_  

گروه خبری سیاسی

جلسه استیضاح حجتی فردا برگزار می‌شود


رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که فردا (چهارشنبه) جلسه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی برگزار می‌شود.
جلسه استیضاح حجتی فردا برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری رسا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه سال ۹۶ پیش از به صدا درآوردن زنگ پایان جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس افزود: جلسه علنی بعدی مجلس فردا ساعت ۸ صبح برگزار می شود. 

گفتنی است طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه علنی چهارشنبه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده است. 

نمایندگان در جلسات علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی استیضاح وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی را در دستور کار داشتند و در نهایت پس از بحث و بررسی با استیضاح عباس آخوندی و علی ربیعی مخالفت کردند./۸۵۶/پ
۲۰۳/ق

صداوسیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن است | ملت ایران هرگز در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نمی‌شود


رییس‌ جمهور رسانه ملی را عامل اصلی بسیج افکار عمومی برای ایستادگی در برابر فشار بدخواهان دانست و تأکید کرد: رسانه ملی نقش بسیار مؤثری در امیدآفرینی و تقویت نشاط، وحدت و انسجام جامعه ایفا می‌کند.
صداوسیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن  است | ملت ایران هرگز در برابر  فشارهای آمریکا  تسلیم نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در نشستی با رئیس، معاونان و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، با بیان اینکه مدیران صدا و سیما در شرایط کنونی مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و با آگاهی نسبت به آن با تمام توان به وظایف خود عمل می‌کنند، ‌اظهار داشت: اهمیت صدا و سیما مورد اجماع است و تعامل میان دولت و رسانه ملی که در متن مسایل فکری، ‌فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای کشور قرار دارند، بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور در این جلسه که مسئولان اطلاع‌رسانی دولت نیز حضور داشتند، رئیس سازمان صدا و سیما را به عنوان خط رابط اصلی میان دولت و رسانه ملی دانست و با تأکید بر اینکه امروز سرمایه اجتماعی، ارزشمندترین عنصر در کشور به شمار می‌رود، گفت:‌ تقویت اعتماد و انسجام میان مردم و نظام یک اصل اساسی بوده و رسانه ملی می‌تواند در این راستا نقش مؤثری در امیدآفرینی و نشاط در کشور داشته باشد.

دکتر روحانی صدا و سیما را یکی از ارکان تأثیرگذار و اصلی در امنیت ملی و حیات نظام برشمرد و خاطر نشان کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که کینه‌توزترین دشمنان تندرو در برابر ملت ایران قرار گرفته و به خاطر ۴۰ سال موفقیت ملت ایران در عرصه‌های مختلف بین‌المللی، منطقه‌ای و پایداری اقتصادی در سال‌های اخیر؛ نه تنها نسبت به نظام بلکه با نقشه، نام و مردم ایران کینه‌توزانه دشمنی می‌کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز دشمنان از اینکه ملت ایران در مراحل گوناگون موفقیت‌های بزرگ به دست آورده‌اند، عصبانی هستند، افزود: برگزاری انتخابات پرشور، با حضور تمامی افکار، عقاید، مذاهب و قومیت‌ها در کشور پهناور ایران مبارزه با داعش در منطقه و نقش تأثیرگذار ایران در ثبات و امنیت منطقه و جلوگیری از تفرقه‌افکنی دشمنان و حمایت از مردم مظلوم فلسطین موجب ناراحتی دشمنان کینه‌توز و بی‌تدبیر ملت ایران شده و آنها به دنبال این هستند تا اقتدار این ملت و نظام را در هم بشکنند.

دکتر روحانی ادامه داد: در این شرایط علیرغم آنکه ملت ایران در برابر توطئه دشمنان همواره بیدار و هوشیار بوده و در مراحل مختلف ایستادگی کرده‌اند، اما صدا وسیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن قرار دارد.

رئیس جمهور رسانه ملی را دستگاهی توانمند در تبلیغات و موج‌آفرینی مثبت دانست که اکثر مردم به آن مراجعه می‌کنند، اظهار داشت: امروز که ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران در بیشتر نقاط جهان اثرگذار بوده و بسیاری از کشورها و ملت‌های جهان به این ارزش‌ها دل بسته‌اند، دشمنان به دنبال توطئه‌افکنی علیه این ارزش‌ها هستند که باید با تلاش و فداکاری در برابر اقدامات آنها مقاومت و ایستادگی کنیم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه مطمئناً ملت ایران در برابر توطئه‌ها و فشارهای بی‌منطق دولت آمریکا هرگز تسلیم نشده و آنها نیز هیچ‌وقت به اهداف خود نخواهند رسید، گفت: باید تلاش کنیم، هرگونه نگرانی مردم نسبت به آینده را که هدف دشمن است، کاهش داده و اطمینان دهیم که هرگز اجازه نخواهیم داد مردم برای تأمین نیازمندی‌های ضروری‌شان دچار مشکل شوند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت اجازه نمی‌دهد که عرصه تولید به هر قیمتی از پا بیفتد و دچار اختلال شود، گفت: رسانه ملی می‌تواند با برنامه‌سازی مناسب در تقویت امید و نشاط در جامعه بسیار تأثیرگذار بوده و افکار عمومی را برای مقابله و ایستادگی در برابر فشار هدفمند دشمنان هر چه بیشتر بسیج کند.

