تبلیغات در تلکسیران

وارد بازی واخائف نمی‌شوم


امیر علی اکبری در واکنش به اهانت های مبارز چچنی گفت: صبر کنید 19 آبان می‌روم سروقتش.
وارد بازی واخائف نمی‌شوم
به گزارش خبرورزشی، توهین عجیب واخائف روس به امیر علی‌اکبری در صفحه شخصی‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام با حمله تند کاربران ایرانی مواجه شد. صرف‌نظر از آن دسته از کاربران که سابقه بدی در فحاشی به دیگران دارند و در صفحه شخصی مبارز روسی هم به جان هم افتادند و رکیک‌ترین واژه‌ها را به یکدیگر نسبت دادند، اغلب کاربران ایرانی از واخائف خواستند از امیر علی‌اکبری عذرخواهی کند.
رجزخوانی‌های واخائف چچنی برای امیر ایرانی از ماه‌ها قبل آغاز شد... همزمان با جهانی شدن آوازه امیر علی‌اکبری، مبارز روس که زادگاهش چچن است و سلطان قفس روسیه و کشور‌های استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی نامیده می‌شود، احساس خطر کرد و شروع به کری‌خوانی برای امیر کرد. او یک بار هم از مبارزه با علی اکبری ترسید و خودش را به مصدومیت زد.
واخائف یک روز قبل از رویارویی امیر ایرانی و حریف لهستانی‌اش در مراسم معارفه این دو مبارز حاضر شد و دوباره برای علی‌اکبری کری خواند که امیر هم مقابل دوربین‌ها گفت: همین‌جا تو را شکست می‌دهم.
روز مبارزه هم واخائف در سالن حضور داشت و پس از آن که شیر ایرانی پوست خرس لهستانی را کند، علی‌اکبری را تهدید کرد به زودی او را در قفس شکست می‌دهد.
مبارزه بعدی امیر برای بردن کمربند با همین واخائف است و اگر آسیب‌دیدگی باقی‌مانده از مبارزه با خرس لهستانی اجازه بدهد، علی‌اکبری و واخائف حساس‌ترین مبارزه MMA را در قفس به نمایش می‌گذارند.
در حالی که سازمان MMA برای این مبارزه بزرگ تبلیغ می‌کند، واخائف خط قرمز‌ها را زیر پا گذاشت و مرز‌های کری‌خوانی را با اهانت مستقیم به امیر علی‌اکبری جابه‌جا کرد.
او که از ماجرای محرومیت مادام‌العمر مبارز ایرانی از کشتی به اتهام تکرار دوپینگ خبر دارد، در صفحه شخصی‌اش فیلمی از امیر علی‌اکبری را به اشتراک گذاشت و خطاب به او نوشت تو مایه شرمساری کشورت هستی... کاربران ایرانی هم با هجوم به صفحه شخصی واخائف، تأکید کردند امیر علی‌اکبری با رمز یا حیدر کرار، مایه افتخار ایران است.
دیروز وقتی با امیر علی‌اکبری تماس گرفتیم تا نظر او را درباره اهانت واخائف بپرسیم، به خبرورزشی گفت: «جوابش را نمی‌دهم، چون مردم جوابش را دادند. البته فحاشی به هیچ شخصی را تأیید نمی‌کنم و از مردم شریف ایران می‌خواهم در فضای مجازی از الفاظ رکیک استفاده نکنند، ولی دست تک‌تک‌شان را می‌بوسم که پشت من بودند و مقابل اهانت‌های مستقیم واخائف روس تنهایم نگذاشتند.»
علی‌اکبری تأکید کرد: «دوست ندارم وارد بازی واخائف شوم. او می‌خواهد از لحاظ روحی روانی من را به هم بریزد و همین اهانت‌هایش هم برای تضعیف روحیه است، ولی من جوابش را نمی‌دهم و به‌موقع می‌روم سروقتش! قبل از مبارزه با حریف لهستانی، چون حواسم به همین مبارزه بود و نمی‌خواستم تمرکزم به هم بخورد، زیاد به کری‌هایش واکنش نشان ندادم. بعد از مبارزه هم که آسیب دیده بودم و نتوانستم آن‌طور که دلم می‌خواهد خیلی جانانه به کری‌های واخائف واکنش نشان بدهم، اما اگر آسیب‌دیدگی پایم خوب شود، 19 آبان در مبارزه رودررو جوابش را می‌دهم.»
امیر علی‌اکبری که روز پیروزی مقابل خرس لهستانی آسیب دید، تا 5، 6 روز دیگر استراحت می‌کند و سپس تمرینات خود را آغاز خواهد کرد. اگر آسیب‌دیدگی پای امیر جدی نباشد، او را 19 آبان در قفس مقابل واخائف روس می‌بینیم.

