تبلیغات در تلکسیران

مقاومت رمز موفقیت ملت ایران در جنگ روانی دشمن است


آیت‌الله «سید محمد شاهچراغی» گفت: استکبار جهانی و دشمنان اسلام در جبهه‌های فرهنگی و اقتصادی جنگی تمام‌عیار علیه ما راه انداخته‌اند و مقاومت و اطاعت از ولی‌فقیه رمز موفقیت ملت ایران در این جنگ روانی محسوب می‌شود تا توطئه دشمنان را به‌سوی خودشان بازگردانیم.
مقاومت رمز موفقیت ملت ایران در جنگ روانی دشمن است

به گزارش دفاع پرس از سمنان، آیت‌الله «سید محمد شاهچراغی» نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان با بیان اینکه استکبار جهانی و دشمنان اسلام در جبهه‌های فرهنگی و اقتصادی جنگی تمام‌عیار علیه ما راه انداخته‌اند، اظهار داشت: مقاومت و اطاعت از ولی‌فقیه رمز موفقیت ملت ایران در این جنگ روانی محسوب می‌شود تا توطئه دشمنان را به‌سوی خودشان بازگردانیم.

وی با بیان اینکه 40 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد؛ اما هرروز ایران اسلامی با جنگ نرم و روانی جدیدی روبرو می‌شود، افزود: 40 سال تحریم‌های اقتصادی، سیاسی و روانی استکبار برای به‌زانو درآوردن انقلاب اسلامی ادامه دارد و آمریکا و همراهانش اکنون از طریق جبهه رسانه‌ای وارد جنگ روانی علیه ایران اسلامی شدند و لذا باید اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی و مقاومت را در دستور کار داشت.

امام‌جمعه سمنان راهکارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای پیروزی علیه دشمنان در جبهه‌های مختلف را امری ضروری و حیاتی دانست و گفت: اگر مردم و مسؤولان به فرموده‌های معظم‌له گوش فرا دهند می‌توانیم در برابر توطئه‌های دشمنان بایستیم.

آیت‌الله شاهچراغی راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی را نیز توصیه‌های معظم‌له دانست و بیان کرد: ایشان بارها و بارها مشکلات مردم و همچنین مسائل اقتصادی را به سران قوا گوشزد کرده‌اند؛ لذا توقع داریم که مسؤولان با عنایت به این موارد درباره درد بی‌درمان گرانی کاری صورت دهند.

وی بابیان اینکه درس بزرگ عاشورا و سیره امام حسین(ع) نشان می‌دهد که مقاومت در برابر دشمنان باعث پیروزی است، افزود: مقاومت در برابر ظلم درس بزرگ عاشوراست که ملت ایران با تکیه‌بر آن، بر همه تحریم‌ها چیره می‌شود.

امام‌جمعه سمنان در ادامه به شلیک موشک‌های سپاه پاسداران به قلب مقر تروریست‌های اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: این کار چند پیام مهم داشت که نخستین آن‌ها این است که ایران اسلامی هیچ جنایتی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

آیت‌الله شاهچراغی شلیک موشک‌ها را انتقام خون مردم بی‌گناه مریوان ایران دانست و گفت: این اقدام هشداری به دشمنان منطقه بود که توانمندی و اقتدار ایران اسلامی را یک‌بار دیگر به چشم مشاهده کنند.

انتهای پیام/

برنامه‌های چهل‌سالگی انقلاب باید سبب ایجاد یأس در دشمن شود


سردار «حسن حسن‌زاده» گفت: برنامه‌های چهل‌سالگی انقلاب باید سبب ایجاد یأس و ناامیدی برای دشمن و همچنین امیدواری و دلگرمی و قوت قلب برای جبهه حق شود.
برنامه‌های چهل‌سالگی انقلاب باید سبب ایجاد یأس در دشمن شود

به گزارش دفاع پرس از سمنان، سردار «حسن حسن‌زاده» فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در جلسه شورای سیاست‌گذاری و راهبردی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان سمنان، اظهار داشت: در چهل سالگی انقلاب باید سه وضعیت گذشته انقلاب، حال و آینده را به خوبی ترسیم و تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر انقلاب به دست نسل سوم و چهارم افتاده است، افزود: باید این نسل به خوبی از گذشته انقلاب با خبر باشد و بداند چه بر گذشته این انقلاب گذشته است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه باید دوران مبارزه، تجارب انقلاب و همچنین فرصت‌های انقلاب و غفلت‌های آن به خوبی برای این نسل تبیین شود، ادامه داد: باید مؤلفه‌های پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی بیان شود چرا که همین مؤلفه‌ها انقلاب را ماندگار می‌کند.

