تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

جسد امیر انتظام به پزشکی قانونی منتقل شد|برای تعیین علت تامه فوت


جسد عباس امیرانتظام برای تعیین علت تامه فوت به سازمان پزشکی قانونی منتقل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با دستور بازپرس ویژه قتل تهران جسد عباس امیرانتظام سخنگوی دولت موقت به سازمان پزشکی قانونی منتقل شد.

علت انتقال جسد انتظام این بوده است که بیمارستان محل فوت حاضر به صدور جواز فوت نبوده و به همین دلیل برای صدور گواهی فوت جسد این فرد به پزشکی قانونی منتقل شده است.

عباس امیرانتظام عضو دولت بازرگان که بعد از تسخیر لانه جاسوسی اسناد ارتباطش با سازمان سیا به دست دانشجویان پیرو خط امام افتاد، صبح امروز (پنجشنبه 21 تیر) به علت ایست قلبی در 86 سالگی درگذشت.

وی از آذر ماه 1358 تا 1375 به جرم جاسوسی در زندان بود. دادگاه انقلاب اسلامی عباس امیرانتظام معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت موقت و سفیر سابق ایران در کشورهای اسکاندیناوی را برای جرائم: شرکت در توطئه انحلال مجلس خبرگان در مقابله با ولایت فقیه، تعهد در تفریق بین مسلمین و جدا کردن برادران انقلابی فلسطین و لیبی از حمایت نهضت اسلامی ایران، فراری دادن سران رژیم فاسد گذشته و ماموران سیاسی سفارت رژیم شاه در اسرائیل و مقامات عالیرتبه مجلس سنای طاغوت و سرمایه‌داران صهیونیست تحت تعقیب، انجام ملاقات‌ها و تماس‌های سرّی و دادن اطلاعات و آگاهی به دشمنان انقلاب و نهضت اسلامی در اره مسائل و مشکلات داخلی و اوضاع سیاسی کشور مجرم شناخته و او را به حبس ابد محکوم کرده بود.

انتهای پیام/ط

 

منبع: دانا

گفت‌وگو با معترضی که نشست ضدایرانی را بر هم زد|


فعال ضدجنگی که با اعتراض جنجالی‌اش سخنرانی ضدایرانی مسئول کارگروه ایران در دولت آمریکا را مختل کرد گفت بر خلاف آنچه واشنگتن وانمود می‌کند، هدف تحریم‌ها آسیب رساندن به مردم ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  روز چهارشنبه «برایان هوک» رئیس کارگروه ایران در دولت آمریکا در نشستی به میزبانی «هادسن» شرکت کرد و بار دیگر علیه برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران سخنرانی کرد.

در حالی که سخنرانی هوک پایان یافته و او برای پاسخ به سوالات شرکت‌کنندگان در نشست آماده می‌شد، «مدئا بنجامین» فعال شناخته‌شده ضدجنگ که در سالن حضور داشت، در اقدامی که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشته و عملا نشست را تحت تأثیر قرار داد، روی صحنه رفت و با فریاد، به سیاست‌های واشنگتن در قبال ایران اعتراض کرد.

او از تلاش آمریکا برای فضاسازی علیه ایران صحت کرد و گفت بر خلاف آن واشنگتن می‌گوید، این عربستان سعودی یعنی متحد آمریکا است که تهدیدی برای جهان به شمار می‌آید. او به جنگ یمن هم اشاره کرد و گفت آمریکا در حالی ایران را مقصر معرفی می‌کند که این بمب‌های سعودی است که دارد غیرنظامیان را در یمن می‌کشد.

نهایتا مسئولان هادسن به زور و با گرفتن دست و پای او، این زن را از سالن بیرون کردند. هرچند در پخش زنده اعتراضات بنجامین دیده شد، اما در فیلمی که این موسسه بعدا از نشست منتشر کرد، اعتراضات بنجامین سانسور شده است.