بازگشت ببر بزرگ


بعد از بازگشت از مصدومیت تایگر وودز توانست خیلی زود دوباره مهارت‌هایش را نشان دهد.
به گزارش خبرورزشی، زمان زیادی بود که به نظر می‌رسید در ورزش گلف راهش را گم کرده ولی یک‌شنبه تایگر وودز در سن 42 سالگی دوباره جای اصلی اش در این ورزش را پیدا کرد؛ قله. او بعد از 4 فصل فاجعه‌آمیزی که به دلیل درد کمر در دنیای گلف سپری کرده بود، توانست تاریخی‌ترین «کامبک» را به نام خودش ثبت کند و «تور چمپیون‌شیپ»، باشکوه‌ترین رقابت‌های گلف دنیا را به دست بیاورد.
مثل اغلب مسابقاتی که در دنیای گلف داشته، وودز نشان داد آدمی نیست که کارش را نصف و نیمه رها کند؛ او این رقابت‌های ارزشمند را برد تا به 5 سال خاموشی اش در سطح اول ورزش پایان دهد. بردن رقابت‌های آتلانتا بدون تردید بردن مهمترین رقابت‌های فصل است، چون او در تقابل با 30 نفر از برترین ورزشکاران رشته گلف حرفه‌ای آمریکا (PGA) به این مهم رسید.
وودز حالا هشتادمین عنوان PGA را در جیب دارد و در فاصله یک قدمی رکورد هموطنش سم اسنید قرار گرفته؛ با این حال فعلاً باید خیلی سریع از این رقابت‌ها دل بکند و با بستن چمدان‌هایش راهی پاریس شود تا در رقابت‌های رایدر کاپ به میدان برود.
از صفر تا صد
اگر زمان به 9 ماه قبل برگردد کسی باور نمی‌کرد که 9 ماه بعد، تایگر وودز بتواند چنین کار‌های مهمی را انجام بدهد؛ حتی افراطی‌ترین هواداران گلف هم نمی‌توانستند چنین چیزی را پیش‌بینی کنند. وودز ژانویه 2018 دوباره به زمین‌های سبز گلف بازگشت؛ پس از بار‌ها بازگشت بی‌حاصل به زمین و البته پس از انجام 4 عمل جراحی روی کمرش. با آن شرایط حتی خود وودز که از او به عنوان بزرگترین گلف‌باز تاریخ یاد می‌کنند هم نمی‌توانست تصور کند 9 ماه دیگر اتفاقات شیرینی در زندگی حرفه‌ای اش رخ می‌دهد. «وقتی می‌خواستم با تمام وجودم به توپ ضربه بزنم عمیقاً دلهره داشتم. پزشکان به من گفته بودند شرایط برای بازی کردن مجددم اوکی است ولی نیاز به زمان بود تا اعتماد به نفسم را دوباره به دست بیاورم. این موضوع زمان زیادی برد، چون نمی‌خواستم دوباره مصدوم شوم؛ نمی‌خواستم دوباره درد را احساس کنم».
استعداد خارق العاده
بعد از بازگشت از مصدومیت او توانست خیلی زود دوباره مهارت‌هایش را نشان دهد. ابتدا در «والسپر چمپیون‌شیپ» درخشید و عنوان دومی را در ماه مارس به خودش اختصاص داد. او با موفقیت در بریتیش اوپن دوباره تبدیل به همان «ببر» شد ولی بعد رفته رفته از روز‌های خوبش دور شد و در دو مرحله بعدی رقابت‌های گلف در لیگ PGA در ماه اوت ناموفق نشان داد. با این اوصاف وودز حتی قبل از اینکه روز یک‌شنبه به عنوان قهرمانی برسد، سال 2018 را یکی از بهترین فصل‌های حرفه‌ای اش توصیف کرد. «چیزی که این موفقیتم را برجسته می‌کند بازگشتن به دنیای حرفه‌ای و سطح بالا بعد از جراحی کمرم است. افراد کمی فکر