به روز رسانی لکسوس برای مدل های RC و RC-F در سال 2018


-
لکسوس طیف مدل های RC کوپه را برای سال 2018 به روز رسانی کرده است و برای تمام مدل های آن امکانات استاندارد جدید معرفی کرده و یک رده تجهیزاتی جدید که بین مدل های F-Sport و Premiere (لوکس ترین مدل ها) قرار می گیرد به آن اضافه کرده است.
اکنون فناوری ایمنی کمک راننده Safety System+ در تمام مدل ها به صورت استاندارد ارائه می شود. امکانات این پکیج شامل سیستم اخطار پیش از تصادف، کروز کنترل تطبیقی، چراغ های جلو با سیستم تنظیم نور بالای خودکار و سیستم اخطار خروج از مسیر حرکت است.
اکنون تمام مدل های RC مجهز به سیستم ناوبری لوکس لکسوس هستند که در صفحه نمایش 10.3 اینچی سیستم سرگرمی نمایش داده شده و از طریق سیستم کنترل صفحه لمسی از راه دور فعال می شود. غربیلک فرمان و صندلی راننده نیز مجهز به سیستم Auto-Away هستند که صندلی ها را به سمت عقب می برد و غربیلک فرمان را به سمت داخل جمع می کند تا ورود و خروج از خودرو راحت تر شود. اکنون سیستم تهویه برای هر فرد یک مکان تهویه جداگانه در کابین دارد.
مدل جدید F-Sport Premier Pack Car نیز بین مدل هایRC F Sport و RC Premier قرار می گیرد و از امکاناتی نظیر سیستم صوتی مارک لوینسون با 17 بلندگو، رادیوی دیجیتال DAB، سانروف، سیستم اخطار نقطه کور و سیستم هشدار خودروهای عبوری از پشت برخوردار است. قیمت این مدل از 43.540 پوند آغاز می شود.
این اصطلاحات در مدل 8 سیلندر RC-F نیز اعمال شده است و نسخه Plus Pack این مدل از امکاناتی مانند تودوزی چرم نیمه آنیلین، صندلی های جلو با سیستم تهویه، سیستم صوتی مارک لوینسون با 17 بلندگو، سیستم اخطار نقطه کور، سیستم هشدار خودروهای عبوری از پشت و سیستم کمکی تعویض لاین برخوردار است. قیمت این مدل از 62.620 پوند شروع می شود.
اکنون مدل های به روز شده لکسوس RC در حال فروش هستند. قیمت مدل پایه RC 300h از 39.140 پوند شروع می شود که شامل افزایش قیمت به اندازه 1995 پوند برای امکانات اضافی است.

تکلیف پرونده ثبت سفارش خودرو بهمن ماه سال 96 چه شد؟

طبق خبرهای رسیده امروز مدیر کل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی از صدور قرار عدم صلاحیت رسیدگی این سازمان به پرونده تخلف ثبت سفارش خودرو بهمن ماه 96 و ارسال این پرونده به دادسرای جرایم اقتصادی تهران خبر داد.
سید عبدالمجید اجتهادی ضمن اشاره به پرونده ثبت سفارش خودرو بهمن ماه سال 1396 توضیح داد که این پرونده با گزارش سازمان توسعه تجارت به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده و پس از احراز جرم های سازمان یافته در آن، در نهایت پرونده با قرار عدم صلاحیت به دادسرای انقلاب اسلامی تهران ارسال شد.
این مدیر ارشد عنوان کرد که پس از اعلام تخلف، پرونده مذکور با تعیین رئیس شعبه ویژه به تعزیرات تهران ارجاع شده و در نهایت مورد رسیدگی قرار گرفت. اما پس از مدتی مشخص شد که این پرونده در صلاحیت تعزیرات نبوده و در نهایت با قرار عدم صلاحیت به دادسرای انقلاب اسلامی تهران ارسال شد.
جریان پرونده به این صورت است که بر اساس تحقیقات انجام شده گزارش هایی مبنی بر ثبت سفارش غیرقانونی 6481 فقره خودرو، آن هم در زمانی که ثبت سفارش ممنوع بوده ارائه شده است.
اجتهادی در راستای تشریح بیشتر پرونده توضیح داد که کل این ثبت سفارش‌ها در حدود 274 فقره درخواست و حاوی 6481 مجوز بوده و کل افرادی که به سایت مراجعه و درخواست کرده اند 274 نفر اشخاص حقوقی یا حقیقی بوده‌اند.
وی افزود از این تعداد ثبت سفارش که با اعلام سازمان توسعه تجارت و به صورت غیر قانونی جعل رایانه‌ای شده است، 1924 خودرو از محل از گمرک ترخیص شده که 155 دستگاه از آن ها بعد از اعلام جرم در گمرگ اظهار شده و آماده ترخیص بوده که جلوی آن گرفته شده است.
وی اظهار کرد حدود 4402 ثبت سفارش هم اساسا به گمرک ارائه نشده است. با این اوصاف حدود 2 هزار مورد دیگر نیز به گمرک اظهار شده و از محل آن نیز تعدادی خودرو ترخیص شده است.
اما گفته می شود که دلیل صدور قرار عدم صلاحیت سازمان تعزیرات در تهران و برخی شهرستان‌ها برای این پرونده این بوده است که این جرم مستلزم موضوع جعل بوده و بررسی جعل در صلاحیت محاکم قضایی است.
مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه توضیح داد که با توجه به تحقیقات انجام شده توسط سازمان های نظارتی مختلف در لایه ها و سطوح متفاوت، در راستای مجزات مجرمان بحث انفصال از خدمت دولتی هم مطرح می‌شود که خارج از صلاحیت سازمان تعزیرات است. چرا که برای ارتکاب این جرم که قطعا سازمان یافته و شبکه ای بوده، این احتمال وجود دارد که برای جعل این ثبت سفارش‌ها برخی افراد دولتی هم که دسترسی به سایت سازمان توسعه تجارت دارند و ثبت سفارش انجام می‌دهند دخیل بوده باشند.
اجتهادی در انتها یادآور شد که در راستای صدور قرار عدم صلاحیت، جلساتی با نمایندگان دادسرای عمومی و انقلاب تهران و دادستانی کل کشور تشکیل شده و در نهایتا با صدور و ثبت این قرار در تاریخ 13 تیرماه 97 پرونده برای مرجع ذی صلاح یعنی دادسرای جرایم اقتصادی تهران ارسال شده است.

