دولت بالاخره برای بازار ارز تصمیم گرفت


در جلسه امروز هیات دولت، علاوه بر بررسی پیشنهادات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز، قرار بر این شد تا بانک مرکزی این تصمیمات را امروز اعلام کند.
به گزارش رهیاب: اقدامات پیشنهادی بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز و اتخاذ تصمیمات لازم/ بانک مرکزی این تصمیمات را امروز اعلام می کند.

هیات وزیران روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، اعضای دولت به بررسی مجموعه اقدامات پیشنهادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت کنترل بازار ارز پرداخته و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردید که طی امروز  از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

مهر

قیمت خودرو امروز 1397/05/23| افزایش 2میلیون تومانی قیمت‌ها؛ مشتری نیست


گزارش امروز قیمت خودرو در حالی حکایت از افزایش 2میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی دارد که مشتری در بازار وجود ندارد.
قیمت خودرو امروز 1397/05/23| افزایش 2میلیون تومانی قیمت‌ها؛ مشتری نیست
به گزارش رهیاب: در بازار امروز خرید و فروش خودرو همچنان افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی وجود دارد اما توقف فروش خودرو توسط خودروسازان و نبود مشتری در سطح بازار بلاتکلیفی خرید و فروش خودرو را تشدید کرده است.

پژو405جی‌ال‌ایکس با افزایش 2 میلیون و 500 هزار تومانی با قیمت 46 میلیون و 500 هزار تومان، پژو206 صندوق‌دار با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 61 میلیون تومان، دنا پلاس با افزایش 500 هزار تومانی با قیمت 83 میلیون و 500 هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

همچنین پژو207 اتوماتیک هم با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 94 میلیون تومان و استپ‌وی با افزایش 1 میلیون تومانی با قیمت 102 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت خودرو در بازار امروز به‌شرح زیر است:

 


شرایط دفن پسماند اجزا و بافت انسان

به گزارش رهیاب: معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: پسماندهای اجزا و بافت انسان باید تحت تدابیری، از بیمارستان ها به قبرستان ها منتقل و دفن شوند.

 محسن فرهادی افزود: مواد شیمی دارویی باید به وسیله دستگاه های زباله سوز و در سایت های ویژه ای که از لحاظ مسائل بهداشتی و زیست محیطی مشکلی را برای محیط زیست انسان ایجاد نمی کنند، امحا و نابود شوند.

معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، ادامه داد: پسماند مواد دارویی و شیمیایی گروهی از پسماندها است که در مورد آن بحث هایی وجود دارد. اگر این پسماندها با پسماند ویژه پزشکی مخلوط شود دیگر امکان بی خطرسازی آنها در بیمارستان وجود ندارد و برای این منظور نیز ابلاغیه مشترکی از سوی معاونت های بهداشت و درمان وزارت بهداشت به تمام بیمارستان ها که پسماندهای شیمی دارویی دارند و درصد کمی از کل پسماندها را شامل می شوند، جهت تفکیک ارسال شده است.

فرهادی با اشاره به اینکه بسیاری از بیمارستان ها پسماند شیمیایی ندارند اما اغلب آنها پسماندهای دارویی دارند، اضافه کرد: طبق قانون مدیریت پسماند؛ سازمان حفاظت محیط زیست باید مکان سایت های ویژه شیمی دارویی را مشخص کند و وزارت کشور نیز تمهیدات لازم را برای واگذاری آنها به بخش خصوصی فراهم کند و ما نیز در این زمینه چندین بار مکاتبه کردیم و در جلسات نیز تاکید شده است.

معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: درباره وجود سایت های ویژه که امکان امحا مواد شیمی دارویی را دارند، مشکل وجود دارد و در این زمینه باید فعالیت های بیشتری صورت بگیرد تا سریع تر سایت های ویژه شیمی دارویی راه اندازی شود چرا که هم اکنون بیمارستان ها مجبور به دپو کردن آنها هستند چون این مواد به وسیله دستگاه های بی خطر ساز، بی خطر نمی شوند و اجازه حمل هم به آنها داده نمی شود و باید از طریق دیگر و به وسیله دستگاه های زباله سوز و در سایت های ویژه ای که به لحاظ بهداشتی و زیست محیطی مشکلی برای محیط زیست انسان ایجاد نمی کنند امحا و نابود شوند.

وی با بیان اینکه حجم اشغال مواد شیمی دارویی کم است، گفت: در مکان هایی که امکان دارد این مواد را کپسوله می کنند و دستگاه های ریجکت سوز فعلی در کشور به دلیل نوع کوره ها و آلایندگی که دارند، مناسب امحا پسماند شیمی دارویی نیست.

فرهادی در خصوص پسماندهای اجزا و بافت انسان نیز توضیح داد: از لحاظ شرعی تمامی بافت و اجزای جدا شده بدن باید تحت تدابیری به سازمان بهشت زهرا(س) در تهران و یا قبرستان ها در استان های مختلف منتقل شوند و براساس رعایت قوانین شرعی دفن شود و خارج از این موضوع قانونی و شرعی نیست و در صورت مشاهده باید خاطی مجازات شود.

وی در همین ارتباط، ادامه داد: اگر سازمان مدیریت پسماند خلاف این موضوع را مشاهده کرد باید به ما اطلاع بدهد و ما نیز از لحاظ حقوقی و قضائی با آنها برخورد خواهیم کرد و دانشگاه های علوم پزشکی نیز در صورت مشاهده چنین موضوعی به سرعت آنها را به مراجع قضائی معرفی می کنند.

مهمترین نکته سخنان رهبری از دید کاربران توییتر +عکس


کاربران مهمترین قسمت بیانات روز گذشته رهبرانقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم را با هشتگ «اتمام حجت» در فضای مجازی منتشر کردند.
مهمترین نکته سخنان رهبری از دید کاربران توییتر +عکس
به گزارش رهیاب: در چند ماه اخیر پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام که میان ایران و 6 کشور (5+1) به امضا درآمده بود، اوضاع اقتصادی کشورمان با تغییراتی رو به رو شد.

در برخی از شهرها مردم در اعتراض به گرانی‌ها به خیابان آمدند و اما با بصیرت و همبستگی خود نگذاشتند منافقان از آب آلوده ماهی بگیرند. چراکه غرب نشینان مخالف نظام جمهوری اسلامی و رسانه‌های معاند در تلاش بودند تا از این موقعیت به نفع خود استفاده نمایند.

مدتی اظهارات گاه و بی‌گاه ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رابطه با مذاکره با ایران  و یا حمله نظامی در فضای مجازی پیچیده بود و در داخل کشور نیز گمانه‌زنی‌هایی در رابطه با از سرگیری مذاکرات با آمریکا در جامعه به وجود آمده بود و مردم از سرنوشت آن نگران بودند.

اما روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با گروه عظیمی از اقشار مختلف مردم، حجت را تمام کردند و به نگرانی‌های مردم پایان دادند. البته که سخنان امروز ایشان حدود فعالیت مسئولان نظام و منتقدان دولت را هم مشخص کرد.

ایشان در این سخنرانی فرمودند: اکثر کارشناسان اقتصادی و بسیاری از مسئولان متفق هستند که عامل همه این مشکلات تحریم ها نیست بلکه ناشی از مسائل درونی و نحوه مدیریت و سیاست گذاری اجرایی است.

من نمی گویم تحریم ها اثر ندارد، اما عمده مشکلات اقتصادی اخیر مربوط به عملکردها است و اگر عملکردها بهتر و با تدبیرتر و به هنگام‌تر و قوی‌تر باشد، تحریم ها تأثیر زیادی نخواهد داشت و می توان مقابل آن ایستاد.

رهبر انقلاب با اشاره به حرف‌های بی ادبانه مقامات رژیم امریکا درباره تحریم، جنگ و مذاکره گفتند: تأکید می کنیم جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.

