گروه خبری اقتصادی

شعبه بانک رفاه درعظیمیه کرج افتتاح شد


همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور عضو هیات مدیره بانک رفاه شعبه عظیمیه بانک رفاه در عظیمیه کرج افتتاح شد.
شعبه بانک رفاه درعظیمیه کرج افتتاح شد

به گزارش دیوان اقتصاد ، در آیین افتتاح این شعبه که با حضور جمعی از مدیران و روسای بانک و دستگاه های اجرایی استان، کسبه، خانواده معظم شهدا برگزار شد، فرشید فرخ نژاد با اشاره به سابقه درخشان بانک در شش دهه از حیات پرافتخار خویش در کسب رضایت آحاد جامعه به ویژه مستمری بگیران تامین اجتماعی و همچنین افتخار خدمت به قشر فرهیخته پزشکان، پرستاران و فعالان بخش سلامت، اظهار داشت: تحولات انجام پذیرفته درارتقاء توانمندی های بانک قابل توجه است و در این راستا تعداد خودپردازهای بانک رفاه طی دو ونیم سال گذشته از تعداد 1560 دستگاه به تعداد 3200 دستگاه رسیده که عملکرد درخشانی است.
وی همچنین با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه بانکداری الکترونیک، سایت در حال احداث در خیابان سمیه تهران را یکی از مجهزترین سایت های شبکه بانکی دانست که در آینده افتتاح خواهد شد.
عضو هیأت مدیره بانک رفاه، فعالیت های ارزی بانک در سال گذشته و هشت ماهه سالجاری را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد در حال حاضر سهم بازار ارزی بانک رشد قابل توجهی داشته است.
در این مراسم روحی مقدم مدیر شعب بانک رفاه در استان البرز نیز طی سخنانی گفت: شعبه عظیمیه کرج با داشتن خدمات ارزی و ریالی و تعداد 500 صندوق امانات روز آمد با ضریب امنیتی بالا شعبه ای با ویژگی های مطلوب است.

مطرح ترین سوال تسهیلاتی مشتریان از بانک مسکن در تیر ماه چه بود؟


تسهیلات از محل اوراق گواهی حق‌تقدم خرید مسکن در دو حالت انفرادی و زوجین، پرتکرارترین سوال مشتریان از مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن بوده است.

به گزارش دیوان اقتصاد، با وجود اینکه شیب رشد قیمت مسکن در تیرماه اندکی کاهش یافته است (یک واحد درصد)، اما آمارها حکایت از آن دارد که بازار مسکن در ماهی که گذشت، آرام نگرفت و متقاضیان خرید مسکن همچنان با چالش تامین مالی برای عبور از تنگنا و دور زدن روند رشد قیمت مسکن برای انجام بهترین خرید ممکن روبرو بودند.

این موضوع سبب شد تسهیلات از محل اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات بانک مسکن که با توجه به شرایط پرداخت، سهل‌الوصول‌ترین تسهیلات بانکی خرید مسکن به شمار می‌آید، در صدر پرسش‌های مخاطبان بانک مسکن در تیر ماه قرار بگیرد.

تسهیلات از محل اوراق نیازی به سپرده‌گذاری ندارد و در نتیجه بدون سپری شدن دوره زمانی مشخص و اصطلاحا بدون نوبت قابل پرداخت است. به این ترتیب چون تسهیلات مذکور در میان متقاضیان خرید مسکن به «تسهیلات آنی» شهرت یافته است، حتی بسیاری از کسانی که قصد استفاده از تسهیلات مسکن را نداشته‌اند، در شرایطی که با جهش قیمت مسکن روبرو می‌شوند، به این گزینه می‌اندیشند که کسری پیش آمده در بودجه خود را از طریق این نوع تسهیلات مسکن جبران کنند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش ماهانه مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن (Call Center)، در ماه گذشته مطرح ترین پرسش تماس‌گیرندگان با این مرکز درباره تسهیلات انفرادی و زوجین از محل اوراق مسکن بوده است. طبیعی است در شرایطی که متقاضیان بازار مسکن هنوز در بازار حضور پررنگی دارند، پرتکرارترین پرسش از این مرکز طبق روال ماه‌های اخیر، جنس تسهیلاتی داشته است.