عصر پنج‌شنبه «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات هوک درباره توافق هسته‌ای، ویدئوی اعتراض بنجامین را منتشر کرد و گفت آمریکا کسانی را که خواهان صلح هستند، به سخره می‌گیرد.

با توجه به بازتاب اقدام بنجامین، خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس در مصاحبه با او، نظرش در مورد سیاست آمریکا در قبال ایران و همچنین رفتار موسسه هادسن را جویا شد.

او در این مصاحبه با ابراز تأسف از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، گفت کاخ سفید در تلاش است تا بر حجم خصومت با ایران افزوده و مردم آمریکا را از ایران بترساند. وی مانند آنچه در جلسه موسسه هادسن فریاد زد، عربستان را بزرگترین حامی تروریسم در جهان توصیف کرد و گفت تفکراتی که ریاض در جهان پخش کرده به گسترش تروریسم منجر شده است.

بنجامین که سال‌هاست در زمینه مبارزه با ماجراجویی خارجی دولت آمریکا فعالیت می‌کند و گروه متبوعش یکی از شناخته‌شده‌ترین جنبش‌های ضدجنگ در آمریکا به شمار می‌آید، هدف تحریم‌های آمریکا علیه ایران را آسیب رساندن به مردم ایران خواند و گفت: «این تحریم‌ها طراحی شده‌اند تا آنقدر از لحاظ اقتصادی به ایران فشار آورند که مردم این کشور را علیه حکومت بشورانند. نتیجه آن چه خواهد بود؟ هرج و مرج، نظیر آنچه امروز در لیبی در جریان است.»

او که در توضیح تأخیر در پاسخ به سوالات ارسالی خبرنگار فارس گفته بود بدنش بر اثر برخورد خشونت‌آمیز نیروهای انتظامی نشست کوفته شده است، رفتار این موسسه را «ریاکارانه» توصیف کرد و گفت این موسسه و دولت آمریکا مردم ایران را به اعتراض تشویق می‌کنند، اما خودشان حتی ویدئوی اعتراض در نشست را پاک می‌کنند، «گویی که چنین چیزی اتفاق نیافتاده است.»

متن کامل این مصاحبه در ادامه آمده است:

 لطفا کمی درباره دلایل اعتراض خود در این نشست به ما بگویید.

بنجامین: اینکه رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ ایالات متحده را از توافق هسته‌ای، یعنی توافقی که نتیجه‌بخش بود و می‌توانست در موضوعات مختلف به روابط بهتر با ایران منجر شود، خارج کرد، باعث تأسف من است. این دولت، برعکس، دارد توجهیات تازه‌ای سر هم می‌کند تا ایران را به دشمن ما بدل کرده و مردم آمریکا را از ایران بترساند. این مضحک است.

 آقای هوک و دیگر مقام‌های آمریکایی تصویری از جهان ترسیم می‌کنند که گویی عامل تمام مشکلات جهان ایران است. آیا این تصویر دقیقی است؟

بنجامین: دولت ایالات متحده ایران را دولت پیشتاز در حمایت از تروریسم می‌خواند. اما من می‌گویم [حامی دولتی تروریسم] عربستان سعودی است که در حال تکثیر نسخه‌ای تحریف‌شده از اسلام، یعنی وهابیت متعصب، در سرتاسر جهان است و با این کار زمینه ایدئولوژیک داعش و القاعده را فراهم می‌کند.

همچنین، باید به یاد بیاوریم که از 19 هواپیماربای حمله سال 2001 به مرکز تجارت جهانی، 15 نفر سعودی بودند. هیچ کدام از آن‌ها از ایران نبودند. تا حالا هیچ فرد ایرانی‌ای در خاک ایالات متحده حمله تروریستی انجام نداده است. این در حالی است ایالات متحده در سرتاسر خاورمیانه مرگ و خرابی به بار آورده است.

