گروه خبری اقتصادی

پاسخ احمد توکلی به دغدغه‌های اقتصادی یک کاربر|


احمد توکلی نماینده پیشین مجلس با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود به نامه دلسوزانه یک کاربر در خصوص مسائل اقتصادی پاسخ داد.
پاسخ احمد توکلی به دغدغه‌های اقتصادی یک کاربر|

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد توکلی، اقتصاددان  و  نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با انتشار توئیتی، ضمن پاسخ دادن به دغدغه‌های اقتصادی یک کاربر فضای مجازی، از برگزاری جلسات اقتصادی با حضور اقتصاددانان برای ارائه راه حل به دولت در زمینه‌های اقتصادی در شرایط فعلی خبر داد.

این کاربر در توئیتر خود نوشته است: این روزها هر کجا می‌ریم با انبوهی از سوالات و نگرانی‌های اقتصادی مواجه می‌شیم. ولی انگار هیچ‌کس برای پاسخ نیست. همه، فقط مشغول غر زدن هستن. بنظرم رسید چیزی بنویسم و از کسانی که صاحب فکر هستند بخواهیم در این اوضاع، برای رفع نگرانی‌ها قدمی بردارند.

او از مسئولان و کسانی که دستی بر اقتصاد دارند خواسته است راه‌حلی برای برون‌رفت از شرایط اقتصادی موجود در جامعه اراوه دهند.

 

احمد توکلی در پاسخ به نامه‌ی این کاربر دغدغه‌مند نوشت: من خودم را مخاطب نامه صمیمانه اقای صفا می دانم و انشالله به نمایندگی شما جلسه ای را با حضور اقتصاددانان برای پیشنهاد راه حل و کمک به دولت برگزار خواهم کرد. من تلاش میکنم اقتصاددانان وطن دوست را دعوت کنم، شما هم در معرفی آنها کمک کنید.

 

انتهای پیام/

     

 

رهن و اجاره مغازه در تهران چقدر است؟ +جدول|


یک باب مغازه 15 متری در ولیعصر نرسیده به طالقانی با مبلغ 10 میلیون تومان ودیعه و ماهانه 650 هزار تومان اجاره، معامله می‌شود.
رهن و اجاره مغازه در تهران چقدر است؟ +جدول|

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لیست مغازه‌های موجود جهت رهن و اجاره در برخی مناطق تهران به شرح زیر است:

ساخت 40 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده آغاز شده است|


مشاور رئیس جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری گفت: ساخت بیش از 40 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایرنا، «اکبر ترکان » عصر جمعه افزود: در گزارشی که به رئیس جمهوری ارائه شد، تعداد واحدهای مسکونی که در بافت های فرسوده شهری اجرایی شده ۴۰ هزار واحد است اما انتظار دکتر روحانی بیش از این تعداد بود.

به گزارش ایرنا، نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری یکی از مهم‌ترین برنامه های دولت در حوزه مسکن است که با فرمان رئیس جمهوری در بهمن ماه سال گذشته به ‌عنوان طرح ملی بازآفرینی شهری امید در وزارت راه و شهرسازی آغاز شد.
دولت از سال ۱۳۹۲ تصمیم بر نوسازی بافت‌های ناکارآمد گرفت تا در قالب برنامه ملی بازآفرینی شهری امید، نوسازی بافت فرسوده توسط بخش خصوصی با حمایت های دولتی در ۲۷۰۰ محله شهری آغاز شود و در صورت نیاز به زمین در این طرح از محل واگذاری زمین‌های دولتی تامین ‌خواهد شد.
به اعتقاد کارشناسان بخش مسکن، نوسازی بافت‌های فرسوده از ۲ بُعد اقتصادی و اجتماعی دارای اهمیت ملی است زیرا علاوه بر افزایش تولید و عرضه مسکن و کمک به خانه دار شدن دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه، با نوسازی ساختمان‌ها، نیازهای روبنایی در محلات هدف مانند مدرسه، درمانگاه، پارک، مکان‌های ورزشی، کتابخانه و مراکز مذهبی و فرهنگی نیز ساخته می‌شود تا امنیت اجتماعی این مناطق برقرار شود.
پیشتر هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفته بود از اسفند سال گذشته تاکنون ساخت حدود ۲۰ هزار واحد در قالب طرح بازآفرینی آغاز شده و برنامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد تا پایان سال جاری در دستور کار است.
آمارها نشان می دهد که اکنون بیش از ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی شهری به بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی در حاشیه شهرها اختصاص دارد و دولت در تلاش است بخش زیادی از این بافت های فرسوده شهری در طول برنامه ششم توسعه احیا کند.

