درباره خسارات جانبی وارده به یک اتوبوس در صعده تحقیق می‌کنیم


ائتلاف سعودی بدون اشاره به شهادت ده‌ها تن در جریان جنایت جنگی این ائتلاف علیه یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان در استان صعده اعلام کرد که درباره خسارات وارده به این اتوبوس تحقیق می‌کند.
درباره خسارات جانبی وارده به یک اتوبوس در صعده تحقیق می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از اسپوتنیک، در بیانیه ائتلاف متجاوز سعودی که از سوی شبکه العربیه منتشر شد آمده است که این «ائتلاف تحقیقاتی را در خصوص خسارات ناخواسته و جانبی! وارده به اتوبوس حامل دانش آموزان در استان صعده انجام می دهد».

ائتلاف سعودی مدعی است که در جریان حملات هوایی خود علیه استان صعده، تجهیزات نظامی انصارالله را هدف قرار گرفته است.

در بیانیه ائتلاف عربستان آمده است: ما درباره هرموضوعی که باعث به وجود آمدن ادعاهایی شود تحقیق کرده و از مسئولان آن بازخواست می کنیم.

این در حالیست که در حمله ائتلاف سعودی به یک اتوبوس حامل دانش آموز ده ها تن کشته و مجروح شدند. این جنایت جنگی به قدری وحشیانه بود که انتقاد اکثریت نهادها و کشورهای جهان را برانگیخت به طوریکه سازمان ملل خواهان تحقیقات فوری و مستقل در خصوص آن شد.

انتهای پیام/

روسیه همکاری‌های دفاعی خود با ایران را توسعه می‌دهد


الکساندر فومین از گسترش همکاری‌های دفاعی ایران و روسیه و ادامه ارتباطات دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم بین‌المللی خبر داد.
روسیه همکاری‌های دفاعی خود با ایران را توسعه می‌دهد

روسیه همکاری‌های دفاعی خود با ایران را توسعه می‌دهدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، الکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه، امروز (سه‌شنبه) از گسترش همکاری‌های دفاعی ایران و روسیه و ادامه ارتباطات دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم بین‌المللی خبر داد.

فومین در دیدار با قاسم تقی زاده، معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، همچنین از سطح و ابعاد همکاری های نظامی و فنی میان دو کشور ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: من متقاعد شده ام که ما می توانیم به دلیل مسئولیت های بین المللی، به توسعه همکاری خود در این زمینه ها ادامه دهیم.

معاون وزیر روسیه در ادامه تأکید کرد: ایران و روسیه در برخی مناطق در مبارزه علیه تروریسم از یکدیگر پشتیبانی می کنند و افزود مبارزه با تروریسم یکی از حووزه های مهم همکاری های میان دو کشور است. فومین همچنین تأکید کرد: ما باید روابط و تلاش های خود را در مبارزه با این پدیده شوم تقویت کنیم.

انتهای پیام/

طرح رژیم صهیونیستی برای افزایش حمل سلاح گرم


بر اساس قانون جدید رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی افراد پس از خدمت سربازی می‌توانند سلاح خود را حفظ کنند.
طرح رژیم صهیونیستی برای افزایش حمل سلاح گرم

طرح رژیم صهیونیستی برای افزایش حمل سلاح گرمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس قانون جدیدی که رژیم صهیونیستی به منظور تقویت امنیت خود به تصویب رسانده است، افراد پس از اتمام دوره خدمتشان در نهاد‌های نظامی می‌توانند سلاح گرم خود را حفظ کنند.

گلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اصلاحیه‌ای را درباره مقررات صدور پروانه حمل سلاح امضا کرده است. طبق مقررات جدید، افسران و گروهبان‌ها می‌توانند پس از اتمام دوره خدمتشان در لباس نظامی نه تنها مجوز حمل سلاح خود را نگه دارند بلکه اجازه دارند سلاح گرم خود را نیز تا زمانی که به عنوان نیروی ذخیره قلمداد می‌شوند، نزد خود حفظ کنند.

طبق اعلام وزارت امنیت داخلی اسرائیل انتظار می‌رود این تدبیر امنیت را در جامعه اسرائیل تقویت کند.  

به گفته مقامات اسرائیل، نزدیک به یکصد و چهل و پنج هزار اسرائیلی همین حالا نیز سلاح در اختیار دارند البته در این آمار آن‌هایی که به دلایل حرفه‌ای مجبور به حمل سلاح هستند، لحاظ نشده‌اند.