ایالات متحده بعد از ترک برجام تحریم‌ها علیه ایران را احیا کرده، اما می‌گوید به دنبال تغییر نظام ایران نیست و قصد هم ندارد به مردم ایران آسیب بزند. آیا این ادعاها صادقانه است؟

بنجامین: نه. این تحریم‌ها برای آسیب زدن به مردم ایران طراحی شده‌اند. آن‌ها طراحی شده‌اند تا آنقدر از لحاظ اقتصادی به ایران فشار آورند که مردم این کشور را علیه حکومت بشورانند. نتیجه آن چه خواهد بود؟ هرج و مرج، نظیر آنچه امروز در لیبی در جریان است.

می‌خواهم از شما درباره واکنش موسسه هادسن به اعتراضتان سوال کنم. آن‌ها ویدئوی اعتراض شما را سانسور کردند و مجری برنامه هم از شما با عنوان «دوست کوچک ما» یاد کرد. به نظر می رسد که آن‌ها از اعتراض شما عصبانی هستند. برخورد آن‌ها را چطور توصیف می‌کنید؟

بنجامین: جالب است که دولت ایالات متحده و موسساتی نظیر هادسن ایرانی‌ها را به اعتراض تشویق می‌کنند، اما خودشان تلاش می‌کنند از اعتراض در داخل [آمریکا] جلوگیری کنند. اینکه هادسن تا آنجا پیش رفته که ویدئوی این اعتراض را پاک می‌کند، گویی که چنین چیزی اتفاق نیافتاده، واقعا ریاکارانه است.

 در پایان اگر نکته‌ دیگری دارید بفرمایید.

بنجامین: وقتی به خاورمیانه امروز نگاه می‌کنم، واقعا دلم می‌شکند. این هم رنج، مرگ و آشوب. ما باید هرآنچه در توان داریم برای جلوگیری از وقوع جنگ جدید و پایان دادن به جنگ‌هایی که الان در جریان است، انجام دهیم. ما باید با ایران کار کنیم. نه جنگ و نه تحریم. جهان خواهان صلح است.

منبع: فارس
منبع: دانا

آیت‌الله علم‌الهدی: دشمن سفره ما را هدف گرفته|


نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه تا روزی که این امت حسینی است، استکبار شکست خورده، گفت: سفره ما را هدف گرفته‌اند اما بازهم شکستشان می‌دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم عزاداری روز عاشورای حسینی در رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی اظهار داشت: قیام امام حسین (ع) در برابر جریان حاکم با آن همه سلاح مرگبار آن روز نبود، در برابر انحراف ملت‌ها بود. ما می‌توانیم به دنیای امروز ثابت کنیم که با همه سرکوب‌گری‌ها و مظالم، انقلاب و قیام امام حسین (ع) پیروز است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: با این منطق قیام سیدالشهدا(ع) پیروز است و دشمن امام حسین (ع) شکست خورده، دنیای امروز همه چیز را از زاویه مادیات می‌بیند و با ما باید ملاک و مدرکی که دنیای امروز بپسندد نشان بدهیم که امام حسین (ع) در قیامش پیروز شده است.

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه تصریح کرد: امام صادق (ع) در زیارت عاشورا می‌فرمایند: خدا لعنت کند امتی را که امام حسین (ع) را از مقام خودش دفع کرد و نگذاشت به حقش برسد، خدا لعنت کند امتی را که سیدالشهدا(ع) را از مقام و رتبه‌ای‌ که خدا برایش قرار داده بود، زائل کرد و خدا لعنت کند امتی را که امام حسین (ع) را کشت.

