گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

ارتش ایالات متحده به دنبال تولید تفنگ هایی با پلتفرم مشابه iOS

شاید نتوان به همین راحتی ارتباط آیفون و یک اسلحه را متوجه شد اما ارتش ایالات متحده‌ی آمریکا به دنبال تولید تفنگ‌هایی است که بی شباهت به آیفون نیستند.

مسئولان تیم تحقیقات، توسعه و مهندسی آرمامنت در زرادخانه‌ی پیکاتینی نیوجرسی به وبسایت Task & Purpose اعلام کردند هدف بعدی این گروه برای اسلحه‌های نسل بعد ارتقاء تفنگ‌های M4 و M249 است به نحوی که بتوانند در آن‌ها یک پلتفرم با سیستم عاملی شبیه به iOS ایجاد کنند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

ارتش آمریکا به این وبسایت خبری گفته که تیم تحقیقاتی که روی این پروژه کار می‌کند -یعنی NGSW- امیدوار است تا اسلحه‌ی بعدی تولید شده شامل سیستم تیراندازی هوشمندی باشد که احتمال خطا در تیراندازی به فواصل زیاد را به حداقل برساند و همچنین دارای پردازنده‌ای داخلی باشد که در مقابل حملات سایبری مصون باقی بماند.

علاوه بر این‌ها ارتش ایالات متحده امیدوار است که بتواند سیستمی به تفنگ‌های اتوماتیک نسل آینده‌ی خود اضافه کند که بتوانند سرعت باد را تشخیص دهند تا به سربازان برای هدف گیری دقیق تر کمک کنند.

بلندپروازی‌های ارتش آمریکا به همین جا ختم نمی‌شود و آن‌ها می‌خواهند که به زودی امکان طراحی سیستمی وجود داشته باشد که بتوان از طریق هدف‌گیری مجازی و دیجیتال خطا در تیراندازی را به حداقل رساند. موضوعی که البته به گفته‌ی Task & Purpose فعلا در دستور کار قرار ندارد. همچنین به گفته‌ی Military Times استفاده از نمایشگر درون کلاه خود سربازان از دیگر برنامه‌های ارتش آمریکاست.

ارتش ایالات متحده‌ی آمریکا امیدوار است که تا پایان سال مالی 2022 بتوانند این اسلحه‌ها را تولید کنند؛ البته احتمالا نمونه‌های آزمایشی از این تفنگ‌ها تابستان 98 مورد ارزیابی قرار بگیرد.

منبع: دیجیاتو