در تیرماه پرسش درباره تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز یکم و نیز تسهیلات بدون سپرده و جعاله در رتبه‌های بعدی سوالات پرتکرار مخاطبان بانک مسکن قرار داشته است.

تعداد تماس‌ها با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن در تیر ماه نسبت به تیر سال گذشته با 11 درصد افزایش همراه بوده و در این بازه یک ماهه 13 هزار و 758 نفر با Call Center بانک مسکن تماس گرفته‌اند.

بانک مسکن همچنین در این مدت از طریق سامانه صندوق صوتی و پیام الکترونیکی (ایمیل) نیز با مخاطبان خود در ارتباط بود. در تیرماه تعداد تماس‌های مشتریان و مخاطبان بانک مسکن با صندوق صوتی با رشد 111 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شد و به حدود 440 تماس رسید.

همچنین در این مدت تعداد ایمیل‌های دریافتی بانک مسکن رشد چشمگیر 585 درصدی را نسبت به تیر ماه پارسال تجربه کرد و از 183 ایمیل در تیر 96 به 1255 ایمیل در تیر ماه امسال رسید. ماه گذشته نیز تعداد ایمیل‌های دریافتی مرکز ارتباط با مشتریان با 285 درصد رشد روبرو شد که با توجه به قرار داشتن بازار مسکن به فاز رونق و افزایش تقاضای خرید در مقایسه با سال گذشته، این رشد چشمگیر طبیعی به نظر می‌رسد.

 

حمایت از تولید داخلی یک سیاست بنیادی است


مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام کرد: این بانک همانند همیشه و بر اساس سیاست های بنیادی خود از تولیدات داخلی حمایت می کند.

به گزارش دیوان اقتصاد، مرتضی اکبری در مراسم امضای تفاهم نامه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به منظور توسعه گردشگری در مناطق آزاد ،اعلام کرد: سقف تسهیلات گردشگری در مناطق آزاد را 20 میلیون تومان است و بانک ها باید بخشی از منابع خود را به سمت تقاضا ببرند.

وی ادامه داد: بانک در سال جاری مدلی را در صنایع دستی و فرش دستباف عملیاتی کرد و از طریق دو شرکت ایرانی امکان استفاده از تسهیلات تا 20 میلیون تومان وجود دارد.

اکبری تاکید کرد: بانک برای حمایت از کالای ایرانی پرداخت تسهیلات 4 درصد را دنبال می کند. در حوزه گردشگری و مناطق آزاد نیز وارد شدیم و با توجه به لزوم توسعه گردشگری داخلی، بانک با تفاهم نامه امروز در این بخش اقدام به پرداخت تسهیلات خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: بانک در این تفاهم نامه فاینانس انجام می شود و مجری کار نیز مناطق آزاد خواهد بود و از این طریق بانک با اخذ تضامین لازم تسهیلات را پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه تسهیلات تنها در مناطق آزاد قابل استفاده است، گفت: تلاش شد که محدودیتی در پرداخت تسهیلات نباشد و در فاز اول کارکنان و کارگران و در فاز دوم نیز اصناف و مردم عادی از این تسهیلات برخوردار می شوند.

مدیرعامل بانک مهر ایران تصریح کرد: بانک در سال گذشته 8 هزار و 200 میلیارد تومان و در سال جاری نیز تاکنون 3 هزار و 200 میلیارد تومان وام پرداخت کرده است.

تنوع زیست محیطی و فرهنگی

همچنین مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در ادامه این مراسم با اشاره به این که ایران کشوری بزرگ با تنوع زیست محیطی و فرهنگی است، بیان داشت: در عین حال تعداد بالای آثار تاریخی و تنوع اقلیمی و محیط زیست و موقعیت ویژه در منطقه باعث شده تا ایران همیشه مورد توجه باشد.

بانک تصریح کرد: در شرایط فعلی، ایران در گردشگری داخلی، عمومی، بوم گردی، درمانی و ... امکانات فراوانی دارد و با برنامه ریزی می توان از این ظرفیت ها استفاده کرد.