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه ترسیم حال کنونی انقلاب نیز باید خوبی صورت گیرد به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: آمریکا در طول این 40 سال آنقدر ضعیف نبود  که امروز ضعیف است و انقلاب اسلامی ایران نیز آنقدر قوی نبوده که در حال حاضر قدرتمند است و از این رو باید این دستاوردها را برای مردم تبیین کرد تا در جامعه امید به وجود آید.

وی با بیان اینکه باید آینده و نقطه آرمانی انقلاب نیز برای مردم ترسیم شود گفت: آرمان انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت عاشورا است و اگر این آرمان‌های بلند مشخص شود مشکلات خود به خود از بین می‌روند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با بیان اینکه در برنامه‌های چهل سالگی انقلاب باید 2 موضوع مهم در اولویت باشد گفت: برنامه‌های چهل‌سالگی انقلاب باید سبب ایجاد یأس و ناامیدی برای دشمن و همچنین امیدواری و دلگرمی و قوت قلب برای جبهه حق شود.

‌فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: روایت‌ روند انقلاب یکی از برنامه‌های چهل سالگی انقلاب است و روایان در برنامه‌های مختلف روند انقلاب اسلامی ایران را روایت می‌کنند.

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر راویان انقلاب در حال گذراندن دوره‌هایی برای روایتگری هستند افوزد: این روایان انقلاب در 40 روز مانده به 22 بهمن در مدارس، مساجد، و پایگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند و روند انقلاب را روایت می‌کنند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان برگزاری جشنواره عکس چهل‌سالگی انقلاب، جشن سرود انقلاب، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در چهل‌قشر، جشنواره ورزشی انقلاب، اجرای چهل برنامه پرده‌خوانی و نقالی در هشت شهرستان و 20 شهر استان سمنان، و غیره را برخی از برنامه‌های سپاه استان در چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.

انتهای پیام/

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد+تصاویر


همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس یادمان «حماسه و هنر» در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد.
یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد+تصاویر

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، یادمان «حماسه و هنر» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور خوشنویسان ممتاز استان در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد.

«زینب سلطانی» مسئول مشارکت امور زنان در دفاع مقدس در خصوص تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم اظهار داشت: تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم تداعی کننده پیام‌های قیام عاشورای حسینی و ارتباط آن با فداکاری‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است، در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی همه جانبه زنان مسلمان بسیار چشمگیر و اعجاب برانگیز بود و تاریخ صحنه‌هایی را به ثبت رساند که نظیر آن را فقط می‌توان در صدر اسلام مشاهده کرد و حضور فعال زنان مسلمان در دفاع مقدس نیز همچون حضور آنان در مراحل مختلف انقلاب با الگوگیری از سیره و روش بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب (س) تحقق یافت.

سلطانی در خصوص هدف از برگزاری یادمان «حماسه و هنر» خاطر‌نشان کرد: هدف از برگزاری یادمان حماسه و هنر نشان دادن گوشه‌ای از صبر و مقاومت بانوان دشت کربلا و مادران و همسران شهدا و جانبازان دفاع مقدس به نسل جوان است و هنرمندان خوشنویس استان رباعیاتی به کتابت مطالبی پیرامون نقش زنان در دفاع مقدس پرداختند.

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد

یادمان «حماسه و هنر» در سمنان برگزار شد

انتهای پیام/

 

دشمن در جنگ رسانه‌ای به دنبال القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است


حجت‌الاسلام «عباس امینی» گفت: در جنگ رسانه‌ای، دشمن به دنبال القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و مرتب برای فروپاشی ایران برنامه‌ریزی می‌کنند که در این جنگ ما باید از ظرفیت‌های مطلوب خودمان استفاده کنیم.
دشمن در جنگ رسانه‌ای به دنبال القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است

به گزارش دفاع پرس از سمنان، حجت‌الاسلام «عباس امینی» امام‌جمعه شاهرود ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلای مدرسه قلعه این شهر ضمن بیان اینکه مرز بین گروه‌گرایی و حزب‌بازی جای دیگر است و در مجالس امام حسین (ع) راه ندارد، اظهار داشت: فضای جلسات عزاداری و هیئت‌ها باید تلفیقی از منطق و شعور بوده و راهی برای مخاطب باز کند، صرف ابراز احساس تنها کافی نیست و مداحان باید این دو را باهم مدنظر داشته باشند.

