16 نقطه حادثه خیز در محور کرچ - چالوس شناسایی شد/ عمده نقاط در ورودی و خروجی تونل ها است|


رئیس پلیس راه استان البرز از شناسایی 16 نقطه حادثه خیز در جاده کرج - چالوس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، سرهنگ رضا گودرزی روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران گفت: عمده نقاط حادثه خیز در این محور در محدوده پیچ ها و ورودی های تونل ها است.وی افزود: نصب تابلوهای هشدار دهنده، مقاوم سازی دیواره تونل ها، ایمن سازی، نصب نیوجرسی در نقاط پرحادثه، نصب چراغ چشمک زن، هم سطح سازی اختلاف سطح جاده و نصب روشنایی درنقاط کور از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

گودرزی با تاکید براین که راهکارهای ایمن سازی هرچه بیشتر در این محورمهم گردشگری یک ضرورت است، اظهار داشت: اصلاح نقاط حادثه خیز در کاهش تصادفات نقش بسزایی دارد.
 
وی تصریح کرد: سرهنگ گودرزی افزود: برای پیشگیری از تصادفات، دوربین های کنترل سرعت و ثبت تخلفات در نقاط مختلف جاده کرج - چالوس نصب شده است.
 
رئیس پلیس راه البرز در خاتمه خاطرنشان داشت: جاده کرج - چالوس به مسافت 160 کیلومتر، حدود نیمی از آن در حوزه جغرافیایی البرز و مابقی در استان مازندران قرار دارد.
 
 
انتهای پیام/

آغاز طرح تهیه نقشه کاداستر 3800 هکتار اراضی کشاورزی کرج/ البرز دارای 75 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد|مدیر جهاد کشاورزی کرج در جمع خبرنگاران:


مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: عملیات اجرایی تهیه نقشه کاداستر برای 3 هزار و 800 هکتار از اراضی کشاورزی کرج آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، عبدالرضا روشن نژاد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، عملیات اجرایی تهیه نقشه کاداستر اراضی کشاورزی و رفع تداخلات قوانین موازی در اراضی کشاورزی ماهدشت از توابع شهرستان کرج آغاز شده است.

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح بزرگ جهادی، حدنگاری اراضی کشاورزی انجام و نقشه کاداستر با مقیاس یک پنج هزارم تهیه خواهد شد.
 
روشن نژاد گفت: با این اقدام صدور سند برای اراضی کشاورزی تسهیل و اراضی فاقد سند، تعیین تکلیف خواهد شد.
 
وی همچنین رفع اختلافات ملکی مابین دولت و مردم، از طریق کمیسیون رفع تداخلات قوانین موازی با سرعت و سهولت بیشتر و با هدف جلوگیری از تضییع حقوق دولت و مردم، را از دیگر نتایج اجرای این طرح عنوان کرد.
 
استان البرز دارای حدود 75 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است.
 
 
 
انتهای پیام/

بازدید بدنی شکم زن باردار سیاهپوست توسط پلیس/ رسوایی های رفتار نژادپرستانه پلیس در آمریکا|


شرل بیتس (Sherell Bates) که در 34 امین هفته بارداری دو قلوهایش بود، در نهایت مجبور شد، شکمش را به افسر پلیسی که تصور می کرد کالاهایی زیر پیراهن او مخفی شده، نشان دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ زن باردار سیاه پوست متهم به مخفی کردن کالاهای سرقتی زیر پیراهنش شد.

 
شرل بیتس (Sherell Bates) که در 34 امین هفته بارداری دو قلوهایش بود، روز جمعه به مغازه لوازم التحریری در کارولینای شمالی رفت. وی در نهایت مجبور شد، شکمش را به افسر پلیسی که تصور می کرد کالاهایی زیر پیراهن او مخفی شده، نشان دهد.
 
به گزارش رسانه ها، بیتس زمانی که توسط افسر پلیس نگهبان فروشگاه به گوشه ای کشیده شد، تلاش می کرد تا بهای دفتر یادداشت ها و دیگر کالاهای مدرسه ی دو فرزند بزرگش را پرداخت کند.
 
افسر از بیتس پرسید که زیر پیراهنش چیست؟
 
بیتس پاسخ داد: "دوقلوها."
 
