مس سونگون فینالیست فوتسال قهرمانی آسیا شد


مس سونگون با غلبه بر نفت الوسط عراق به فینال رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا راه یافت.
مس سونگون فینالیست فوتسال قهرمانی آسیا شد

به گزارش خبرورزشی، دیدار نخست مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتسال باشگاه‌های آسیا از ساعت 12:30 امروز (جمعه - به وقت ایران) با تقابل مس سونگون ایران و نفت الوسط عراق آغاز شد که این بازی با پیروزی 3 بر 2 نماینده کشورمان همراه بود.

در این بازی نزدیک، علی‌اصغر حسن‌زاده (2 گل) و فرهاد فخیم برای مس و هیثم سالم و قدرت بهادری برای نفت گلزنی کردند تا با وجود گلزنی لژیونر فوتسال کشورمان، مس سونگون ورزقان به فینال رقابت‌ها راه یابد.

دیگر دیدار نیمه‌نهایی از ساعت 15:30 امروز بین تیم‌های بانک بیروت لبنان و تای‌سن‌نام ویتنام برگزار خواهد شد تا حریف مس سونگون در دیدار فینال معرفی شود.

مسابقه فینال قهرمانی باشگاه‌های آسیا از ساعت 15:30 روز یکشنبه و دیدار رده‌بندی از ساعت 12:30 همان روز برگزار خواهد شد.

حسن‌زاده بهترین بازیکن نیمه‌نهایی قهرمانی فوتسال آسیا


گلزن تیم فوتسال مس سونگون به عنوان بهترین بازیکن دیدار این تیم مقابل نفت الوسط عراق انتخاب شد.
حسن‌زاده بهترین بازیکن نیمه‌نهایی قهرمانی فوتسال آسیا

به گزارش خبرورزشی، دیدار نخست مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتسال باشگاه‌های آسیا از ساعت 12:30 امروز (جمعه - به وقت ایران) با تقابل مس سونگون ایران و نفت الوسط عراق آغاز شد که این بازی با پیروزی 3 بر 2 مس سونگون خاتمه یافت.

علی‌اصغر حسن‌زاده موفق شد دو گل از سه گل مس را به ثمر برساند و همین باعث شد به عنوان بهترین بازیکن دیدار نیمه‌نهایی انتخاب شود.

دیدار فینال مسابقات قهرمانی آسیا روز یکشنبه بین مس سونگون و برنده دیدار تیم‌های بانک بیروت لبنان و تای‌سون‌نام ویتنام برگزار خواهد شد.

دختران در حال و هوای تازه پا به توپ شدند


هفته اول لیگ در تهران حال و هوای دیگری داشت و تیم سپیدرود در حالی که دروازه‌بان تیم ملی و سابق حریف خود را در ترکیب داشت، به مصاف تیم پالایش نفت آبادان رفت.
به گزارش خبرورزشی، سرمربی و تعدادی ملی‌پوشان قهرمان آسیا بدون تیم سپیدرود مقابل قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتسال صاحب برتری شد. هفته اول لیگ در تهران حال و هوای دیگری داشت و تیم سپیدرود در حالی که دروازه‌بان تیم ملی و سابق حریف خود را در ترکیب داشت، به مصاف تیم پالایش نفت آبادان رفت. پالایش نفت آبادان با نتیجه پنج بر یک به پیروزی رسید. بازی با گل اول جنوبی‌ها توسط رفیعی استارت خورد، اما تهرانی‌ها با برتری نسبی که در طول بازی داشتند، توانستند پنج گل وارد دروازه مهمان خود کنند. گل‌های سپیدرود تهران را سارا شیربیگی (دقیقه‌های 2 و 33)، رقیه صومعه (دقیقه‌های 24 و 35) و مرضیه توفیقی‌نسب (دقیقه 34) به ثمر رساندند. در این مسابقه اولین کارت زرد را دقیقه 19 زینب رضوان از پالایش نفت آبادان دریافت کرد و عاطفه عابدی از پالایش، مرضیه توفیقی‌نسب از سپیدرود و فرزانه توسلی از سپیدرود در ادامه بازی کارت زرد دریافت کردند، اما نکته قابل توجه این دیدار پخش مستقیم رادیویی آن با گزارشگری خانم گودرزی بود، اما در سایر دیدار‌ها ملی‌حفاری خوزستان نایب‌قهرمان فصل گذشته در خانه خود 8- یک مهمانش مس رفسنجان را شکست داد. پویندگان صنعت فجر شیراز هم 5- یک هیئت فوتبال خراسان‌رضوی را با شکست روانه خانه کرد. دیدار تیم‌های استقلال ساری و دریژ فرخ‌شهر هم 2- 4 به نفع فرخ‌شهر به پایان رسید. مسابقه نامی نو اصفهان و دختران کویر مس کرمان به درخواست نامی به روز دیگری موکول شد. جای خالی دانشگاه آزاد تیم سوم جدول رده‌بندی فصل به خاطر انحلال بود و بدون تیم ماندن شهرزاد مظفر سرمربی تیم قهرمان آسیا.

اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتسال


ناظم الشریعه، اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتسال را اعلام کرد.
اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتسال
به گزارش خبرورزشی، اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتسال را به شرح زیر اعلام کرد: 
علی رحیمی، محسن محمدزاده و سعید سروری از البرز
علیرضا جوان از اصفهان 
مجید میرزایی و ابوالفضل حسینی از تهران
اسحاق سورغالی و جعفر نجفی از فارس
سعید قلندری از قم
رحمان سارانی از خراسان رضوی
حسین فهیمی و بهزاد عظیمی از خوزستان
سعید بلباسی و مراد ناظری از مازندران
مهدی مصطفایی و مجید حاجی بنده از مرکزی
مرتضی فراهانی و میلاد قنبرزاده از هرمزگان
این اردو از 6 تا 8 مرداد ماه در مرکز ملی فوتبال آغاز می‌شود که بازیکنان باید عصر روز شنبه 6 مرداد ماه از ساعت 16:00 خود را به کادر فنی معرفی کنند.

کی‌روش 4 سال اول کار خوب کرد، اما در ادامه نه


سیدمهدی ابطحی مربی صاحب سبک در فوتسال به خبرورزشی گفت: کی‌روش زمان زیادی داشته تا بفهمد فوتبال ما در چه جایگاهی قرار دارد.
به گزارش خبرورزشی، سیدمهدی ابطحی سال‌ها در فوتبال ایران حضور داشته با این حال در سال‌های اخیر در فوتسال به یک مربی صاحب سبک تبدیل شده است. این روز‌ها که جای خالی او در تیم‌های فوتسال احساس می‌شود فرصتی دست داد تا با این مربی گپ بزنیم.
*آقای ابطحی چرا شما را در تیم فوتسال نمی‌بینیم؟
واقعیت این است که چند تیم با من صحبت کردند، اما از لحاظ مالی اعدادی را گفتند که یک مربی نمی‌تواند تمام وقتش را برای مربیگری بگذارد. وقتی یک مربی ما با 15 میلیون حاضر شده در تیم کار کند باید در کنارش دو کار دیگر هم انجام دهد تا زندگی اش بگذرد و این مربی یک کار 20 درصدی را در تیم انجام می‌دهد. در این شرایط فوتسال ما هم رو به عقب می‌رود. در سال‌های گذشته مربیان کار کردند و بازیکنانی ساختند که بعد از 10 سال ثمره اش را دیدیم که چنین تیم فوتسال قدرتمند و بازیکنان خوبی داریم، اما 10 سال دیگر ماحصل این روز‌های فوتسال را هم می‌بینیم که از بازیکن خالی خواهیم شد. رشد کنونی فوتسال مال مربیان گذشته است. چرا باید بازیکنی که در تأسیسات 150 میلیون می‌گرفته الان از تیم جدیدش 60 میلیون بگیرد؟ این بازیکن چطور می‌تواند برای تیم وقت بگذارد؟ الان داریم نان گذشته را می‌خوریم، اما در آینده به مشکل می‌خوریم.
در جوانگرایی فوتسال ما و به خصوص تیم ملی مناسب عمل کرده است؟