وی اضافه کرد: امام صادق (ع) اول امت را لعنت می‌کند و بعد شمر، یزید، ابوسفیان، معاویه و یزید را لعنت می‌کند، علتش را هم سیدالشهدا(ع) در سخنی که از اصل انگیزه انقلاب و قیام مطرح کردند اینگونه فرمودند: من قیام کردم برای اینکه امت را اصلاح کنم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی ادامه داد: مشکل در امت است نه در جریان مستکبر حاکم، یعنی اگر بنا بود که امت مشکل نداشته باشد این جریان ظالم بر سرنوشت و مقدرات دین مسلط نمی‌شد که با حجت خدا اینگونه عمل کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: جمعیت 120 هزار نفری که با امام حسین (ع) جنگیدند، یک لشگر از پادگان درآمده نبودند، این جمعیت مرد و زن، مردم کوفه بودند، این مردم آمدند خون پسر پیغمبر را ریختند، امام حسین (ع) می‌گوید من این را می‌خواهم درست کنم.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) فرمودند ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است، گفت: ماه صفر تمام نشده بود مردم نظام شاهنشاهی را به خاک نشاندند، این اثر کربلا است‌.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی افزود: تا روزی که این امت حسینی است، استکبار شکست خورده است و شاهد 40 سال مردم انقلابی هستیم‌. حرکتی که سیدالشهدا(ع) شروع کردند، ادامه دارد، این سینه‌زدن‌ها و عزاداری‌ها مردم در روز عاشور و تاسوعا دلالت می‌کند که کربلا ادامه دارد و کربلا موجود است.

وی ادامه داد: هر زمینی زمین کربلاست و هر روز روز عاشورا است و هرچه می‌گذرد این سرزمین وسیع‌تر می‌شود و در مقابل جریان استکباری که جهان را گرفته می‌ایستد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: اکنون که همه دنیا به سر ما ریخته است، ما شکستشان می‌دهیم، سفره ما را هدف گرفته‌اند اما بازهم شکستشان می‌دهیم و آینده برقرار است.

منبع: تسنیم
منبع: دانا

عاشورا راه را برای تحقق اراده ملت هموار کرد|حجت‌الاسلام ابوترابی فرد:


امام جمعه موقت تهران قیام عاشورا را موجب استقرار نظام شایسته سیاسی در کشورهای اسلامی دانست و گفت: قیام عاشورا راه برای اراده ملت و نظام سیاسی شایسته را هموار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در شب تاسوعای حسینی (ع) با حضور در برنامه رو در رو از شبکه چهار سیما ضمن واکاوی ابعاد سیاسی و اجتماعی نهضت عاشورا، اتفاق های پس از رحلت پیامبر را که امام حسین (ع) را به قیام سوق داد را تشریح و بیان کرد: حادثه عاشورا یکی از رویدادهایی است که با فاصله کمی از رحلت پیامبر اعظم رخ داده و این حادثه عبرت آموز است که امام حسین (ع) پیامبر را در زمان حیات خود درک کرده و غنی از احادیث پیامبر (ص) بودند.

 
وی افزود: حضرت علی علیه السلام در فرازهایی از خطبه شقشقیه اشاره می کنند که مردم با اصرار با من بیعت کردند و با فاصله کمی از این حادثه عده ای پیمان را شکستند و جنگ جمل اتفاق افتاد و این حوادث درس آموز است و همه باید بر این حوادث اندیشه کنند و در آن زمان سه جبهه شکل گرفت و ریشه این جبهه ها با وجود شکست و باقی ماندن معاویه در اریکه قدرت از میان نرفت.
 
امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: گویا جامعه آمیزه های قرآن و پیامبر اسلام را نشنیده بودند در حالیکه دنیا در نظر آنها بزرگ شد و مسیر حرکت آنها را تغییر داد.
 
ابوترابی خاطر نشان کرد: یکی از عوامل مهم دنیا گرایی جهل است و چون در جهل زندگی می کنند در گمراهی و ضلالت هم از دنیا می روند.
 
وی به دفاع امیر مومنان حضرت علی (ع) از خلیفه سوم اشاره و بیان کرد: حضرت علی (ع) حسن و حسین را بارها فرستاد و از خلیفه سوم دفاع کرد و آنها از جهل مردم استفاده کردند و از بستری که جامعه دارد سوء استفاده می کنند و ریشه انحراف جامعه در اینجاست.
 