بیتس گفت که افسر حرف او را باور نکرد. سپس او پیراهن خود را بالا زد تا شکمش را نشان دهد.
 
وی به خبرگزاری گفت: "بنابراین او توانست ببیند که من فقط یک فرد باردار معمولی هستم که لوازم مدرسه خریداری می کند."
 
این داستان تنها یکی از حوادث اخیر شایع در برخورد با مشتریان سیاه پوست در فروشگاه های خرده فروشی در سراسر کشور آمریکا است. این افراد زمانی که واقعا قصد خرید داشتند، به سرقت متهم می شدند.
 
تبعیض علیه خریداران سیاه پوست در آمریکا شایع است.
 
فروشگاهی که بیتس از آن قصد خرید داشت، متنی در مورد این حادثه منتشر کرد و گفت: "وقتی خریدار در حال خرید بود، مدیر به اشتباه تصور کرد که وی دزد است و از یک افسر پلیس خواست تا در فروشگاه با مشتری صحبت کند."
 
این متن ادامه داد: "پس از یک گفتگوی سریع، این مسئله حل شد و مدیر از مشتری عذرخواهی کرد و به خاطر این مزاحمت مبلغ خرید را به مشتری بازگرداند."
 
اما بیتس گفت که در انتظار اقدام قانونی است.
 
اعتراض بیتس یکی از چندین حادثه اخیر است که در آن مشتریان سیاه پوست در مورد کسب و کار خود توسط پلیس مورد بازجویی قرار گرفته اند.
 
- در ماه آوریل، دو مرد سیاه پوست که منتظر همکار تجاری خود بودند، دستگیر و از فیلادلفیا استارباکس خارج شدند.
 
- در ماه مه، یک زن سیاه پوست در کالیفرنیا، زمانی که از سوی یک کارمند متهم به دزدیدن ادکلن شد، مورد جستجو قرار گرفت. این زن گفت که فروشنده به او گفت: "افرادی مثل تو از اینجا سرقت کرده اند."
 
- همچنین در ماه مه، 3 نوجوان سیاه پوست که در حال خرید از فروشگاهی در سنت لوئیس بودند از سوی پلیس مورد سوء ظن قرار گرفتند.
 
محققان شروع به بررسی پدیده خرید سیاه پوستان کرده اند. مطالعه ای در سال 2009، دریافت که فروشندگان سفیدپوست به مشتریان سیاهی که از برچسب امنیتی جدا شده از اجناس سؤال می کنند، مشکوک می شوند.
 
به نقل از vox،نویسندگان این مقاله اظهار داشتند: "اثرات تجمعی تبعیض خرده فروشی می تواند موجب بروز عوارض روانشناختی شدید در خریداران سیاه پوست شود، زیرا این افراد همیشه باید در هنگام خرید در فروشگاه های خرده فروشی بیش از حد مراقب و هوشیار باشند. علاوه بر اثرات روحی و روانی، استرس مربوط به نژادپرستی (به عنوان مثال تبعیض در فروشگاه های خرده فروشی) استرس فیزیولوژیکی این افراد را افزایش می دهد که منجر به افزایش خطر بیماری قلبی عروقی در زنان سیاه پوست می شود."
 
در حال حاضر، مادران سیاه پوست در آمریکا با تبعیض و نابرابری در مراقبت های بهداشتی مواجه هستند. بر اساس گزارش ها، زنان سیاه پوست سه تا چهار برابر بیشتر از زنان سفیدپوست از عوارض بارداری می میرند. علاوه بر این، تجربه نژادپرستی می تواند بر بارداری و آینده کودکان آنها تأثیر بگذارد. برخی از کارشناسان بر این باورند که استرس نژادپرستی، زنان باردار سیاه پوست را در معرض خطر ابتلا به زایمان زودرس قرار داده و باعث افزایش خطر مرگ و میر نوزادان می شود.
 
در مورد بیتس، تأثیر عاطفیِ اثبات اینکه او دزد نیست و نشان دادن شکمش به افسر پلیس، قابل توجه است. پس از این حادثه، او به مشکل معده دچار و از اینکه خانه را ترک کرده پشیمان شد.
 
