تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری خودرو

معرفی نسل آینده ی مزدا CX-3؛ هاچ بک کراس برای فتح بازار

> مزدا در ژاپن از مدل 2018 کراس اوور کوچک CX-3 رونمایی کرد و این خودرو برای سال 2018 تغییراتی را در مقایسه با قبل تجربه کرده است. همچنین مزدا موتورهای جدیدی را در نسل آینده‌ی این خودرو که در سال 2020 وارد بازار خواهد شد نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مزدا CX-3 نسل بعدی روی پلتفرم اسکای اکتیو 2 ساخته خواهد شد که این امر به مزدا این اجازه را خواهد داد که ابعاد این خودرو را افزایش دهد. در حال حاضر فاصله‌ی محوری این خودرو 168 اینچ است که در مقایسه با تویوتا C-HR با فاصله محوری 171.2 اینچی کمتر است اما نسل بعدی احتمالا به ابعاد تویوتا C-HR نزدیک تر خواهد شد. مزدا همچنین گفته است راحتی کابین این کراس اوور کوچک را نیز افزایش خواهد داد و صندلی های جدید در کنار طراحی داشبورد جدید مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مزدا CX-3

مزدا CX-3

در ادامه بهینه سازی هایی که قرار است CX-3 تجربه کند مزدا سیستم تعلیق بخش عقبی را نیز از مولتی لینک فعلی به تورشن بیم تغییر خواهد داد. مزیت سیستم تعلیق تورشن بیم نسبت به مولتی لینک این است که صدای جاده کمتر به داخل کابین نفود می کند و به این ترتیب راحتی سرنشینان افزایش پیدا می کند.
مزدا CX-3 در قلب خود از نسل جدید پیشرانه های اسکای اکتیو نیز بهره مند خواهد شد که این موتورها اولین سری موتورهای احتراق تراکمی اسکای اکتیو هستند.

مزدا CX-3

مزدا CX-3

در این فناوری همانند موتورهای دیزلی، مخلوط سوخت و هوا تراکم شده و بر اثر فشار زیاد مشتعل می شود و دیگر نیازی به شمع وجود ندارد. این فناوری می تواند مصرف سوخت موتور را 20 تا 30 درصد کاهش دهد و گشتاور تولیدی نیز بین 10 تا 30 درصد افزایش پیدا می کند. به این ترتیب موتور جدید 2 لیتری مزدا بدون استفاده از هیچ سیستم پرخوران می تواند 187 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور تولید کند.
این موتور جدید در مزدا 3 نسل جدید که در نمایشگاه خودروی لس آنجلس رونمایی خواهد شد نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. فروش مدل جدید مزدا 3 از سال 2019 آغاز خواهد شد.

آرامش نسبی در بازار خودرو حاکم شد + جدول

> بعد از نوسانات شدیدی که در ماه‌های گذشته گریبان گیر صنعت خودروی کشورمان بوده است، این روزها شاهد یک آرامش نسبی در بازار هستیم و برای چند روز گذشته قیمت خودروهای تولید داخل همراه با یک ثبات نسبی بوده است. به عنوان مثال خودروی پژو 206 تیپ 2 و یا حتی خودروی پراید 131 که قیمت آنان در بازار نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشته است و هردوی آنان با قیمت 60 میلیون و 500 هزار تومانی و یا قیمت 33 میلیون و 500 هزار تومانی در بازار معامله شده است که می‌توانید جزییات بیشتر و همچنین قیمت خودروهای دیگر بازار را در جدول زیر شاهد باشید، اگرچه همچنان قیمت بازار خودروهای تولید داخل اختلاف بسیار زیادی با قیمت تعیین شده از سوی کارخانه دارد.

