تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

واکنش علی‌علیزاده به اقدام جدید مسیح علینژاد|


علی علیزاده کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی ساکن لندن طی توییتی دربارهمسیح علینژاد، نوشت:
واکنش علی‌علیزاده به اقدام جدید مسیح علینژاد|

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علی علیزاده کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی ساکن لندن طی توییتی دربارهمسیح علینژاد، نوشت:

منبع: دانا

مراسم عزاداری شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام آغاز شد|با حضور رهبر انقلاب و در حسینیه امام خمینی؛


مراسم عزاداری شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم عزاداری شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی (رحمه‌الله) با حضور رهبر انقلاب اسلامی و  هزاران نفر از مردم عزادار، جمعی از مسئولان کشور  در حال برگزاری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این مراسم هم‌اکنون با قرائت دعای توسل مهدی سماواتی آغاز شده‌ است و در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی و محمدرضا طاهری به سخنرانی و مداحی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

منبع: دانا

رئیسی: ملت ایران ایستادگی در برابر دشمن را آموخته|


تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مکتب عاشورا به ما اجازه نمی‌دهد مقابل ظلم سر خم کنیم، گفت: ملت ایران ایستادگی در برابر دشمن و دشواری را آموخته و براساس درس عاشورا هیچگاه در برابر ظلم سازش نمی‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی امشب در مراسم خطبه‌خوانی حرم رضوی با اشاره به حماسه عاشورا اظهار داشت: انسان دوستی و وفا مهمترین درس‌های واقعه عاشورا است و علاوه بر این باید از عاشورا درس ایستادگی و مقاومت و دشمن ستیزی را فرا بگیریم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مخاطب پیام عاشورا تمامی انسانیت و عالم هستند، تصریح کرد: در قیام عاشورا شاهد یک نگاه متعالی هستیم در حالی که در سایر مکاتب این نگاه وجود ندارد؛ زندگی در نگرش اسلامی باید بر مدار حق باشد و تمامی منکرات و زشتی‌ها نیز باید از جامعه زدوده شود.

وی خاطرنشان کرد: عاشورا درس ایستادگی و مقاومت می‌دهد و در این مکتب انسان دائماً در معرض آزمون و آزمایش است و باید در این مسیر با مقاومت نمره مطلوبی کسب کند. از ابتدای انقلاب اسلامی شاهد هستیم که دشمن این نظام و انقلاب، دنبال فتنه بود، اما زنان و مردان ما هیچ زمان متوقف نشدند و همواره به‌دنبال پیشرفت بودند.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: دشمنان به‌دنبال القای سلطه خود هستند، اما مکتب عاشورا به ما اجازه نمی‌دهد مقابل ظلم سر خم کنیم؛ ملت ایران ایستادگی در برابر دشمن و دشواری را آموخته است. براساس درس عاشورا هیچگاه در برابر ظلم سازش نمی‌کنیم؛ ما تسلیم حق هستیم و هم تسلیم نظام سلطه نمی‌شویم.

 

منبع:تسنیم

منبع: دانا

از تحریم‌ها نترسید و مردم را نترسانید/ به راحتی در مقابل ترامپ می‌ایستیم|حجت‌الاسلام آقاتهرانی:


دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی علیه ملت مظلوم ایران خطاب به مسؤولان گفت: از تحریم‌ها نترسید و مردم را از تحریم‌ها نترسانید چراکه ترامپ کسی نیست و به راحتی می‌توان در برابر او ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی شامگاه سه‌شنبه در هیأت انصارالحسین(ع) اصفهان اظهار کرد: نوع امر به معروف و نهی از منکر امام حسین(ع) با دیگر امر به معروف‌ها متفاوت است.

 
وی با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی باید به کسانی مسؤولیت داده شود که بدانیم پای دین می‌ایستند، افزود: اگر امام حسین(ع) در مقابل یزید نمی‌ایستاد، چه اتفاقی می‌افتاد؟
 
دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با تأکید بر حفظ آرمان‌های دین و انقلاب اسلامی گفت: برای دین و انقلاب جدی بایستید و از خودتان شروع کنید، این که هیچ‌کس قصد اصلاح خود را نداشته باشد و فقط بخواهد دیگران را امر و نهی کند، بیشتر شبیه یک شوخی است.
 
