فساد اقتصادی از فساد سیاسی بدتر است


فساد اقتصادی به مراتب از فساد سیاسی بدتر است و از مسئولان انتظار داریم که با همه کسانی که در تهران دست به احتکار زدند و دلارهای دولتی را خوردند برخورد شود.
به گزارش رهیاب ؛ آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه 19 مردادماه اهواز با اشاره به فسادهای افتصادی اخیر در کشور، اظهار داشت: فساد اقتصادی به مراتب از فساد سیاسی بدتر است و از مسئولان انتظار داریم که با همه کسانی که در تهران دست به احتکار زدند و دلارهای دولتی را خوردند برخورد شود.

وی با اشاره به مواضع اخیر شخصیت های سیاسی عراق درباره تحریم های ایران، عنوان کرد: از کشور دوست و بردار عراق تشکر می‌کنم زیرا درباره تحریم های جدید و ظالمانه آمریکا برای ایران، مردم و مسئولان عراقی از این رفتار آمریکا اعلام برائت و انزجار نشان داده و از کشورمان اعلام حمایت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان به سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) اشاره و خاطرنشان کرد:  از جوانان عزیز می‌خواهیم در بحث ازدواج به حضرت علی (ع)  و حضرت فاطمه(س) اقتدا کنند و از فقر نترسند زیرا آیه شریفه فرموده است که «منتظر نمانید و ازدواج کنید چراکه اگر فقیرید خداوند رزقتان را می رساند.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه در موضوع ازدواج لازم است جوانان نیز توقع خود را پایین بیاورند و والدین به آنها کمک کنند، افزود: در بحث اشتغال برخی برای کار به من مراجعه می کنند اما باید بگویم فرزندان خودم هم کارشان کار طلبگی است و  حتی اگر بخواهم کاری برای فرزندانم پیدا کنم نمی توانم. جوانان ما باید حرفه و مهارتی را فرا بگیرند و به دنبال کار آزاد بروند و نباید ازدواج را به خاطر کار، معلق بگذارند.

آیت الله موسوی جزایری در پایان با اشاره به 21 مرداد، روز حمایت از صنایع کوچک نامیده شده، گفت:  صنایع کوچک از صنایع بزرگ مهم‌ترند زیرا این صنایع مربوط به مردم عادی هستند و اکثریت صنایع را به خود اختصاص می دهند. تعداد صنایع کوچک کم نیست، بنابراین برای دولت و مسئولان باید مهم باشد و به آن اهمیت داده شود.

منبع: رهیاب

سرپرست هیات اسکواش خوزستان منصوب شد


با حکم رئیس فدراسیون اسکواش، سرپرست این هیات در استان خوزستان منصوب شد.
سرپرست هیات اسکواش خوزستان منصوب شد
به گزارش رهیاب ؛ با حكم مسعود سلیمانی رییس فدراسیون اسكواش مهندس بابک طهماسبی به عنوان سرپرست هیات اسكواش خوزستان منصوب شد.

طهماسبی از قهرمانان سابق رشته بوكس و عضو هیات مدیره هیات بدمینتون خوزستان می باشد و از فعالان رسانه ای تاثیرگذار در خوزستان است كه با حضور او در اسكواش باید در آینده ی نزدیك شاهد رشد و شكوفایی این رشته در خوزستان باشیم.

منبع: رهیاب

مراسم دعای عرفه در اهواز کجا برویم؟


مراسم پرفیض دعای عرفه همزمان با سراسر کشور در برخی نقاط شهر اهواز نیز برگزار می‌شود.
به گزارش رهیاب ؛ همزمان با سراسر کشور، ظهر امروز مراسم پرفیض دعای عرفه در نقاط مختلف اهواز برگزار می شود.