قیمت روز خودروهای تولید داخل

قیمت روز خودروهای تولید داخل

بازگشت سامورایی؛ تجسم میتسوبیشی گالانت مدل 2020 با رندرهای فرضی

> میتسوبیشی مانند بسیاری از رقبای خود تولید خودروهای سواری سدان را به کلی متوقف کرده است و به جای آن تقریبا تمام تمرکز خود را فقط صرف تولید کراس اوور کرده است. در واقع تنها خودروی سنتی میتسوبیشی در میان مدل های آن در بازار امریکا مدل ارزان قیمت میراژ است و بقیه مدل های آن کراس اوورهایی مانند اوتلندر، اوتلندر اسپرت و اکلیپس کراس هستند. اما چه اتفاقی می افتاد اگر میتسوبیشی دوباره به بازار خودروهای سدان بر می گشت؟
چی می شد اگر میتسوبیشی دوباره مدل گالانت را احیا می کرد؟ در این صورت احتمالا مدل آینده گالانت اندکی شبیه خودرویی بود که در تصاویر می بینید. این رندرها توسط یک طراح تازه کار که اسمش زیر تصاویر نوشته شده خلق شده اند و تجسمی از گالانت مدل 2020 هستند. در این رندرها، طرح این سدان 4 در سنتی مطابق با آخرین نشانه های طراحی خودروهای میتسوبیشی شکل گرفته است.
گالانت از سال 1969 تا 2012 ستون اصلی مدل های میتسوبیشی بود و در این مدت طی 9 نسل پیشرفت کرد و از یک سدان کوچک (همچنین با اتاق های کوپه، هاچبک و استیشن) به یک خودروی سایز متوسط تبدیل شد. میتسوبیشی در سال 2002 حدود 100 هزار دستگاه گالانت به فروش رساند اما تا سال 2009 فروش سالیانه گالانت در بازار امریکا به کمتر از 12 هزار دستگاه کاهش یافت و پس از آن هیچ وقت این کاهش فروش جبران نشد. بنابراین تعجبی ندارد که چند سال پس از آن تولید گالانت متوقف شد.
مشابه همین اتفاق برای دیگر سدان های متوسط اقتصادی نیز رخ داده است و به نظر نمی رسد که در آینده نزدیک این روند تغییر کند. تا زمانی که هندلینگ کراس اوورها روز به روز بیشتر شبیه خودروهای سواری می شود و در کنار آن فضای حمل بار وسیع تر و قابلیت های بیشتری را ارائه می دهند و در مجموع برای اکثر مشتریان جذابیت بالاتری دارند اوضاع به همین شکل خواهد بود.
اما اگر در چند سال آینده اوضاع تغییر کند، احیای دوباره گالانت توسط میتسوبیشی و هم پیمانان جدید آن رنو و نیسان یک تصمیم معقول است و احتمالا حاصل آن یک خودروی سدان است که بسیار شبیه رندرهای این مقاله است.

رندر فرضی از میتسوبیشی گالانت مدل 2020

رندر فرضی از میتسوبیشی گالانت مدل 2020


رندر فرضی از میتسوبیشی گالانت مدل 2020

رندر فرضی از میتسوبیشی گالانت مدل 2020

اعضای تحقیق و تفحص از صنعت خودرو مشخص شدند

> بنا به گزارش های رسیده، اعضای گروهی از مجلس که مسئولیت تحقیق و تفحص از خودروسازان را به عهده داشتند مشخص شدند.
به نقل از پایگاه خبری «عصر خودرو»، تعداد از نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچون قاضی پور، مهدی مقدسی، محمدرضا نجفی، رضا علیزاده، ولی ملکی، رمضانعلی سبحانی فر، میرزایی نکو، نورعلی پور، رضا عزیزی، یوسف نژاد، سیده حمیده زرآبادی، مهدی باستانی، حمید گرمابی و عبدالله رضیان عضو این گروه تحقیق و تفحصی شدند.
پیش از این اعلام شده بود که با توجه به مشکلات صنعت خودروسازی و حاشیه ها و مسائل مختلف این صنعت همچون کیفیت و قیمت خودروها به محض مشخص شدن اعضای گروه تحقیق و تفحص، این گروه فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

نتایج یک تحقیق؛ ناتوانی فراگیر رانندگان جوان در تعویض تایرهای پنچر

> بر اساس تحقیقات اخیر Kwik Fit حدود 38 درصد از رانندگان جوان بین سنین 18 تا 34 سال به درستی قادر به تعویض تایر خودروهای خود نیستند و نمیتوانند از وسایل مخصوص اینکار به خوبی استفاده کنند.
بر اساس اطلاعات حاصل از این تحقیقات 57 درصد از زنان و 12 درصد از مردان بین این سنی ناتوانی خود در استفاده از تایر زاپاس را اعلام کرده اند.
البته نکته نگران کننده دیگری که در طی انجام این تحقیقات مشخص شد ناآگاهی رانندگان از ضخامت عاج مناسب تایر ها بود و باید به آگاهی همگان رساند که عاج تایرهایی که تنها برای رانندگی جاده ای از آنها اسفاده میشود بر اساس قوانین باید حداقل 1.6 میلی‌ متر ضخامت داشته باشد و اگر ضخامت آنها از این میزان کمتر شود باید تایر خودرو را عوض کرد. نکته ای که 27 درصد از رانندگان مورد تحقیق هیچ اطلاعاتی در این مورد نداشتند و 19 درصد از آنها هم از میزان دقیق آن مطلع نبودند.

