گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری عمومی

بازخوانی اثری از گابریل گارسیا مارکز با صدای بهروز رضوی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار عمومی

این هفته در برنامه کتاب شب رادیو تهران، رمان کسی به سرهنگ نامه نمی نویسد اثر گابریل گارسیا مارکز در شش قسمت 20 دقیقه ای ( از دهم تا پانزدهم آذر ) با صدای بهروز رضوی روایت خواهد شد.
این روایت بر اساس ترجمه جهانبخش نورایی تنظیم رادیویی شده و با تهیه کنندگی محمود احمدی و صدابرداری محسن فراهانی در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران به آنتن سپرده خواهد شد.
محمدباقر رضایی سردبیر و نویسنده برنامه در مقدمه تنظیم رادیویی اش نوشته است : این رمان جذاب را مارکز در سن سی سالگی نوشت و با انتشار آن در سی و یک سالگی ، استعداد خود را به تمام جهان ثابت کرد. همین رمان بود که پیش زمینه ای برای خلق شاهکار او " صد سال تنهایی " شد.
رضایی درباره موضوع این رمان نوشته است : یک سرهنگ کلمبیایی بازنشسته، هر روز به اداره پست می رود تا ببیند نامه برقراری مستمری اش آمده یا نه، اما هر دفعه رییس پست به او طعنه می زند که: دیگر کسی به سرهنگ نامه نمی نویسد.
گفتنی است مارکز در سال1927 میلادی به دنیا آمد، درسال1982 نوبل ادبی گرفت و در سال2014 از دنیا رفت. تقریبا تمامی آثار او به فارسی ترجمه شده است.
برنامه کتاب شب که بازخوانی یکی از اولین رمان های او را تقدیم شنوندگانش می کند، آخرین برنامه شبانه رادیو تهران است که هر شب ( بجز جمعه شبها ) برای علاقه مندان شنیدن آثار برتر ادبیات ایران و جهان، روی آنتن می رود.


addup.center