حتی یک ریال وام در 40 سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟|متکی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سیف؛


از جنابعالی می خواهم ظرف روزهای آینده با ردیابی و پیگیری دو اتهام فوق نسبت به شناسایی این مقامات! و مجازات آنان و اعلام به افکار عمومی اقدام فرمایید. بدیهی است حق اینجانب در پیگیری حقوقی و تعقیب قانونی منتشرکنندگان چنین اکاذیبی محفوظ خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ متکی خطاب به سیف نوشت: آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! به جای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود ـ که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده ـ در محافل تیمی خود، اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی ـ تبلیغاتی کرده ا‌ند؟

متن نامه منوچهر متکی به شرح زیر است؛

بنام خداوند بخشنده مهربان

جناب آقای دکتر ولی‌الله سیف

ریاست محترم بانک مرکزی

باسلام و احترام

به دنبال درج خبر کذب «دریافت مبلغ ۱۲۴ میلیارد تومان» توسط اینجانب از مؤسسه مالی اعتباری ثامن الحجج در روزنامه شرق در تاریخ ۲۶/۴/۱۳۹۷، با مدیرمسئول این روزنامه تماس گرفته و خواستار تکذیب خبر مندرج در ارتباط با خود شدم. به ایشان گفتم که این تکذیب نه فقط برای ۱۲۴ میلیارد که برای ۱۰۰، ۵۰، ۱۰ و حتی یک میلیارد تومان است. اطلاع یافتم که در منتشر کردن گزارش مذکور بین سردبیر و مدیرمسئول روزنامه شرق اختلاف وجود داشته است. در نهایت آقای مدیرمسئول که شرمنده و متأثر به نظر می رسید به اینجانب گفت، از «بانک مرکزی» به ما گفته‌اند این گزارش را منتشر کنید.

به گزارش تابناک، متعاقب انتشار این مطلب در روزنامه شرق، در فضای مجازی خبر کذب دیگری به نقل از برخی مقامات بانک مرکزی با سرعت بدین مضمون منتشر شد که به آقای متکی گفته شده این پول ها را برگردانید و ایشان گفته اند که این پول شخصی من است! اینها و برخی موارد دیگر دلایل نگارش این نامه به شماست.

جناب آقای سیف

در بانک مرکزی چه خبر است؟! این مقامات بانک مرکزی که ظاهرا به جای محفوظ داشتن دین خود، صرفا امضایشان محفوظ است در پشت پرده اشاعه این اکاذیب چه اهدافی را دنبال می کنند؟

از جنابعالی می خواهم ظرف روزهای آینده با ردیابی و پیگیری دو اتهام فوق نسبت به شناسایی این مقامات! و مجازات آنان و اعلام به افکار عمومی اقدام فرمایید. بدیهی است حق اینجانب در پیگیری حقوقی و تعقیب قانونی منتشرکنندگان چنین اکاذیبی محفوظ خواهد بود.

جناب آقای سیف

جنابعالی و آحاد مردم عزیز ایران از اینجانب به خاطر مسئولیت هایی که به برکت نظام جمهوی اسلامی بر عهده داشتم شناخت اجمالی دارید اما لازم می بینم نکاتی را در این نامه برایتان بنویسم؛

اینجانب فرزند پدری هستم که به شهادت هم‌شهریانم، کوهی از طلا و تلی از خاک در نگاه او تفاوتی با هم نداشتند.
اینجانب در تمام چهل سال گذشته علیرغم مسئولیت های وکالت مجلس، سفارت و وزارت حتی یک متر مربع زمین و یا یک متر مربع ملک مسکونی از دولت ها و نهادهای مختلف کشور نگرفته‌ام.
در سال ۱۳۶۵ وزیر وقت مسکن و شهرسازی مرحوم مهندس کازرونی طی نامه ای رسمی به اینجانب مصوبه هیأت زمین شهری تهران مبنی بر واگذاری قطعه زمینی در خیابان ملاصدرا را ابلاغ نمود که اینجانب طی یادداشتی ضمن تشکر اعلام کردم که نیازی به زمین تخصیص یافته ندارم و این در حالی بود که طی سالهای نمایندگی مردم در دوره اول مجلس شورای اسلامی و در آن زمان در تهران مستأجر بودم و هیچگونه ملکی نداشتم.

