تبلیغات در تلکسیران

بازدید اعضای شورای اداری شهرستان لنده از اردوی جهادی بسیج دانشجویی در روستای قیام+تصاویر|به منظور بازدید از فعالیت های بسیج دانشجویی صورت گرفت:


اعضای شورای اداری شهرستان لنده به منظور دیدار و سرکشی از اردوی جهادی بسیج دانشجویی با حضور در روستای قیام از توابع بخش مرکزی لنده از فعالیت های این اردو بازدید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرلنده، عصر روز گذشته و به منظور بازدید از فعالیت های 10 روزه اردوی جهادی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده  بخشدار مرکزی، فرمانده ناحیه لنده، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، مسئول تبلیغات اسلامی، رئیس اداره بهزیستی، رئیس اداره آبفای روستایی و جمعی از نیروهای نظامی و انتظامی این شهرستان با حضور در سطح روستای قیام از فعالیت های فرهنگی، عمرانی و اجتماعی گروه جهادی شهید سهرابی ثانی بسیج دانشجویی بازدید کردند.

 

 

در این بازدید ابتدا مسئولان با حضور در غرفه نمایشگاه کتاب، صنایع دستی و گیاهان داروئی از فعالیت های فرهنگی بسیج دانشجویی بازدید و در ادامه با حضور در خانه عالم روستای قیام از روند فعالیت ساخت و ساز دیوار حیاط این منزل مسکونی و سایر فعالیت های آنان بازدید کردند.

 

 

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در حاشیه بازدید از فعالیت های اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لنده گفت: امروز بسیج دانشجویی با راه اندازی کاروان خدمت بی منت در قالب اردوی های جهادی به فکر ساخت و ساز در مناطق محروم هستند.

 

وی افزود: شاید فعالیت های این عزیزان چندان بزرگ نباشد ولی همین همت و تلاش برای تعالی فرهنگ کار و تلاش و تقویت روحیه بسیجی از شاخص های مهم این اردوها است.

 

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای بسیج خدمت به مردم در تمام شرایط خوب و بد جامعه است و بسیج و سپاه در عمل آنان به آحاد مختلف جامعه ثابت کرده است.

 

وی از فعالیت های و تلاش های خوب این اردوی جهادی در روستای قیام و حمایت های خوب سپاه ناحیه لنده و سایر ادارات قدردانی کرد.

 

 

عادل مرادی بخشدار مرکزی لنده با قدردانی از اردوی جهادی شهید سهرابی ثانی گفت: امروز ترویج فرهنگ بسیجی و تقویت روحیه کار و تلاش در جامعه نیازمند عزم راسخ بسیجی است.

 

وی افزود: فعالیت های مستمر دانشجویان در قالب اردوی های جهادی نوعی خود ساختگی برای ایرانی آباد است که همه مردم باید از این حرکت های جهادی الگو برداری کنند.

 

بخشدار مرکزی لنده تصریح کرد: جامعه ما امروز نیازمند امید و آرامش است و بهترین آرامش ها در سایه امنیت پایدار ایجاد می شود.

 

مرادی اظهارکرد: همه ما موظف به خدمت به مردم هستیم و برای تسریع در خدمت رسانی نیازمند همدلی و همزبانی و همکاری ادارات با همدیگر هستیم.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام
منبع: دانا

حمل غیراصولی پراید توسط وانت سایپا در لنده/انتقال وانت سایپا به پارکینگ+تصاویر|وقتی بارکج به منزل نمی رسد:


حمل غیراصولی خودروی پراید در عقب وانت سایپا در سطح شهرلنده، وانت سایپا را روانه پارکینگ کرد.
حمل غیراصولی پراید توسط وانت سایپا در لنده/انتقال وانت سایپا به پارکینگ+تصاویر|وقتی بارکج به منزل نمی رسد:

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرلنده، این روز ها شاهد اتفاقات نادری در حوزه صنعت خودرو سازی هستیم به طوری که پراید گاهی وزنی تا 100برابر خود را متحمل می شود و گاهی نیز سوار بر مرکبی دیگر در مسیر جاده تاخت و تاز می کند.