اوج کار بازیکن در 27 تا 32 سالگی است، اما ما به دنبال این هستیم که سن اوج او را پایین‌تر بیاوریم. باید تعریف خود از جوانگرایی را مشخص کنیم. باز هم می‌گویم 10 سال دیگر کار‌هایی که الان کردیم مشخص می‌شود و باید دید اقدامات صورت گرفته جواب می‌دهد یا نه؟
در مورد تیم فوتبال هم صحبت کنید. عملکرد ما در جام جهانی چطور بود؟
با توجه به شرایط اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... فقط 50 درصد نیاز‌های تیم ملی برآورده شد. از طرفی ما با تیم‌هایی بازی کردیم که پتانسیل خوبی داشتند، اما بازی‌ها نشان داد که تیم‌هایی مثل اسپانیا، پرتغال، آلمان، آرژانتین و... قدرت قبل را نداشته‌اند. اولین مورد این بود که بازیکنان درتیم‌های باشگاهی خود عملکرد بهتری دارند و در تیم ملی انگیزه و توان کافی را ندارند. در این جام دیدیم که تیم‌های درجه 2 انگیزه بیشتری داشتند و، چون در فوتبال تیم ضعیف هم می‌تواند تیم قوی را ببرد این انگیزه به کمک تیم‌های درجه 2 آمد تا آن‌ها هم به سطح یک برسند. ما ناچار بودیم نتیجه‌گرا بازی کنیم. حتی اروگوئه هم با 11 نفر دفاع نکرد و دو نفر یار ثابت برای حمله گذاشته بود و ما تنها تیمی بودیم که 11 نفره دفاع می‌کردیم. فکر می‌کنم بعد از تماشای بازی‌ها و قدرت تیم‌ها اگر به کی‌روش بگویند به عقب برگردیم با این سیستم بازی می‌کنی؟ می‌گوید نه و این قدر دفاعی نخواهیم بود. ضمن اینکه در کار دفاعی هم ما در برخی بخش‌ها عملکرد خوبی داشتیم، اما در همه بخش‌ها نه. حرف کلی من این است که ما باید استراتژی‌مان نسبت به 4 سال قبل فرق می‌کرد. ما در جام جهانی قبل همین‌طور بازی کردیم و در این جام جهانی هم همین‌طور و این برای فوتبال ما خوب نیست. البته کی‌روش از لحاظ روحی روانی بسیار روی تیم کار کرده بود و بازیکنان هم انگیزه داشتند که به تیم‌های خوب اروپایی بروند. این پیشرفتی بود که من در تیم دیدم یعنی انگیزه بازیکنان.
شما با ماندن کی‌روش موافقید؟
به نظرم باید در کادر فنی تغییر ایجاد کنیم. کی‌روش زمان زیادی داشته تا بفهمد فوتبال ما در چه جایگاهی قرار دارد. من حرفم این است که ما از عملکرد کی‌روش در 4 سال اول راضی بودیم، چون نمایش خوبی در جام جهانی قبل داشتیم، اما در 4 سال دوم او همان سیستم قبل را پیاده کرد و پیشرفتی در کار او ندیدیم. وقتی با همان استراتژی گذشته بازی می‌کنیم یعنی پیشرفت نکردیم. ما در دقایقی از بازی مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال نشان دادیم که می‌توانیم به‌روزتر و هجومی‌تر بازی کنیم، اما این اتفاق در تمام بازی‌ها نیفتاد و استراتژی ما دفاعی بود که این یعنی پیشرفتی نکردیم.
>