تبلیغات در تلکسیران

چند تیم لیگ برتری مجوز حرفه‌ای گرفتند؟


مهدی تاج گفت: 11 باشگاه از 16 باشگاه لیگ برتر مدارک خود را کامل کرده‌اند و می‌توانند مجوز بگیرند و اگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند
چند تیم لیگ برتری مجوز حرفه‌ای گرفتند؟

به گزارش خبرورزشی، رییس فدراسیون فوتبال ایران اظهار داشت: خوشبختانه سایپا، فولاد و ذوب‌آهن و .... مشکلی ندارند. الان 11 باشگاه از 16 باشگاه لیگ برتر مدارک خود را کامل کرده‌اند و می‌توانند مجوز بگیرند و اگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند مشکلی نخواهند داشت و می‌توانند مجوز ملی بگیرند یعنی اجازه حضور در جام باشگاه‌های آسیا را ندارند ولی با گرفتن مجوز حرفه‌ای می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

عکس| حمله یک استقلالی به مدیران باشگاه!


هادی طباطبایی جزو قدیمی هایی است که اعتقاد داشت استقلال با این بضاعت می توانست در لیگ قهرمانان آسیا، جام بگیرد.
عکس| حمله یک استقلالی به مدیران باشگاه!

به گزارش خبرورزشی، از روزی که امیرحسین فتحی سرپرستی باشگاه استقلال را بر عهده گرفته هادی طباطبایی انتقادات گسترده ای را علیه او مطرح کرده است.
پیشکسوت استقلال پس از حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا این بار در فضای مجازی یک پست انتقادی دیگر علیه مدیریت باشگاه استقلال منتشر کرده است.

تاج درخواستی برای افزایش جانبازی نداشته است؟


بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره وضعیت جانبازی رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارایه کرد.
تاج درخواستی برای افزایش جانبازی نداشته است؟

به گزارش خبرورزشی، مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هیچ مقامی درخواست افزایش درصد جانبازی نداشته است، تأکید کرد: مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به طور مشخص درخواستی در این خصوص ارائه نداده است.
غلامرضا طائبی با توجه به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر درخواست برخی مقامات برای افزایش درصد جانبازی، تصریح کرد: تاکنون هیچ درخواستی به بنیاد انجام‌ نشده است و ما هرگونه اخباری را در این خصوص تکذیب می‌کنیم.
وی درباره درخواست تاج برای افزایش درصد جانبازی، بیان کرد: وی دچار 45 درصد جانبازی است و از سال 85 به بنیاد مراجعه نکرده و درخواستی مبنی برافزایش درصد جانبازی نداشته است.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره تأثیر بالا رفتن سن و احتمال درخواست جانبازان برای افزایش سهم جانبازی، گفت: سن تأثیری ندارد اما گاه ممکن است براثر تشدید بیماری یا عوامل دیگر آسیب فرد تشدید شود.

صحبت های جنجالی رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی درباره کی روش


هاشمی طبا رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی می گوید کی‌روش اگر جدا شود مگر آسمان به زمین می‌آید؟ مساله کشور تیم ملی نیست، کشور این همه مشکلات و بار سنگین دارد از کجا پول بیاورد به کی روش بدهد؟
صحبت های جنجالی رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی درباره کی روش

به گزارش خبرورزشی، نسل جدید شاید تصور کند مصطفی هاشمی طبا همان فردی است که چندی قبل در انتخابات ریاست جمهوری فقط یک کاندیدای ساده بود اما سال ها پیش در دهه 70 ، ورزش کشور در اختیار هاشمی طبا بود؛
او رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی است و نظراتش هم درباره کی روش و تیم ملی خیلی جالب است؛
***
*کی‌روش می‌خواهد برود، برود نباید به یک خارجی اینقدر وابسته باشیم. نمی توانیم فقط به دنبال این باشیم تا فقط درخواست کی‌روش را فراهم کنیم این همه مربی در دنیا هستند که با خرج کم توانستند بسیاری از تیم‌های ملی را موفق کنند. مگر کشورهایی مثل عراق، ژاپن و کشورهای آسیایی از چه مربیانی استفاده می‌کنند.
*کی‌روش اگر جدا شود مگر آسمان به زمین می‌آید. مساله کشور تیم ملی نیست، کشور این همه مشکلات و بار سنگین دارد از کجا پول بیاورد وقتی یک قطره کره جنوبی نفت ما را نمی‌خرد، وقتی مشکل ارز داریم چرا باید هزینه‌ای 40 میلیاردی برای تیم ملی بکنیم و در آخر با همین هزینه ما باید با تیم‌هایی مثل سیرالئون بازی دوستانه برگزار کنیم این مدیریت ورزشی نیست.
*مگر قبل از جام جهانی تیم ملی ایران چند بازی دوستانه برگزار کرد. مهمترین بازی دوستانه ایران با سیرالئون بود. قبل از جام جهانی کی‌روش دستور داد با چه تیم‌هایی بازی کنند در صورتی که با تیم‌های بزرگی بازی دوستانه‌ای برگزار نکرد!
*مدیران ما در حال حاضر از حقوق کی‌روش بزنند. حقوق کی‌روش ولخرجی است. کی‌روش را می‌خواهیم چه کار. اینقدر مربیان باکیفیتی داریم که بخواهیم از مربیان ایرانی استفاده کنیم. امثال علی دایی و امیر قلعه‌نویی می‌توانند به تیم ملی کمک کنند مگر چه می‌شود یا می‌بریم یا می‌بازیم. مگر کی‌روش در جام ملت‌های آسیا مقابل عراق شکست نخورد و حذف نشد.ولی زمانی که قلعه‌نویی با تیم ملی در ضربات پنالتی در جام ملت‌ها حذف شد او را برکنار کردند.