 
 
 
انتهای پیام/

پسر 11 ساله سیستم رأی گیری فلوریدا را در 10 دقیقه هک کرد|


انتخابات میان دوره ای سال 2018 در آمریکا با نگرانی های حملات سازمان های اطلاعاتی روسیه با مهارت بالا در جهت تغییر نتایج نظرسنجی به سیستم های آسیب پذیر رأی گیری دولتی مواجه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛  یک هکاتون، تهدیدهای واقعی هکرها را علیه دموکراسی آمریکا نشان می دهد.

 
* هکاتون (Hackathon) رویدادی است که در آن برنامه‌نویسان رایانه و افراد دیگری که درگیر توسعه نرم‌افزار هستند، از جمله طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری و گاهی سخت‌افزاری با یکدیگر همکاری می‌کنند. هکاتون‌ها معمولا بین یک روز تا یک هفته به طول می‌انجامند.
 
انتخابات میان دوره ای سال 2018 در آمریکا با نگرانی های حملات سازمان های اطلاعاتی روسیه با مهارت بالا در جهت تغییر نتایج نظرسنجی به سیستم های آسیب پذیر رأی گیری دولتی مواجه شده است.
 
اما در طول آخر هفته، شرکت کنندگان در کنفرانس هک ثابت کردند، کسانی که علاقمند به شکل دهی تاریخ دموکراسی آمریکا هستند، نیازی به پشتیبانی مستبدان دولت ندارند.
 
آنها حتی نیاز به داشتن سن بلوغ ندارند.
 
بر طبق گفته سازمان دهندگان 26 امین کنفرانس DEF CON، یک پسر 11 ساله تنها در عرض 10 دقیقه با هک کردن یک نسخه دقیق وب سایت انتخابات ایالتی فلوریدا، نتایج رأی گیری را جعل کرد.
 
یک مسابقه، 39 کودک بین سنین 6 تا 17 سال را در برابر یکدیگر به رقابت واداشت تا ببینند که چه کسی می تواند به سیستم انتخاباتی رقیب در شش ایالت در سراسر آمریکا دست یابد.
 
به گفته DEF CON، سی و پنج نفر از 39 کودک طی 30 دقیقه شمارش آراء، نام احزاب و نام کاندیداها را استخراج و آن را دستکاری کردند.
 
به نقل از vox،شرکت کنندگان DEF CON کشف کردند که سیستم های رأی گیری در گواهینامه های SSL منقضی شده و کلیدهای رمزگذاری که برای ایجاد روابط امن طراحی شده اند، آسیب پذیرترین بوده و به راحتی قابل هک هستند. DEF CON گفت که این موضوع، قابلیت انعطاف این سیستم ها را نشان داد.
 
شرکت کنندگان همچنین آسیب پذیری بیشتری در سیستمی که شهروندان رأی خود به طور مستقیم در آن می اندازند، کشف کردند.
 
بچه ها توانستند در عرض 5 ثانیه، کارت های حافظه را از خط اتصال دستگاه رأی دولتی پاک و یا تمام ورقه آراء رأی دهندگان را جایگزین کنند یا سیستم را با رأی های جعلی پر کنند تا رأی واقعی رأی دهندگان بی فایده باشد.
 
 
 
 
انتهای پیام/

پرتاب یک سفینه فضایی به خورشید توسط ناسا به منظور حل یک راز بزرگ|


اولین فضاپیمای جهان برای کشف اسرار خورشید و اتمسفر آن و حل مشکل کنترل گرما مستقیما راهی این ستاره شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گروه بین الملل "تیتریک"؛ اولین فضاپیمای جهان برای کشف اسرار خورشید و اتمسفر آن و حل مشکل کنترل گرما که قرار بود ظهر شنبه پرتاب شود و سفر آن به دلایل فنی به تعویق افتاد، یکشنبه مستقیما راهی این ستاره شد.

 

لازم به ذکر است که قرار بود این پرتاب روز شنبه 11 آگوست انجام شود اما ممکن است به دلیل عوارض و یا شرایط ناگوار پیش رو، تا 23 آگوست نیز به تعویق بیفتد.

 
یک سؤال فیزیکدانان را به مدت چندین دهه گیج کرده است: چرا جو خورشید خیلی داغتر از سطح آن است؟ فضای خورشیدی، به نام هاله (کرونا)، یک منطقه خشن و بی نظم خورشید است که می تواند سبب انفجارهای بزرگ در ذرات و پلاسما شده و ارتباطات ما را بر روی زمین متزلزل کند.
 
