گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

تاکید نمایندگان مجلس بر ظرفیت های بسیج در مبارزه با محتکرین/برخورد با متخلفین اقتصادی خواسته مردم و علماست|دانا گزارش می دهد؛


نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه بسیج در شناسایی محتکرین، بر ضرورت همراهی بخش های دیگر نیز تاکید کرده و ابراز امیدواری کردند برنامه بسیج بتواند امنیت روانی را به حوزه اقتصادی و معیشتی بازگرداند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ، سردار غیب پرور روز گذشته درباره برنامه بسیج در رابطه با کشف و برخورد با محتکرین گفت: برنامه‌ای در جهت شناسایی محتکرین و کسانی که انبار می‌کنند به تمام رده‌های مقاومت ابلاغ شده و رده‌های مقاومت در سراسر کشور در این زمینه مامور شده‌اند.

غیب پرور با بیان اینکه باید هم‌افزایی انقلابی در کاهش فشارها برمردم انجام شود، تصریح کرد: یکی از راه‌های کاهش فشارها? نظارت و بازرسی و شناسایی است که البته با هماهنگی و کمک مراجع ذیربط قانونی امکان‌پذیر است.
در همین حال عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اقدامات بسیج درخصوص شناسایی محترکین، گفت: همان طور که بسیج جنگ نظامی دشمن را ساماندهی و مدیریت کرد، امروز هم در میدان مبارزه با جنگ اقتصادی خوش درخشیده است.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب؛ درخصوص اقدامات بسیج در شناسایی محتکرین کالا گفت: امروز همه به این موضوع اذعان دارند که در یک جنگ تمار عیار اقتصادی قرار داریم و برای اینکه بتوانیم از این جنگ موفق بیرون بیایم باید بر اساس شرایط موجود اقدامات پیشگیرانه و مبارزه با اخلال‌گران اقتصادی داشته باشیم.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی افراد سودجو از فضای حاکم سوء استفاده کرده و اقدام به احتکار کالاهای مختلف کرده‌اند، گفت: در حقیقت محتکرین در جنگ اقتصادی ستون پنجم دشمن هستند لذا نبایستی با این افراد مماشت صورت بگیرد چراکه آنان امنیت روانی جامعه را نشانه گرفته اند.
سلیمی با تاکید بر اینکه بایستی با محتکرین برخورد جدی شود، گفت: یکی از وظایف قوه قضائیه احقاق حقوق عامه مردم است و این مطالبه به حق عموم است  که دستگاه قضایی با کسانی که حق‌شان را تضییع کرده به جد برخورد کنند.
وی با اشاره به اینکه مردم برای زندگی نیازمند فضایی آرام هستند، ادامه داد: اقدام محتکرین در شرایط کنونی و بد اقتصادی جامعه بر قلب و روح مردم تاثیر منفی داشته است و لازم است که دستگاه قضایی برخورد پشیمان کننده‌ای با این افراد داشته باشد.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درخصوص برخورد با متخلفین اقتصادی خلأ قانونی وجود ندارد، افزود: قانون مجازات اسلامی تکلیف این متخلفین را مشخص کرده است. از سوی دیگر نیز برخورد با متخلفین اقتصادی خصوصا محتکرین از خواسته‌های به حق مردم و مراجع عظام است که باید به جد پیگیری شود.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی بسیج به منظور شناسایی محتکرین گفت: این نهاد مردمی با شناسایی محتکرین نقش فوق العاده ای در خنثی سازی توطئه اقتصادی دشمنان داشته است.
 
بسیج امروز هم در میدان مبارزه با جنگ اقتصادی خوش درخشیده است
 
وی با بیان اینکه در طول این چهل سال بسیج اقدامات تاثیرگذاری را انجام داده است، ادامه داد: همان طور که بسیج جنگ نظامی دشمن را ساماندهی و مدیریت کرد، امروز هم در میدان مبارزه با جنگ اقتصادی خوش درخشیده است.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توان بسیج در عرصه‌های مختلف کشور خاطرنشان کرد: بسیج علاوه بر اینکه در شناسایی و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان نقش اثرگذاری داشته است، در عرصه‌های مختلف علمی از جمله پرتاپ ماهواره، انرژی هسته ای، نانو و... خدمات ارزشمند اقشار مختلف بسیج بر کسی پوشیده نیست.
 
نماینده رفسنجان: بسیج از ظرفیت های مناسبی برخوردار است
 
احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با راه آرمان ؛ با اشاره به مبارزه با مفاسد اقتصادی و محتکرین طی روزهای اخیر توسط بسیج و نهادهای ذیربط گفت: بسیج از دل مردم است و مردمی بودن آن موجب شده است که از بیشتر از شرایط و اوضاع شهرها در این زمینه اطلاع داشته باشند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بسیج ظرفیت خوبی را در شرایط امروزه دارد که می تواند از آن استفاده کند، عنوان کرد: همچنین نهادهای نیروی انتظامی، دادستانی و دستگاه قضا نیز در این خصوص پای کار هستند.
وی ادامه داد: سوء استفاده کنندگان با توجه به متغیر بودن  قیمت ها و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد؛ اقدام به احتکار می کنند؛معتقدم با استفاده از این ظرفیت مناسب بسیج و نهادهای ذیربط و همچنین اعتمادی که مردم دارند می تواند با چنین اقداماتی مقابله کرد.
انارکی محمدی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات دستگاه قضایی استان، نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج مردمی ابراز کرد:گزارش های خوبی در زمینه مقابله با احتکار طی روزهای گذشته منتشر شده است و امیدواریم سوء استفاده کنندگان در این شرایط اقدامی انجام دهند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در حالی شرایط کمبودها، گرانی و … در سطح کشور مشاهده می شود که اقلام و کالا وجود دارد و زمانی که موجودی را حساب می کنیم با هجوم ها هم خوانی ندارد و این مسئله موجب احتکار اجناس می شود که این اقدام نه در اسلام و نه در عرف اقتصاد مناسب نیست.
 
انتهای پیام/
منبع: دانا


addup.center