امام جمعه موقت تهران در بخشی از سخنانش گفت: توده های مردم باید توجه کنند که اهل حق را بشناسند و در میدان حق قرار گیرند.
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد مورد حادثه عاشورا گفت: ریشه قیام عاشورا شناخت حق و ایستادن در جبهه حق است و در مقابل شناخت باطل و ایستادن در مقابل باطل است و اسلام آمده که انسانها را در کنار حق و رویاروی باطل قرار دهد و سوره مبارکه والعصر تمام آیات قرآن را در این رابطه در خود گردآوری کرده است.
 
وی به شاخه های مختلف قیام عاشورا نیز پرداخت و ادامه داد: وظیفه این است که حق را بشناسیم و در مسیر حاکمیت حق قدم برداریم و هر کسی در مسئولیت بالاتری است و حق را بهتر می شناسند مسئولیت بسیار خطیری دارند و آنهایی که در اریکه قدرت سیاسی، علمی و اجتماعی هستند مسئولیت بیشتری دارند.
 
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از شاخه های قیام عاشوراست و این مهم سطوح مختلفی دارد و وظیفه همه مسلمانان است و این سیره پیامبر و اهل بیت علیه السلام است و باید برای رشد معروف تلاش کنیم و فطرت انسان او را به این سمت می خواند.
 
خواص حق طلب و طرفدار باطل نقش آفرین بودند
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد همچنین خاطر نشان کرد: موضوع خواص اهل حق و خواص اهل باطل دو گروهی که مهم و اثرگذار بودند چرا که خواصی که به باطل پیوستند کسانی بودند که حق را می شناختند و جایگاه علمی در برابر حق داشتند و جایگاه امام حسین (ع) هم بر آنها روشن بوده و ولایت بر حق امیر المومنین بر آنها روشن بود و امامت حسنین بر همگی روشن بود و عمر سعد فکر می کند بین خلافت ری و آخرت کدام را انتخاب کند؟
 
وی به نفس و غلبه بر علم اشاره و اظهار کرد: نفس، علم را نادیده گرفته و این نادیده گرفتن را توجیه می کند و یک سری از خواص امام حسین را حق می دانستند و یزید را باطل می پنداشتند اما بیعت با امام حسین را هم نپذیرفتند و بصیرت لازم را نداشتند.
 
امام جمعه موقت تهران در بخشی از سخنان خود در رابطه با شاخه های قیام عاشورا و آسیب شناسی جامعه آن دوران مسلمین پرداخت و گفت: یکی از اهداف عاشورا ساقط شدن حکومت یزید بود و مروان با معاویه تفاوت داشت و فسق او آشکار بود و با این ویژگی ها با یزید بیعت نکرد و معتقد بود که یزید نباید در راس قدرت قرار بگیرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد افزود: اهل بیت آغاز و پایان کار بودند و اهل بیت نبوه و معدن رسالت هستند و مبارزه با یزید از این جهت بود که نماد باطل بود و امر به معروف مصداق حقیقی چون حضرت ابا عبدالله الحسین و یزید به عنوان معروف و منکر را در قیام عاشورا نمایان کرد.
 
وی در مقایسه جامعه فعلی و دریافت پیام عاشورا در زمان معاصر عنوان کرد: باید از عاشورا درس بگیریم و به سرعت جامعه به سوی صلاح سوق پیدا می کند و می توانیم در تمام حوزه ها از نهضت عاشورا درس بیاموزیم.
 
تعبیر رهبر انقلاب هموار شدن حکومت علم و فقه و عدل با قیام عاشوراست
 
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: باید با حکومت باطل مبارزه کرد و برای پیشوایی امام عادل تلاش کرد و این درسی است که از عاشورا می گیریم و امام بزرگوار با مرتبه ای برتر از بصیرت سیاسی پیمودند و راه را برای مبارزه سخت و حکومت حق هموار کردند که در راس آن یک فقیه عالم و عادل هموار کردند و به تعبیر مقام معظم رهبری در قیام عاشورا اباعبدالله الحسین علیه السلام راه را برای حکومت، علم و عدل و فقه هموار کردند.
 
