تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

اهدای 5500 سند رایگان به مردم مناطق کم‌برخوردار ‌توسط بنیاد مستضعفان‌


در قالب اهدای اسناد واگذاری املاک به مردم مناطق کم‌برخوردار کشور به عنوان پشتوانه اقتصادی، روز شنبه 24 شهریورماه بیش از 5500 سند رایگان به واجدان شرایط شهرستان‌های بندرترکمن، بندرگر و جام‌خانه تحویل می‌شود.
اهدای 5500 سند رایگان به مردم مناطق کم‌برخوردار ‌توسط بنیاد مستضعفان‌

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، در راستای منویات مقام معظم رهبری و اجرای طرح بزرگ و ملی محرومیت‌زدایی واگذاری املاک به مردم مناطق کم برخوردار کشور، روز شنبه طی سه مراسم جداگانه در روستای «جامخانه شهرستان میاندرود» بیش از یک‌هزار سند، در روستای «نیازاباد بندر ترکمن» 3 هزار سند و در «درگز» نیز بیش یک‌هزار و پانصد سند مسکونی و کشاورزی تقدیم می‌شود.

‌‌در هر یک از این 3 آیین اهدای اسناد واگذاری املاک که با حضور ‌رئیس بنیاد مستضعفان و جمع از معاونان، نمایندگان ولی فقیه در مناطق مذکور، استانداران و مدیران استانی برگزار می‌شود، به نیت 14 معصوم (ع)، تعداد 14 سند به صورت نمادین به مردم اهدا خواهد شد.

قیمت زمین‌های زراعی و مسکونی که اسناد واگذاری آن‌ها براساس منویات مقام معظم رهبری به واجدان شرایط اهدا می‌شود، بیش از 153 میلیارد تومان و با متراژ کلی بیش از 6 هزار و 200 هکتار کشاورزی و مسکونی است که تقریباً به صورت رایگان به مردم کم برخوردار مناطق یاد شده در استان‌های گلستان و مازندران، واگذار خواهد شد.

پوشش راداری منطقه راهبردی هرمز و دریای عمان تکمیل شد


مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: با افتتاح دو سامانه راداری فرودگاه بندرعباس، ضمن تكمیل پوشش راداری منطقه راهبردی هرمز و دریای عمان، حجم بالایی از ترافیك هوایی در پهنه خلیج‌فارس تحت نظارت رادار و سامانه بك‌آپ نصب شده در بندرعباس قرار خواهد گرفت.
پوشش راداری منطقه راهبردی هرمز و دریای عمان تکمیل شد

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از روابط‎ عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوای ایران، امروز در مراسمی با حضور‌ رئیس مجلس شورای اسلامی، ‌مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، استاندار هرمزگان و ‌نمایندگان مردم ‌هرمزگان در مجلس، سامانه راداری فرودگاه بندرعباس بهره برداری رسمی شد.

این مراسم که امروز همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد، با پرده‎برداری از نماد یادبود افتتاح این سامانه راداری را که به ترمیم پوشش راداری و پشتیبانی رادارهای جنوب کشور، استفاده بهینه از فضای کشور، تسهیل در طرح اپروچ فرودگاه بندرعباس و افزایش ضریب ایمنی در عملیات پروازی کمک خواهد کرد، همراه بود.

‌این رادار پیشرفته با دانش و توان متخصصان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوای ایران و با صرفه‎جویی حدود 780 هزار یورویی نصب شده است.

*‌ مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها:‌ ضریب ایمنی پروازها به سطح بی‎نظیری ارتقا می‎یابد

در این مراسم مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران‌ با اشاره به بهره‎برداری اخیر از رادار فرودگاه لارستان بیان کرد: تعداد ایستگاه‌های راداری کشور به 17 ایستگاه فعال و تعداد سامانه‌های رادارهای عملیاتی به 24 سامانه و تعداد ایستگاه‌های کمک ناوبری به 124 ایستگاه افزایش یافته است.

رحمت‌الله مه‌آبادی گفت: با نصب سامانه بک آپ راداری جهت پشتیبانی از پایداری ارائه سرویس راداری به پروازهای عبوری و ایجاد امکان نظارت در محدوده اپروچ پایانه هوایی بندرعباس و فرودگاه‌های محدوده این ایستگاه، ضریب ایمنی پروازها به سطح بی نظیری ارتقا خواهد یافت.