 

 

حمل غیر اصولی و مخاطره آفرین خودروی پراید در عقب وانت سایپا در سطح شهرلنده باعث شد راهنمایی و رانندگی در راستای حفظ جان مردم خودروی وانت سایپا را روانه پارکینگ کند.

 

 

 

حمل غیر اصولی این خودرو در عقب وانت و بستن آن به وسیله طناب حقیقتاً برای سایر رانندگان اقدامی مخاطره آفرین بود که با اقدام خوب پلیس راهنمایی و رانندگی به پارکینگ منتقل شد.

انتهای پیام/

منبع: دانا

نشستی در فضای حقیقی وپاسخگویی به سئوالات شهروندان در دیداری صمیمی با مردم لنده+تصاویر|تحقق وعده رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده:


رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده که چندین روز بود در فضای مجازی مورد هجمه های فراوانی واقع شده بود از همه کسانی که در فضای های مجازی از وی انتقاد و یا پیشنهاداتی داشتند خواست تا در فضای واقعی و به صورت چهره به چهره با مردم صحبت کند که این وعده نیز تحقق یافت.
نشستی در فضای حقیقی وپاسخگویی به سئوالات شهروندان در دیداری صمیمی با مردم لنده+تصاویر|تحقق وعده رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده:

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از خبرلنده، پاسخگویی مسئولانه یکی از مهمترین وظایف مسئولان است که باید در این خصوص مسئولان همواره به این عمل پسندیده بیشتر توجه کنند.

 

 

فضای مجازی جولانگاه بیشتر سئوالات از مسئولان است که چند روزی است که عملکرد حوزه شبکه بهداشت و درمان در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی دائما مورد نقد و بررسی قرارگرفته است که رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده در پاسخ این همه سئوال از مردم این شهرستان و طراحان سئوالات در شبکه های اجتماعی خواست تا در فضای واقعی و به صورت چهره به چهره پاسخ گویی سئوالات مردم باشد.

 

 

این وعده امرلله خانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده دیشب و به دور از هرگونه حواشی در نشستی صمیمی با مردم با دعوت از اصحاب رسانه صورت گرفت که در این نشست صمیمی رئیس شبکه بهداشت و درمان پاسخگویی حاضرینی بود که شاید تعدادشان به 20نفر هم نمی رسید.

جالب است که کسانی که در فضای مجازی انتقادات و پیشنهاداتی داشتند بالای 100نفر بودند ولی در حوزه مطالبه گری واقعی شب گذشته خبری از آنان نبود.

 

 

امرالله خانی در نشست شب گذشته با انتقاد از کسانی که زیر کولر و شبانه روز در فضاهای مجازی نشسته اند و دائما از زمین و زمان انتقاد می کنند گفت: کسانی که روحیه مطالبه گری دارند باید در فضای واقعی به جستجوی حقایق بپردازند و فارغ از هرگونه تهت و افترا و عدم آگاهی از عملکرد دستگاه ها و ادارات در فضای واقعی عملکرد ادارات را رصد و از آنان مطالبه گری نمایند.

وی در خصوص سئوال یکی از شهروندان لنده ای در خصوص اورژانس 115موگرمون گفت: باید تناسب جمعیتی و میزان عبور و مرور را در نظر بگیریم که یکی از دلایل انتخاب سه راهی قیام به لیکک حضور و تائید کارشناسان استانی 115 و دانشگاه علوم پزشکی و جاده بین شهرستانی لنده به بهمئی بوده است.

 

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده تصریح کرد: از هر مرجعی که بخواهید می توانید پیگیر حق و حقوق مردم در حوزه موگرمون باشید ما نیز آماده همکاری مضاعف با شما شهروندان و مطالبه گری از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان هستیم.