نمی‌خواستند تاریخ بازی سوپرجام را عوض کنند


مشاور فنی سرپرست باشگاه استقلال تعجب می‌کرد از اینکه بازی تیم استقلال با نفت مسجد سلیمان به تعویق افتاده ولی سازمان لیگ ایرادی به این موضوع نگرفته است.
 
خبرورزشی/محمدرضا مدنی: نصرالله عبداللهی با اشاره به مصاحبه‌های مسئولان سازمان لیگ به ویژه مسئول کمیته برگزاری مسابقات به این بحث که هیچ جایی برای جابه‌جایی مسابقه سوپرجام وجود ندارد، چون اردو‌های تیم ملی، برگزاری مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، برگزاری مسابقات جام حذفی و لیگ برتر همه و همه این فرصت را از آن‌ها گرفته معتقد بود دلایلی وجود داشته که تصمیمات امروز این سازمان با یک ماه پیش تفاوت دارد. او همچنین درباره دیدار تیم‌های استقلال و السد در دوحه و همچنین موضوعات دیگر روز باشگاه با خبرورزشی حرف زد.
* اوضاع تیم استقلال در این مدت چطور بود؟
شرایط خیلی خوبی را تجربه نمی‌کردیم. به هر حال 7 تن از بازیکنان تیم‌مان در اردو‌های تیم ملی بودند و تیم با نیمی از نفراتش کار می‌کرد. با این همه با اضافه شدن نفراتی که در اردوی تیم ملی بودند قطعاً شرایط بهتر می‌شود.
* تعویق بازی استقلال در مسجد سلیمان تا چه حد به تیم کمک کرد؟
قطعاً تأثیر مثبتی در روند آماده‌سازی تیم برای دیدار با السد خواهد داشت. ما همین‌طوری نمی‌توانستیم تیم درست و درمانی را به مسجد سلیمان ببریم و باید با یک تیم نصفه و نیمه و خسته از راه تاشکند به تهران راهی جنوب می‌شدیم. بعد از آن هم باید جمعه به تهران برمی‌گشتیم و در همان فرودگاه راهی دوحه می‌شدیم.
* این اقدام سازمان لیگ به سودتان شد؟
بله! از این اقدام هم ممنونیم ولی یک اتفاق مهم در این اتفاق نهفته بود.
* چه اتفاقی؟
اینکه ما متوجه شدیم در تقویم سازمان لیگ جای خالی برای برگزاری دیدار‌های معوقه وجود دارد ولی آن روز‌ها که دو بار به سازمان لیگ نامه زدیم تا دیدار سوپرجام را جابه‌جا کند تا ما با آمادگی لازم در این مسابقه حضور پیدا کنیم همواره با بهانه برنامه‌ریزی و تقویم بدون جای خالی این خواسته را رد می‌کردند. پس جا برای برگزاری دیدار معوقه بوده ولی کسی تمایلی برای این جابه‌جایی نداشته است. چرا حالا وقت هست! کاملاً مشخص است که نمی‌خواستند بازی سوپرجام تغییر کند وگرنه به همین راحتی که بازی ما در مسجد سلیمان را لغو کردند بازی سوپرجام را هم لغو می‌کردند.
* از این موضوع که بگذریم تیم برای دیدار با السد آماده است؟
شرایط خوبی در تیم برقرار است. بچه‌ها دوست دارند بازی را برگردانند و می‌خواهند هرطور شده با نتیجه‌ای آبرومندانه در دوحه زمین را ترک کنند.
* یعنی احتمال دارد تیم صعود نکند ولی برنده شود؟
من این را نمی‌گویم. مهم این است که باید واقعیت‌ها را ببینیم. السد از هیچ لحاظ قابل مقایسه با تیم استقلال نیست، نه از نظر بودجه نه امکانات؛ حتی در بحث بازیکن هم آن‌ها بازیکنانی بین‌المللی دارند و تنها فاکتور برتری ما غیرت و انگیزه بازیکنان‌مان است که شفر روی آن کار کرده و اگر بچه‌های تیم تلاش‌شان را بکنند قطعاً می‌توانیم اتفاقات خوبی را در دوحه رقم بزنیم.

کش‌وقوس بر سر سوپرجام هنوز ادامه دارد


صحبت‌های ضدونقیض بر سر پرونده سوپرجام هنوز ادامه دارد و باشگاه استقلال هنوز رای مربوط به بازی سوپرجام را نپذیرفته است.
کش‌وقوس بر سر سوپرجام هنوز ادامه دارد

به گزارش خبرورزشی، موضوع سوپرجام جنجالی فوتبال ایران بین دو تیم استقلال و پرسپولیس، در برنامه این هفته نود مورد بحث قرار گرفت و مدیرعامل استقلال در این خصوص توضیحاتی را ارائه کرد.
فتحی درباره رای پرونده سوپرجام گفت: متاسفانه کمیته انضباطی به دلایل و نظرات ما توجهی نکرد و تصمیم غیرقانونی سازمان لیگ را تایید کرد. ما در مهلت قانونی به مراجع مربوطه اعتراض کردیم ولی متاسفانه کمیته استیاف این رای غلط را تایید کرد. ما در تلاشیم که با پیگیری از طریق مراجع بالاتر حق استقلال را پس بگیریم.
هیچ وقت بحث بازی نکردن و عدم حضور مطرح نبوده است. در جلسه ای که آقای افتخاری و آقای گرشاسبی داشته اند، توافق می کنند که تاریخ بازی تغییر کند.اما سازمان لیگ این تغییر تاریخ را انصراف از بازی از سوی استقلال تلقی کرد.
پس از این سخنان، سعید فتاحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات پشت خط آمد تا پاسخ صحبت های فتحی را بدهد. فتاحی گفت: باشگاه استقلال دو نامه به ما نوشت که ما نمی توانیم در سوپرجام بازی کنیم اما ما جواب نامه استقلالی ها را دادیم که چون دو تیم باید در آسیا بازی کنند، امکان تعویق بازی وجود ندارد. بازی استقلال و پرسپولیس بازی کوچکی نیست. ما حتی جلسه شورای تامین هم برگزار کردیم. از استقلال آقای ملکی در جلسه حضور داشت و صراحتا گفت که من از طرف باشگاه استقلال اختیار تام دارم و می گویم که ما در تاریخ پیشنهادی سازمان لیگ بازی نمی کنیم چون در ایران نیستیم. و به همین دلیل سازمان لیگ اعلام کرد که به دلیل انصراف باشگاه استقلال بازی برگزار نمی شود و کمیته انضباطی باید به این پرونده رسیدگی کند.
مدیرعامل استقلال این بار در پاسخ گفت: سازمان لیگ اصلا در مقامی نیست که بخواهد بازی را 3-0 اعلام کند. این امر بر عهده رکن قضایی است. ما به هیچ وجه نگفتیم که بازی نمی کنیم. ما فقط درخواست کردیم که تاریخ بازی عوض شود. من الان به شما می گویم که اگر سازمان لیگ در تاریخ 27 تیر بازی را سه بر صفر اعلام نمی کرد، ما همان روز به تهران می آمدیم و روز 29 تیر هم مقابل پرسپولیس بازی می کردیم.
اگر صورت جلسه ای هست که آقای ملکی در جلسه شورای تامین انصراف استقلال را امضا کرده باشد، من همینجا عذرخواهی می کنم از شکایت انصراف می دهم. نکته اینجاست که سازمان لیگ به صورت غیرقانونی بازی را 3-0 اعلام کرده و الان هم خیلی عجله دارد که جام را به پرسپولیس اهدا کند!
در ادامه علیرضا صالحی،رییس کمیته استیناف پشت خط آمد و گفت:طبق قانون،تیمی که از حضور در مسابقه انصراف دهد، 3-0 بازنده می شود. باشگاه استقلال طی نامه ای اعلام کرده که طبق اظهارات آقای ملکی و به دلیل عدم حضور در کشور و عدم آمادگی بازیکنان، در این مسابقه حاضر نمی شویم و کمیته انضباطی در نهایت بر اساس این نامه و اعلام رسمی باشگاه، بازی را کان لم یکن اعلام کرد و در نهایت چنین حکمی را صادر کرد.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