جناب آقای سیف

در یک جستجوی ساده توسط همکاران شما در تمامی بانک های دولتی و غیر دولتی کشور آشکار می شود که اینجانب طی چهل سال گذشته حتی یک ریال وام از هیچ بانکی دریافت نکرده ام.

در تمام سال های خدمت و اشتغال در نظام جمهوری اسلامی از ۱۳۵۸ (اعاده به کار معلمی) تا ۱۳۸۹ (بازنشستگی از وزارت امور خارجه) در هیچ فعالیت اقتصادی شخصی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم مشارکت نداشته ام.

اینجانب و نیز فرزندانم که مدارج تحصیلی عالیه را طی کرده اند از بورس خارج یا داخل کشور استفاده نکرده‌ایم. همسرم با مدرک دکترای داروسازی از دانشگاه تهران فرزند معلم شهیدی است که اساتید و متخصصین بسیاری شاگردان تحصیلی و تربیتی او هستند.

بیان مراتب فوق صرفا بیان افتخار و وابستگی اعتقادی به دولت (نظام) کریمه ای است که نیاکان ما در دعاهایشان آرزو می کردند و علما و خطبا و مبارزین ما حقانیت چنین نظامی را فریاد می زدند.

جناب آقای سیف

آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! به جای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده است، در محافل تیمی خود اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی-تبلیغاتی کرده ا‌ند؟ به یاد عبارتی از مرحوم دکتر شریعتی افتادم که می گفت: همه چیز را گفتن برای نگفتن یک چیز!

مطالب گفتنی دیگری هست که بیان آنها را به فرصتی مناسب موکول می کنم.

توفیق جنابعالی را در مأموریت خطیری که به رسم امانت بر عهده شما گذاشته اند از خدای متعال آرزومندم.

خداوندا

ما به اسلام، امام راحل، ولایت و خدمت به ملت شریف و قهرمان ایران وفادار خواهیم ماند.

بنده خدا ـ منوچهر متکی

انتهای پیام/ن

بازداشت 3 نفر درباره واردات غیرقانونی 6400 خودرو|


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفته است که تاکنون 3 نفر در ارتباط با واردات غیرقانونی 6400 دستگاه خوردو به کشور بازداشت شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون پیگیری واردات ۶۴۰۰ دستگاه خودرو پس از بسته شدن سایت ثبت سفارش‌ها است، گفت: در این زمینه گزارشی در کمیسیون تدوین و در نوبت بررسی در صحن علنی پارلمان است.


وی با بیان اینکه در این گزارش که در غالب ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس تدوین شده، به تخلفاتی که در این زمینه رخ داده پرداخته شده است، ادامه داد: این گزارش باید در صحن علنی پارلمان قرائت و به رای نمایندگان گذاشته شود که در صورت موافقت وکلای ملت برای پیگیری‌های قضایی به قوه قضائیه ارجاع داده شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: حدود ۶۴۰۰ دستگاه خودرو از طریق شبکه‌ای که در زمینه واردات خوردو فعالیت داشته  به صورت غیرقانونی، وارد کشور شده است که باید برخوردی جدی با آنها صورت گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: تا جای که بنده اطلاع دارم تاکنون ۳ نفر در زمینه واردات این ۶۴۰۰ دستگاه خودرو به کشور از سوی دستگاه ذی‌ربط بازداشت شده‌اند.
انتهای پیام/ط

ترکان: حالا وقت مذاکره با آمریکا نیست|


مشاور رئیس‌جمهور درباره مذاکره با آمریکایی‌های ضد ترامپ، با اشاره با اصطلاحات مطرح در ورزش کشتی گفت: الان ما روی پل هستیم باید مقاومت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر ترکان درباره صحبت حسام الدین آشنا که گفته «زمان مذاکره با آمریکای ضد ترامپ رسیده است» گفت: اصطلاحاتی در ورزش کشتی وجود دارد که برای آسان سازی موضوع می گویم وقتی کسی روی پل است موقع گفتگو و مذاکره نیست، مذاکره باید در سر پا باشد.

مشاور رئیس جمهور درباره میزان اثرگذاری لابی با آمریکایی‌های مخالف دولت ترامپ اظهار کرد: الان ما در وضعیتی هستیم که باید مقاومت کنیم.

گفتنی است حسام الدین آشنا در روزهای گذشته گفته بود که زمان آن است که با آمریکای ضد ترامپ گفت‌و‌گو کنیم.

انتهای پیام/ط


بستن