گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

سکوت دستگاه دیپلماسی ایران در برابر حوادث فرانسه توجیه‌پذیر نیست|عضو اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

عضو اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سکوت دستگاه دیپلماسی ایران در برابر حوادث فرانسه توجیه‌پذیر نیست و باید اقدامات دولت فرانسه علیه مردمش را محکوم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری عضو اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به وضعیت اخیر فرانسه گفت: از حدود 4 هفته پیش و با افزایش قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه گازوئیل و باسیاست‌های اشتباه اقتصادی دولت فرانسه، مردم این کشور به‌ویژه طبقات ضعیف آن دست به اعتراض زده و بی‌اعتمادی خود نسبت به دولت را با تجمع و راهپیمایی در شهرها نشان دادند که با برخورد سخت و خشن پلیس همراه شد.

آصفری ادامه داد: وجود فاصله طبقاتی در فرانسه باعث شده تا حدود 80 درصد مردم این کشور موافق اعتراضات جلیقه زردها بوده و با آن‌ها همراهی کنند. حتی عقب‌نشینی ماکرون و افزایش 100 یورویی حقوق کارگران نیز نتوانسته مردم را راضی کند و جلوی اعتراضات آن‌ها را بگیرد.

نماینده مردم اراک در مجلس نهم، اظهار کرد: دولتی که خود داعیه‌دار حقوق بشر و آزادی بیان است و در کوچک‌ترین اتفاقات دیگر کشورها ازجمله حوادث سال 78، 88 و در همین اعتراضات اخیر ایران دخالت می‌کند، در برخورد با اعتراضات داخلی خود از هیچ‌گونه برخورد جهت سرکوب مردمش ابایی ندارد، این نشان می‌دهد شعارهایی که غرب با سردادن آن‌ها گوش فلک را کر کرده است تا زمانی برایش معتبر است که در تضاد با منافعش نباشد وگرنه هیچ ترسی از زیر پا گذاشتن آن ندارد.

آصفری تصریح کرد: این برخوردهای دوگانه، دولت فرانسه رابین مجامع جهانی بی‌آبرو کرده و حیثیتش را به باد داده است.  این کشور باید به‌جای دخالت در امور سایر کشورها ازجمله کشورهای ایران، سوریه، عراق و سایر کشورها به رفع مشکلات داخلی خود بپردازد.

عضو اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص عدم موضع‌گیری وزارت خارجه در مقابل سرکوب معترضین در فرانسه عنوان کرد: متأسفانه امروزه دولت جمهوری اسلامی بسیار محافظه‌کار شده و به سبب امیدی که به غرب دارد در این مسائل سکوت کرده و موضعی از خود نشان نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: این سکوت دستگاه دیپلماسی توجیه‌پذیر نبوده و بایستی همان‌طور که حادثه بمب‌گذاری داعش در پاریس را محکوم کرد امروز هم اقدامات دولت فرانسه علیه مردمش را محکوم کند.

 

انتهای پیام/

 
منبع: دانا


addup.center