وی ادامه داد: اما ضعف هایی داریم که باعث شده نتوانیم از امکانات استفاده کنیم. ضعف ها در تبلیغات، هتلینگ، خدمات و تبلیغات سوء غرب باعث آسیب در این بخش شده است.

به گفته وی، ایجاد زنجیره گردشگری و حمایت های قانونی و ایجاد فرهنگ پذیرش گردشگری در کشور باید دنبال شود و دولت در بخش ایجاد قوانین لازم باید تلاش کند.

ایجاد زنجیره گردشگری

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می تواند صنعت گردشگری را در ایران توسعه دهد. فرهنگ پذیرش توریست نیز در این بخش حائز اهمیت است و ما در این بخش بعضا دچار اشکال می شویم.

بانک تصریح کرد: به دلیل تنوع خاستگاه های گردشگران در بخش های مختلف و اینکه چرا نتوانستیم گردشگر جذب کنیم به خدمات رسانی و ارایه تسهیلات باز می گردد و در این بخش نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی هستیم.

به گفته وی، ایجاد زنجیره گردشگری و حمایت های قانونی و ایجاد فرهنگ پذیرش گردشگر در کشور باید دنبال شود و دولت در بخش ایجاد قوانین لازم باید تلاش کند.

همچنین دبیر شورای عالی مناطق آزاد بیان داشت: باید در زمینه گردشگری داخلی نیز کار کنیم و گردشگری باعث ایجاد نشاط اجتماعی خواهد شد.

بانک بیان داشت: در سال گذشته 9 میلیون گردشگر ایرانی از خارج کشور بازدید داشتند و با گردشگران مذهبی به 13 میلیون و 500 هزار نفر رسید.

وی گفت: این ها برای بخش خصوصی ظرفیت بزرگی است و در عین حال با شرایط جدید ارزی، نیاز جدی تری برای گردشگران داخلی به وجود می آید که از مناطق مختلف کشور دیدن کنند.

وی تلاش برای ایجاد گردشگری برای 9 میلیون ایرانی که از خارج کشور در سال گذشته دیدن کردند را فرصتی برای بخش خصوصی دانست و افزود: باید شرایط و انگیزه کافی جهت گردشگری داخلی را فراهم کرد.

متن تفاهم نامه به شرح ذیل است:

مدت این تفاهم نامه ازتاریخ امضا به مدت سه سال شمسی می باشد که در صورت رضایت و توافق طرفین تمدید می شود.

این تفاهمنامه با هدف توجه به فرهنگ گردشگری و گسترش سفر و همچنین خرید از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت گرفته است.

بانک همکاری لازم در قبال اخذ تضامین معتبر و اعتبار لازم برای اجرای طرح را فراهم نماید. این اعتبار به صورت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد به متقاضی اعطا خواهد شد که از سوی مجری معرفی می شوند.  متقاضیان استفاده از خدمت و تسهیلات قرض الحسنه بانک، از طرف شرکت های مجری ارائه شده از سوی شورای عالی مناطق آزاد به شعب بانک معرفی می شوند.

این تسهیلات به گونه ای طراحی شده است که صرفا برای هزینه های سفر قابل استفاده می باشد.

بانک نسبت به همکاری لازم در خصوص مهیا نمودن بسترهای فنی و ارتباطی مورد نیاز سمت بانک جهت ارائه سرویس خدمات کارت وضوع این قرارداد اقدام می نماید.

استقرار و نگهداری سامانه های نرم افزاری به منظور مدیریت حساب پذیرندگان و مشتریان و ایجاد و ارائه گزارشات عملیاتی و مدیریتی و ارائه سرویس های اطلاعاتی به منظور رصد کردن طرح توسط سایر طرف های این تفاهم نامه با توافق بانک و در صورت لزوم با همکاری مجری صورت می گیرد.

جزییات اولین نشست مدیران عامل بانک‌ها با رئیس کل بانک مرکزی


مدیرعامل بانک قوامین درباره جزییات جلسه روز گذشته رییس کل جدید بانک مرکزی و مدیران عامل بانک ها، گفت: سعی شد تا اهم مشکلات فعلی سیستم بانکی به صورت کلی مورد طرح و بررسی قرار بگیرد.

به گزارش دیوان اقتصاد،غلامحسن تقی نتاج در گفتگو با ایبِنا درباره جلسه شب گذشته عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک ها، اظهار داشت: جلسه دیروز عصر درباره هماهنگی های اولیه برای ادامه مسیر و تعامل سیستم بانکی و بانک مرکزی بود.

وی افزود: رییس کل جدید بانک مرکزی ضمن تشکر از زحمات ولی اله سیف، رییس کل پیشین و تیم مدیریتی این بانک، بر افزایش همکاری فعلی بانک ها و بانک مرکزی و همچنین با مدیریت مشکلات بانکی موجود، شرایط بهتری برای مشتریان، سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان فراهم شود.

مدیرعامل بانک قوامین، ادامه داد: در این جلسه بیشتر مباحث و مشکلات فعلی سیستم بانکی از جمله نظام بانکی مثل نرخ سود بانکی، مجامع بانک ها، معادله ترازنامه و سود و زیان بانک ها، مشکلات مالیاتی و ... مطرح شد.

نتاج با اشاره به اینکه به دلیل اینکه جلسه اولیه و هماهنگی بود، نرخ سود بانکی در سطح کلی بررسی شد، گفت: درباره نوبت بعدی این جلسه زمان مشخصی اعلام نشد، اما بر تداوم این جلسات و هم اندیشی ها تاکید شد.

عبدالناصر همتی در اولین سخنرانی خود به عنوان رییس کل بانک مرکزی درباره برنامه های خود، اظهار داشت: برنامه‌ هایی برای کنترل بازار ارز با رییس جمهوری هماهنگ و پس از نهایی شدن به مردم اعلام می‌شود.

وی افزود: سیاست صادقانه و ثبات منطبق با درخواست‌های مردم اعلام و اجرایی خواهند شد؛ برای این امر حفظ قدرت ارزی کشور و متناسب با کنترل نرخ تورم و اصلاح ناترازی بانک‌ها و مهار نقدینگی و هدایت آن مدنظر قرار خواهد  گفت.

رییس کل بانک مرکزی ثبات در مطالبات اقتصادی و حذف رانت از نظام بانکی را از برنامه‌هایش اعلام کرد و گفت: در سیاست‌های پولی، بانک مرکزی بر تجربه عملی دهه‌های اخیر تکیه خواهد کرد.

همتی ادامه داد: در دوره جدید بانک مرکزی تلاش می‌شود تا پیام آور ثبات و تقویت اعتماد عمومی به سیاست‌گداران باشیم و ثبات قیمت‌ها پیگیری می‌شود و ضمن اذعان به مشکلات موجود، باید تلاش کرد تا از راه‌های صحیح و نظرات کارشناسی استفاده کرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه باید بازار بین بانکی از شفافیت بیشتری برخوردار شود، ادامه داد: همچنین باید به حذف رانت خواری و فساد توجه ویژه شود و از صاحب نظران می‌خواهم دیدگاه‌های ظیف‌های مختلف را اعلام کنند.

بیمه سینا حامی مسابقات رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان


مسابقات تیراندازی با کمان مرحله دوم رنکینگ کشوری به میزبانی هیئت استان تهران و با حمایت مالی بیمه سینا در رشته‌های ریکرو و کامپوند در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد.

به گزارش دیوان اقتصاد، مرحله دوم رنکینگ کشوری مسابقات تیراندازی با کمان به میزبانی هیات تیراندازی با کمان استان تهران در سایت تخصصی تیراندازی با کمان با حضور 320 کماندار زن و مرد در دو رشته ریکرو و کامپوند از استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان، یزد و جزیره کیش برگزار شد که در پایان نفرات برتر به شرح زیر معرفی شدند:
ریکرو آقایان: 1- رضا شعبانی (یزد) 2- حامد فوری (آذربایجان شرقی) 3- امید گیلانی (یزد)
ریکرو بانوان: 1- پریسا روحانیان (تهران) 2- مریم نادعلی (یزد) 3- سارا صداقتی (تهران)
کامپوند آقایان: 1- محمد شریف زاده (جزیره کیش) 2- جابر خوشگرد (البرز) 3- احمد اکبری (قزوین)
کامپوند بانوان: 1- الهام قدیم پور (تهران) 2- سیده ویدا حلیمیان (خراسان رضوی) 3- گیسا بایبوردی (تهران).

مهمترین برنامه های پیش روی بانک مرکزی اعلام شد


تمام تلاش من بر اعاده و تقویت اعتبار بانک مرکزی متمرکز خواهد بودحفظ قدرت ارزی کشور برای اینجانب مساوی با صیانت و تقویت منابع و ذخایر بانک مرکزی، کنترل تورم، اصلاح ناترازی‌های موجود در شبکه بانکی، استقرار نظم و انضباط در بانک‌ها و به مهار کشیدن حجم نقدینگی بالا و فزاینده حاضر و هدایت مناسب آن با ابزارهای سیاست پولی و اعتباری است.

به گزارش دیوان اقتصاد ، عبدالناصر همتی، در آیین معارفه خود به عنوان رییس کل این بانک با بیان اینکه تمام تلاش من بر اعاده و تقویت اعتبار بانک مرکزی متمرکز خواهد بود، گفت: ثبات در مقررات بانکی، حذف رانت ارزی و اعتباری بانکی، پشتیبانی از تولید داخلی، حمایت از صادرات پایدار، حمایت از بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و افزایش بهره‌وری منابع مالی مهمترین برنامه های پیش روی بانک مرکزی خواهد بود.
وی افزود: برای اینجانب حفظ قدرت ارزی کشور مساوی با صیانت و تقویت منابع و ذخایر بانک مرکزی، کنترل تورم، اصلاح ناترازی‌های موجود در شبکه بانکی، استقرار نظم و انضباط در بانک‌ها و به مهار کشیدن حجم نقدینگی بالا و فزاینده حاضر و هدایت مناسب آن با ابزارهای سیاست پولی و اعتباری است.
همتی تصریح کرد: بانک مرکزی به ‌عنوان ستون فقرات نظام مالی کشور با بهره‌گیری از اصول اقتصاد مقاومتی و اتخاذ رویکردی فعال در مبارزه با تحریم‌ها، همگام با سایر دستگاه‌های اقتصادی کشور برنامه‌های راهبردی و اجرایی خود را پی‌ریزی و عملیاتی خواهد کرد.
وی همچنین افزایش تاب‌آوری اقتصاد در برابر تلاش دشمنان برای ایجاد انزوای مالی را بسیار ضروری دانست و گفت: دشمنان کشور و مردم عزیز ایران با اعمال تحریم‌ها در حوزه اقتصاد دنبال از بین بردن سرمایه اجتماعی دولت و القای ضعف حاکمیت در اداره امور کشور هستند.
رییس کل جدید بانک مرکزی تاکید کرد: تهدید به وجود آمده را به فرصتی جهت ارتقای نظام مالی، اصلاح راهکارها و عدم تعادل‌های کلان اقتصادی تبدیل می‌کنیم.
همتی با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی بازار ارز، محصول ناترازی‌های عمیق ترازنامه نظام بانکی، بی‌تدبیری در استفاده از ابزارهای سیاست پولی و سردرگمی در اعمال سیاست‌های ارزی است؛ دلیل اصلی ایجاد نابسامانی در بازار ارز را عدم کنترل و هدایت جریان نقدینگی، خلق نقدینگی بی‌ضابطه توسط شبکه بانکی و نبود ابزار‌های جایگزین مناسب برای دارایی‌هایی مانند ارز و سکه طلا و البته القای جو بدبینی و انتظارات منفی توسط دشمنان با هدف ترسیم آینده‌ای تیره و نامطمئن در ذهن مردم دانست.
رییس جدید شورای پول و اعتبار تصریح کرد: در مورد سیاست‌های ارزی و کنترل بازار ارز برنامه‌ای دارم که با مقام محترم رئیس جمهور مطرح کرده‌ام و انشااله پس از نهایی شدن، در این زمینه اطلاع‌رسانی مناسب انجام خواهد شد.
عالی ترین مقام پولی و بانکی کشور خاطر نشان کرد: هم زمان با بکارگیری ابزارهای مناسب برای اعمال سیاست‌های پولی و ارزی، سیاست ارتباطی فعال و صادقانه در بیان مواضع بانک مرکزی و تنظیم انتظارات مردم و امیدبخشی به آینده، دنبال خواهد شد.