پرتاب یک سفینه فضایی به خورشید توسط ناسا به منظور حل یک راز بزرگ
 
اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا گزارش داد که در جریان طوفان ایرما در سال 2017، یک تابش خورشیدی، مخابره های رادیویی در مناطقی که به شدت آسیب دیده بودند را دشوارتر کرد. یعنی طوفان خورشیدی، طوفان زمینی را کمی خطرناک تر می کند. دانشمندان از این هراسانند که یک طوفان خورشیدی بزرگ می تواند شبکه های برق را از بین ببرد.
 
پرتاب یک سفینه فضایی به خورشید توسط ناسا به منظور حل یک راز بزرگ
 
برای پاسخ به این سؤالات و آماده شدن بهتر برای طوفان های خورشیدی، به منبع معما می رویم: خودِ هاله.
 
پرتاب یک سفینه فضایی به خورشید توسط ناسا به منظور حل یک راز بزرگ
 
به نقل از vox،در اوایل صبح روز یکشنبه (امروز)، ناسا قصد داشت تا یک سفینه فضایی را در حدود 4 میلیون مایلی از سطح خورشید بفرستد. این فاصله، نزدیک ترین فاصله ای است که تاکنون هر سفینه فضایی دیگر فرستاده شده است.
 
این فضاپیما به احترام یوجین پارکر اختر فیزیکدانی که وجود طوفان های خورشیدی را کشف کرد، Parker Solar Probe نامیده شده است.
 
پرتاب یک سفینه فضایی به خورشید توسط ناسا به منظور حل یک راز بزرگ
 
 
 
انتهای پیام/

 

کشف سه انبار کالای احتکاری توسط سپاه و بسیج در البرز/ رسالت ما صیانت از مردم و شناسایی مخلان اقتصادی است|فرمانده سپاه استان البرز:


فرمانده سپاه استان البرز گفت: در راستای دستور سردار غیب پرور سه انبار اجناس احتکار شده در البرز شناسایی و به مراجع ذی ربط معرفی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  فرمانده سپاه استان البرز درباره جوابیه رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس قوه قضائیه در راستای برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی به خبرنگار تیتریک گفت: با توجه به رسالتی که سپاه و بسیج در صیانت از منافع ملت در عرصه دفاع، داخلی، اجتماعی، سیاسی و ...دارند، قطعا بسیج آمادگی دارد تمام تلاش خود را در راستای شناسایی مخلان فرایند و سیستم اقتصادی معطوف کند.

سردار سید یوسف مولایی با اشاره به دستور اخیر سردار غیب پرور در راستای شناسایی محتکرین افزود: بسیج و سپاه با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی به مراجع قانونی و ذی ربط مفسدان و محتکرین معرفی خواهند کرد تا برخورد لازم صورت گیرد.

وی اظهار داشت: اقدام مذکور در استان البرز پیش از این آغاز شده است و سه انبار احتکار شده شناسایی و به مراجع ذی ربط معرفی شدند که اخبار آن نیز انعکاس داده شد.

سردار مولایی تصریح کرد: قوه قضائیه به واسطه محکم شدن روند قانونی فعالیت خود بر جوابیه رهبر معظم انقلاب تاکید داشت، اگر چه ظرفیت های قانونی قوه قضائیه بسیار وسیع بوده و می تواند اقدامات قانونی خوبی انجام دهد نامه رهبری شاید درخواستی برای تاکید بود.

وی خاطر نشان داشت: جوابیه رهبر معظم انقلاب نشان می دهد اهمیت موضوع اقتصادی و برخورد با مفسدین بسیار بالاست و با توجه به سو استفاده برخی از گروه ها از وضعیت کنونی اقتصادی و ریختن آب در آسیاب دشمن برخورد قاطع نتیجه خوبی خواهد داشت.

فرمانده سپاه استان البرز در خاتمه گفت: نمی توان همیشه با سلام و صلوات با عده ای سواستفاده گر برخورد کرد، حتما باید اقداماتی تند صورت گیرد تا برخی که ستون پنجم دشمن قلمداد می شوند شناسایی شوند.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
>