تبلیغات در تلکسیران

نغمه های عاشورایی را از رادیو تهران بشنوید


شبکه رادیویی تهران به مناسبت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و یاران آن حضرت، گلچینی از نواها و آواهای عاشورایی راجمعه از ویژه برنامه «نغمه های عاشورایی» پخش می کند.
همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع)، شنوندگان می توانند جمعه از ساعت 18 تا 19 و 23 و 30 دقیقه، از برنامه « نغمه های عاشورایی » آهنگ ها و مداحی مداحان برتر را بشنوند.

داورزنی: حدود 12 رئیس فدراسیون بازنشسته هستند


معاون وزیر ورزش و جوانان در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی گفت: قانون منع به کارگیری افراد بازنشسته در فدراسیون‌ها دخالت دولت در ورزش نیست، حدود 12 رئیس فدراسیون بازنشسته هستند.
محمدرضا داورزنی در گفت‌وگو با رادیو تهران در مورد ابلاغ قانون بازنشستگی عنوان کرد: این قانون روز سه‌شنبه از سوی دولت به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد و طبق آن، افراد بازنشسته دو ماه فرصت دارند که پست خود را به فرد دیگری تحویل دهند، همه دستگاه‌ها ملزم هستند و فدراسیون‌ها هم چون بخشی از منابع‌شان دولتی است، شامل این قانون می‌شوند. ما سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهیم تا به برنامه‌های فدراسیون‌های المپیکی لطمه‌ای وارد نشود.
وی ادامه داد: از زمانی که این موضوع مطرح شد، بحث بی‌ثباتی‌ها را در فدراسیون‌ها به وجود آورد. در حال حاضر حدود 11، 12 رئیس فدراسیون هستند که حکم بازنشستگی دارند و ما سعی می‌کنیم سریع‌تر برای آنها سرپرست بگذاریم تا از این بی‌ثباتی دربیایند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که آیا غیرمستقیم به این فدراسیون‌ها گفته‌اید که آماده رفتن باشند، گفت: اکثر دوستان خودشان می‌دانند، چون ادامه کار بعد از مهلت قانونی خلاف است و رئیس فدراسیون دیگر حق امضا و دریافت و پرداخت نخواهد داشت، چون جرم محسوب می‌شود.
داورزنی در مورد اینکه اگر رئیس فدراسیونی پیدا شود که بگوید ما این موضوع را به فیفا اطلاع می‌دهیم چون دخالت دولت است، شما چه تصمیمی می‌گیرید، گفت: این دخالت دولت نیست و به قوانین داخلی بازمی‌گردد و همه فدراسیون‌ها هم جزو این قوانین هستند. بعد از مهلت قانونی،‌وزارت ورزش به فرد بازنشسته اجازه پرداخت پول ندارد، وقتی یک چیزی در کشور قانون می‌شود، بحث فرد نیست.
وی در مورد وضعیت جانبازان عنوان کرد: اگر رئیس فدراسیونی نامه‌ای از بنیاد جانبازان مبنی بر جانبازی بالای 50 درصد ارائه کند، طبیعی است که ما تمکین می‌کنیم، چون مجری قانون هستیم نه قانونگذار، یا در مورد اسارت بالای سه سال و فرزند شهید بودن.
معاون وزیر ورزش در مورد اینکه گفته می‌شود قرارداد کی‌روش به تیم ملی استرس داده است، گفت: فدراسیون فوتبال و تاج رئیس آن در این زمینه پاسخ خواهند داد، اما چیزی که مشخص است این است که تمرین اردو به موقع انجام می‌شود و ما از برنامه‌ها و تصمیمات فدراسیون حمایت می‌کنیم. کی‌روش تا پایان جام ملت‌ها با تیم ملی خواهد بود و جای نگرانی نیست.
وی در مورد عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات قهرمانی جهان گفت: نگران والیبال نباشید، این رشته مسیر خود را دنبال می‌کند و جوانان هم شرایط خوبی دارند، بازی شب گذاشته مقابل بلغارستان واقعا سخت بود آن هم در مقابل 10 هزار تماشگر میزبان. بلغارستان در بهترین روز خود بود و چیزی برای از دست دادن نداشت،‌امیدوارم امشب بچه‌ها با کانادا و فردا با آمریکا بازی خوبی را برگزار کند.
وی در پایان در مورد حواشی رخ داده در ورزشگاه‌های فوتبال گفت: جلساتی متعددی را در این زمینه با مسئولان فدراسیون، مدیران باشگاه‌ها و مسئولان امنیتی داشتیم، طبیعی است که برخی سوءاستفاده می‌کنند و نباید این موارد باعث ایجاد ناامنی برای داوران و بازیکنان شود. قسمتی با هماهنگی مدیران باشگاه‌ها و قسمتی هم با کارهای انضباطی باید حل شود.
برنامه «تهران ورزشی» هر روز بجز جمعه ها از ساعت 10 و 35 دقیقه رویدادها و حواشی مسابقات ورزشی را پوشش می دهد.