وی افزود: خطرات بسیاری مجالس امام حسین (ع) را به‌ویژه در فضای مجازی تهدید می‌کند و از آنجا که دیدار چهره با چهره با مخاطب و صحبت کردن با آن‌ها تاثیر شگرف دارد لذا هیئت‌ها و موکب‌ها در مداحی باید به درس دین هم بپردازند.

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه مجلس عزاداری سالار شهیدان سیاسی بازی و سیاسی‌کاری نباید باشد، بیان داشت: برخی مواقع یک سکولار پنهان به‌ قصد خیرخواهی در این مجالس رخ می‌دهد و عده‌ای فقط می‌خواهند روضه خاص خوانده شود که این برخلاف روح برگزاری این مجالس است کما اینکه معتقدیم مداحی نیز باید باشد.

امام‌جمعه شاهرود در بخشی از صحبت‌های خود به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای خبرگان اشاره کرد و ابراز داشت: جدای از مشکلات اقتصادی امروز با جنگ تمام عیار با دشمن مواجه هستیم که یک سوی آن از جانب کشورهای دیگر و قسم اعظم این بی تدبیری و سوء مدیریت متوجه مردم و مسئولان است.

امینی در ادامه تصریح کرد: در جنگ رسانه‌ای دشمن به دنبال القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و مرتب برای فروپاشی ایران برنامه‌ریزی می‌کنند که در این جنگ ما هنوز از ظرفیت‌های مطلوب خودمان استفاده نکردیم.

 وی افزود: دشمن القای نا کارآمدی نظام، ولایت فقیه و حاکمیت دینی را دنبال می‌کنند و در این بین عده‌ای مشکلات کشور را بر دوش رهبری می‌اندازند که باید گفت همه مسائل و مشکلات از خودمان و مسئولان ناشی شده است.

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه در این جریان که دشمن برنامه‌ریزی را برای اغتشاش در دستور کار دارد باید وحدت و انسجام بین خودمان را تقویت کنیم، ابراز داشت: باید بدانیم داشته‌های ما کم نیستند و استفاده درست از آن‌ها ضروری است.

امینی بابیان اینکه دولت بدون پشتیبانی ملت قادر به ادامه حیات نیست و باید از آن حمایت کرد، تصریح کرد: دولتمردان برای حل مشکلات باید اقدام عملی کنند و در این حال عمل به وظایف از سوی مردم نیز یک تکلیف است، چرا زمانی کالایی گران می‌شود بیشتر می‌خریم، این امر ناخواسته بازی کردن در زمین دشمن و  انجام مطالبات آن‌ها محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه دشمن در جنگ رسانه‌ای به دنبال ناامید کردن مردم است، افزود: حوادث بصره را باید مورد توجه قرارداد، دشمن می‌خواهد مشکلات عراق را بر دوش ایران بیندازد تا به روابط عاطفی و تاثیر گذار جهانی اربعین لطمه وارد کند که خوشبختانه با هوشیاری دو ملت خنثی شد.

انتهای پیام/

مشکل آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی است/ مذاکره با آمریکا وسیله‌ای برای رفع دشمنی نیست


«حسین رستگار پناه» گفت: دشمنی آمریکا با ایران اسلامی موضوع سلاح هسته‌ای نخواهد بود، بلکه مشکل آن‌ها با اصل جمهوری اسلامی است و مشکلات اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اخلاقی با مذاکره و گفت‌وگو حل نخواهد شد و مذاکره با آمریکا وسیله‌ای برای رفع دشمنی نیست، بلکه وسیله‌ای برای ادامه دشمنی است.
مشکل آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی است/ مذاکره با آمریکا وسیله‌ای برای رفع دشمنی نیست

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، سردار سرتیپ «حسین رستگار پناه» مشاور عالی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، امروز (دوشنبه) در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت استان سمنان، اظهار داشت: امروز ما هرچه داریم به برکت انقلاب و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و همچنین عزت و آبروی ما در گرو حرکت در مسیر امام خمینی (ره) و پیروی از ولی فقیه است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ما براساس صدق نیت به امام خمینی (ره) بود و ادامه مسیر انقلاب اسلامی براساس صدق نیت کسانی است که رهرو رهبری از امام و ولایت فقیه قدم پیش می‌برند.

سردار رستگارپناه با بیان این‌که حیات ما در زنده نگه داشتن فرهنگ عاشوراست، گفت: یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های که خداوند روزی ما کرده، نعمت انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت عاشور و کربلا است.

وی ادامه داد: ما هرچه داریم از ماه محرم داریم که با فداکاری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلا اتفاق افتاد و مسیر انقلاب اسلامی ادامه دهنده مسیر عاشورا و عبرت گرفتن از پیام‌ها و درس‌های فیام کربلا و ایستادگی در برابر زورگویی و سلطه‌طلبی دشمنان است.