قیام عاشورا راه برای اراده ملت و نظام سیاسی شایسته را هموار کرد
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد ادامه داد: پس از قیام عاشورا مردم سالاری مبتنی بر اراده ملت در سایه نظام سیاسی شایسته دینی محقق شد و در امروز در تمام کشورها اقتدار اسلامی مشخص است و اینکه دنیا در مقابل این اقتدار صف آرایی کرده به دلیل عظمت اسلام است.
 
وی بیان کرد: ما باید در برابر مشکلات با تکیه بر وحدت همچون دفاع مقدس بایستیم و تمام شهدا، جانبازان و آزادگان نتیجه همان اتحاد و از خود گذشتگی ناشی از نهضت عاشوراست.
 
مقام معظم رهبری نگاه خلق قدرت دارند
 
امام جمعه موقت تهران به سیاست های کلی نظام که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ می شود، پرداخت و گفت: نگاه مدیران مقطعی است و نگاه مقام معظم رهبری خلق قدرت است و باید به طور جدی این سیاست ها نقشه راه ما شود.
 
اگر نگاه کوتاه مدت داشتیم دفاع مقدس پیروزی نداشت
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد تصریح کرد: پیمودن راه صلابت هزینه دارد و مردم آماده اند و باید درست مسیر را تبیین کنیم و نگاه به رای و نگاه جناحی و نداشتن نگاه بلند مدت موانع حرکت خواهند بود و اگر در دفاع مقدس نگاه کوتاه مدت داشتیم قطعاً شکست می خوردیم.
 
امام حسین با بذل خون امت را اصلاح کرد
 
وی همچنین بیان کرد: موضوع استقرار نظام سیاسی، زدودن جهالت از جامعه دیگر اهداف والای اباعبدالله الحسین علیه السلام بود و اصلاح امت با بذل خون محقق شد.
 
انتهای پیام/
منبع: دانا

سایت‌های فروش طلا و سکه مجوز ندارند؛ اینترنتی نخرید!|رییس اتحادیه طلا و جواهر:


در پی کلاهبرداری یک سایت خرید و فروش اینترنتی سکه و طلا که به گفته مال‌باختگان، از حدود 3000 نفر از این طریق کلاهبرداری شده است، رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد که هیچ کدام از سایت‌های خرید و فروش آنلاین سکه و طلا از این اتحادیه مجوز ندارند و به آن‌ها مجوزی نمی‌دهیم و مردم هم نباید در این مراکز سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در بازار امروز طلا و سکه که نوسانات و قیمت‌های جدیدی را هر روز در آن شاهدیم، اتفاقات دیگری هم افتاده است؛ از جمله این‌که خرید و فروش آنلاین و مجازی این کالای سرمایه‌ای رونق گرفته و مرم به جای گشت و گذار در کوچه و خیابان‌های شهر به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند و معاملات و سودهای جدیدی برای خود ثبت می‌کنند. این سایت‌ها با وجود داشتن "نماد اعتماد الکترونیک" از سازمان تجارت الکترونیک وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مجوز از مرکز فناوری اطلاعات سامانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ولی هیچ مجوزی از اتحادیه طلا و جواهر ندارند.