کاربران نیز امروز، همزمان با انتشار بیانات رهبری در دیدار با اقشار مختلف مردم هشتگ هایی را در رابطه با سخنان ایشان در فضای مجازی مجازی منتشر کردند مهم ترین این هشتگ ها عبارت اند از #اتمام_حجت و #جنگ_نخواهد_شد و #مذاکره_نخواهیم_کرد در ادامه نمونه ای از آنچه کاربران در حساب کاربری توییتر خود با این هشتگ ها منتشر کرده‌اند را می خوانید:

راهکارهای درمانی زگیل


متخصص پوست و مو با اشاره به راهکارهای درمانی زگیل، گفت: درد نداشتن این بیماری سبب انتقال آن به سایر نقاط بدن می‌شود.
راهکارهای درمانی زگیل

به گزارش رهیاب: زهره نیک‌بخت در مورد زگیل‌های پوستی اظهار داشت: این بیماری درد ندارد، مسری است و به علت اینکه نوعی بیماری خاموش به شمار می‌روند افراد به آن توجه نکرده تا جایی که در قسمت‌های مختلف از بدن فراگیر می‌شود.

وی افزود: این زگیل‌ها می‌تواند در دست، زبان، زیرناخن، دهان، اطراف چشم و صورت و ... ایجاد شوند،‌ از آنجا که این بیماری ویروسی است یک ویروس آن می‌تواند به صد ویروس تقسیم و در قسمت‌های مختلف انتشار یابد.

این متخصص پوست و مو با اشاره به ضرورت درمان به موقع زگیل خاطرنشان کرد: درمان‌های دارویی، استفاده از لیزر، سرمازدگی و استفاده از روش‌های الکتریکی در این زمینه مؤثر هستند که پزشک بنا به تشخیص راهکار مناسبی را پیشنهاد و تجویز می‌کند.

نیک‌بخت گفت: البته گاهی زگیل‌ها خود به خود ناپدید می‌شوند اگرچه ممکن است ماه‌ها و حتی سال‌ها به طول انجامد تا ناپدید شوند. اما بعضی از زگیل‌ها هم خود به خود از بین نمی‌روند که پزشکان هنوز مطمئن نیستند که چرا بعضی زگیل‌ها به خودی خود ناپدید شده، و بعضی دیگر نمی‌شوند.

ظریف: در سایه تهدید و تحریم هیچ گفتگویی با آمریکا انجام نمی‌شود


وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید ایران به خاطر تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا، سیاست‌های منطقه‌ای خود را تغییر نمی‌دهد.
به گزارش رهیاب: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید که در سایه تهدید هیچ گفتگویی با آمریکا انجام نخواهد شد و درخواست ترامپ برای مذاکره اقدامی تبلیغاتی است.

وزیر امور خارجه کشورمان به الجزیره گفته است: هرگونه گفتگویی با واشنگتن زمانی آغاز می‌شود که آمریکا به عنوان یک دولت به دیگر دولت‌ها احترام بگذارد و تحریم‌های خود را متوقف کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تأکید کرد که ایران به خاطر تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا، سیاست‌های منطقه‌ای خود را تغییر نمی‌دهد.

ظریف گفت: ایران در خصوص برنامه موشکی دفاعی خود مذاکره نمی‌کند، برنامه‌ای که جنبه دفاعی داشته و کسی را تهدید نمی‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت که ایده تشکیل ناتوی عربی ضد ایران توهم و تکراری و سیاستی بی‌فایده است.

وی گفت که آمریکا جنگی اقتصادی سختی ضد ترکیه آغاز کرده و ایران به طور کامل در کنار آنکارا می‌ایستد.

ظریف افزود: سعودی‌ها سیاستی مجرمانه در یمن را پیش گرفته و کشورهای عربی با سلاح و با سکوت خود در این جنایت شریک هستند.

>