تماشاگر ویژه بازی استقلال برابر تراکتورسازی


بازیکن جدید تیم فوتبال استقلال، دیدار این تیم مقابل تراکتورسازان را از نزدیک تماشا می‌کند.
تماشاگر ویژه بازی استقلال برابر تراکتورسازی

به گزارش خبرورزشی، طارق همام، بازیکن عراقی تیم فوتبال استقلال که عصر روز جمعه از شهر نجف به سمت مشهد مقدس پرواز می‌کند، ساعت 19:15 روز جمعه با پرواز دیگر از مشهد به سمت تهران حرکت خواهد کرد و حدود یک ساعت پس از آن وارد تهران خواهد شد.

همام بعد از حضور در فرودگاه مهرآباد راهی ورزشگاه آزادی می‌شود تا تماشاگر دیدار استقلال مقابل تراکتورسازی باشد. این دیدار در چارچوب هفته سوم لیگ برتر و از ساعت 20:30 امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

ووریا می‌توانست قاتل پرتغال و اسپانیا باشد


سرمربی استقلال گفت: فراموش نکنیم که غفوری در 85 درصد بازی ها دفاع راست تیم ما بود.
ووریا می‌توانست قاتل پرتغال و اسپانیا باشد

ووریا می‌توانست قاتل پرتغال و اسپانیا باشد

سرمربی استقلال با حضور در برنامه ورزش و مردم در رابطه با عدم حضور وریا غفوری در جام جهانی گفت: هیچ کس نمی تواند نظر کی روش را تغییر دهد. وقتی که خیلی صحبت شد و گفتند که وریا بازیکن خط حمله بوده است، نباید فراموش کنیم که او 85 درصد بازی ها را دفاع راست بوده است و شاید اگر به جام جهانی می رفت، بهترین بازیکن برای ضد حملات بود. اگر او در جام جهانی بود و برابر اسپانیا و پرتغال بازی می کرد، شاید و شاید ایران به مرحله بعدی می رفت. او بازیکن خوبی است و قلب بزرگی دارد و نسبت به این موضوع که او در پست خودش بازی نکرده است، لبخند می‌زند. در دوران آماده سازی تیم ملی دیدم که برخی از بازیکنان در پست های جدید بازی کردند. منتظری در یک دیدار هافبک بود اما این حرف ها برای گذشته است و اکنون مساله ای نیست. وریا بسیار خوب بازی می کند و برابر ذوب آهن نیز دو گل زد.

برانکو: وقتی بازیکن حریف می‌خوابد و وقت تلف می‌کند چه کار کنم؟


سرمربی تیم پرسپولیس پس از تساوی مقابل نفت گفت: نمی‌توانم از بازیکنانم ایراد بگیرم. آنها شوق و انگیزه و تعصب لازم را در بازی به خرج دادند.
برانکو: وقتی بازیکن حریف می‌خوابد و وقت تلف می‌کند چه کار کنم؟

برانکو: ناراحت و غمگینم

به گزارش خبرورزشی، برانکو ایوانکوویچ پس از تساوی بدون گل شاگردانش مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: ناراحت و غمگین هستیم که نتوانستیم سه امتیاز را بگیریم. به خاطر امتیازها و البته هواداران‌مان ناراحت هستیم. هواداران 90 دقیقه ما را تشویق کردند و به برد امیدوار بودند.
وی افزود: ما انتظار این بازی را داشتیم که تیم حریف بسته بازی کرده و با تعصب و انگیزه ظاهر شود. کلید این بازی زدن گل اول بود، اما متأسفانه به موقعیت‌هایی که ایجاد کردیم، واکنش خوبی نداشتیم، دقت نکردیم و به گل نرسیدیم. این پدیده جدیدی نیست و در بازی هفته قبل مقابل استقلال خوزستان همین‌طور بود. امروز هم اتفاقات هفته گذشته رخ داد و در هفته‌های آینده هم تیم‌های دیگر مقابل ما به این شکل بازی خواهند کرد. باید دقت کنیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: طبیعی است که نمی‌توانم از بازیکنانم ایراد بگیرم. آنها شوق و انگیزه و تعصب لازم را در بازی به خرج دادند، اما همیشه در بازی‌ها اشتباهات تکنیکی، تاکتیکی و حتی اشتباهات ارزیابی وجود خواهد داشت. بازهم یک طرف قضیه این است که ما گل نخوردیم، چون حتی در این‌طور بازی‌ها می‌توان باخت. همچنین تمرکزمان حفظ شد و اجازه ندادیم حریف دروازه ما را با خطر مواجه کند. قطعاً در خط حمله نیز دنبال بهترین راه‌حل‌ها خواهیم بود.
«نفت مسجدسلیمان ضدفوتبال بازی می‌کرد و بازیکنانش روی زمین می‌افتادند. پرسپولیس چه برنامه‌ای دارد تا مقابل چنین تیم‌هایی به مشکل نخورد در حالی که به نظر می‌رسد استرس بازیکنان این تیم برای گلزنی در چنین مواقعی بیشتر می‌شود؟»، برانکو در واکنش به این پرسش خبرنگار حاضر در نشست خبری، اظهار داشت: طبیعی است، وقتی زمان می‌گذرد و نتیجه به نفع ما نیست، بازیکنان تمرکزشان را بیشتر از دست می‌دهند و عصبی‌تر می‌شوند، اما مسئله مهم این است که توانستیم تمرکزمان را حفظ کنیم. اجازه ندادیم حریف خطری روی دروازه ما ایجاد کند و همین‌طور گفتم می‌توان در خیلی بازی‌های دیگر انتظار این صحنه‌ها را داشت.
وی در واکنش به این مسئله که راهکارش برای این‌گونه بازی‌ها چیست، گفت: وقتی بازیکن حریف روی زمین می‌خوابد، وقت تلف می‌کند و داور بازی را متوقف کرده، کاری از دست ما ساخته نیست و نمی‌توانیم تأثیرگذار باشیم. ما این اتفاقات را هم پیش‌بینی کرده بودیم، اما خب این مربوط به داور می‌شود که تشخیص دهد آیا واقعاً مصدومیت جدی رخ داده است یا نه.

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی


دیدار تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان با نتیجه تساوی به پایان رسید.
ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی

به گزارش خبرورزشی، تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان در یکی از دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر از ساعت 20:30 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، بشار رسن، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه (گادوین منشا - 68)، سیامک نعمتی و علی علیپور (شایان مصلح - 83).

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی
ترکیب نفت مسجدسلیمان: میلاد فراهانی، مجتبی بیژن، موسی کولیبالی، یوسف وکیا، میلاد خدایی‌اصل، حکیم نصاری، علیرضا علیزاده، محمود قائدرحمتی (اکبر آفاقی - 67)، پیمان میری، فرشید مهمدی (اسماعیل شریفات - 56) و عباس عسکری (صادق صادقی - 76).

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی

نیمه اول
دقیقه 8: اوت بلند حسین ماهینی را موسی کولیبالی برگشت داد که امید عالیشاه با ضربه‌ای غافلگیر کننده قصد داشت دروازه را باز کند، اما توپ به کنار دروازه رفت.
دقیقه 10: بشار رسن شوتی را به سمت دروازه نفت مسجدسلیمان شلیک کرد که توپ پس از برخورد با مدافعان تبدیل به کرنر شد.
دقیقه 19: این بار بازیکنان نفت مسجدسلیمان بودند که به سمت دروازه پرسپولیس حمله کردند، اما شوت آنها را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه 26: سیامک نعمتی به دلیل خطای شدیدی که انجام داد، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.
دقیقه 28: حرکت سیامک نعمتی پشت محوطه جریمه و شوت او به سمت دروازه نفت مسجدسلیمان به مدافعان این تیم برخورد کرد تا فراهانی کار سختی برای مهار توپ نداشته باشد.
دقیقه 43: یوسف وکیا از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی

نیمه دوم
دقیقه 55: ارسال احمد نوراللهی از روی یک ضربه ایستگاهی موقعیتی خطرناک برای پرسپولیس ایجاد کرد. جایی که سیدجلال حسینی با پروازی بلند ضربه سرش به تیر دروازه برخورد کرد تا دروازه صنعت نفت به شدت تهدید شود.
دقیقه 60: شوت از راه دور کمال کامیابی‌نیا را میلاد فراهانی مهار کرد.
دقیقه 67: کرنر ارسالی از سوی احمد نوراللهی با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده همراه بود که توپ از کنار دروازه بیرون رفت، هرچند حرکت او نیز از سوی داور خطا اعلام شد.
دقیقه 69: عباس عسکری با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.
دقیقه 74: حمله خطرناک نفتی‌ها به پیمان میری رسید که ضربه او با اختلاف از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 79: حمله همه جانبه پرسپولیسی‌ها به محمد انصاری رسید که این بازیکن در محوطه جریمه سرنگون شد تا فرصت از دست سرخپوشان میدان برود.

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی
دقیقه 80: نفتی‌ها روی غافلگیری بازیکنان پرسپولیس قصد داشتند ضد حمله‌ای را با ضربه ایستگاهی به دست آمده ترتیب دهند که حمله آنها نافرجام بود و در رفت و برگشت سیدجلال حسینی موفق شد توپ را از منطقه خطر دور کند.
دقیقه 86: شوت سیامک نعمتی از راه دور ثمری برای پرسپولیسی‌ها نداشت.
دقیقه 88: یک و دو سیامک نعمتی با گادوین منشا، موقعیتی خوب برای این بازیکن فراهم کرد اما ضربه نعمتی به بیرون رفت.

ویسی و مسجدسلیمان، سد راه سرخ‌ها برای صدرنشینی
دقیقه 90: ارسالی خطرناک روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر حسینی همراه شد، در برگشت بشار رسن توپی شلیک کرد که برگشت داده شد و در ادامه شایان مصلح، اما هربار مسجدسلیمانی‌ها از دروازه خود دفاع کردند. در نهایت توپ به احمد نوراللهی رسید که ضربه این باشگاه را هم میلاد فراهانی مهار کرد.
پرسپولیس با این تساوی 8 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان به رتبه سوم سقوط کرد و نفت مسجدسلیمان هم به سومین امتیاز خود رسید.

گرشاسبی: قانون بازنشستگی را قبول می‌کنم


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره قانون جدید بازنشستگی گفت: هنوز هیچ ابلاغی نشده و اگر این قانون ابلاغ شود، باید قبول کنم.
گرشاسبی: قانون بازنشستگی را قبول می‌کنم

گرشاسبی: قانون بازنشستگی را قبول می‌کنم

به گزارش خبرورزشی، حمیدرضا گرشاسبی در حاشیه دیدار تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان درباره وضعیت باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: وضعیت‌مان بد نیست، فعلاً مشغول هستیم و تلاش می‌کنیم که تیم بدون حاشیه حرکت رو به جلو خودش را ادامه بدهد.
وی درباره بدهی مالیاتی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و اینکه گفته می‌شود رقم بدهی این دوباشگاه نزدیک به هم است، گفت: بدهی مالیاتی دو باشگاه نزدیک به هم است که با همت وزیر ورزش و وزیر اقتصاد و دارایی فعلاً برای بررسی به ماده 251 مکرر رفته است. چون این موارد جرایم واقعی نبوده و برای سهل انگاری باشگاه‌ها بوده است، رقم خیلی بالا و غیر واقعی و کمرشکن است. فعلاً به دنبال بدهی‌های جاری باشگاه و بدهی به بازیکنان و کادر فنی هستیم. موضوع مالیات‌ها بررسی می‌شود تا اگر شد تخفیف ویژه یا اینکه کار بخشودگی را انجام بدهند.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس راجع به اعتراض این باشگاه برای عدم دریافت حق تبلیغات محیطی، عنوان کرد: جلسات خوبی را با سازمان لیگ و فدراسیون داشتیم. این موارد در حال بررسی است و باید ببینیم وضعیت به چه شکل است تا ان‌شاءالله حل شود.
گرشاسبی درباره قانون جدید بازنشستگی عنوان کرد: هنوز هیچ ابلاغی نشده و اگر این قانون ابلاغ شود، هرچه قانون بگوید را باید قبول کنم.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه باشگاه پرسپولیس تاکنون چقدر از تبلیغات محیطی درآمد داشته است، اظهار داشت: هنوز به آنجا نرسیدیم که رقم‌ها چقدر بوده است. الان به دنبال این هستیم که موضوع شفاف‌سازی شود.

مهاجم استقلال «نفتی» می شود؟


سرمربی پرتغالی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از مذاکره اش با مهاجم استقلال پرده برداشت.

به گزارش خبرورزشی، صنعت نفت در هفته‌های طی شده از لیگ، به لحاظ ساختار تهاجمی دچار مشکل بود و مشخصا به یک مهاجم تمام کننده نیاز داشت. در این مورد، پائلو سرجیو بنتو بریتو سرمربی صنعت نفت مذاکراتی با علی قربانی مهاجم استقلال داشت که بالاخره در مورد این موضوع به صحبت پرداخت.
سرجیو درباره جذب علی قربانی گفت: «این بازیکن ابتدای فصل جزو گزینه‌های من بود و با او صحبت کرده بودم، اما اکنون وقت آن نیست که درباره بازیکنان صحبت کنیم.»
با این حساب ممکن است در ادامه فصل، قربانی را در پیراهن صنعت نفت ببینیم. علیرضا منصوریان سرمربی پیشین استقلال، قربانی را از نفت به جمع آبی پوشان اضافه کرد، اما شفر این بازیکن را از لیست این فصل خود کنار گذاشت.

>