وی گفت:قیمت و ویزیت پائین سرانه درمان در شهرستان لنده باعث مراجعه بسیاری از مردم به پزشکان متخصص شده، به گونه‌ای که در ماه بیش از  دو هزار و 500 نفر در شهرستان ویزیت پزشکان متخصص می‌شوند که اگر شهروندان عزیز این حجم از سفر را می خواست به سایر شهرستان های همجوار سفر کنند حجم عظیمی از هزینه و خطر تصادفات را بای به جان می پذیرفتند.

خانی اظهارکرد: متاسفانه بیشترین خدمات را در حوزه بهداشت و درمان ما در منطقه عشایری حوزه بهمئی و خوزستان در کوه سیاه و دلی مهرجان و دلی خیارکار ارائه می کنیم بدون اینکه کوچکترین سرانه و یارانه درمانی در این خصوص به ما پرداخت شود.

بدون شک پاسخگویی مسئولانه مسئولان در فضاهای حقیقی یکی از رسالت های ارزشمندی است که مدیران این شهرستان با در پیش گرفتن چنین روحیه ای می توانند از فاصله های موجود بین مردم و مسئولان بکاهند و اعتماد بیشتر مردم را جلب نمایند.

 

تصاویر تکمیلی: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام

منبع: دانا

مبارزه بازی های بومی محلی با بازی های رایانه ای به کجا خواهد انجامید؟+تصاویر|


استان کهگیلویه و بویراحمد از استان هایی است که از گذشتگان میراث های زیادی برای نسل امروز به جای گذاشته است.
مبارزه بازی های بومی محلی با بازی های رایانه ای به کجا خواهد انجامید؟+تصاویر|

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس استان کهگیلویه و بویراحمد از استان هایی است که از گذشتگان میراث های زیادی برای نسل امروز به جای گذاشته است.  بازیهای بومی و محلی کهگیلویه و بویراحمد یکی از آن میراث هاست که به جای مانده و امروزه بخشی از این بازی ها در گوشه کنار استان اجرا می شود. بازی هایی مانند "الختور" ، "طناب کشی" ، "کله روانک" ، "گرنا" ، "چوکلی" ، "کلکله" ، "قطور" ، "چوب بازی" ،"هفت سنگ" ، "خناتپک" ، "گوبازی" و دیگر بازی ها که از نظر کمیت نسبت به دیگر استان ها بیشتر است.

بازی های بومی محلی کهگیلویه و بویراحمد به اقتضای زندگی در دل طبیعت و فرهنگ کوچ نشینی زاییده شده که هر کدام حاوی بخشی از فرهنگ حماسی این سرزمین کهن است. بازی هایی که میتواند در زندگی افراد چه از لحاظ شادابی جسمی و روحی و چه از لحاظ سبک زندگی بسیار مؤثر باشد. اگر بخواهیم تأثیر این بازی ها بر جسم، روح و روان و سبک زندگی  را بشناسیم باید به بطن این بازی ها رسوخ کنیم و ماهیت آنان را بشناسیم.

بازی "گرنا" به دلیل تحرک و جنب و جوش زیادی که دارد موجب می شود که شخص انرژی زیادی مصرف کند و با سوختن چربی های زائد می تواند سلامت جسمی بیشتری نسبت به شخصی که متحرک است ولی تحرک ندارد. این ورزش نمونه ای از ورزش های محلی استان بود که با سلامت جسم و روح افراد کمک میکند. چنانچه علم پزشکی اثبات کرده است که ورزشکاران و کسانی که تحرک زیاد دارند کمتر نسبت به افراد عادی دیگر که فقط به فعالیت روزانه خود میپردازند به بیماری هایی مانند انواع سرطان و دیگر بیماری های سخت دچار می شود.

 

اما آنچه که در استان و در شهر یاسوج مشهود و هویداست این است که بازی های رایانه ای در ویدئو کلوپ ها و دیگر بازی ها مانند تخته نرد، چهار برگ، قمار که در برخی قهوه خانه ها و پارک ها و دیگر بازی ها که اصلا ریشه در تاریخ باستانی ایران و همچنین استان ندارد جای این بازی ها بومی و محلی را گرفته است. بازی های رایانه ای که امروزه بسیار در بین نوجوانان و حتی نونهالان رایج شده است باعث شده تا بازی های بومی محلی در نزد این قشر آینده ساز کشور کم رنگ و یا حتی بی رنگ شود.