حراجی به قیمت 1 میلیون دلار

کمپانی دوج حدودا 2 سال پیش اعلام کرده بود که دیگر قصد ندارد خودروهای وایپر و دیمن را تولید کند و تنها نمونه ها خاصی از این خودروها در تعداد محدود جهت بدرقه تولید خواهد شد.
در طی 5 سال گذشته نمونه های فوق العاده و معدودی از دیمن ساخته شده است که توجه بسیاری را به سمت این خودرو جلب کرد. در واقع پنج سال گذشته را می توان دوره رنسانس دوج دیمن درنظر گرفت.
این موضوع در مورد وایپر نیز صدق می کند. تولید این خودرو از آگوست 2016 متوقف شده و نمونه های معدودی که از آن ساخته شد 645 اسب بخار قدرت و 813 نیوتن متر گشتاور داشتند که فوق العاده به نظر می رسد.
حراجی برت جکسون در نیویورک آخرین دوج وایپر و چلنجر SRT دیمن را در قالب یک بسته و با عنوان آخرین شانس خرید در تاریخ 20 ژوئن عرضه کرد. رنگ بدنه هر دو خودرو قرمز بوده و تم طراحی داخلی نیز مشکی رنگ است.
کمپانی دوج مدعی است وایپر این بسته آخرین نمونه این خودرو بوده و از موزه تاریخی این کمپانی بدست آمده است. به علاوه در مورد دیمن مذکور نیز می گوید حاصل سفارش اختصاصی یکی از مشتریان خاص است.
آخرین نمونه ساخته شده از این دو خودرو در حراجی برت جکسون روهم رفته به قیمت 1 میلون دلار به فروش رسید. بسیاری انتظار برچسب قیمتی بیشتری را برای آخرین نمونه این دو سوپر اسپرت افسانه ای داشتند. یکی از دلایل این موضوع رسیدن سود حاصل از این حراج به سازمان خیریه united way بود.
علت دیگری که عده ای معتقد اند این دو خودرو روی هم رفته با قیمت قابل قبولی به فروش نرسیده اند تاریخچه حراجی های دوج است. به عنوان نمونه این کمپانی پیش از این اولین نمونه ساخته شده از وایپر نسل پنجم را که در سال 2012 ساخته شده بود به همراه اولین چلنجر SRT هلکات سال 2014 با قیمتی در حدود 2 میلیون دلار به فروش رساند.