‌وی اضافه کرد: کمتر از دو هفته پیش ترمینال جدید فرودگاه لارستان افتتاح و بهره‌برداری شد، پروژه‌ای که یکی از ده‌ها پروژه عمرانی با سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بود که تنها طی حدود 3.5سال گذشته اجرایی شده است.

مه‌آبادی گفت: شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در این فرصت، انبوهی از تجهیزات مدرن ناوبری هوایی و فرودگاهی را با سرمایه‌‌گذاری حدود 1000 میلیارد تومان خریداری کرد و امروز دو پروژه راهبردی ناوبری هوایی کشور یعنی سامانه‌های راداری SSR و PSR بندرعباس از میان ده‌ها مجموعه تجهیزات مدرن خریداری شده به بهره‌برداری می‌رسد که ارزش حال آن حدود 100 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: در آخرین روز شهریور ماه سال 1397 و در سی و هشتمین سالروز آغاز هفته دفاع مقدس و در دوره دیگری از عرصه جنگ تمام عیار اقتصادی، رزمندگان متخصص جبهه ناوبری هوایی ایران‌ موفق به افتتاح دو سامانه بسیار مهم راداری می‌شوند که با بهره‌برداری از آنها ضمن تکمیل پوشش راداری منطقه راهبردی هرمز و دریای عمان، حجم بسیار بالایی از ترافیک هوایی در پهنه خلیج همیشه فارس تحت نظارت رادار و سامانه بک آپ منصوبه در بندرعباس قرار خواهد گرفت و ارائه سرویس راداری در کریدور خلیج فارس به آتلانتیک نیز کامل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، در مورد اهمیت این اقدام گفت: این اقدام مهمی است که ضمن اجرای تکالیف قانون‎گذار در قوانین برنامه‎های توسعه سوم، چهارم و پنجم جهت تکمیل پوشش راداری کشور، به دلیل تحقق کامل تعهدات بین‎المللی دولت جمهوری اسلامی ایران برای تکمیل پوشش راداری شبکه جهانی ترافیک هوایی، ارزشی بین‌المللی داشته و با تسهیل جریان تبادل ترافیک هوایی میان ایران، امارات و عمان، به بهبود و ارتقای ایمنی و کیفیت کنترل ترافیک منطقه نیز خواهد افزود.

وی افزود: بهره‌برداری از این دو سامانه، علاوه بر تسهیل جریان ترافیک پروازهای عبوری در کریدورهای بین‌المللی کشور و تسهیل ناوبری پروازهای بین‌المللی و داخلی در فضای سرزمینی ایران اسلامی، از طریق ایجاد امکان نوین ارائه سرویس راداری تقرب در ترمینال هوایی استان هرمزگان، به تسهیل کیفیت ناوبری، ایمنی پروازها و نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه‌های این استان ساحلی و حساس نیز خواهد افزود.

رئیس هیأت مدیره شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، گفت: از جنبه دیگر این پروژه را باید نمونه‌ای از تلفیق هنر و هوشمندی مدیریت کشور در استفاده عملی همزمان و حداکثری از فرصت پسابرجام از یک سو و بهره‌گیری از ظرفیت حداکثری از توان متخصصان داخل و دانش بومی شرکت‌های دانش بنیان از سوی دیگر نیز نامید.

وی با بیان اینکه در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و در مقام اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، همه عملیات نصب و راه‎اندازی این دو سامانه راهبردی، برای اولین بار در شرایطی ویژه و با استفاده از توان متخصصان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است، گفت: همچنین دو بخش مهم دکل و ریدوم آنتن رادارِ آماده بهره‌برداری نیز توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده است؛ البته وقتی‎ بدانیم که این اقدام به همراه تبحر تیم خرید تجهیزات، فقط تا این تاریخ موجب صرفه‎جویی بیش از 80 میلیارد تومانی در پروژه تکمیل پوشش راداری کشور شده است‌ ‌ارزش کار دو چندان خواهد شد.

مه‌آبادی افزود: صنعت فرودگاهی و ناوبری هوایی کشور که در چندین سال گذشته به علت کم توجهی‎ها و فشار تحریم‎ها، شرایط سختی را گذرانده است، ‌‌با اجرای انبوهی از پروژه‎های مهم و زیربنایی، امروز مسیر رشد و توسعه خود را به سرعت در پیش گرفته است.

وی افزود: هم اکنون همه فرودگاه‎های کشور و 124 ایستگاه ارتباطی، کمک ناوبری و راداری به کارگاه‎های فعال و پرنشاط سازندگی تبدیل شده است.

وی افزود: اجرای نزدیک به 1000 میلیارد تومان پروژه عمرانی و خرید بیش از 1000 میلیارد تومان از انواع تجهیزات مدرن فرودگاهی و ناوبری هوایی‌ فقط در حدود 3.5 سال اخیر، که در این ایام با توجه به اجرا شدن قبل از افزایش نرخ تسعیر ارز در این حوزه، به جای تحمیل هزینه فرصت سنگین به کشور، سرمایه فرصتی به میزان بیش از 4000 میلیارد تومان آفریده، نویددهنده رشد و شکوفایی در صنعت فرودگاهی و ناوبری هوایی کشور است.

وی تأکید کرد: با تلاش‎هایی که در سه سال گذشته انجام شده است در زمینه تجهیزات فرودگاهی و ناوبری هوایی تا دو دهه آینده، هیچ دغدغه و نگرانی مهمی برای مسئولان ارشد کشور ایجاد نخواهد نشد.

وی با اشاره به طرح‎های انجام شده در فرودگاه‎های استان هرمزگان گفت: فقط در فرودگاه‎های این استان و در شهرهای بندرعباس، میناب، بستک و پارسیان، ابوموسی و بندرلنگه بالغ بر90 میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح‎های توسعه فرودگاهی و ناوبری هوایی از منابع شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها اظهار داشت: این طرح‌ها شامل شامل هشت طرح عمرانی معطوف به احداث و توسعه ترمینال‎ها، ‌باند و عوامل میدان پروازی و محوطه‎سازی،‌ پنج پروژه بهسازی، پنج پروژه تأسیساتی و تجهیزاتی و بیش از شش پروژه نوسازی تجهیزات کمک ناوبری هوایی را شامل می‎شود.

وی اضافه کرد: البته موارد یاد شده جدا از 100 میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای خرید تجهیزات، ‌نصب و راه‎اندازی رادارهای روت و تقرب استان هرمزگان است که این مراسم برای بهره‌برداری از آن برگزار می‌شود.

مه‎آبادی بیان کرد: امیدواریم در مهرماه امسال نیز با حضور مقامات کشوری و لشکری از چند پروژه عظیم و مهم زیرساختی و ایمنی بهره‌برداری کنیم و ‌‌شاهد آغاز رسمی نصب دو سامانه راداری جدید دیگر در استان تهران و ترمینال هوایی مهرآباد باشیم.

انتهای پیام/ب

انتشار اوراق مشارکت برای پرداخت وام است نه خرید هواپیمای جدید


عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده خرید هواپیماهای جدید گفت: برای خرید 5 فروند هواپیمای ای.تی.آر که اخیرا وارد ناوگان ایران ایر شدند،‌ وام داخلی کوتاه مدت گرفتیم که مصوبه هفته گذشته شورای اقتصاد برای انتشار اوراق مشارکت در راستای تبدیل این وام کوتاه مدت به وام بلند مدت بود.
انتشار اوراق مشارکت برای پرداخت وام است نه خرید هواپیمای جدید

به گزارش دیوان اقتصاد،اصغر فخریه کاشان در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به موافقت شورای اقتصاد با درخواست وزیر راه مبنی بر انتشار اوراق مشارکت و صکوک اسلامی برای تامین منابع ریالی خرید انواع هواپیما،‌ گفت:‌ این اوراق مشارکت و صکوک اسلامی برای خرید هواپیماهای جدید نیست. 

وی ادامه داد: 5 فروند هواپیمای ای.تی.آر که اخیرا وارد ناوگان ایران ایر شد با وام موقت یک ماهه از طریق شبکه بانکی ایران خریداری شده است که باید این وام پرداخت شود. 

فخریه کاشان با بیان اینکه این وام کوتاه مدت داخلی بود،‌ افزود: برای خرید 5 فروند هواپیمای ای.تی.آر بنا به شرایط، عجله داشتیم و منابع مورد نیاز را از طریق وام داخلی تامین کردیم.  

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده خرید هواپیماهای جدید گفت: حالا باید این وام کوتاه مدت را به وام بلند مدت تبدیل کنیم و مصوبه شورای اقتصاد هم در راستای همین اقدام است که وام کوتاه مدت داخلی را پس بدهیم و آن را به وام بلند مدت تبدیل کنیم.

فخریه کاشان درباره فروش هواپیماهای سفارش شده ایران به ای.تی.آر اظهار داشت: در شرایط عادی طبق قرارداد،‌ تا پایان امسال شرکت ای.تی.آر باید تمام 20 فروند هواپیمای سفارش داده شده از سوی ایران را تحویل می‌داد. تا کنون 13 فروند هواپیما دریافت کردیم و 7 فروند ای.تی.آر از سفارشات ایران در خط تولید بودند اما از آنجایی که امکان فروش آن به ایران وجود ندارد،‌ شرکت ای.تی.آر باید مشتری‌های دیگری برای آن پیدا کند.

پروازها طبق زمان درج شده بر روی بلیت انجام می شوند


سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد:با تغییر ساعت رسمی کشور، ساعت پروازها تغییر نمی کند و پروازها طبق برنامه و زمان درج شده در بلیت انجام می شود.
پروازها طبق زمان درج شده بر روی بلیت انجام می شوند

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی این سازمان گفت: نظر به اینکه مقرر است ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب 30 شهریور یک ساعت به عقب کشیده شود لازم است مسافران پروازهای داخلی و خارجی ضمن تنظیم ساعت خود با ساعت رسمی کشور برنامه های خود را بر أساس زمان درج شده در بلیت های هواپیما انجام داده و در فرودگاه ها حضور یابند.

به گفته وی، تمام کادرهای پروازی داخلی و خارجی زمان پرواز خود را بر اساس زمان رسمی ایران تنظیم کرده اند و از این رو مسافران باید طبق زمان درج شده در بلیت در فرودگاه حاضر باشند.

جعفرزاده ضمن درخواست از روابط عمومی شرکت های هواپیمایی برای اطلاع رسانی تغییر ساعت رسمی کشور و زمان حضور مسافران به فرودگاه، ادامه داد: تمام مقدمات لازم برای مدیریت این پروازها در ایران صورت گرفته و مانند تجربه سال های قبل فرودگاه ها مشکلی در تغییر ساعت پرواز نخواهند داشت.

بر اساس این گزارش، طبق قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب 1386 مجلس شورای اسلامی ساعت رسمی کشور در ساعت 24 امروز پنجشنبه سی ام شهریور یک ساعت به عقب برگردانده می شود.

ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت 24 روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت 24 روز سی ام شهریور به حال سابق برگردانده می شود.

دولت سالانه 200 هزار مسکن مهر به متقاضیان واگذار کرده است


قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت تدبیر و امید افزون بر یک میلیون و 25 هزار واحد مسکن مهر در کشور به متقاضیان تحویل داده که بیانگر این است که در پنج سال فعالیت این دولت به طور میانگین سالانه 200 هزار واحد مسکونی به مردم واگذار شده که آمار قابل توجهی است.

به گزارش دیوان اقتصاد از ایرنا احمد اصغری مهرآبادی، یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح های مسکن مهر شهر جدید صدرا شیراز در جمع خبرنگاران، افزود: هم اکنون نیز عملیات ساخت 280 هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: از مجموع طرح های مسکن مهر کشور که از سال 86 عملیات ساخت آن آغاز شد، احداث 2 میلیون واحد آن به انجام رسیده است.
اصغری مهر آبادی اظهار داشت: باقی مانده واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور حدود 150 هزار واحد است که این تعداد دارای مشکلاتی مانند، نبود متقاضی، مسایل بانکی و وجود برخی از مشکلات برای تحویل پروژه است که روند اجرای کار را کُند کرده است.
وی اضافه کرد: افزون بر 280 هزار واحد مسکن مهر در کشور ساخته شده اما به دلیل نبود خدمات زیربنایی و عدم تامین خدمات روبنایی که بر عهده دستگاه های متولی است، عملا قادر به تحویل آنها نیستیم.

** 23 هزار واحد مسکن مهر در صدرا واگذار شده است
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور هم در این بازدید به خبرنگاران، گفت: از 24 هزار واحد مسکن مهری که در شهر جدید صدرا عملیات ساخت آن شروع شد، تا کنون 23 هزار واحد آن به متقاضیان تحویل داده شده است.
حبیب اله طاهرخانی افزود: طرح های باقی مانده مسکن مهر در شهر جدید صدرا از جمله پروژه های مشکل دار بوده که حدود 2سال توقف عملیات عمرانی داشته و در اواخر سال 96 مجددا فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر به دلیل اینکه تعداد زیادی از متقاضیان، آورده خود را تکمیل نکرده اند، زمان تحویل این پروژه به تعویق افتاده است.
وی، در مورد بازدید از طرح مسکن مهر بناسازان رمضان شهر جدید صدرا نیز گفت: در بازدید امروز (یکشنبه) تصمیم های خوبی اتخاذ شد و در مورد تامین منابع مالی و زمانبندی پیشرفت کار، برنامه ریزی هایی صورت گرفت.

**بخشی از نیاز مالی مسکن مهر صدرا تامین می شود
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا هم در این بازدید با اشاره به تعیین تکلیف و تامین بودجه باقی مانده طرح های مسکن مهر این شهر اظهار داشت: با حضور معاون وزیر راه و شهر سازی از طرح بناسازان رمضان که تنها پروژه مسکن مهر باقی مانده این شهر است بازدید به عمل آمد و مقرر شد، پیمانکار با همین روند به کار خود ادامه دهد تا در اواخر سال 97 بتوان بخش عمده ای از ناحیه غربی این پروژه را به مرحله افتتاح رساند.
خلیل حاجی پور افزود: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در این بازدید برای تامین بخشی از نیازهای مالی این پروژه از یارانه های مسکن مهر، قول مساعد داد و مابقی کسری این پروژه نیز در قالب کمک به محوطه سازی از منابع داخلی شرکت عمران تامین خواهد شد.
حاجی پور بیان کرد: با وجود گرانی های اخیر، برای رفاه حال متقاضیان و اینکه ناگزیر به تحمل فشار مضاعف نباشند، طرح بناسازان رمضان در حال حاضر افزایش قیمتی در خصوص این واحدها نخواهند داشت.

نرخ پروازهای اربعین باارز بازارثانویه


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: علی رغم دستور معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی مبنی بر واگذاری ارز نیمایی به ایرلاین‌ها، بانک های عامل از اجرای آن طفره می روند.
نرخ پروازهای اربعین باارز بازارثانویه

به گزارش دیوان اقتصاد،مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با مهر درباره کاهش نرخ بلیت هواپیما در مهرماه گفت: نرخ‌گذاری بلیت هواپیما تابع نرخ ارز است و اگر ارز کاهش نیابد، قیمت بلیت هواپیمانیز کاهش نخواهد یافت.

وی افزود: دولت تصویب کرده تا نرخ ارز شرکت‌های هواپیمایی بر اساس نرخ سامانه «نیما» باشد. ماه گذشته شرکت‌های هواپیمایی طی درخواستی از وزیر راه و شهرسازی، خواهان تخصیص ارز بر اساس نرخ سامانه «نیما» به ایرلاین‌ها بودند و وزیر راه نیز طی نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، درخواست آنها را مطرح کرد که معاون اول رئیس جمهور بر اساس درخواست وزیر راه و شهرسازی، به بانک مرکزی دستور داد تا ارز مورد نیاز بخش حمل و نقل در همه شقوق آن از جمله حمل و نقل هوایی بر اساس نرخ سامانه «نیما» باشد اما متاسفانه ارز نیمایی تاکنون تعلق نگرفته است.

دبیر انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به این پرسش که چرا نرخ ارز تخصیصی به ایرلاین‌ها بر اساس سامانه «نیما» نیست، گفت: بانک‌ها چندان مایل نیستند دستورالعمل معاون اول رئیس‌جمهور اجرایی شود و به بهانه‌های مختلف از جمله اینکه باید از سازمان هواپیمایی کشوری معرفی‌نامه بیاورند، اجرای آن را به تعویق انداخته‌اند.

وی ادامه داد: شرکت‌های پتروشیمی و مانند آنها که قرار است در سامانه «نیما» ارز عرضه کنند، بر اساس دستورالعمل این سامانه تا ساعت 16 می‌توانند ارز دریافتی خود را در این سامانه به فروش برسانند ولی عملاً تا این ساعت اجرای آن را به تعویق می‌اندازند تا درخواست شرکت‌های هواپیمایی برای خرید ارز از سامانه «نیما» بی‌پاسخ بماند. بارها ایرلاین‌ها درخواست خود را در سامانه «نیما» اعلام و حتی مبلغ ریالی آن را هم واریز کرده‌اند اما ارز مورد نیاز تعلق نگرفته است.

به گفته اسعدی سامانی، دولت باید برای بهبود سازوکار عرضه و فروش ارز در سامانه نیما راهکاری بیاندیشد. شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند از این سامانه ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی درباره ایرلاین‌های دولتی نیز گفت: بر اساس قوانین، هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) نمی‌تواند از بازار آزاد ارز تهیه کند. از سوی دیگر، ارز دولتی به بخش حمل و نقل تعلق نمی‌گیرد و فقط به کالاهای اساسی اختصاص دارد. اگر ایرلاین‌های غیردولتی به سختی ارز مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند، هما اجازه انجام چنین کاری را ندارد در نتیجه مشکل ایران‌ایر از بقیه ایرلاین‌ها شدیدتر است.

بدهی 16 میلیون دلاری شرکت های هواپیمایی به فرودگاه نجف

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه به دلیل مشکل ایرلاین‌ها در تهیه ارز، پرداخت بدهی‌های خود به فرودگاه‌های خارجی از جمله فرودگاه نجف را به تعویق انداخته‌اند، افزود: ایرلاین‌های ایرانی 16 میلیون دلار به فرودگاه نجف بدهی دارند که اگر تسویه نشود، امکان انجام پروازهای اربعین به این فرودگاه وجود ندارد و ممکن است لغو شود.

اسعدی سامانی ادامه داد: از رقم مذکور، 6 تا 7 میلیون دلار  مربوط به بدهی ایران ایر به فرودگاه نجف است.

وی درباره ادعای ایران‌ایر مبنی بر فروش گرانتر بلیت هواپیما در سایت‌های فروش آنلاین بلیت گفت: برخی سایت‌های فروش آنلاین بلیت هواپیما از طریق ربات به سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی و بخش ای‌بوکینگ آنها وارد شده و صندلی‌ها را به قیمت مندرج در سایت ایرلاین‌ها، خریداری کرده و به قیمت بالاتری در سایت خود به فروش می‌رسانند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: مردم نیز به آرم و لوگوی ایرلاین مربوطه که در سایت فروش درج شده، اعتماد و با همان قیمت سایت‌ها خریداری می‌کنند.

اسعدی سامانی تأکید کرد: سایت‌های فروش آنلاین بلیت هواپیما کارکرد دوگانه دارند؛ از طرفی به افزایش فروش ایرلاین‌ها کمک می‌کنند اما از سوی دیگر نرخ‌ها را دستکاری کرده و باعث زیان مردم می‌شوند. برخی نرخ‌هایی که سایت‌های فروش آنلاین بلیت ارائه می‌کنند، قیمت شرکت‌ها نیست؛ از مردم می‌خواهیم تا از سایت‌های اصلی ایرلاین‌ها بلیت خریداری کنند.

وی درباره تعیین قیمت بلیت پروازهای اربعین تصریح کرد: در سال جاری مانند اربعین سال گذشته برای پروازها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و تصمیماتی اخذ شده است که این هفته اعلام خواهد شد.

این فعال صنفی صنعت حمل و نقل هوایی ادامه داد: نرخ‌ها در انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی به تصویب رسیده و باید به تائید مدیران شرکت‌ها برسد.

اسعدی سامانی درباره قیمت امسال گفت: سقف نرخ بلیت پروازهای اربعین امسال از سال گذشته بالاتر است. پارسال قیمت بلیت، با نرخ ارز 3800 تومان محاسبه شد و امسال قرار است با نرخ ارز سامانه «نیما» که حدود 8000 تومان است، پروازهای اربعین نرخ‌گذاری شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از عوامل افزایش بلیت پروازهای اربعین در سال جاری، افزایش خدمات فرودگاهی در عراق است چون امسال فرودگاه‌های عراق از وزارت حمل و نقل این کشور منفک شده و به زیرمجموعه نخست‌وزیری عراق ملحق شده‌اند که این نهاد، نرخ خدمات فرودگاهی را افزایش داده است.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