اعلام ترکیب استقلال برابر تراکتورسازی با حضور تبریزی


ترکیب اصلی تیم استقلال برای دیدار مقابل تراکتورسازی تبریز در چارچوب هفته سوم لیگ برتر اعلام شد.
اعلام ترکیب استقلال برابر تراکتورسازی با حضور تبریزی

به گزارش خبرورزشی، دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و تراکتورسازی تبریز در چارچوب هفته سوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 20:30 امشب در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

برای تیم فوتبال استقلال در این دیدار سیدمهدی رحمتی، فرشاد محمدی‌مهر، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، وریا غفوری، مرتضی تبریزی و روح‌الله باقری به میدان می‌روند.

این برای نخستین بار است که مرتضی تبریزی در ترکیب استقلال به میدان خواهد رفت. او هفته گذشته از تیم ذوب‌آهن اصفهان جدا شد و به عضویت تیم استقلال تهران درآمد.

قبل از ماه محرم جام‌مان را بدهید!


سرپرست باشگاه پرسپولیس با دو مسئول سازمان لیگ صحبت کرده و به آن‌ها گفته: «کاپ سوپرجام را کی می‌دهید؟ قبل از ماه محرم جام‌مان را بدهید که بتوانیم جشن بگیریم.
قبل از ماه محرم جام‌مان را بدهید!

قبل از ماه محرم جام‌مان را بدهید!

به گزارش خبرورزشی، پرونده سوپرجام هنوز بسته نشده است. اگر بازی برگزار می‌شد، شاید تا همین حالا به دست فراموشی سپرده می‌شد و دیگر هیچ روزنامه‌ای درباره اش مطلب نمی‌نوشت و هیچ مسئولی درباره‌اش حرف نمی‌زد، اما همین برگزار نشدن مسابقه، باعث شد تا این سوژه داغ بماند. امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال تهران دیروز به خبرورزشی گفت: سازمان لیگ حق ندارد کاپ سوپرجام را به پرسپولیس بدهد.»
این اظهارنظر مدیرعامل پرسپولیس دوباره سوپرجام را سر زبان‌ها انداخت. جالب اینجاست که باشگاه استقلال هیچ مدرکی برای دفاع از خود به سازمان لیگ ارائه نداده است و مسئولان این باشگاه تنها در حرف، چنین چیز‌هایی می‌گویند. ماجرا این است که باشگاه از سوی هواداران تحت فشار قرار گرفته و مسئولان یک‌جور‌هایی برای آنکه فشار را از روی خود بردارند، از این می‌گویند که در فدراسیون و سازمان لیگ، پیگیر پرونده بوده‌اند. در عمل، اما خبری از پیگیری نیست. از سویی پرسپولیسی‌ها برای گرفتن جام قهرمانی سازمان لیگ را تحت فشار گذاشته‌اند. ابتدا اعلام شد روز یک‌شنبه (دیروز) سازمان لیگ جام را برای باشگاه پرسپولیس ارسال خواهد کرد تا آن‌ها به کلکسیون خود اضافه کنند ولی دیروز مسئولان سازمان لیگ چنین مسئله‌ای را اعلام نکردند. وقتی از سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هم در این‌باره سؤال کردیم، پاسخ داد: «من درباره سوپرجام صحبت نمی‌کنم. از صبح تا حالا هرکسی تماس گرفته فقط درباره سوپرجام از ما پرسیده. خسته شدیم بس که در این‌باره حرف زدیم. چند روز یک بار سوپرجام سوژه مطبوعات می‌شود.»
سعید فتاحی ترجیح داد حرف اضافه‌تری نزند. در همین حال خبر می‌رسد باشگاه پرسپولیس از دیروز، پس از آنکه جام را دریافت نکرد، سازمان لیگ را تحت فشار گذاشت تا آن را بگیرد. در روز‌های اخیر حتی گرشاسبی سرپرست باشگاه با دو مسئول سازمان لیگ صحبت کرده و به آن‌ها گفته: «کاپ سوپرجام را کی می‌دهید؟ قبل از ماه محرم جام‌مان را بدهید که بتوانیم جشن بگیریم، چون در این ماه عزیز نمی‌شود.» یعنی سازمان لیگ هم از طرف پرسپولیس تحت فشار است و هم از سوی استقلال. نکته اینجاست که قهرمانی قرمز‌ها از نظر سازمان لیگ در سوپرجام قطعی است و اول و آخر این جام به پرسپولیسی‌ها اهدا خواهد شد. باید دید در صورتی که این اتفاق رخ دهد، واکنش باشگاه استقلال چه خواهد شد. فعلاً بحث سوپرجام داغ است و قطعاً با شروع دوباره لیگ، این تب می‌خوابد. فتاحی هم با خنده می‌گوید: «دقیقاً. تا لیگ شروع می‌شود سوپرجام از یاد همه می‌رود. دو روز بعد از بازی‌های لیگ، دوباره همه سوژه ندارند و سروقت سوپرجام می‌روند.»

قلعه‌نویی: زندگی‌ام را برای یک باشگاه دیگر گذاشتم، پلاکارد را ذوب‌آهن برایم زد!


سرمربی تیم فوتبال سپاهان به خبرورزشی گفت: می‌خواهم از باشگاه ذوب‌آهن تشکر کنم بابت پلاکاردی که قبل از بازی برای من نصب کردند.
قلعه‌نویی: زندگی‌ام را برای یک باشگاه دیگر گذاشتم، پلاکارد را ذوب‌آهن برایم زد!
به گزارش خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی شهرآورد حساس اصفهان را از تیم سابق خود برد، هرچند حالا تلاش می‌کند بگوید شهرآورد برایش حساسیت چندانی نداشته، اما به هر حال او تیم فصل قبل خودش را شکست داده است... همین بهانه برای گپ با او کافی است.
*شهرآورد را هم که بردید...
قبل از هر چیز و قبل از آن که درباره بازی حرف بزنم، می‌خواهم از باشگاه ذوب‌آهن تشکر کنم بابت پلاکاردی که قبل از بازی برای من نصب کردند. من فقط یک سال سرمربی ذوب‌آهن بودم و وقتی این پلاکارد را دیدم، نمی‌دانستم باید خوشحال باشم یا ناراحت!
*چرا ناراحت؟
به هر حال من سال‌ها زندگی‌ام را برای یک باشگاه گذاشتم و شاید توقع داشتم این پلاکارد را آن باشگاه برای من بزند! پلاکاردی که ذوب‌آهن برایم به ورزشگاه آورد، من را یاد روزی انداخت که به قطر رفتم، همراه افشین پیروانی به باشگاه السد دعوت شدیم و آن‌ها چنان به من محبت کردند که شوکه شدم. سالی که در السد بودم، هر دو جام لیگ و حذفی را بردیم و آن‌ها به من گفتند شما از بنیان‌گذاران باشگاه هستی و همان جام‌ها را آوردند و گفتند افتخارات شما در کلکسیون ماست. رفتار خوب سعید آذری و همکارانش من را یاد همان ماجرا انداخت. به هر حال وقتی ما می‌گوییم چهره‌های ورزشی باید مدیر باشگاه باشند، تفاوتش همین‌جا معلوم می‌شود. سعید آذری در ذوب‌آهن و تابش در سپاهان خودشان قهرمان ورزشی بودند و شما رفتار آن‌ها را مقایسه کنید با مدیرانی که از خارج ورزش به این حوزه می‌آیند.
*البته سعید آذری با انتقاد از عملکرد داور بازی، به نوعی برد سپاهان را زیر سؤال برد.
من نباید جواب ایشان را بدهم. آذری مدیرعامل است و من سرمربی و جایگاه‌هایمان فرق می‌کند.
*حالا واقعاً داور علیه ذوب‌آهن بود؟
وحید کاظمی یکی از داوران شجاع فوتبال ماست و قضاوت خوبی داشت، البته یک پنالتی به سود سپاهان نگرفت و ما از داوری متضرر شدیم، ولی او و داورانی مثل صفایی که داور بازی قبلی ما بود، آینده داوری ایران هستند و باید حمایت شوند.
*با این حساب شما ادعای سعید آذری را رد می‌کنید؟
من نمی‌خواهم جواب ایشان را بدهم و همان‌طور که آذری نظرش را گفته، من هم نظرم را گفتم و کارشناسان داوری هم معتقد بودند داور پنالتی ما را نگرفت.
*برای‌تان خیلی مهم بود تیم فصل قبل خودتان را ببرید؟
اصلاً چنین نگاهی به بازی نداشتم. برای من مهم بود سپاهان ببرد. من با باشگاه ذوب‌آهن رابطه خوبی دارم. با سعید آذری در تماس هستم. همین چند هفته قبل آن‌ها به ما محبت کردند و چمن مصنوعی در اختیار ما گذاشتند. اصلاً هفته بعد شاید در فولادشهر بازی کنیم. بگذارید یک خاطره از آذری بگویم؛ سالی که سرمربی استقلال بودم و در مشهد با توجه به شکست روز آخر ذوب‌آهن قهرمان شدیم، آذری مدیرعامل ذوب‌آهن بود و اولین کسی بود که تماس گرفت و به من تبریک گفت. رابطه ما هنوز هم خوب است.
*برویم سراغ متن شهرآورد اصفهان... از لحاظ فنی بازی خوبی بود؟
هم از لحاظ فنی و هم از نظر معنوی عالی بود... داخل زمین شما بازی خوب دو تیم را دیدید و بیرون زمین هم ما شاهد هماهنگی دو باشگاه بودیم.
*بازی افت و خیز زیادی هم داشت...
طبیعی بود، چون هر دو تیم فوتبال بازی کردند. البته ما روی یک اشتباه بچگانه، پیروزی‌مان را به خطر انداختیم. قبل از آن اتفاق می‌توانستیم گل سوم را هم بزنیم و پیروزی راحت‌تری داشته باشیم.
*منظورتان اشتباه پیام نیازمند است؟!
پیام هم درس بزرگی از این بازی گرفت. پیام در نیمه اول با توپ خوبی که گرفت، ما را به بازی برگرداند و در 10 دقیقه پایانی با موقعیت‌هایی که مهار کرد، برد را برای ما نگه داشت، اما روی آن صحنه که گل خورد، درس بزرگی گرفت که کار نمایشی نکند. او روز به روز بهتر می‌شود.
*بازی اصفهان روی سکو‌ها هم حاشیه‌ای نداشت، اما متأسفانه در برخی ورزشگاه‌ها شاهد خشونت وحشتناکی هستیم...
متأسفانه ما روی مسائل فرهنگی کار نکرده‌ایم... از آن بدتر، فشار‌های اقتصادی است که به جامعه کشیده می‌شود. در خیابان دو نفر تصادف می‌کنند، به جای مراجعه به قانون، با هم گلاویز می‌شوند و حالا اول باید مأمور نیروی انتظامی برای دعوا بیاید و بعد مأمور راهنمایی رانندگی برای کروکی... در کمال تأسف بدآموزی‌های فضای مجازی و هتاکی‌هایش هم به این ضعف فرهنگی و فشار اقتصادی اضافه شده است. به هر حال نسل جوان هم پرانرژی است و هم مطالباتی به حق دارد. وقتی این انرژی تخلیه نمی‌شود و مطالباتش را نمی‌گیرد، به ورزشگاه می‌آید و خودش را با دعوا و شعار و فریاد خالی می‌کند و این وسط یک عده هم با مقاصد دیگر جوانان ما را در ورزشگاه‌ها تحریک می‌کنند. الان این بحث قومیت‌ها واقعاً خطرناک شده است. این یکی دیگر اتحاد ایران را زیر سؤال می‌برد، ما به «همه جای ایران سرای من است» معتقدیم...
*چه باید کرد؟
با شعار درست نمی‌شود. باید کار کرد. مردم ایران مطالبات به حق دارند و چاره کار این است که به مطالبات آن‌ها به خصوص در بحث اقتصاد پاسخ داده شود. باور کنید اگر مشکلات حل شود، مردم هم از زندگی لذت می‌برند و هم از فوتبال... ایرانی حقش است از زندگی لذت ببرد. شأن این مردم باید حفظ شود. به قول یکی از بزرگان، گاهی اوقات خیلی زود، دیر می‌شود. تا دیر نشده، باید مشکلات را حل کرد تا مردم واقعاً از زندگی و فوتبال لذت ببرند. باید به طور دقیق آسیب‌شناسی شود و شور و نشاط به جامعه برگردد.
*استقلال و پرسپولیس هفته آینده در آسیا بازی دارند. به نظر شما می‌توانند موفق باشند؟
امیدوارم نتیجه خوبی بگیرند. آرزوی من موفقیت هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در آسیاست، چون افتخارش برای فوتبال ایران است.
*یک بحث دیگر این روزها، بحث سوپرجام است. پرسپولیسی‌ها می‌گویند به دلیل انصراف استقلال، قهرمان سوپرجام شده‌اند و استقلالی‌ها اعتراض دارند...
اجازه بدهید وارد این بحث نشوم. فقط همین‌قدر می‌گویم که نباید در ورزش قائم به فرد باشیم و با تغییر هر مدیر و طبق سلیقه آن مدیر، قانون هم تغییر کند. از فتاحی که انصافاً در سازمان لیگ عملکرد خوبی داشته، انتظار دارم قبل از شروع هر فصل، تاریخ سوپرجام و پایان فصل را هم اعلام و قطعی کند تا همه چیز از اول معلوم باشد.

پیشنهاد 7 میلیارد تومان تراکتور به رضاییان


باشگاه تبریزی در نقل و انتقالات هزینه‌های سنگینی برای جذب بازیکنان خود کرده است و تمایل دارد رامین رضاییان را هم به خدمت بگیرد.
پیشنهاد 7 میلیارد تومان تراکتور به رضاییان
پیشنهاد 7 میلیارد تومان تراکتور به رضاییان
به گزارش خبرورزشی، رامین رضاییان به تمرینات اوستند بازگشته و کار خود را با این باشگاه از سر گرفته است ولی بعید به نظر می‌رسد آن‌ها او را بخواهند. رامین هرچند در جام جهانی عملکرد بسیار خوبی داشت ولی در اوستند نتوانست به آن سطحی که توقع می‌رود، برسد. رامین امیدوار است در لحظه آخر یک پیشنهاد مناسب اروپایی دریافت کند و در نهایت به تیم جدیدی ملحق شود. در همین حال تراکتورسازی همچنان خواهان جذب این بازیکن است. باشگاه تبریزی در نقل و انتقالات هزینه‌های سنگینی برای جذب بازیکنان خود کرده است و تمایل دارد رامین رضاییان را هم به خدمت بگیرد. این باشگاه به رامین رضاییان پیشنهاد 7 میلیاردی داده است. این باشگاه حاضر است مبلغ سه میلیارد در همین اول کار به رامین پرداخت کند. تبریزی‌ها به این بازیکن گفته‌اند می‌تواند به ترکیه برود و پیش‌قسط خود را بگیرد و سپس برای امضای قرارداد به ایران سفر کند. رامین، اما دوست دارد در اروپا بازی کند و هیچ بعید نیست در صورتی که پیشنهادی از این قاره دریافت نکند، به ایران بازگردد و در لیگ برتر بازی کند. شنیده می‌‎شود باشگاه تبریزی قصد دارد یکی، دو بازیکن خود را از لیست کنار بگذارد و بازیکنان جدیدی را جایگزین کند و این نشانه‌ای از اتفاقات پشت پرده است.
در همین حال خبر می‌رسد اشکان دژاگه و مسعود شجاعی هم برای حضور در تراکتورسازی چنین رقمی دریافت کرده‌اند. قرارداد هر دو بازیکن برای یک فصل، 7 میلیارد تومان است که سه میلیارد آن را پیش گرفته‌اند و 4 میلیارد باقی‌مانده را در قسط‌های بعدی دریافت خواهند کرد. تازه این تمام پولی نیست که آن دو دریافت خواهند کرد. در قرارداد این بازیکنان آپشن‌هایی گنجانده شده است. مثلاً اگر گل بزنند و پاس گل بدهند، پاداش خوبی دریافت می‌کنند. آن‌ها آپشن‌های دیگر هم در قراردادشان دارند که خالص دریافتی شان در آخر فصل بیشتر هم خواهد شد. فعلاً همه چیز برای اشکان خوب پیش رفته ولی اوضاع برای مسعود زیاد جالب نیست، چون در بازی سایپا چند بار توپ از دست داد و همین اتفاق باعث شد تا هواداران کمی علیه‌اش شعار دهند. مسعود هنوز به لیگ ایران عادت نکرده است.

زرینچه: کاش 2 بازیکن کمتر می‌خریدیم و پول آن‌ها را به تیام می‌دادیم


استقلال به پارس جنوبی جم باخت، ولی کاپیتان و مربی اسبق آبی‌پوشان تأکید دارد هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده و اتفاقاً این ناکامی می‌تواند در آینده کمک‌حال آبی‌ها شود.
زرینچه: کاش 2 بازیکن کمتر می‌خریدیم و پول آن‌ها را به تیام می‌دادیم
زرینچه: کاش 2 بازیکن کمتر می‌خریدیم و پول آن‌ها را به تیام می‌دادیم
به گزارش خبرورزشی، دیروز عصر به جواد زرینچه زنگ زدیم تا پیرامون شرایط فنی استقلال با او گپ بزنیم، اما سمت و سوی حرف‌هایمان به جهت‌های دیگر هم رفت. آقاجواد حرف‌هایی زد که شاید خیلی‌ها ترجیح بدهند بنا بر دلایلی خودسانسوری کرده و آن‌ها را بر زبان نیاورند.
باخت خوب
بدیهی است که ناکامی هیچ وقت خوب نیست، ولی من فکر می‌کنم استقلال اتفاقاً در زمان خوبی باخت. این شکست برای تیم لازم بود. ما مسابقات بسیار مهمی را پیش روی خود داریم؛ از لیگ قهرمانان آسیا گرفته تا لیگ برتر و جام حذفی. به این باخت احتیاج داشتیم تا بچه‌ها به خودشان بیایند و مراقب باشند. امیدوارم این آخرین شکست استقلال باشد و با اتکا بر همین ناکامی بتوانیم خودمان را جمع و جور کرده و نتایج بهتری بگیریم.
سانتر‌های غافلگیرکننده
فولاد در بازی چهارشنبه شب قطعاً با روشی تهاجمی وارد زمین نمی‌شود. در فوتبال یا باید حمله کنی یا اینکه دنبال ضد حملات باشی. این وظیفه استقلال است که با فشار، لایه‌های تدافعی فولاد را تخریب کرده و جلو برود. باید به فکر سانتر‌ها و شوت‌های غافلگیرکننده باشیم. اگر بازی برابر جلو برود، قطعاً کار در دقایق پایانی مسابقه می‌تواند گره بخورد و بازی برای استقلال دشوار شود. به هر حال نباید در این مقطع امتیازاتی از دست بدهیم که در پایان فصل حسرت آن‌ها را بخوریم.
2 بازیکن کمتر
تعارف که نداریم، تیام هم در لیگ قهرمانان، هم در نیم‌فصل دوم لیگ برتر و هم در جام حذفی عصای دست استقلال شد. باید او را حفظ می‌کردیم. مهره بسیار باارزشی بود. برای کادر فنی و مدیریتی استقلال احترام زیادی قائلم، اما به نظرم باید حتی اگر لازم بود 2 بازیکن کمتر می‌خریدیم و به جای آن پولش را به تیام می‌دادیم تا در استقلال می‌ماند. این فصل خیلی به او احتیاج داشتیم.
چاپلوسی به جای دلسوزی
عدم احترام به پیشکسوتان و استفاده نکردن از نگاه آن‌ها فقط مختص به عرصه باشگاهی نیست. اگر چاپلوس و لمپن باشی، جایگاهت همیشه حفظ می‌شود، ولی اگر با دلسوزی و صراحت لهجه مشکلات را بگویی، از غریبه‌ها هم غریبه‌تر می‌شوی. در همین سال‌ها ببینید با پیشکسوتان چه برخورد‌هایی داشته‌اند. وقتی یک پیشکسوت می‌خواهد خداحافظی کند، ببینید چه برخوردی با او می‌کنند. حالا نمی‌دانم از سر حسادت است یا سایر موارد. بابا ما که نمی‌گوییم در جیب پیشکسوتان پول بگذارید. به خدا دغدغه بچه‌های هم‌نسل ما پول نیست. یا خودشان دارند یا اینکه آنقدر باشرف و غیرت هستند که با مسافرکشی زندگی‌شان را سپری می‌کنند. بحث من، تکریم و حفظ حرمت آنهاست. متأسفانه در استقلال به پیشکسوتان بی‌احترامی می‌شود. وقتی وزیر ورزش مدیرعاملی را انتخاب می‌کند که در زمره پیشکسوتان استقلال نبوده و او هم معاونانی را می‌آورد که هیچ‌کدام بازیکن تیم نبوده‌اند، دیگر چه انتظاری می‌توان از بقیه داشت؟ به نظرم واقعیت امر این است که از نظر تکریم پیشکسوتان، پرسپولیسی‌ها خیلی خیلی جلوتر از استقلال هستند.
حتی پیام تبریک هم نمی‌دهند
من سال 80 از استقلال رفتم. از آن سال به بعد غیر از مقاطع کوتاهی که مربی یا عضو هیئت مدیره استقلال بودم، در سایر اوقات هیچ وقت پیش نیامده که از طرف باشگاه تماس بگیرند و حالم را بپرسند، حتی یک پیام تبریک خشک و خالی به مناسبت تولدم هم برایم نفرستادند البته خوشبختانه احتیاجی هم به پیام تبریک آقایان ندارم.
به بوقچی‌ها باج می‌دهند
اتفاقی که برای خداداد عزیزی رخ داد، خیلی تلخ بود، ولی متأسفانه بار اولی نیست که چنین وقایعی را می‌بینیم و با این روند شاید مرتبه آخر هم نباشد، چون ما خودمان این وضعیت را به وجود آورده‌ایم. اینکه می‌گویم ما، منظورم بعضی از اهالی ورزش است. صادقانه و با صراحت می‌گویم بعضی از اهالی ورزش برای ماندن و ابقای خود به بوقچی‌ها باج می‌دهند و حاصل آن هم می‌شود قدرت گرفتن این افراد روی سکو‌ها و درون تیم‌ها. بعضی از بوقچی‌ها آنقدر قدرتمند شده‌اند که در گوش مدیرعامل می‌زنند و یقه سرمربی را می‌گیرند. خب چرا این‌طوری شد؟ دلیلش رفتار خود اهالی ورزش است. دقیقاً مانند شرایط اقتصادی کشور است. کسی که میلیاردی دزدی می‌کند، از اول که دزد نبوده است، کم‌کم آلوده شده است. فضای ورزش هم همین‌طوری آلوده به فساد شد. مبارزه با چنین فضایی بسیار دشوار است، اما غیر ممکن نیست.
پیکان، پاداش قهرمانی
دو بار با تیم ملی قهرمان بازی‌های آسیایی شدم، سال‌های 90 و 98. یادش بخیر. مرتبه اول که قهرمان شدیم، علی‌آقای پروین از بازاری‌ها برای تیم ملی پول جمع کرد و به هر کدام از ما 500 هزار تومان پاداش داد. بار دوم هم آقای صفایی‌فراهانی به هر کدام از ما یک پیکان داد. امیدوارم این تیم هم در جاکارتا موفق شده و در نهایت بتواند جواز صعود به المپیک را بگیرد.

حسینی همچنان دلخور است


به احتمال فراوان در بازی استقلال- فولاد هم سیدمهدی رحمتی سنگربان شماره یک آبی‌پوشان خواهد بود.
حسینی همچنان دلخور است
به گزارش خبرورزشی، حسین حسینی از نیمکت‌نشینی در استقلال شاکی است. او حتی در تمرین شنبه‌شب هم بی‌حوصله نشان داد و وقتی بازیکنان ابتدای تمرین حلقه زدند که تمرین را شروع کنند، با فاصله حدود یک متر از بقیه ایستاده بود. گویا حسینی متوجه شده که برای بازی حساس با السد هم رحمتی قرار است فیکس باشد.
>