 
یکی از همین سایت‌ها که تبلیغات گسترده‌ای به عنوان امن‌ترین مرکز خرید و فروش جواهر داشته است، امروز به کلاهبرداری اینترنتی و فرار مدیران آن متهم شده است که میلیاردها تومان از سرمایه‌های مردم را با خود برده و خبری از آنان نیست. این مرکز خرید و فروش آنلاین طلا و سکه تا 24 شهریور ماه امسال به طور فعال کار می‌کرد و مردم معاملاتشان را از طریق آن انجام می‌دادند، اما از آن روز به صورت ناگهانی بخش معاملات آنلاین را متوقف و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل انتقال سرور و انجام خدمات پشتیبانی فنی، این سایت طی 24 ساعت معامله‌ای انجام نخواهد داد. البته این بخش همچنان غیرفعال است و هزاران مال‌باخته نمی‌دانند که آینده و سرنوشت پولشان چه خواهد شد و مدیران سایت کجا هستند، چون دفتر کار سایت تعطیل شده و هیچ کسی در آنجا نیست.
 
یکی از این مالبختگان که جوانی 30 ساله و اهل مشهد است، این گونه به ایسنا توضیح داد که "از ابتدا و زمانی‌که می‌خواستم پولم را در این زمینه سرمایه‌گذاری کنم، این سایت خرید و فروش سکه دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجوزهای دیگر بود و حتی از اتحادیه طلا و جواهر هم مجوز داشت و به همین دلیل به این سایت اعتماد کردم و حدود 20 میلیون تومان از این سایت سکه خریداری کردم".
 
وی افزود: "من کوچکترین مال باخته در میان مالباختگان این پرونده هستم، چراکه برادرم حدود 300 میلیون تومان سرمایه‌اش را از دست داده و در مشهد مالباختگانی را می شناسم که به دادگاه مراجعه کرده و بیش از یک میلیارد تومان سکه از این مرکز خریداری کرده‌اند".
 
مالباخته دیگری که همه سرمایه‌اش را پای این سایت ریخته، جوانی بیست و چند ساله از تهران است. او به ایسنا گفت: "بر اساس پیگیری‌هایی که همه مالباختگان از سراسر کشور انجام داده‌اند، تقریبا 3000 نفر سرمایه‌شان را از دست داده‌اند و در این شرایط تنها گلایه ما از دستگاه‌های نظارتی و متولی است که با وجود آن‌که شکایت بسیاری از این فرد شده، آن طور که باید پیگیر این پرونده نیستند."
 
اگر اماکن، این شرکت را پلمب می‌کرد این همه مالباخته نداشتیم
 
درباره این سایت خرید و فروش آنلاین طلا و سکه، ابراهیم محمد ولی - رییس اتحادیه طلا و جواهر، به ایسنا توضیح داد که شرکت مورد نظر هیچ مجوزی از اتحادیه طلا و جواهر ندارد و طبق چارچوب و قانون چندین بار به او اخطار داده بودیم. همچنین حدود دو ماه گذشته نامه‌ای به اداره اماکن نوشتیم که باید با او برخورد و این شرکت پلمب شود، اما این اتفاق نیفتاد که اگر می‌افتاد این همه مالباخته "کاسه چه کنم چه کنم دستشان نمی‌گرفتند".
 
وی با بیان این‌که اینگونه معاملات به هیچ وجه مورد تایید اتحادیه طلا و جواهر نیست، گفت: شاید بتوان بستر الکترونیک و فضای مجازی را برای خرید و فروش کالاهای دیگر مورد استفاده قرار داد اما از نظر فنی، هنوز بسترهای لازم و فرهنگ‌سازی مناسب برای خرید و فروش آنلاین طلا و جواهر وجود ندارد.
 
رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان این‌که هیچ یک از سایت‌های خرید و فروش آنلاین طلا و جواهر مجوزی از اتحادیه ندارند و به آن‌ها هیچ مجوزی نخواهیم داد، اظهار کرد: از مردم می‌خواهیم که قبل از سرمایه‌گذاری در چنین حوزه‌هایی از اتحادیه‌ تخصصی آن استعلام‌های لازم را بگیرند تا با چنین ضرر و زیان هنگفتی مواجه نشوند.
 