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی علیه ملت مظلوم ایران خطاب به مسؤولان خاطرنشان کرد: از تحریم‌ها نترسید و مردم را از تحریم‌ها نترسانید چراکه ترامپ کسی نیست و به راحتی می‌توان در برابر او ایستاد.
 
آقاتهرانی با بیان این که شیطان هم در ابتدا انسان را می‌ترساند، اذعان داشت: نباید از شیطان ترسید چراکه اگر ایمان انسان قوی شود قطعاً بر شیطان نیز مسلط می‌شود.
 
وی با اشاره به اقدامات دشمنان برای ایجاد شبهات دینی در میان جوانان تصریح کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند«در دوره آخرالزمان شبهات از هر طرف می‌آید»، امروزه نیز همواره برای جوانان سؤال درست کرده و آنان را با شبهات مختلفی مواجه می‌کنند.
 
دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ صداقت و راستگویی در جامعه یادآور شد: باید ثابت قدم باشیم، راست بگوییم و اهل صدق و صفا باشیم چراکه کسانی که راست می‌گویند مستجاب‌الدعوه هستند.
 
وی با اشاره به خط‌شکن بودن مردم ولایت‌مدار اصفهان در همه عرصه‌های انفلاب اسلامی ادامه داد: جوانان اصفهانی در ابتدای دوران دفاع مقدس از همه بهتر خود را نشان دادند و هنوز هم امید ما به جوانان است، مجالس عزاداری امام حسین(ع) مملو از جوانان مؤمن، معتقد و انقلابی شده است.
 
آقاتهرانی در پایان با بیان این که مردم ما ایستادند، شهید دادند و صداقت و راستی از خود نشان دادند، تأکید کرد: باید بیش از این‌ها مقاومت کنیم، در اقتصاد، سیاست، مسائل اجتماع، مسائل اخلاقی و خانوادگی باید تجدید نظر کرد تا مبادا راه را اشتباه برویم.
 
انتهای پیام/
منبع: دانا

سفرای معتقد به ظرفیت همسایگان و آسیا انتخاب شوند/برخی سفرا به دلیل کهولت سن توان کار ندارند|حسن‌بیگی:


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید براینکه در شرایط جنگ اقتصادی باید سفرای توانمند و معتقد به همسایگان و حوزه آسیا انتخاب شوند، گفت: برخی سفرا بخاطر کهولت سن توان کار ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل حسن‌بیگی در گفتگو با مهر، در خصوص انتخاب نشدن سفرای ایران در کشورهای چین و هند و انتقاد برخی کارشناسان نسبت به ضعف رویکرد وزارت خارجه در این حوزه و در موضوع «دیپلماسی اقتصادی»، اظهار داشت: در گذشته وزارت خارجه برای انتخاب سفرا مجاز بود علاوه بر دیپلمات‌های این وزارتخانه، از عناصر توانمند دیگر وزارتخانه‌ها در حوزه های کنسولی و دیپلماتیک نیز استفاده کند.

 
وی ادامه داد: در سال های گذشته تلاش آقای ظریف این بوده است که تا حد امکان از نیروهای خود این وزارتخانه استفاده کند، به دلیل اینکه تحصیل‌کرده دانشکده وزارت امور خارجه هستند، اما الان با دو مشکل اساسی در این حوزه مواجه شده‌اند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اول این است که تعداد نیروهایی که آموزش دیده‌اند، بسیار محدود است و نوع جذب نیرو نیز بر اساس ضوابط وزارت خارجه نبوده، بنابراین برخی از افراد توانایی های لازم را برای اداره سفارتخانه‌ها ندارند.
 
حسن بیگی افزود: علاوه بر این، همواره از نیروهای بازنشسته و مسن استفاده کرده‌اند و این افراد نیز بعضا به دلیل کهولت سن نتوانسته‌اند، به خوبی از عهده وظایف برآیند.
 