 

 

بازی در لغت یعنی هر کاری که مایه سرگرمی باشد. این سرگرمی تنها در این معنی نمیشود که فقط روی یک صندلی یا مبل نشسته و با گوشی یا تبلت و یا هر وسیله هوشمند دیگری بازی کنیم بلکه باید تحرک و فعالیت بدنی داشت.

امروزه در دنیای فناوری و ارتباطات زندگی میکنیم و چاره ای جز این نیست که خلق و خوی زندگی انسان ها به همین سمت سوق داده شود ولی قدرت بازی گوشی های هوشمند، تبلت ها، نوت بوک ها و رایانه های هوشمند جیبی بر بازی های بومی غلبه کرده که جای نگرانی را برای نسل های بعدی دو چندان می کند.

اگر گریزی به گذشته بزنیم می بینیم کسانی که سرگرمی شان بازی های بومی بوده و در دل طبیعت بازی های زیبایی انجام میدادند که بسیار برای ذهن و بدن مفید بود امروز سالخورده شده اند اما باز با اینکه سن شان شاید 80 و یا 90 سال است ولی هنوز به بیماری خاصی دچار نشده اند اما روحیه شاداب و بدنی تقریبا سالم گواه این داستان است که در گذشته زندگی شاداب و پرتحرک و غذای سالمی داشته اند.

انتهای پیام/ب

منبع: دانا

خط و نشان فرماندار بویراحمد برای مدیران/جای خالی پزشکان سانحه هوایی یاسوج در روز پزشک+تصاویر|فتونیوز صبح زاگرس منتشر کرد؛


فتو نیوز صبح زاگرس در این قسمت از عکس نوشته ها خود به خط و نشان کناری فرماندار بویراحمد برای مدیران کم کار و راکد ماندن پروژه های عمرانی اختصاص داده شده است.
خط و نشان فرماندار بویراحمد برای مدیران/جای خالی پزشکان سانحه هوایی یاسوج در روز پزشک+تصاویر|فتونیوز صبح زاگرس منتشر کرد؛

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس ، خط و نشان، یاد یاران،بی سر و سامان ورویای کوچ از جمله فتو نیوز های صبح زاگرس است.

 

---
 
 
انتهای پیام/ر
منبع: دانا

انتخاب رئیس جدید شورای شهرلنده/شریفی جایگزین جرنده شد|در دومین سال از فعالیت شورای شهرلنده صورت گرفت:


انتخابات هیئت رئیسه جدید شورای شهر لنده با حضور چهارعضو این شورا برگزار و عزیزالله شریفی به عنوان رئیس شورای شهرلنده در دومین سال از فعالیت شورای شهر انتخاب و از زحمات جرنده تقدیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرلنده، انتخابات اعضای هیئت رئیسه جدید شورای شهرلنده در حالی برگزارشد که یکی از اعضای این شورای حضور نداشته و در این جلسه نیز از هیچ یک از اصحاب رسانه نیز دعوت نشده است.

در انتخابات جدید اعضای هیئت رئیسه شورای شهرلنده در سال دوم فعالیت خود عزیزاله شریفی با 3رای به عنوان رئیس جدید شورای شهرلنده در سال دوم انتخاب و از زحمات یک ساله ایرج جرنده نیز تقدیر شد.

همچنین دو عضو این شورا آقایان علی نژاد و سنایی به ترتیب به عنوان نایب رئیس و خزانه دار شورای شهر لنده انتخاب شدند.

گفتنی است عطب الله آهنجان عضو غایب این جلسه بود که به ترتیب آقایان عزیزاله شریفی رئیس شورا، علی جان علی نژاد نایب رئیس شورای شهر،امیر سنایی خزانه دار شورا و ایرج جرنده و عطب الله آهنجان نیز اعضای شورای شهر در دومین سال فعالیت شورای شهر لنده انتخاب شدند.

 انتهای پیام

منبع: دانا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