با اجرای مقررات جدید شمار آن دسته از غیرنظامیان اسرائیلی که اجازه حمل سلاح دارند، به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

طرح ایجاد جنگ در سوریه مانند ایجاد جنگ در لبنان، شکست خورده است


وزیر امور خارجه لبنان گفت: طرح ایجاد جنگ در سوریه اکنون یک طرح شکست خورده است، زیرا با واقعیت مردم منطبق نبوده است.
طرح ایجاد جنگ در سوریه مانند ایجاد جنگ در لبنان، شکست خورده است

طرح ایجاد جنگ در سوریه، مانند ایجاد جنگ در لبنان، شکست خورده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از تاس، «جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان اظهار داشت: جنگ نظامی در سوریه رو به پایان است اما درگیری های ایدئولوژیک در این سرزمین ادامه خواهد یافت.

باسیل گفت: اکنون جبهه های درگیری در سوریه وجود دارد تا به طور عمدی وضعیت در این کشور را بی ثبات کند. جنگ بزرگ در حال پایان است، به خصوص اگر درگیری ها در ادلب به پایان برسد.

وی افزود:  اما این بدان معنا نیست که تروریسم در سوریه که تحت حفاظت برخی از کشورها و برخی نیروها که از افراط گرایی، تروریسم و جنبش های اسلامی به عنوان راهی برای گسترش افراط گرایی و بی نظمی استفاده می کنند، از بین رفته است. و به همین دلیل، این پایان یک پایان ایدئولوژیک نیست، بلکه درگیری در بیشتر مناطق سوریه پایان می یابد.

وزیر امور خارجه لبنان تاکید کرد که البته طرح جنگ در سوریه شکست خورده است، همانطور که در سال 2006 در لبنان نیز این طرح شکست خورد. در حال حاضر در سوریه نیز این طرح شکست خورده است و هر جا که شما قوانینی یا راه حل هایی را اعمال می کنید که با واقعیت مردم و منطقه مطابقت نداشته باشد، موفق نخواهید شد.

انتهای پیام/

هیأت حماس به گروه‌های فلسطینی در قاهره ملحق می‌شود


یک عضو جنبش «فتح» فلسطین اعلام کرد که هیأتی از جنبش حماس هفته آینده به گروه‌های فلسطینی حاضر در قاهره ملحق خواهد شد.
هیأت حماس به گروه‌های فلسطینی در قاهره ملحق می‌شود

هیأت حماس به گروه‌های فلسطینی در قاهره ملحق خواهد شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از فلسطین الیوم، یک منبع در جنبش فتح فلسطین اعلام کرد که هیأتی از جنبش مقاومت اسلامی حماس قرار است، هفته آینده به گروه‌های فلسطینی حاضر در قاهره برای گفت‌وگو در مورد آتش‌بس و آشتی ملی ملحق شود.

البته این در حالی است که برخی منابع در رام الله اعلام کردند رفتن این هیأت به قاهره به مثابه پیشرفت حتمی پرونده آشتی ملی نخواهد بود.

مذاکرات و رایزنی‌های سیاسی میان فلسطینیان برای تحقق آشتی ملی در اراضی اشغالی مدتی از که تحت نظارات قاهره کلید خورده است.

انتهای پیام/ 441

عملیات نیرو‌های نظامی عراق در غرب «موصل»/ 2 عنصر تکفیری به هلاکت رسیدند


نیرو‌های نظامی عراقی طی عملیاتی در محور غربی موصل 2 عنصر تکفیری خطرناک را به هلاکت رساندند.
عملیات نیرو‌های نظامی عراق در غرب «موصل»/ 2 عنصر تکفیری به هلاکت رسیدند

عملیات نیرو‌های نظامی عراق در غرب «موصل» /هلاکت 2 عنصر تکفیریبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از شبکه سومریه‌نیوز، نیرو‌های عراقی عملیات جدیدی را علیه تکفیری‌ها در استان نینوا انجام دادند.

بر اساس این گزارش، نیرو‌های نظامی در جریان این عملیات، مواضع عناصر باقی‌مانده داعش در محور غربی موصل را هدف قرار دادند.

طبق اعلام رسانه‌های عراقی، در جریان این عملیات 2 عنصر تکفیری خطرناک هدف قرار گرفته و به هلاکت رسیدند.

مقامات نظامی عراق اعلام کردند که این عملیات در منطقه «الربیعه» در موصل انجام شده است.

طبق اعلام مقامات عراقی، این 2 عنصر تکفیری قصد انجام عملیات‌های انتحاری در روز عید قربان را داشته‌اند.

انتهای پیام/ 441

>