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه دوره جدید بانک مرکزی پیام‌آور ثبات و آرامش فکری برای تمام اقشار مردم و اهالی کسب و کار و نیز احیا و تقویت اعتماد عمومی به سیاست‌گذار پولی خواهد بود، گفت: در این رابطه، موضع درست و اصولی در سیاستگذاری پولی و ارزی شرط لازم است، اما شرط کافی برای تحقق اهداف به ویژه هدف ثبات قیمت‌ها، جلب اعتماد عمومی است. لذا با توجه به اهمیت عنصر انتظارات در تصمیمات اقتصادی، تنظیم و اصلاح انتظارات مردم امری حیاتی برای پیشبرد موفق سیاستهای پولی، اعتباری و ارزی است.
همتی افزود: در سیاست‌گذاری پولی، بانک مرکزی حتما بر مبانی علمی تکیه خواهد کرد؛ تجربه عملی طی دهه‌های اخیر نشان می‌دهد که در سخت‌ترین شرایط هم نمی‌توان و نباید مبانی نظری علم اقتصاد را کنار گذاشت. نحوه سیاست‌گذاری باید به‌گونه‌ای باشد که با جریان فکری و تحلیلی منبعث از نظرات غالب اقتصاددانان و متخصصان پولی و بانکی همخوانی داشته باشد.
همتی افزود: در حوزه هدایت بازار پول، رویکرد فعالانه و نظارت قوی بر بانک‌ها، ضامن ایجاد و تداوم ثبات مالی است. در این چارچوب ضمن اذعان به مشکلات موجود در نسبت‌های مالی و ساختار ترازنامه‌ای بانک‌ها، باید تلاش کرد تا از طریق راهکار‌های لازم و بدون حاشیه‌ سازی و ایجاد اضطراب بانکی، تصویر موجود را بهبود بخشید.
رییس کل بانک مرکزی بهره‌گیری از ابزار عملیات بازار باز اسلامی به عنوان مهمترین ابزار سیاست پولی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: برای جلوگیری از خلق بی‌قاعده و نوسانات نامطلوب در پایه پولی و نقدینگی باید روند روبه‌ رشد بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی مهار شده و بازار بین بانکی از کارآمدی، شفافیت، قانون‌مداری و عمق بیشتری برخوردار شود.
همتی با اشاره به لزوم مبارزه با فساد و رانت خواری در نظام پولی و ارزی کشور گفت: امروز مبارزه با فساد و رانت‌خواران در نظام پولی و ارزی یکی از مطالبات جدی مردم است که باید به طور جدی و مستمر سرلوحه فعالیت همکارانم در سیستم بانکی کشور باشد.
وی ادامه داد: من یک معلم اقتصاد دانشگاه هستم و لذا تنوع دیدگاه‌ها و نظرات برای من امری طبیعی، ملموس و قابل درک است. از تمام اساتید اقتصاد دانشگاه‌‌ها و صاحب نظران پولی و ارزی، خاضعانه می خواهم نظرات و پیشنهاد‌های خود را به اینجانب منعکس کنند. انشااله در یک برنامه منظم دیدگاه‌ها و نظرات طیف‌های مختلف علمی و کارشناسی را مستقیما دریافت خواهم کرد و در اداره امور به نحو شایسته مورد بهره‌برداری قرار خواهم داد.

همتی در پایان ضمن تشکر از زحمات ولی اله سیف، رییس کل سابق بانک مرکزی، بابت اعتماد رییس جمهور، معاون اول ایشان و هیات وزیران جهت سپردن این وظیفه خطیر به خود قدردانی کرد و گفت: امیدوارم بتوانم قدم‌های اصولی، محکم و پایداری برای تثبیت شرایط اقتصادی و صیانت از ذخایر و منابع ارزی کشور و برگرداندن امید و آرامش به بازار پول و ارز بردارم.

>