گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

صنعت طیور همچنان نیازمند واردات تکنولوژی

  1. صفحه اصلی
  2. آخرین اخبار

مشاور اتحادیه ماشین آلات کشاورزی رسته دام و طیور گفت: ایران در حال حاضر حرفی برای گفتن در تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت طیور ندارد و همچنان نیازمند واردات آخرین تکنولوژی ها و تجهیزات برای تولیدات بهتر در این حوزه است.
کوروش غلامی احمدآبادی در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: ترکیه در بین کشورهای همسایه در تولید ماشین آلات کشاورزی به ویژه حوزه دام و طیور از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی اظهارداشت: متاسفانه صنعتگران داخلی تاکنون نتوانسته اند نیاز صنعت دام و طیور کشور را به لحاظ تامین ماشین آلات و تجهیزات به نحو بایسته و شایسته برآورده کنند.

مشاور اتحادیه ماشین آلات کشاورزی گفت: دنیا امروزه درصنعت طیور با نژادهای بسیار پیشرفته از نظر مخزن ژنتیکی مواجه است.

وی افزود: هم اکنون نژاد هایی در عرصه پرورش مرغ گوشتی وجود دارد که در فاصله 40 تا 50 روزه می توانند به وزن 2.5 تا 3 کیلو گرم برسند.

غلامی اضافه کرد: جدا از این در حوزه پرورش مرغ تخمگذار نیز نژادهایی وجود دارد که دارای بازدهی تولید 96 تا 98 درصد ی است.

وی با بیان اینکه نژاد های پر بازده مزبور از خارج وارد می شود، ادامه داد: مرغداران برای رسیدن به این سطح از تولید بطور طبیعی نیازمند تامین تک تک موارد تاثیرگذار در تولید هستند که یکی از این موارد بسیار مهم تجهیزات بهینه و به روز دنیاست.

عضو هیئت مدیره اتحادیه ماشین آلات کشاورزی نیز در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد گفت: مواد اولیه ای مختلفی منجمله آهن آلات برای تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت طیور اعم از رسته گوشتی و تخمگذار احتیاج است.

پیام کرمانی افزود: تولید کنندگان حوزه مدنظر امروز متاثر از مباحث ارزی و تلاطم بازار در تامین مواد اولیه با مشکلات زیادی دست به گریبانند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: ایران در حال حاضر به لحاظ تولید مرغ و تخم مرغ از موقعیت مناسبی در سطح خاورمیانه، آسیا و حتی در جهان برخوردار است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه ماشین آلات کشاورزی گفت: صنعت طیور کشور امروز با چالش های متعددی رو به روست.

وی در ادامه افزود: اگر این چالش ها بخواهند بر همین روال ادامه دار و به تبع خروج سرمایه در صنعت طیور تداوم داشته باشد بدون شک کشتی این صنعت در آینده به گل خواهد نشست.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی و مهدی شیار» با هدف معرفی، ترویج، و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.


addup.center