دکتر روحانی با اشاره به موفقیت&zwnj های به دست آمده در سال‌های اخیر در بخش‌َهای مختلف، گفت: امروز همه باید رقابت‌ها، گلایه‌ها و ناراحتی‌ها را کنار گذاشته و با وحدت و همدلی در کنار هم به دنبال عبور از مشکلات باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مطمئناً دولت، مجلس و سایر ارکان نظام در کنار مردم و با هدایت‌های رهبری بر مشکلات فائق آمده و دشمنان را مأیوس خواهند کرد، گفت: اگر در برابر بدخواهی‌ها و توطئه دشمنان مستحکم، ایستادگی کنیم، هرگز نمی‌توانند صدمه‌ای به ملت و نظام ایران وارد کنند.

پیش از سخنان رئیس جمهور دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه امروز به واسطه توطئه‌افکنی و فتنه دشمنان علیه ملت ایران در شرایط جدیدی قرار داریم، گفت: مطمئناً دولت توانمند است و با کمک دیگر بخش‌های نظام از این مرحله نیز با موفقیت عبور خواهیم کرد.

رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه سازمان صدا و سیما براساس تأکیدات مقام معظم رهبری، همواره خود را همکار، همدل و حامی دولت می‌داند، گفت: تلاش همه ما بر این است تا یاری‌کننده دولت در اجرای سیاست‌هایش باشیم، چرا که موفقیت دولت را در راستای موفقیت مردم و نظام اسلامی قلمداد می‌کنیم.

دکتر علی‌ عسگری با تأکید بر ضرورت تقویت امید، همدلی و وحدت در کشور برای مقابله با فشارها و هجمه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمنان گزارشی از برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌های انجام شده در راستای غلبه بر این فضا و امیدآفرینی و توسعه نشاط در کشور ارایه کرد.

همچنین معاونین و مدیران ارشد رسانه ملی نیز در این جلسه به بیان دیدگاه‌ها ونقطه‌نظرات خود پیرامون موضوعات مرتبط با حوزه‌های تخصصی خود ارایه کردند.

حفظ انسجام، وحدت ملی و تقویت فضای نشاط و امید در جامعه؛ تلاش برای تولید فیلم‌ها و سریال‌های فاخر و ممتاز، رعایت استانداردهای حداکثری در برنامه‌سازی در راستای جذب مخاطب بیشتر، ضرورت کمک و پشتیبانی بیشتر دولت از روند برنامه‌سازی در رسانه ملی، توسعه شبکه‌های رادیویی، ضرورت تقویت مشارکت و حضور مسئولان و دست‌اندرکاران در رسانه ملی، حمایت از کالای ایرانی، ضرورت پاسخگویی به موقع در زمینه مسایل مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، ضرورت هماهنگی بیشتر روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی با رسانه ملی و ایجاد کارگروهی متشکل از نمایندگان دولت و رسانه ملی در راستای تقویت همکاری‌ها، حمایت حقوقی و قانونی از شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی در راستای ترویج سیاست‌های کشور در حوزه دیپلماسی عمومی و نشر انقلاب اسلامی، ارایه توانمندی‌های کشور در شبکه‌های بین‌المللی با هدف جذب سرمایه گذاری و توسعه گردشگری، ضرورت تقویت و به روزرسانی تجهیزات و دستگاه‌های فنی صدا و سیما و تقویت حضور رسانه ملی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از جمله مواردی بود که معاونان و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما در این نشست مطرح کردند./۱۳۲۳/د۱۰۳/ق

دیدار رییس و نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب


رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین مسؤولان و کارکنان قوه مقننه با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
دیدار رییس و نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری رسا، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اعلام مسعود پزشکیان پایان یافت.

گفتنی است وکلای ملت به همراه کارمندان و دست اندرکاران اجرایی مجلس شورای اسلامی به دیدار رهبر انقلاب رفتند.