می‌کردند رسیدن به موفقیت برای من، دوباره ممکن است. راستش را بخواهید در خواب هم فکر رسیدن به جایگاه کنونی‌ام را نمی‌کردم». همین عملکرد خارق العاده کافی است تا نشان داده شود وودز گلف‌باز خاصی است. او همان کسی است که به تنهایی نگاه‌ها به گلف را تغییر داد؛ چیزی شبیه به کاری که راجر فدرر در دنیای تنیس کرده است. در همان میانه‌های دهه 90 که وودز کارش را در گلف شروع کرد، نشان داد استعداد عجیبی در این رشته دارد. با استفاده از نیروی جوانی و ترکیب نژادی (پدرش سیاهپوست و مادرش آسیایی است) خیلی زود مرز‌های موفقیت را به روی خودش باز کرد. سبک بازی شجاعانه اش و فیزیک بدنی خاصش کاملاً استایل لازم برای یک گلف‌باز حرفه‌ای را به او داده بود؛ مخلوطی فوق العاده و مهیج که همه را به وجد آورده بود؛ به ویژه اینکه او قهرمان هم شد؛ سریع و زیاد.
عبور از بیابان
بین سال‌های 1996 تا 2008 وودز سلطان مطلق ورزش گلف بود؛ او 14 عنوان گرنداسلم را به نام خودش ثبت کرد و فقط 4 تای دیگر نیاز داشت تا به اسطوره گلف جک نیکلائوس برسد؛ مردی که می‌گفتند درست مثل خود وودز از دنیای دیگری وارد این رشته شده است. بعد از 2008 بود که سقوط تایگر فرا رسید. سال 2009 برملا شدن روابط غیرمتعارف او با زن‌های زیادی، زندگی حرفه‌ای و شخصی اش را به هم ریخت. همسرش، الین نوردگرین، مدل معروف سوئدی که دو بچه هم داشتند، از او طلاق گرفت و رهایش کرد. اسپانسر‌ها هم وادارش کردند هرطور شده در نشستی رسانه‌ای و عمومی بابت اشتباهاتی که کرده عذرخواهی کند؛ چهره اش خدشه‌دار شد و زندگی حرفه‌ای اش به ناگاه متوقف شد. او سقوط کرد ولی تسلیم نشد.
درد کمر
به 4 سال زمان نیاز بود تا او دوباره مرد شماره یک دنیا شود؛ سال 2013 او پرقدرت برگشت و طبق گزارش مجله فوربس با 5/1 میلیارد دلار تبدیل به ثروتمندترین ورزشکار دنیا شد. پولی که حاصل بردن جام‌های متعدد از سال 1996 تا 2013 بود. این بار که در زندگی شخصی اش به ثبات رسیده بود، بدنش او را ترک کرد! کمرش آسیب دید و مجبور شد جراحی کند. اولین جراحی اش را سال 2014 انجام داد ولی جراحی‌های دیگری هم از راه رسیدند؛ آنقدر جدی که کم‌کم خطرناک نشان می‌داد. چندبار به سرش زد از دنیا حرفه‌ای گلف خداحافظی کند؛ در حالت نامتعارف چندبار در حین رانندگی توقیف شد و حتی به دلیل خوردن دارو‌های ضدافسردگی در حین رانندگی پشت فرمان خوابش هم برد و کلی ماجرا درست شد.
حالا، اما به نظر می‌رسد شرایط دوباره روبه‌راه شده؛ او از درد کمر هم خیالش راحت شده و همین حالا در اندیشه رسیدن به هدف بعدی است: بردن یک گرنداسلم دیگر. «آینده برای من متفاوت خواهد بود. برای حضور در رقابت‌های فصل 2018 چندان از لحاظ بدنی خودم را مهیا نکرده بودم، فقط می‌خواستم بازی کنم ولی حالا می‌دانم برای سال 2019 چه چیزی می‌خواهم. همه چیز برای من متفاوت خواهد بود».

عضویت مجدد روسیه در WADA


9 کشور به عضویت مجدد روسیه در آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ رای دادند.

به گزارش خبرورزشی، 9 عضو کمیته اجرایی آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ (WADA) به عضویت مجدد روسیه در این نهاد رای مثبت دادند، 2 کشور مخالف بودند و یک عضو دیگر نیز رای ممتنع داد، البته شرایط ویژه دیگری برای عضویت مجدد روسیه در WADA وجود دارند که یکی از آنها دسترسی لحظه‌ای به آزمایشگاه ضد دوپینگ مسکو است.

پیش از این از سوی کمیته قوانین WADA به کمیته اجرایی جهت بازگرداندن روسیه به این نهاد بین‌المللی ضد دوپینگ توصیه‌هایی شده بود. همچنین اعلام شد که روسیه باید یافته‌های مک‌لارن در گزارشی پیرامون دوپینگ ورزشکاران این کشور را بپذیرد و اطمینان لازم جهت دسترسی در هر زمانی به نمونه‌های گرفته‌شده توسط آزمایشگاه ضد دوپینگ روسیه فراهم شود.

روز گذشته نیز 13 کشور انگلیس، استرالیا، اتریش، کانادا، فنلاند، آلمان، ایرلند، ژاپن، هلند، نیوزیلند، ژاپن، لهستان و آمریکا با امضای نامه‌ای مشترک و ارسال آن به WADA خواهان عدم عضویت مجدد روسیه شده بودند.

ورزشکاران روسی در المپیک زمستانی 2018 کره‌جنوبی تحت پرچم المپیک حضور یافتند.

30 سال محرومیت برای پزشک ورزشکاران ایتالیایی


پزشک ایتالیایی به خاطر ارائه خدمات دوپینگ به ورزشکاران به مدت 30 سال از فعالیت در عرصه ورزش محروم شد.
30 سال محرومیت برای پزشک ورزشکاران ایتالیایی

به گزارش خبرورزشی، گویدو پورسلینی با محرومیت 30 ساله به خاطر دوپینگ ورزشکاران مراجعه‌کننده به او مواجه شد. این رای سنگین از سوی آژانس ضد دوپینگ ایتالیا پس از بررسی متخصصان این نهاد مبنی بر اثبات ارائه مواد ممنوعه به ورزشکاران توسط گویدو پورسلینی صادر شد.

با وجود صدور رای محرومیت 30 ساله پزشک نامدار ایتالیایی هنوز خبری از آرای نهایی 2 شناگر مطرح این کشور شامل فیلیپو ماگنینی و میشل سانتوچی نیست. آنها عناوین قهرمانی اروپا و جهان را در اختیار دارند.

طبق تحقیقات بازرسان آژانس ضد دوپینگ ایتالیا فیلیپو ماگنینی و میشل سانتوچی تحت نظر گویدو پورسلینی بودند و از این پزشک محروم‌شده داروهای زیادی برای دوپینگ دریافت کردند. البته فیلیپو ماگنینی با محرومیت اولیه هشت‌ساله مواجه شده اما میشل سانتوچی حاضر به ارائه شهادت در پرونده اتهامی‌اش نشده است.

امیر علی‌اکبری: تا صبح در بیمارستان بودم!


مبارز ایرانی رشته MMA با بیان اینکه سخت‌ترین مبارزه‌اش را شب گذشته برابر حریف لهستانی پشت سر گذاشته است گفت: به حدی به من فشار وارد شد که تا صبح در بیمارستان بستری شدم.
امیر علی‌اکبری: تا صبح در بیمارستان بودم!
به گزارش خبرورزشی، امیر علی اکبری درباره‌ی پیروزی ارزشمند در رشته رزمی MMA برابر دانیل اومیلانژوک ملقب به خرس لهستان که در 3 راند 5 دقیقه‌ای و به سختی بدست آمد اظهار کرد: واقعا سخت‌ترین مبارزه‌ای بود که تابحال داشتم. این مبارزه در مجموع 15 دقیقه در 3 راند 5 دقیقه‌ای به طول انجامید که نشان دهنده سختی کار و مبارزه نفس‌گیر برابر حریف لهستانی بود.
قهرمان اسبق کشتی فرنگی جهان افزود: در این مبارزه فشار بسیار زیادی بر من و حریفم وارد شد چرا که مبارزه 15 دقیقه نفس‌گیر طول کشید و دائم در حال جنگ با یکدیگر بودیم. به همین دلیل هر دو آسیب زیادی دیدیم و بر هر دوی ما خیلی سخت گذشت.
وی با بیان اینکه حریف تاکتیک خود را در این مبارزه نسبت به مبارزه‌های قبلی تغییر داده بود تا به برتری برسد گفت: تمرینات بسیار خوبی را برای کسب پیروزی در این مبارزه پشت سر گذاشتم چرا که کسب پیروزی در این مبارزه برایم بسیار مهم و ارزشمند بود. به خوبی و بسیار دقیق حریف را آنالیز کرده بودیم، اما او برنامه و تاکتیک خود را تغییر داد و به همین دلیل کار برایم سخت‌تر شد. با این وجود با تمام توانم جنگیدم و خدا را شکر زحمات خودم، خانواده ام و مربی‌ام علیرضا استکی نتیجه داد و شرمنده مردم نشدم.
مبارز ایرانی حاضر در رشته MMA درباره علت توقف 3 دقیقه‌ای مبارزه توسط داوران که باعث شد حریف او نفس تازه کند و به مبارزه ادامه دهد گفت: داور فکر می‌کرد من خطا می‌زنم و به همین دلیل مبارزه را قطع کردند و حسابی به او استراحت دادند، اما خدا را شکر در نهایت من پیروز شدم.
وی درباره کری خوانی شدید با واخایف صاحب کمربند ACB قبل و بعد از این مبارزه نیز گفت: خیلی وقت است با واخایف از بازی اول کری داریم. ابتدا قرار بود با او مبارزه کنم، اما او به این مبارزه نرسید. قرار است در مبارزه بعدی 19 آبان ماه با او مبارزه کنم. البته وضعیت پایم جالب نیست و آسیب دیده است. باید به ایران بیایم تا پایم را معاینه کنم. اگر بتوانم به شرایط مبارزه برسم تا دو هفته دیگر جواب قطعی را برای انجام این مبارزه به ACB خواهم داد.
علی اکبری در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه خیلی سختی را پشت سر گذاشتم و واقعا تحت فشار بودم تا جاییکه پس از مبارزه تا صبح در بیمارستان بودم. خدا را شکر الان وضعیت خوبی دارم و جا دارد از تمامی مردم ایران بخاطر دعای خیرشان تشکر کنم. امیدوارم در مبارزه‌های بعدی هم بتوانم سربلند بیرون بیایم و دل مردم عزیزمان را شاد کنم.

لحظه‌شماری برای مبارزه


رقابت‌های رزمی‌کاران ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا از فردا با ووشو و تکواندو شروع می‌شود.
خبرورزشی/ فتح‌الله فتحی: طبق برنامه کمیته برگزار‌کننده رقابت‌های ووشو با مبارزه سه تالوکار هانیه رجبی، فاطمه حیدری، زهرا کیانی و مرحله مقدماتی ساندا و تکواندو با پومسه انفرادی و تیمی استارت می‌خورد. پومسه‌رو‌های ایران که اولین بار است بازی‌های آسیایی را تجربه می‌کنند طی چند سال گذشته به خاطر تمرین با مربیان کره‌ای پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و این بار هم هدایت تیم ملی مردان را به سانگ میونگ کیم سرمربی کره‌ای و مهدی صمدیان دستیارش سپرده‌اند تا به مدال‌آوری در اولین حضور‌شان تداوم دهند، اما هدایت بانوان را به فاطمه اسدپور سرمربی و مژده سلیمان‌پور مربی ژیمناستیک سپرده‌اند. مهسا صادقی، مرجان سلحشوری، مرجان تاجی‌رستم‌آبادی، فاطمه حسام، نرگس میناخانی، کوروش بختیار، امیررضا مهربان، علی سهرابی، محمدصادق فتوحی و علیرضا ابراهیمی پومسه‌رو‌هایی هستند که در گام اول به اجرای فرم می‌پردازند.
فاطمه اسدپور سرمربی تیم پومسه بانوان می‌گوید‌: «مدت کوتاهی را برای آماده‌سازی داشتیم ولی با تجربه خوب پومسهرو‌ها به نتایج خوشبین هستیم.» او به سطح کمی و کیفی بازی‌ها اشاره می‌کند: «با اینکه برای اولین بار پا به بازی‌ها می‌گذاریم شرایط مسابقات را نمی‌شناسیم، اما قطعاً مسابقات آسیا، سطح فنی بالایی دارد و همیشه رقبای مطرح ایران، آسیایی هستند.» سرمربی پومسه‌رو‌ها ادامه می‌دهد‌: «روش تک‌حذفی رقابت‌ها کار را سخت می‌کند، اما بچه‌ها همه تلاش‌شان را به کار گرفته‌اند تا در اولین حضور با مدال برگردند.»
دوان جین جین سرمربی چینی شرایط بانوان تالوکار را مناسب توصیف می‌کند‌: «سه ایرانی چند ماه اخیر پیشرفت چشمگیری در فرم زدن، حرکات و پرش‌ها داشته‌اند. امیدوارم هر سه بانوی تالوکار ایران، با نتایج خوب افتخار‌آفرین شوند.»
حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ساندا درباره آخرین وضعیت تیمش می‌گوید‌: «روز اول به جاکارتا رسیدیم و پس از استراحتی کوتاه در محوطه دهکده تمرین کوتاهی انجام دادیم، اما پس از اینکه به ما سالن دادند، تمرینات تخصصی را برای حفظ آمادگی شروع کردیم و روی کنترل وزن سانداکاران متمرکز شدیم.»
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