انتهای پیام
منبع: دانا

روزنامه آرمان:هزینه اربعین عین سود است|


یک روزنامه اصلاح طلب در یادداشتی،هزینه سفر ایرانی ها به اربعین را عین سود دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در یادداشت روزنامه آرمان با اشاره به سفر اربعین و حضور جمعیت قایل توجهی از کشورمان در این مراسم، آمده است: هرچند اخیرا مشکلاتی درحوزه مسائل ارزی در کشور به‌وجود آمده، اما عظمت و ارزش این مراسم به قدری بالاست که نباید مانع آن حرکت بزرگ باشد، که ان‌شاءا... نخواهد شد. البته هزینه‌های کنونی در عراق با توجه به نرخ ارزی که داریم برای ایرانیان تا حدودی سنگین تمام می‌شود. جبران این مسأله با توجه به اهمیتی که دارد، توجه ویژه مسئولان و دست‌اندرکاران دولتی را می‌طلبد. مثلا بحث ویزای عراق چون به دینار یا دلار است با توجه به نرخ دلار اگر قرار باشد با ارز بازار سوم ارائه شود، رقم بسیار بالایی خواهد شد که هزینه‌اش جبران نمی‌شود. در این رابطه دولت می‌تواند در مذاکره با مسئولان عراقی هم مقدار و هم نحوه نرخش را که در داخل باید تامین کند، به گونه‌ای تنظیم کند که این هزینه قابل تحمل باشد. این هزینه‌ای است که عین سود است. 

 
یحیی آل اسحاق در بخش دیگری از این یادداشت افزوده است: بازتاب این حرکت در حوزه‌های معنوی، سیاسی، اقتصادی، حال و آتیه ایران و عراق به قدری بالاست که حجم و عظمت روابط و هزینه‌هایی که تا الان کرده‌ایم و هزینه‌هایی که بعدا برای توسعه روابط ایران و عراق خواهیم کرد، با تامین ارز این سفر قابل قیاس نیست. یعنی اگر قرار باشد در حوزه‌های اقتصادی هزینه کنیم -که باید بکنیم- چون رقبای ما عربستان، آمریکا و دیگران برای اینکه حضور بیشتری داشته باشند، همان پولی که به داعش و غیره می‌دادند را الان در حوزه‌های اقتصادی یا در حوزه‌های جلوگیری از حضور ایران صرف می‌کنند.
 
وی ادامه داد: داستان بصره را دیدیدم که با صرف هزینه‌های گزاف می‌خواهند روابط ایران و عراق را مشوش کنند. بنابراین وقتی رقبا، بدخواهان و معارضان ما دارند برای به‌هم زدن روابط ایران و عراق هزینه می‌کنند ما هم در نقطه مقابل باید هزینه‌هایی را متقبل شویم
 
در بخش دیگری از این یادداشت روزنامه آرمان تصریح شده است: گر وضعیت دولت به‌گونه‌ای بود که هیچ سفر خارجی را امکانات نمی‌داد، قابل قبول بود، اما وقتی برای سفرهای تفریحی و غیرتفریحی در حد قابل قبولی تامین می‌کند، سفر عتبات که آنقدرها هزینه ندارد. فراموش نکنیم که عنایت معنوی کمک خواهد کرد و ان‌شاءا... جبران می‌شود.
 
آل اسحاق در این یادداشت خاطرنشان کرد: اکنون سالانه 8 میلیارد دلار کالا به عراق صادر می‌کنیم و امسال 30 درصد صادراتمان به عراق اضافه شده و در مدت پنج ماه از عراق حدود یک میلیون و 200 هزار نفر زائر به ایران آمده‌اند که این تعداد تا پایان سال حتما به دو میلیون نفر می‌رسد. اگر هر کدام از اینها هزار دلار مصرف کنند، یک درآمد عظیم ارزی برای کشور خواهد بود. تنها اگر کمی توجه ویژه به واقعیت‌ها داشته باشیم، سفر اربعین قابل تامین است. 
 
انتهای پیام/
منبع: دانا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