هیوندای i20 فیس لیفت با امکانات بیشتر رونمایی شد

هیوندای مدل جدیدی از i20 را برای بازار انگلستان رونمایی کرده است که این مدل قرار است به رقابت با خودروهای مطرحی همچون فورد فیستا و فولکس واگن پولو بپردازد. این مدل جدید از i20 دارای امکانات رفاهی و ایمنی جدیدی است و طراحی بیرونی آن نیز تغییراتی را تجربه کرده است.
اولین تغییر، استفاده از جلوپنجره‌ی جدید هیوندای در این خودرو است و طرح سپر و در صندوق عقب نیز تغییر کرده اند. همچنین چراغ های عقبی نیز از طراحی جدیدی بهره مند هستند. از دیگر امکانات مدل جدید i20 هم باید به سیستم مالتی مدیای جدید با نمایشگر 7 اینچی، رادیوی دیجیتال، اپل کارپلی، اندروید اتو، دوربین دید عقب و بلوتوث اشاره کرد.
هیوندای ایمنی این خودرو را نیز بهبود بخشیده است و امکاناتی همانند سیستم ترمز خودکار اضطراری، رادار بین خطوط، سیستم هشدار هوشیاری راننده و چراغ های هوشمند را به تیپ SE و تیپ های بالاتر این خودرو اضافه کرده است.
هیوندای به صورت آپشن گیربکس 7 دنده دوبل کلاچ را نیز به همراه موتور 1 لیتری T-GDI این خودرو عرضه می کند که این موتور توانایی تولید 100 اسب بخار قدرت را دارد. استفاده از این گیربکس سبب کاهش مصرف سوخت خودرو و افزایش راندمان آن شده است.
اما در خصوص موتورهای i20 هم باید اشاره کنیم که مدل پایه این خودرو دارای موتور 1.2 لیتری به قدرت 73 اسب بخار است که با یک گیربکس 5 دنده ی دستی عرضه می شود. این موتور در نسخه ی دیگری هم با قدرت 83 اسب بخار قابل انتخاب است. موتور 1 لیتری توربوی جدید هم در دو نسخه ی 100 و 118 اسب بخاری قابل خریداری است که مدل قوی تر آن به صورت استاندارد به همراه گیربکس 6 سرعته دستی عرضه می شود، این در حالی است که مدل 100 اسب بهاری به صورت استاندارد دارای گیربکس 5 دنده‌ی دستی است.
قیمت مدل بروزرسانی شده‌ی هیوندای i20 در مدل پایه‌ی 73 اسب بخاری از 13 هزار پ 995 پوند اغاز می شود و در گران ترین مدل T-GDI به 16 هزار و 395 پوند می رسد.

از النترا 330 میلیونی تا رنو کولئوس 540 میلیونی؛ فهرست قیمت خودروهای وارداتی پس از ممنوعیت در بازار

با توجه به افزایش شدید نرخ ارز و ممنوعیت واردات خودرو به کشور، باید شاهد دوره ای جدید در قیمتگذاری خودروهای وارداتی باشیم که عملا قیمت این محصولات را بسیار افزایش داده و از آن سو بدلیل کاهش قدرت خرید مردم، دوره جدیدی از رکود در این بازار آغاز خواهد شد.

متاسفانه با دستور دولت، واردات خودرو از تیرماه به کشور ممنوع شده و همین امر میتواند به دلال بازی بیشتر در بازار رونق دهد و مصرف‌کنندگان واقعی را از دور خارج کنند.

احتمال معرفی بنتلی بنتیگا کوپه در سال 2019

در هر حال خودروهای SUV کوپه که هم مورد انتقاد و هم مورد تحسین عده ای هستند همچنان تولید می شوند. بعد از رونمایی اخیر آئودی از مدل Q8، به نظر می رسد یکی دیگر از زیر مجموعه های ثروتمند گروه فولکس واگن آماده معرفی SUV کوپه خود است که سعی دارد دو سبک بدنه کاملا متفاوت را با هم تلفیق کند. طبق گزارش اخیر نشریه آلمانی اتوبیلد، بنتلی در اوایل سال آینده با معرفی عضو دوم با نام احتمالی بنتیگا اسپرت خانواده مدل های بنتیگا را گسترش می دهد.
پیش بینی می شود خودروی مذکور که اسپرت تر و چابک تر از مدل معمولی بنتیگا خواهد بود، از سقفی شیب دار به سبک خودروهای کوپه برخوردار شود که مطمئنا تاثیر منفی در فضای سر سرنشینان عقب و ظرفیت حمل بار این خودرو خواهد داشت. با توجه به اینکه روز به روز تعداد افرادی که قصد دارند با پرداخت مبلغ اضافه X6 را به جای X5، GLE کوپه را به جای GLE و شاید Q8 را به جای Q7 انتخاب کنند بیشتر می شود، این تغییر در بنتیگا صرفا به خاطر زیباتر شدن این خودرو است.
تغییرات دیگری که بنتلی در طراحی بنتیگا اسپرت ایجاد می کند ما را اندکی با اصلاحاتی که همراه با فیس لیفت میان دوره ای در مدل استاندارد این SUV لوکس اعمال می شوند آشنا می کند.
بنتیگا اسپرت یا هر نامی که روی آن بگذارند، تنها مدل جدید بنتیگا نیست زیرا هفته پیش بود که رئیس بخش طراحی بنتلی به طور مختصر درباره بنتیگا اسپید که نسخه سریعتر این خودرو است صحبت کرد. او به یک تغییر بزرگ در طراحی این خودرو همراه با دیگر اصلاحات قابل پیش بینی در مدل های اسپید بنتلی اشاره کرد.
با توجه به اطلاعات فوق به احتمال قوی مدل کوپه بنتیگا همان نسخه اسپید این خودرو است. احتمالا بنتیگا اسپید از سبک طراحی SUVهای کوپه برخوردار می شود و قدرت موتور غول پیکر W12 آن افزایش می یابد.
اگر اطلاعات موجود در این گزارشات دقیق باشد، قبل از پایان این دهه به حقیقت این خودرو پی می بریم.
>