برخی‌ مسئولان فریب هویج آمریکایی‌ها را می‌خورند
 
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته تلاش کرده‌ایم تا قدری این رویکرد و نگاه تغییر یابد اما موفق نشده‌ایم، اظهار داشت: نگاه آقایان این است که همچنان می‌توانیم از سد رابطه با آمریکا بگذریم، لذا این نگاه باعث خوش‌بینی بیش از حد به غرب و تضعیف نگاه به شرق به ویژه نسبت به حوزه آسیا و همسایگان شده است و باعث شده بعضا فریب هم بخورند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در همین رابطه گفت: گاهی غربی ها با رفتارهای هویج‌گونه مسئولان ما را فریب می‌دهند؛ مانند ماجرای مک فارلین در دهه 60 که وقتی تعدادی اسلحه و قطعات نظامی برای ما آوردند، برخی ها که نگاهشان به غرب است زبانشان دراز شد و حرف از رابطه با آمریکا زدند؛ اخیرا نیز در ماجرای برجام، رئیس جمهور سابق آمریکا همین گونه با ما رفتار کرد و هویج نشان داد اما در شرایطی که هنوز قراردادهای برجامی ما با غربی ها جدی نشده بود ترامپ با چماق از راه رسید و سیاست کثیف آمریکا را علنی کرد و این نشان می‌دهد سیاست چماق و هویج آنها تغییری نکرده و ثابت است.
 
حسن بیگی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ هم مراجعه کنیم، می‌بینیم که در جنگ جهانی دوم نیز اولین اقدامی که آمریکا علیه ژاپنی‌ها انجام داد، تحریم بنزین بود و سپس در شرایطی که آمریکا در آستانه شکست قرار داشت از بمب اتم استفاده کرد.
 
تلاش آمریکا برای فشار به مردم ایران در حوزه بنزین و مواد غذایی
 
وی تصریح کرد: امروز نیز استنباط آمریکایی ها این است که سلاح آنها علیه ملت ایران موثر نیست و باید در دو حوزه کمبود بنزین و مواد غذایی وارد شده و به مردم فشار بیاورند اما در این دو حوزه نیز با بن‌بست مواجه شده اند، اما تلاش می‌کنند در داخل کشور عناصری را فریب دهند تا این عناصر نیز به مردم و بدنه نخبگانی کشور القاء کنند که نمی‌توانیم با کشورهایی مانند چین، روسیه و هند و حوزه شرق آسیا رابطه بادوامی داشته باشیم.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: این در حالی است که کشورهایی مانند روسیه، چین و هند به دلیل نیاز متقابل با ما دارند کار می‌کنند و حتی کشوری مانند چین به تدریج قدرت اقتصادی اول جهان شده و کشور دو سه دهه قبل نیست.
 
نداشتن سفیر در کشورهای راهبردی پیام خوبی ندارد
 
حسن بیگی تصریح کرد: این قبیل نگاه‌ها باعث شده تا در انتخاب سفرا با کندی و تعلل پیش بروند، در حالی که به جنگ سخت اقتصادی نزدیک می‌شویم و لازم است سفرای توانمند و معتقد به ظرفیت‌های همسایگان و آسیا انتخاب و اعزام شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: البته وزیر و مسئولان وزارت خارجه معتقدند خلاء وجود سفرا را می‌توانند از طریق بقیه کادر سفارتخانه تامین کنند، در حالی که این نگاه درست نیست و نداشتن سفیر در یک کشور مخصوصا کشوری که شریک راهبردی و تجاری برای ما محسوب می‌شود، پیام خوبی ندارد و لازم است که در بالاترین سطح روابط را دنبال کنیم.
منبع: دانا

عکس/ دیدارهای وزیرامورخارجه|


سفرای جدید بلژیک، هلند و قطربرای تقدیم رونوشت استوارنامه ظهردوشنبه 26 شهریور 1397 با دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار کرد.
عکس/ دیدارهای وزیرامورخارجه|

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  

 

منبع: دانا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