سنجش ضخامت تایر خودرو با استفاده از سکه

سنجش ضخامت تایر خودرو با استفاده از سکه

در رابطه با این موضوع کارشناسان Kwik Fit پیشنهاد داده اند زمانی که ضخامت عاج تایر خودروی ها به 2 میلی متر رسید باید برای تعویض تایر اقدام کرد. البته باید در نظر گرفت که در آب و هوای بارانی امکان لیز خوردن خودروها بیشتر میشود و بهتر است لاستیک خودروها قبل از رسیدن به این میزان تعویض شود.
مدیر Kwik Fit در این رابطه بیان کرد : « بر اساس تحقیقات اینطور به نظر میاید که رانندگان در تمامی سنین باید علاوه بر افزایش مهارت ها، آگاهی از قوانین و خودروی خود را نیز افزایش دهند و از این موضوع مطلع باشند که پلیس میتواند در صورت کمتر بودن ضخامت تایر آنها از 1.6 میلی متر، آنها را جریمه کند. همچنین رانندگان باید در نظر بگیرند که ممکن است در هر شرایطی نیازمند به عوض کردن تایر خودروی خود شوند و ناتوانی در انجام اینکار موجب ضرر دیدن آنها خواهد شد. البته ضرر هایی که به راحتی میتوان از روی دادن آنها جلوگیری کرد.»
برای سنجیدن ضخامت تایر خودروی خود میتوانید از یک عمق سنج و یا یک سکه 20 پنسی (که تقریبا هم اندازه سکه های 100 تومانی ما میباشد) استفاده کنید. اگر با قرار دادن سکه در شیارهای اصلی و مرکزی تایر، قسمت زیادی از آن بیرون از لاستیک باقی ماند احتمالا نیازمند تعویض تایر خودروی خود خواهید بود.

نبوغ مهندسی؛ نگاهی به مشخصات موتور تلفیقی توربو و سوپرچارجر ولوو

> برای بزرگترین مدل های ولوو مشکل کمبود انتخاب موتور وجود ندارد و اکنون یک موتور دیگر که قویترین موتور عادی ولوو است به جمع موتورهای آنها اضافه شده است.
اکنون مدل های S90، V90 و XC90 را می توان در بازار انگلیس با موتور T5 سفارش داد. این موتور بر اساس همان پیشرانه 2.0 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ شکل گرفته است که مبنایی برای پیدایش موتور T8 توئین توربوی هایبرید است، ولی از پشتیبانی موتور الکتریکی بی بهره است. این موتور 250 اسب بخار قدرت دارد که از تمام نسخه های ارزان تر این موتور و از تمام موتورهای دیزلی ولوو قویتر است. البته گشتاور این موتور که 350 نیوتن متر است از موتورهای دیزل بیشتر نیست.
شتاب صفر تا صد ولوو S90 سدان با این موتور 6.8 ثانیه و حداکثر سرعت آن 225 کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی 6.6 لیتر در 100 کیلومتر است. شتاب صفر تا صد V90 T5 نیز 7.0 ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن 6.6 لیتر در 100 کیلومتر است. شتاب صفر تا صد ولوو V90 کراس کانتری با موتور T5 جدید 7.4 ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن 7.39 لیتر در 100 کیلومتر است. شتاب ولوو XC90 با موتور T5 جدید 7.9 ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن 7.89 لیتر در 100 کیلومتر است.
جان ویکفیلد، مدیر عامل ولوو در انگلیس گفت:
« موتور بنزینی T5 یک گزینه عالی است که به طیف مدل های S90، V90 و XC90 اضافه می شود. این موتور پیشرفته دامنه انتخاب مشتریان ما را افزایش می دهد و عملکرد قوی همراه با مصرف سوخت عالی و کارکردی نرم و روان ارائه می دهد. ما اطمینان داریم که این موتور با استقبال عظیم مصرف کنندگان شخصی و تجاری مواجه خواهد شد. »

ولوو S90 سدان

ولوو S90 سدان


ولوو V90 استیشن

ولوو V90 استیشن

دامنه قیمت مدل های مجهز به موتور T5 از 41.120 پوند برای S90 T5 R-Design شروع شده و به 59.235 پوند برای مدل XC90 T5 Inscription Pro ختم می شود. مشتریان بازار امریکا از همین موتور در S90 سدان، V90 کراس کانتری و XC90 بهره مند می شوند که در جایگاهی پایینتر از مدل قویتر T6 قرار می گیرد. دامنه قیمت مدل های مجهز به این موتور در بازار امریکا از 48.100 دلار برای مدل دیفرانسیل جلوی S90 T5 Momentum شروع شده و به 56.950 دلار برای مدل XC90 T5 R-Design با سیستم 4 چرخ محرک ختم می شود.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