گلچینی از نواها و آواهای عاشورایی از رادیو تهران


گلچینی از نواها و آواهای عاشورایی را امروز از ویژه برنامه «آوای کاروان» روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوید.
«آوای کاروان» از شبکه رادیویی تهران ویژه ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) تدارک دیده شده بود. آهنگ ها و مداحی مداحان برتر همچون حاج محمود کریمی، عبدالرضا هلالی، کربلایی جواد مقدم، حمید علیمی، حسین سیب سرخی و مجید بنی فاطمه و...
این برنامه در این ایام با محوریت ترویج فرهنگ عاشورایی و تبیین فلسفه نهضت حسینی (ع) و قیام حضرت سیدالشهدا (ع) روی آنتن رادیو تهران رفت. مداحی، نوحه خوانی و مرثیه سرایی، گلچینی از آهنگ های ماه محرم با اجرای مداحان برتر بخش هایی از این ویژه برنامه است که امروز آخرین قسمت از آن ساعت 13 و 30 دقیقه روی آنتن رادیو تهران می رود.

اجرای پیرغلامان تهرانی در رادیو تهران


شبکه رادیویی در ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با پیرغلامان حسینی گفت وگو می کند.
شبکه رادیویی تهران با ویژه برنامه «مستند پیرغلامان»، با پیرغلامان تهرانی گفت وگو می کند، این مستند گوشه ای از زندگی این مداحان است که توام با صدای گرمشان محفل خانه های شما مخاطبان را نورانی می کند.
ویژه برنامه « مستند پیرغلامان » کاری از گروه تولید و تامین شبکه رادیویی تهران است که از چهارشنبه از ساعت 7 و 30 دقیقه تقدیم مخاطبان می شود.

عاشورا شناسی در رادیو تهران


برنامه «تهران من» از رادیو تهران در ایام ماه محرم به شناسایی بیشتر واقعه کربلا و عاشورا اختصاص یافته است.
بشیر جعفری نیا سردبیر برنامه گفت: «تهران من» در ایام ماه محرم و سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین (ع) با بخش های ویژه تقدیم مخاطبان خواهد شد. بخشی با عنوان " عاشورا شناسی " تدارک دیده شده است که با اجرای احسان کرمی، وقایع عاشورا بازخوانی می شود.
وی ادامه داد: آرزو مددی به معرفی تکایای تهران می پردازد و ما آیتم شیپور را هم به واگویه های کربلا اختصاص داده ایم.
علاوه بر این؛ " نذر فرهنگی " یکی دیگر از آیتم های است که با راه اندازی پویش نذرهای فرهنگی تهران، ویژه محرم تدارک دیده شده است. موضوع روزانه تهران من براساس موضوعات اجتماعی برپایه عاشوراست؛ امروز اولین پرسش ما از مخاطبان این که با وجدانتان چه موقع درگیر شده اید؟ دومین پرسش؛ چه کار می کنید که شرمنده خودتان نشوید؟
رادیو تهران هر روز عصر از ساعت 17 به مدت سه ساعت و نیم میزبان شنوندگان است. اسماعیل باستانی تهیه کننده، بشیر جعفری نیا سردبیر و سمانه کلگ هماهنگی سایر عواملی هستند که با این برنامه همکاری می کنند.

روایت بهروز رضوی از «صاحب عزا» در رادیو تهران


بهروز رضوی در ویژه برنامه «کتیبه تهران» از رادیو تهران روایت «صاحب عزا» را بازخوانی می کند.
رضا صفری تهیه کننده گفت: برنامه «کتیبه تهران» یک مجله محرمی که تلفیقی از برش های سخنرانی، کارشناسی، مدحی و نوحه ها و نغمه های عاشورایی است که در قالب هیئت رادیویی به مدت 90 دقیقه روی آنتن رادیو تهران می رود.
وی افزود: آیتم های متنوع برای این برنامه تدارک دیده شده است؛ آیتمی با عنوان "صاحب عزا " طراحی شده است که بهروز رضوی در این بخش پیرامون موضوعات مهدوی و پیوند آن با موضوعات حسینی روایت هایی را بازخوانی می کند.
تهیه کننده کتیبه تهران به مقتل خوانی در این برنامه اشاره کرد و افزود: ، این برنامه آنونس محور و در آن بیش از 7 تا 8 آنونس ویژه محرمی کار شده است. از دیگر بخش های برنامه کتیبه تهران، مقتل خوانی با صدای محمدرضا علی اکبری است.
همچنین؛ آیتم "روایت " کاری از مهدی رستمی است که تاریخ اسلام و کربلا را روایت می کند.
علاوه بر این؛ از دیگر بخش های این برنامه گفت وگو با شخصیت های مشهور آیینی، هنرمندان، نویسندگان و مجریان تلویزیون و شعرا و... است. گفت وگو با استاد مهدی امین فروغی، پیرامون آیین ها، سنت های قدیمی در تهران قدیم و مرور آداب و رسوم و آیین های هیئت داری و... از دیگر بخش های شنیدنی است.
صفری بیان کرد: برنامه امشب با محوریت حضرت علی اصغر (ع) و فرداشب با موضوع حضرت علی اکبر (ع) پخش خواهد شد. سه شنبه شب برنامه به نام حضرت ابوالفضل (ع) متبرک می شود و چهارشنبه شب، عاشورا حضرت امام حسین (ع) و شب وداع است. در شب های دیگر مضمون برنامه درباره شام غریبان، حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) است.
گوینده ها محمدرضا علی اکبری و فاطمه نصرآبادی شما مخاطبان را هر شب از ساعت 22 تا 23 و 30 دقیقه روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز همراهی می کنند.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