برخی از مراسمات روز عرفه در شهرستان اهواز به قرار زیر می‌باشند:

مراسم دعای پرفیض عرفه با نوای حجت‌الاسلام والمسلمین شحیطاط

مصلای شهرستان کارون - سه‌شنبه ساعت 16 - هیئت انصارالمهدی(عج)

مراسم دعای پرفیض عرفه با نوای حجت‌الاسلام والمسلمین محتسبی

معراج شهدای اهواز - سه‌شنبه ساعت 16

مراسم دعای عرفه و شهادت حضرت مسلم(ع)

سخنران: حجت‌الاسلام میرعلایی    مداح: کربلایی مصطفی مروانی

مسجدامیرالمؤمنین خیابان12 آسیاباد - سه‌شنبه ساعت16 - هیئت مکتب الزهرا(س)

گفتنی است دعای عرفه از اعمال مهم شیعیان در روز عرفه و در آستانه روز عید قربان است که پس از نماز ظهر و عصر تا غروب خوانده می‌شود. دعای عرفه منسوب به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است که با اختلافاتی جزئی در کتب مختلف نقل شده و حاوی مضامین عمیقی است که از آن‌ها می‌توان به اعتراف به جایگاه خدا و اقرار به جایگاه انسان در جهان هستی، خودشناسی، تجدید عهد و میثاق با خدا، راز آفرینش انسان و یادآوری نعمت‌های الهی اشاره کرد.

پیامبر اکرم ( صلی الله علیه و آله) در حدیثی می‌فرمایند: خداوند در هیچ روزی به اندازه روز عرفه بندگان را از آتش دوزخ نمی رهاند.

 همچنین مرحوم «علاّمه مجلسی» در این زمینه می‌گوید: روز عرفه از اعیاد بزرگ اسلامی است و کسی که بتواند این روز را در «عرفات» باشد، توفیق بزرگی دارد. این روز اعمال و دعاهای فراوانی دارد و بهترین عمل در این روز، دعا است.

منبع: رهیاب

دیدار جمعی از آزادگان با نماینده ولی فقیه در خوزستان


به مناسبت 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان، جمعی از آزادگان به دیدار آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان رفتند.

نمایشگاه هفته دولت بدون نفتی ها در اهواز برگزار می شود


نمایشگاه امسال هفته دولت در خوزستان از سوم تا هفتم شهریورماه بدون حضور شرکت های نفتی در اهواز برگزار می شود.
به گزارش رهیاب ؛ سعید رضوانی در نشست خبری ستاد بزرگداشت هفته دولت در خوزستان اظهار داشت: در خصوص نمایشگاه هفته دولت دو دیدگاه عدم برگزاری به دلیل شرایط اقتصادی امروز کشور و برگزاری جدی آن به دلیل افزایش فشارها بر عملکرد دولت، مطرح است.

وی افزود: بنا بر تصمیم گرفته شده، نمایشگاه امسال هفته دولت استان خوزستان، از سوم الی هفتم شهریورماه با حضور حدود 50 دستگاه اجرایی، در نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: وزارت نفت امسال حضور هرگونه شرکت زیر مجموعه اش در نمایشگاه ها را ممنوع کرده و به همین دلیل نمایشگاه امسال بدون حضور نفتی ها برگزار می شود.

رضوانی عنوان کرد: در نمایشگاه امسال که از طریق رسانه ها، تلویزیون و رادیو پوشش داده می شود، غرفه ها و میزگردهایی با حضور مدیران استان برای بررسی و بازتاب عملکرد دستگاه ها، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: یکی از ویژگی های نمایشگاه امسال، در نظر گرفتن غرفه ها و برنامه های مخصوص بانوان و سازمان های مردم نهاد است و در حاشیه آن قرار است چندین کارگاه توسط دستگاه های مختلف برگزار شود.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت در خوزستان گفت: همچنین برای جذب شهروندان اهوازی به بازدید از نمایشگاه، عرضه مستقیم کالا و جشن های شبانه از جمله برنامه های ما خواهد بود.


منبع: رهیاب
>