مشاور عالی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، با اشاره به شرایط موجود جامعه و ایجاد جنگ اقتصادی و روانی توسط دشمنان، افزود: امروز الویت اصلی کشور ما ایجاد وحدت و انسجام ملی در جامعه است و به پشتوانه همت مردم، از بحران‌های اقتصادی موجود عبور خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که گفتمان ملت ایران گفتمانی منطقی و عقلانی است، ولی گفتمان دشمنان گفتمانی با سلاح و زورگویی است، گفت: دشمنی آمریکا با ایران اسلامی موضوع سلاح هسته‌ای نخواهد بود، بلکه مشکل آن‌ها با اصل جمهوری اسلامی یعنی اسلام ناب محمدی (ص) مسلمانان است و مشکلات اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اخلاقی با مذاکره و گفت‌وگو حل نخواهد شد و مذاکره با آمریکا وسیله‌ای برای رفع دشمنی نیست، بلکه وسیله‌ای برای ادامه دشمنی است.

سردار رستگارپناه گفت: وظیفه ما درجنگ اقتصادی و روانی دشمن، وحدت، همدلی، هوشیاری، صبوری و اطلاعات از رهنمود‌های رهبری است.

انتهای پیام/

لزوم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی/ رفع مشکلات مردم اولویت نخست دولت باشد


امام جمعه سمنان بر لزوم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی تأکید کرد و گفت: رفع مشکلات مردم باید اولویت نخست دولت باشد.
لزوم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی/ رفع مشکلات مردم اولویت نخست دولت باشد

به گزارش دفاع پرس از سمنان، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور شماری از مردم و مسؤولان در مصلای نماز جمعه سمنان خوانده شد، با اشاره به دغدغه‌های مردم در حوزه اقتصادی و تلاش دولت و مجلس و مسؤولان عالی نظام اسلامی برای رفع این مشکلات و نابسامانی‌ها اظهار داشت: رفع مشکلات مردم باید اولویت نخست دولت باشد.

وی تصریح کرد: در کنار اقدامات دولتی‌ها، قوه قضاییه نیز با قدرت هر چه تمام‌تری با مفسدان اقتصادی برخورد کند و نگذارد عده‌ای از شرایط سوءاستفاده کنند.

امام جمعه سمنان با اشاره به برگزاری آیین سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهوری که در آن بخشی از دغدغه‌های مردم و پاسخ‌های دولت مطرح شد، این پرسش و پاسخ را در اعتلای جامعه اسلامی مؤثر دانست.

شاهچراغی با بیان اینکه نمایندگان سؤال‌کننده دغدغه‌های مردم را مطرح کردند و رئیس‌جمهوری نیز با آرامش به این پرسش‌ها پاسخ داد، گفت: فضای آرامی که در جریان طرح سؤال از رئیس‌جمهوری در خانه ملت برقرار بود، باید در تمام امور الگو قرار گیرد و مشکلات کشور با همدلی و اتحاد قوا رفع شود.

وی تصریح کرد: دولتی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زمامدار امور است، باید بتواند مشکلات مردم را رفع کند و برای آنها آرامش و رفاه به ارمغان بیاورد و در عین حال، مجلس شورای اسلامی نیز بکوشد با تمام توان دولت را در این راه سخت یاری دهد.

امام جمعه سمنان، رفع مشکلات اقتصادی در برهه کنونی را نیازمند مدیریت، تدبیر و گام‌های اساسی و اقدامات جدی دانست و گفت: اتحاد و همدلی مردم و مسؤولان در این مسیر بسیار مهم است و نباید فراموش شود.

شاهچراغی بیان داشت: گشایش اقتصادی، رفاه اجتماعی، رفع دغدغه‌های عمومی و بهبودی اوضاع زمانی حاصل می‌شود که مردم و دولت با هم یک‌صدا و همدل باشند و اجازه ندهند دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنها از فرصت سوءاستفاده کرده و فشارها را بیشتر کنند.

وی تصریح کرد: در روزهای اخیر، مفسدان اقتصادی در دادگاه‌های علنی محاکمه شدند و این دستاوردی برای قوه قضاییه است و این برخوردها باید با جدیت ادامه یابد.

امام جمعه سمنان، برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی را درخواست همه مردم ایران بیان کرد و گفت: مردم از دستگاه قضایی، مسؤولان دولتی و همه افراد دست‌اندرکار، انتظار دارند تا شرایطی را فراهم آورند که سودجویان مجازات شوند و فرصت ایجاد فساد در عرصه اقتصاد داده نشود.

انتهای پیام/

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