد.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن