_  

هشدار نظامی روسیه به آمریکا

هشدار نظامی روسیه به آمریکا یک روز پس از آن داده شد که نیکی هیلی گفت: اگر شورای امنیت نتواند درباره سوریه اقدام کند آمریکا در صورت لزوم آماده اقدام خواهد بود.
هشدار نظامی روسیه به آمریکا

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، ارتش روسیه هشدار داد که هر گونه حمله موشکی آمریکا به سوریه با واکنش متقابل ارتش روسیه روبرو خواهد شد. 

ارتش روسیه اعلام کرد: هر گونه حمله آمریکا را به سوریه، با هدف قرار دادن موشک ها یا سکوهایی که این موشک ها از آنجا پرتاب شده اند تلافی خواهد کرد.

والری گراسیموف رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه هشدار داد که اگر جان نظامیان روسیه در سوریه به خطر بیفتد و در معرض تهدید قرار بگیرد، مسکو واکنش نشان می دهد و این اقدام را تلافی خواهد کرد. 

این هشدار یک روز پس از آن داده شد که نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل هشدار داد اگر شورای امنیت نتواند درباره سوریه اقدام کند آمریکا در صورت لزوم آماده اقدام خواهد بود همان طور که سال گذشته در شلیک موشک به پایگاه هوایی دولت سوریه به خاطر یک حمله مرگبار شیمیایی اقدام کرد.

هیلی در شورای امنیت گفت: «این راهی نیست که ما ترجیح بدهیم اما اگر این راه پیش رو باشد ما نشان داده ایم که این راه را خواهیم رفت و آماده هستیم بار دیگر این راه را برویم.»

این گزاره های خبری می تواند حاکی از رویارویی بدون بازگشت بین دو قدرت هسته ای جهان و وقوع جنگ جهانی سوم باشد. 

حدود یک سال پیش از این رئیس جمهور آمریکا در دیدار خود با مقامات وزارت جنگ این کشور (پنتاگون) به ارتش آمریکا دستور داد تا برای یک جنگ جهانی آماده شود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هنگامی که از پنتاگون بازدید می کرد، در فرمانی اجرایی از ارتش خواست تا باسازی گسترده ، وسیع و گسترش نیروها، شامل زرادخانه اتمی علیه روسیه و چین آماده شود.

سوال این است آیا تحولات سوریه این دو کشور را به چنین وضعیتی رسانده است؟ به نظر می رسد این تهدیدها و مواضع مقامات آمریکایی دیپلماتیک است و هدفی جز وادار کردن طرف روسی به عقب نشینی ندارد. 

خبرگزاری اسپوتنیک همزمان در گزارشی اعلام کرد آمریکا و اسرائیل عملیات مشترک نظامی برای حمله به زیرساخت های نظامی ایران در منطقه خاورمیانه به ویژه در سوریه تدارک می بینند. 

این در حالی است که یکی از فرماندهان نظامی بلند پایه ایران به رژیم صهیونیستی و آمریکا هشدار داده است که نمی توانند هزینه مقابله با ایران را متحمل شوند.

سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا روز یکشنبه گفت: «هم اکنون توسعه و تعمیق قدرت منطقه ای ایران هرگونه تصمیم گیری برای مقابله با جمهوری اسلامی را دشوار و با هزینه های غیرقابل محاسبه همراه کرده است.»

ایران و روسیه طی سال‌های گذشته به درخواست دولت قانونی سوریه از ارتش این کشور در مبارزه با تروریست ها و شورشیان حمایت کرده است. 

با این حال آمریکا و متحدانش بدون درخواست دولت قانونی این کشور و به بهانه مبارزه با تروریست های داعش از شورشیان و تروریست ها در سوریه حمایت نظامی کرده و می کنند. بنابر گزارش‌ها ایالات متحده شماری نزدیک به دو هزار نیروی نظامی و پرسنل در سوریه دارد. 

جنگ داخلی سوریه، به علت حمایت آمریکا و متحدانش از شورشیان و تروریستها هفت سال است ادامه دارد. این جنگ دست‌کم ۳۷۰ هزار قربانی برجای گذاشته، بیشتر از نیمی از جمعیت کشور را آواره کرده، آسیب‌های جدی به مراکز اقتصادی و مدنی سوریه وارد کرده و بحرانی گسترده در منطقه و جهان را پدید آورده‌است.

منبع: صدا و سیما

ادامه درگیری‌ها در حدیده+ فیلم

شدت درگیری میان مزدوران سعودی و نیروهای یمنی در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، درگیری ها میان نیروهای یمنی و اشغالگران سعودی در اطراف فرودگاه شهر بندری الحدیده افزایش یافته است. انتظار می رود به زودی دامنه درگیری ها در این منطقه کاهش پیدا نکند.

کد ویدیو

منبع: صدا و سیما

وقتی ستاره تیم ملی به خاطر پست انسان‌دوستانه‌اش در جام جهانی تحریم می‌شود

برخی مدعیان آزادی به خاطر پستی که مهدی طارمی یک سال پیش علیه رژیم کودک‌کش صهیونیستی به اشتراک گذاشته بود، خواستار تحریم وی در جام جهانی شدند.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، رژیم کودک‌کش صهیونیستی چند دهه است که سرزمین فلسطینی‌ها را غصب کرده و به طور مداوم مردم فلسطین را مورد آزار و اذیت جانی و مالی قرار می‌دهند و خانه و کاشانه آنان را تخریب می‌کنند. در کنار همه‌ی این‌ها، صهیونیست‌ها با حملات نظامی مداوم، مردم پیر و جوان و زن و مرد فلسطین را به قتل می‌رسانند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در شهریور سال ۹۴ در یکی از سخنرانی‌های خود درباره‌ی رژیم کودک‌کش صهیونیستی  با اشاره به جعلی بودن این رژیم فرمودند: برخی صهیونیست‌ها گفته‌اند با توجه به نتایج مذاکرات هسته ای، ۲۵ سال از دغدغه ایران آسوده شده‌ایم اما ما به آن‌ها می گوییم شما ۲۵ سال آینده را، اصولاً نخواهید دید و به فضل الهی، چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.

این جمله‌ی رهبر انقلاب یکی از معروف‌ترین و محبو‌ترین جملات ایشان است که در بین مردم بازتاب گسترده‌ای داشته است و در نظرسنجی پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مهم‌ترین جمله‌ی ایشان در سال ۹۴ انتخاب شده است. 

مهدی طارمی ستاره ایرانی تیم فوتبال الغرافه قطر و بازیکن سابق تیم پرسپولیس تهران که در حال حاضر برای تیم ملی کشورمان هم توپ می‌زند، مرداد ماه سال گذشته جمله‌ی رهبر انقلاب در خصوص نابودی رژیم صهیونیستی را در صفحه‌ی توییتر خود بازنشر کرد.

منبع: صدا و سیما

جام جهانی در غزه با رنگ و عطر مقاومت+ فیلم

تعدادی از شهروندان فلسطینی که در راهپیمایی بازگشت توسط نیروهای رژیم صهیونیستی مجروح و دچار نقص عضو شده‌اند، شور و نشاط خود برای جام جهانی را با رنگ و بوی مقاومت به تصویر کشیدند.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، برخی از مردم غزه که در خلال راهپیمایی مقاومت به دست سربازان رژیم صهیونیستی شدیدا مجروح و متعاقبا جانباز شده‌اند در اقدامی تماشایی شور و شوق خود برای جام جهانی ۲۰۱۸ را به شکل جالبی نشان دادند. آنها در نزدیکی دیوار حائل میان غزه و سرزمین اشغالی، مشغول بازی فوتبال شدند.

با نگاه به  هر کدام از این بازیکنان تصویری از ایستادگی، شجاعت و عزت در ذهن تداعی می شود؛ ورزش دوستانی از خاک غزه که جان بر کف مقابل صهیونیست‌ها ایستاده‌اند و در این راه جانباز شده‌اند. تیم فوتبالی که از آن عطر خوش مقاومت به مشام می رسد؛ رایحه ای از جنس ایستادگی که نشانه اش دست و پایی است که اعضای این تیم در راهپیمایی بازگشت جا گذاشته اند.

کد ویدیو

منبع: صدا و سیما

نمایش ناشیانه آبی صهیونیست‌ها/ در دانش آبی چیزی کم نداریم

در حالی ادعای رژیم صهیونیستی در پیشتازی در فناوری بازیافت آب در پیام اخیر وی مطرح شده که اصفهان از نظر بازیافت آب و وجود شبکه فاضلاب جزو پیشرفته‌ترین استان‌های کشور است.
نمایش ناشیانه آبی صهیونیست‌ها/ در دانش آبی چیزی کم نداریم

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، هفته گذشته بود که نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی این بار در لباس دلسوز مردم و محیط زیست ایران وارد عمل شد و با پخش یک ویدئوی کوتاه در فضای مجازی از بروز مشکلات خشک‌سالی در ایران ابراز نگرانی کرد و از قصد این رژیم کودک‌کش برای در اختیار گذاشتن دانش بازیافت آب و مقابله با خشک‌سالی به ملت ایران خبر داد.

آن چیزی که در این پیام ویدیویی که البته با هشتگ «#اصفهان_آب_ندارد» هم تزیین شده بود، خودنمایی می‌کرد، راه‌اندازی یک پایگاه اینترنتی برای نشر این دانش ادعایی بود.

این ادعا در حالی مطرح شده که رژیم صهیونیستی سال‌هاست که برای رفع مشکلات آبی خود، دست‌اندازی به منابع آبی سایر کشورهای منطقه را به صورت مستمر پیگیری کرده و در این بین حتی از آب شرب مناطق فلسطینی‌نشین نیز سرقت کرده است.

غارت منابع آبی، فلسفه وجودی صهیونیست‌هاست و یکی از طرح‌های استراتژیک آن‌ها در این زمینه، توسط دیوید بنگوریان (اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی) در سال ۱۹۴۱ یعنی هفت سال قبل از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. بنگوریان در آن زمان گفته بود «ما باید بدانیم که برای حفظ بقای دولت یهودی کنترل آب‌های مرزی از جمله آب‌های رودخانه اردن و لبنانی را در دست داشته باشیم».

صهیونیست‌ها همچنین تلاش کردند با احداث دیوار حائل، ۳۷ حلقه از چاه‌های آب فلسطینیان را به تصرف خود درآورند و بر اساس برخی پژوهش‌ها، دیوار حائل، ۱۰۰ درصد از سفره‌های آبی کرانه باختری را پوشش خواهد داد.

در پنج دهه گذشته رودخانه اردن ۹۰ درصد از جریان طبیعی آب را از دست داده است. علت این مسأله این است که در مسیرهای بالادستی آب رودخانه در دریای جلیله واقع در نزدیکی ارتفاعات جولان ذخیره شده و از آنجا به شهرها و مزارع اسرائیل هدایت می‌شود.

همین سیاست‌ها باعث شده تا وضعیت آب شرب در کرانه باختری به وخامت برسد و این غارت‌ها در حالی رخ داده که نخست وزیر کودک‌کش اسرائیل ادعا کرده این رژیم بر پایه فناوری‌های خود توانسته بر مشکلات خشک‌سالی فائق آید.

هدف از ارسال این پیام چیست؟

وضعیت آب در حالت بحرانی قرار گرفته و سیاست‌های غلط دولت، عدم توجه آن‌ها به مشکلات و تبعیض‌های موجود در رفتار مسؤولان، زنگ هشدار تبدیل این وضعیت به یک معضل اجتماعی را افزایش می‌دهد و طبیعی است که دشمن نیز با دانستن این موضوع سعی در ایجاد شکاف بین مردم و حکومت و تنش‌زایی در این موضوع کند.

پرواضح است رژیم صهیونیستی تلاش دارد این بار در قالب خیرخواه جامعه ایرانی، خود را حافظ منافع ملت جمهوری اسلامی ایران نشان داده و علاوه بر سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های خود در منطقه و حمایت از گروه‌های تروریستی، هم‌نوا با دولت مردان آمریکا، خود را همراه و همگام ایرانیان جلوه دهد.

دلسوزی نتانیاهو برای ملت ایران تنها این بار اتفاق نیفتاده و چند سال پیش هم تأسف وی بابت وضعیت جوانان ایرانی در ممنوعیت پوشیدن شلوار جین و گوش کردن به موسیقی‌های غربی، سوژه شبکه‌های اجتماعی ایرانی و بین‌المللی شده بود.

شوآف ناشیانه صهیونیست‌ها

بررسی‌ها نشان می‌دهد ادعای صهیونیست‌ها در راه‌اندازی پایگاه اینترنتی برای نجات ایران از تنش آبی حتی در حد راه‌اندازی یک پایگاه اینترنتی مستقل هم نبوده و این سایت، صرفاً قسمتی از سایت وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی است که در آن برخی مقالات در زمینه مدیریت منابع آب و کشاورزی به زبان فارسی منتشر می‌شود.

این بخش همچنین ایرانیان را ترغیب به خواندن تجارب جدید اسرائیل در زمینه مدیریت منابع آب می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد اخبار مربوط به آن را در کانال فضای مجازی دنبال کنند.

در کانال مذکور هم چیز قابل اتکایی یافت نشده و همان مقالات و برخی اینفوگرافی‌ها منتشر شده که در آن ادعا می‌شود رژیم صهیونیستی توانسته با استفاده از فناوری‌هایی همچون شیرین‌سازی آب دریا و بازیافت فاضلاب بر مشکلات آبی خود فائق آید.

این که این توضیح واضحات چه کمکی به مشکل آب ایران می‌کند چندان قابل فهم نیست اما حداقل انتظاری که وجود داشت این بود که گروه تبلیغاتی این رژیم وقت بیشتری صرف جذابیت مطالب کانال کنند.

در این کانال مطالبی تحت عنوان فناوری‌های روز بازیافت آب نیز بارگذاری شده که با اندک جست‌وجویی در اینترنت قابل دست‌یابی است و نیازی است برای استفاده از آن عضو کانال مورد تأیید نخست وزیر رژیم صهیونیستی شد.

پر واضح است چنین نمایش ناشیانه‌ای را چند ادمین نیز می‌توانستند مدیریت کنند و لازم نبود این دولت جعلی چنین سر و صدایی برای برپایی آن ایجاد کند.

وضعیت اصفهان در بازیافت آب

در حالی ادعاهای رژیم صهیونیستی در پیشتازی در فناوری بازیافت آب و استفاده بهینه از آب در پیام اخیر نخست وزیر این دولت جعلی مطرح شده و بازیافت آب به عنوان راه حل «خلاقانه» آن‌ها مورد بزرگنمایی قرار گرفته که اصفهان از نظر بازیافت آب و وجود شبکه فاضلاب جزو پیشرفته‌ترین استان‌های کشور است.

نکته قابل ذکر در خصوص اصفهان، وجود تصفیه خانه‌های فاضلابی و استفاده از پساب‌های شهری و صنعتی تصفیه شده در چرخه صنعت است.

فولاد مبارکه یکی از نمونه‌های موفق این امر است که تا چند ماه دیگر موفق به تکمیل بزرگ‌ترین پروژه تصفیه فاضلابی کشور و استفاده آن در صنعت خواهد شد.

به گفته بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه، از ابتدای بهره‌برداری از فولاد مبارکه تاکنون سیاست‌ها و اقدامات مهمی در راستای کاهش مصرف آب در پیش گرفته شده و بر همین اساس، مصرف آب در خطوط تولید تا ۷۵ درصد کاهش یافته است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس طرح جمع‌آوری و تصفیه پساب‌های شهری شهرستان‌های لنجان و مبارکه را یکی از طرح‌های مهم آبی فولاد مبارکه عنوان کرد و اظهار داشت: با اجرای این پروژه که حدود یک سوم آب موردنیاز شرکت را تأمین خواهد کرد، گام مؤثری برای جلوگیری از آلوده شدن منابع آب زیرزمینی و آب‌های سطحی منطقه برداشته شد.

سبحانی در تشریح پیشرفت این پروژه عنوان کرد: در حال حاضر انتقال و تصفیه پساب‌های شهر مبارکه و صفائیه انجام شده و انتقال پساب شهرهای زرین شهر و ورنامخواست تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده با تکمیل تمامی شبکه، ۳۰ درصد از آب مورد نیاز فولاد مبارکه از این محل تأمین شود.

وجود ظرفیت کارشناسی قابل قبول در کشور

ایران از دیرباز با معضل آبی مواجه بوده و قرار گرفتن این تمدن باستانی در نوار میانی کره شمالی و وجود هوای گرم و خشک در اغلب نقاط این منطقه باعث شده تا ایرانی‌ها از همان ابتدا به دانش اکتشاف، استخراج و نگهداری بهینه آب دست یابند و وجود بزرگ‌ترین شبکه آب‌رسانی زیر زمینی (قنات) جهان در ایران، موید این مطلب است.

در حال حاضر نیز مشکلات به وجود آمده در مسئله آب در ایران تنها مختص یک بُعد از موضوع نیست و هم زمان شدن چند مشکل خشک‌سالی، عدم مدیریت مصرف، غفلت دولت در مدیریت حوضه‌ها، افزایش تبخیر و ... است و به گفته کارشناسان حوزه آب، مشکلی در دانش فنی آب نزد متخصصان ایرانی وجود ندارد و آنچه که باید مورد اصلاح قرار گیرد، میدان دادن دولت به این بدنه کارشناسی و کنار گذاشتن اشتباهات استراتژیک در حوزه کلان است.

منبع: فارس

زندگینامه شهید محمد نایبی

گوشه‌ای از زندگینامه شهید محمد نایبی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.
زندگینامه شهید محمد نایبی

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند.

مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت، زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید محمد نایبی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید:

شهید محمد نایبی سال ۱۳۵۶ در باشگاه ورزش شاهین دژ شرکت کرده بود. پیش از انقلاب، امام که در پاریس بود همیشه آرزویش پیروزی انقلاب بود و همه وقت این جمله را از شهید محمد نایبی می شنیدیم که می گفتند: خدایا به من آنقدر عمر عطا فرما که پیروزی این انقلاب را ببینم و بعد از انقلاب شهید شد. عشق و علاقه ای که ایشان به انقلاب اسلامی به رهبری خمینی بت شکن داشت موجب شد تا در مهر ماه سال ۱۳۵۸ عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شاهین دژ شود.

ایشان یک سال در سپاه پاسداران شاهین دژ فعالیت کرده و بعد از یک سال که پاکسازی بوکان شروع شد، در این پاکسازی شرکت کرده و بوکان را از لوث وجود ضدانقلابیون پاکسازی کرد و بعد از چند ماه مأموریت به شاهین دژ بازگشت.

وصیت ایشان همیشه به خانواده اش این بود: اگر من شهید شدم، سر مزارم گریه نکنید. اگر هم گریه کردید به خاطر قهرمان جهان، حسین بن علی (ع) گریه کنید. در مجلس ختم من چند تا از روحانیون و مستضعفان را بیاورید، بعد از من برادرم را به جای من بفرستید تا سنگر من که حمایت از اسلام و قرآن است، خالی نماند.

زمانی که وقت مرخصی ایشان می رسید و به خانه می رفت، دختری ۸ ماهه داشت که او را بغل نمی گرفت به دلیل  اینکه می گفت: اگر به او محبت کنم، بعد از من احساس تنهائی و بی سرپرستی می کند  که  در نهایت در ۲۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ با چند تن از همسنگران در جبهه هولاسو به دست مزدوران (دمکرات) به شهادت رسید.

منبع: صدا و سیما


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن