اظهارات رئیس ترابزون‌اسپور پیش از جلسه با پورعلی‌گنجی


مدیر تیم فوتبال باشگاه ترابزون‌اسپور ترکیه پیش از جلسه نهایی عقد قراداد با مرتضی پورعلی‌گنجی گفت: خیلی‌ها به استانبول آمدند اما توافقی حاصل نشد.
اظهارات رئیس ترابزون‌اسپور پیش از جلسه با پورعلی‌گنجی

به گزارش خبرورزشی، به نقل از سایت استار ترکیه، هایرتین درباره آخرین شرایط عقد قرارداد احتمالی با مرتضی پورعلی‌گنجی، ملی‌پوش ایرانی فصل گذشته باشگاه السد قطر گفت: ما در استانبول یک گفت‌وگوی فوتبالی داریم. ما شرایط خودمان را داریم و با آنها (مرتضی پورعلی‌گنجی و مدیر برنامه‌اش) دیدار می‌کنیم. این یک شانس 100 درصدی برای عقد قرارداد نیست. بسیاری از بازیکنان برای مذاکره به استانبول می‌آیند.

این مقام ارشد باشگاه ترابزون‌اسپور ترکیه ادامه داد: اگر برنامه‌ای برای اخلال در نظم کاری و میزان پرداختی‌ ما جهت عقد قرارداد وجود داشته باشد چیزی به نام این کار را شاهد نخواهیم بود.

طبق گزارش رسانه‌های ترکیه‌ای مرتضی پورعلی‌گنجی برای مذاکره نهایی و عقد قرارداد با باشگاه ترابزون‌اسپور وارد ترکیه شد. وی در صورت امضای قراردادش سومین بازیکن این تیم ترکیه‌ای پس از وحید امیری و مجید حسینی خواهد بود.

اتهام ترابوزان به ملی پوش ایرانی: پورعلی گنجی زیاده خواه بود


ترابزوان بعد از عدم توافق با مرتض پورعلی گنجی حالا انگشت اتهام را به سمت او نشانه رفته است.
به گزارش خبرورزشی، ابتدا گفته شد ترابوزان از پورعلی گنجی خواسته علاوه بر حضور در پست تخصصی اش که مدافع میانی است در پست هافبک دفاعی هم بازی کند اما بر اساس ادعای رئیس باشگاه ترابوزان،پورعلی گنجی زیاده خواه بود و درخواست های مالی دیگری هم داشت که مورد موافقیت مدیر این باشگاه قرار نگرفت.
اینها البته اظهارت ترابوزانی هاست؛ بی گمان خود پورعلی گنجی هم پس از این مذاکرات طولانی و بی حاصل حرف های زیادی برای گفتن دارد.

صعود آپوئل در لیگ اروپا در غیاب گوچی


تیم آپوئل قبرس در غیاب ستاره ایرانی‌اش به مرحله پلی‌آف لیگ اروپا راه یافت.
صعود آپوئل در لیگ اروپا در غیاب گوچی

به گزارش خبرورزشی، تیم آپوئل نیکوزیای قبرس با برتری 3 بر یک خانگی مقابل هاپوئل بیرشاو، نماینده رژیم صهیونیستی در دور برگشت مرحله سوم مقدماتی رقابت‌های لیگ اروپا به مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها راه یافت.

در این بازی که نام رضا قوچان‌نژاد، ستاره ایرانی آپوئل در لیست ذخیره‌ها هم دیده نمی‌شد، تیم او با گل‌های کاژو در دقیقه 64 و سوزا در دقایق 79 و 90، گل بن‌باست در دقیقه 19 برای رقیب را جبران کرد و به برتری 3 بر یک دست یافت.

آپوئل با توجه به این پیروزی و تساوی 2 - 2 در بازی رفت در مجموع به برتری 5 بر 3 دست یافت و به مرحله پلی‌آف راه یافت.

رقیب این تیم برای رسیدن به مرحله گروهی، آستانا از قزاقستان نام دارد.

در پایان سایر بازی‌های مهم راسنبال لاپیزیگ، کپنهاگن، کلوژ و سویا با برتری مجموع به پلی‌آف رسیدند.

تهدید از نوع ایرانی در پیج برایتون


این روز‌ها پیج باشگاه برایتون در اینستاگرام تبدیل به دورهمی ایرانی‌ها شده است.
به گزارش خبرورزشی، از روزی که علیرضا جهانبخش به این باشگاه رفته، ایرانی‌ها پیج باشگاه را قرق کرده‌اند. حضور او در این باشگاه باعث شد تا پیج باشگاه در اینستا و توئیتر رشد چشمگیری داشته باشد. اگر به پیج این باشگاه بروید کلی پیام به زبان فارسی می‌بینید. دیروز هم تعدادی از هواداران تهدید کرده بودند که اگر جهانبخش فیکس نباشد دیگر پیج باشگاه را در اینستاگرام لایک نمی‌کنند! آن‌ها خواسته بودند تا این موضوع به گوش سرمربی برایتون هم برسد. البته این تهدید بیشتر شوخی بود و باعث خنده دیگر کاربران شد.

شکاری: از سردار تعریف کی‌روش را شنیدم


رضا شکاری، بازیکن جوان و آینده‌دار تیم روبین‌کازان روسیه، دوشنبه‌شب اولین بازی خود را برای تیمش در لیگ روسیه انجام داد.
شکاری: از سردار تعریف کی‌روش را شنیدم
به گزارش خبرورزشی، به بهانه اولین بازی رضا شکاری برای تیم روبین کازان گفت‌وگویی با این بازیکن آینده‌دار انجام دادیم.
اولین بازی‌ات برای روبین‌کازان چطور بود؟
به نظرم بازی خیلی خوبی بود. تیم ما شایسته باخت نبود و باید بازی را می‌بردیم. در این دیدار موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم و زنیت روی تک‌موقعیت خود به گل رسید. واقعاً حیف شد نتوانستیم پیروز شویم. من نمی‌توانم در مورد عملکردم نظر بدهم، ولی کادر فنی از بازی من راضی بود.
یک پاس گل عالی هم به سردار دادی که در آفساید به توپ رسید...
بله پاس خوبی دادم و سردار هم فوق‌العاده توپ را کنترل کرد، ولی حیف که آفساید بود. فکر می‌کنم سردار یک لحظه دیر حرکت کرد وگرنه گل خوبی می‌شد.
به شرایط فوتبال روسیه عادت کردی؟
بله خدا را شکر اینجا راحتم و فقط به فوتبال فکر می‌کنم، ضمن اینکه قربان بردیف برای من مثل پدر است و همه جوره در همه مسائل به من کمک می‌کند و مدیون او هستم. از وقتی به اینجا آمدم، فوتبال را به معنای واقعی یاد گرفتم. حتی چند روز پیش وقتی با امید نورافکن حرف می‌زدم به او گفتم کاش به فوتبال روسیه می‌آمدی تا فوتبال را یاد بگیری. در مجموع در اینجا همه چیز خوب است.
چه شد نتوانستی با تیم امید به بازی‌های آسیایی بروی؟
خیلی دوست داشتم الان با تیم امید در جاکارتا بودم. بازی کردن برای تیم ملی در هر رده‌ای فوق‌العاده لذتبخش است و حس فوق‌العاده‌ای دارد. من از نونهالان در همه رده‌ها برای تیم ملی با افتخار بازی کردم، ولی متأسفانه به رغم همه تلاش‌هایی که انجام شد، باشگاه روبین‌کازان اعلام کرد نمی‌توانم برای تیم امید بازی کنم.
چقدر امیدواری برای جام ملت‌های آسیا به تیم ملی بزرگسالان دعوت شوی؟
آرزوی هر فوتبالیستی است برای تیم ملی کشورش بازی کند، من هم با تمام وجود تلاش می‌کنم اول برای روبین‌کازان بازی کنم و دیده شوم و بعد از آن اگر قسمت شد توسط کی‌روش به تیم ملی دعوت شوم. از سردار تعریف کار با کی‌روش را زیاد شنیدم. امیدوارم اگر کی‌روش در تیم ملی باقی ماند، من هم دعوت شوم و چیز‌های زیادی از او یاد بگیرم.

قدوس، سومین بازیکن گران تاریخ ایران


قرارداد 3/5 میلیون یورویی سامان قدوس با رن فرانسه می‌تواند او را در جایگاه سوم گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران قرار دهد.
قدوس، سومین بازیکن گران تاریخ ایران

به گزارش خبرورزشی، قطعاً گران‌ترین قرارداد تاریخ فوتبالیست‌های ایرانی به قرارداد اخیر علیرضا جهانبخش با برایتون انگلیس به ارزش 19 میلیون یورو بازمی‌گردد. پس از آن اشکان دژاگه با انتقال 6/3 میلیون یورویی از فولام به العربی دومین قرارداد برتر تاریخ فوتبال ایران را به خود اختصاص داده و حالا قرارداد 3/5 میلیون یورویی قدوس با رن در رده سوم برترین قرارداد‌های تاریخ فوتبالیست‌های ایرانی قرار می‌گیرد و قرارداد 2/7 میلیون یورویی علی دایی با هرتابرلین به رده چهارم در این جدول سقوط کرد.
سامان، اولین ایرانی لوشامپیونه
در پی توافق مسئولان باشگاه اوسترسوندس با رن فرانسه جهت فروش سامان قدوس به این تیم، رسانه‌های فرانسوی فاش کردند که مهاجم تیم ملی ایران با قراردادی 5/3 میلیون یورویی راهی رن خواهد شد. البته در قرارداد قدوس با رن بندی هم قرار دارد که به موجب آن باشگاه فرانسوی هر زمان که مهاجم ایرانی خود را به تیم دیگری منتقل کند، باید 20 درصد از مبلغ انتقال را به اوسترسوندس سوئد بدهد. سامان قدوس با پیوستن به رن فرانسه اولین ایرانی تاریخ رقابت‌های لوشامپیونه خواهد بود. هدایت تیم رن برعهده صبری لموشی سرمربی سابق الجیش قطر است و این تیم فصل جدید لیگ یک فرانسه را با شکست 3 بر یک مقابل لیل آغاز کرده است. از مهمترین افتخارات تیم رن می‌توان به 2 قهرمانی جام حذفی فرانسه در سال‌های 1971 و 1965 اشاره کرد.
سامان فوتبال حرفه‌ای خود را از تیم سوریانسکا سوئد آغاز کرد، سپس با قراردادی 75 هزار یورویی به اوسترسوندس پیوست و پس از درخشش در این تیم و جذب پیشنهادات خوب، سال گذشته قرارداد او به یک میلیون یورو افزایش پیدا کرد و حالا سامان با قراردادی 3/5 میلیون یورویی در مسیر رن فرانسه قرار دارد.
قرارداد‌های برتر تاریخ فوتبالیست‌های ایرانی به شرح زیر است:

قدوس، سومین بازیکن گران تاریخ ایران

>