لازم به ذکر است جلسه بعد پارلمان در روز یکشنبه سوم تیرماه برگزار خواهد شد./۸۵۶/پ
۲۰۴/ق

سوال از رییس جمهور همچنان در دستورکار وکلای ملت است


سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح سوال از رییس جمهور در پنج محور اصلی مشکلات مردم در دستورکار نمایندگان ملت است.
سوال از رییس جمهور همچنان در دستورکار وکلای ملت است

حجت الاسلام احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری رسا، در پاسخ به این پرسش که چرا برخی از نمایندگان مجلس سوال خود از رییس جمهور را پس گرفتند، گفت: بنده و برخی دیگر از طراحان سوال از رییس جمهور به این نتیجه رسیدیم که امکان پرسش از رییس جمهور برای دو نوبت در صحن امری غیر عملی است و بر همین اساس تصمیم گرفتیم طرحی را برای سوال از رییس جمهور مطرح کنیم که شامل تمامی درخواست‌های مردم باشد.

وی تاکید کرد: قطعا وضعیت نابسامان موسسات مالی و اعتباری بسیار مهم است اما نباید از مسائل دیگر نیز غافل شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده و همکارانم با تمام قوا به دنبال طرح سوال از رییس جمهور هستیم تا در ۵ محور اصلی وی را در پارلمان مورد پرسش خود قرار دهیم.

حجت الاسلام آزادی خواه با اشاره به محور سوالات وکلای ملت بیان داشت: برجام، وضعیت نابسامان بازار طلا و ارز، بازار متلاطم مسکن، تورم و... از جمله مواردی است که رییس جمهور باید به آنها پاسخ دهد./۸۵۶/ت
۳۰۱/ق

دولت سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران را ایجاد کند


نماینده مردم محلات از هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درخواست کرد به دولت تذکر دهند تا سامانه ثبت حقوق مقامات را طراحی کنند.
دولت سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران را ایجاد کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور، اظهار کرد: هنوز یک سال نیست که از تصویب برنامه ششم توسعه می‌گذرد اما بسیاری از مواد برنامه اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد: قرار بر این بود که سامانه ثبت حقوق مدیران و مقامات کشور طراحی شود که مردم حقوق مقامات را به صورت شفاف ببینند اما در شرایطی که به این قانون اجرا نمی‌شود، چه ضرورتی دارد که هر روز قانون جدید تصویب کند.

حجت الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه برخی از مفاد این طرح یک فوریتی با برنامه ششم توسعه مغایرت دارد، تصریح کرد: بر اساس مواد این طرح حقوق برخی از مدیران بیش از ۱۶ میلیون تومان افزایش می‌یابد که خلاف برنامه ششم توسعه است.

نماینده مردم محلات در پایان خطاب به پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: تأکید دوباره بنده این است که به دولت دستور دهید که سامانه ثبت حقوق مقامات را طراحی کنند./۸۵۶/پ۲۰۲/ق

مطرح کنندگان مذاکره مستقیم با آمریکا وزنی در کشور ندارند


عضو جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر این که مطرح کنندگان مذاکره مستقیم با آمریکا وزنی در کشور ندارند، گفت: این نامه نشان از تفکر و اندیشه لیبرالیستی و روشن‌فکری وابسته به غرب این افراد است.
مطرح کنندگان مذاکره مستقیم با آمریکا وزنی در کشور ندارند

حجت‌الاسلام احمد سالک عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، درباره نامه منتشر شده برخی اصلاح طلبان و اپوزیسیون مبنی بر پیشنهاد مذاکره مستقیم ایران و آمریکا گفت: این افراد در کشور وزنی ندارند و  تنها نظر خود را اعلام کرده‌اند که مردم و می دانند  اعتبار و ارزش این نظرات چگونه است.

وی ادامه داد: این نامه نشان از تفکر و اندیشه لیبرالیستی، فمینیستی و روشن‌فکری وابسته به غرب این افراد است؛ این مسأله جدیدی نیست، در دولت مهندس بازرگان هم این مسأله بود و از روز اول گفتند که ما به صورت مستقیم برویم و حرف‌هایمان را با آمریکا بزنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افراد نویسنده این نامه را وامانده‌های انتهای مطرح کنندگان مذاکره مستقیم با آمریکا دانست و تأکید کرد: این افراد نظرشان را گفته‌اند که هیچ ارزشی ندارد؛ اگر بخواهیم نظر مردم را متوجه شویم باید در روز جهانی قدس و ۲۲ بهمن خیابان‌ها را نگاه کنیم.

حجت‌الاسلام سالک با اشاره به این که چرا برخی در هر شرایطی اصرار بر مذاکره با شیطان بزرگ را دارند، گفت: این افراد تا ناگوارترین اتفاق را حس نکنند متوجه این موضوع نخواهند شد، این‌ها این موضوع را درک نکرده و به دنیای مادی فکر می‌کنند.

وی افزود: این اشخاص نمی‌خواهند زیر بار ارزش‌های انقلاب اسلامی بروند و با اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب فاصله فراوانی دارند؛ سوابق این افراد هم برای ما روشن است که چه کسانی بودند و در کجا فعالیت می‌کردند؛ قبل و بعد از انقلاب این‌ها را می‌شناسیم./۸۳۶/ت۳۰۲/ق


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن