تبلیغات در تلکسیران

رونمایی از افکار تهاجمی کی‌روش


با توجه به نزدیک بودن زمان مسابقات جام ملت‌های آسیا و سطح رقیبانی که ما با آن‌ها در این تورنمنت بازی داریم، کارلوس کی‌روش شیوه بازی تیم ملی را با تغییری اساسی روبه‌رو کرد.
رونمایی از افکار تهاجمی کی‌روش
خبرورزشی/محمدرضا شکوهی؛ اولین بازی تیم ملی بعد از جام جهانی مقابل ازبکستان برگزار شد که اتفاقاً نمایش نسبتاً خوبی را هم از ملی‌پوشان تیم ملی در این بازی دیدیم؛ بنابراین به بهانه برگزاری این بازی، برش‌هایی از این دیدار را برای شما مهیا کرده‌ایم.
1- شیوه بازی تیم ملی با توجه به توان حریف
با توجه به نزدیک بودن زمان مسابقات جام ملت‌های آسیا و سطح رقیبانی که ما با آن‌ها در این تورنمنت بازی داریم، کارلوس کی‌روش شیوه بازی تیم ملی را با تغییری اساسی روبه‌رو کرد و در این بازی دیدیم اساس بازی تیم ملی و به خصوص در نیمه دوم، ابتدا مالکیت بر توپ و سپس چرخش توپ در تمام مناطق زمین و به خصوص در یک‌سوم میانی و یک‌سوم تهاجمی استوار شد؛ استراتژی‌ای که نشان داد در افکار سرمربی تیم ملی با توجه به تورنمنت پیش‌رو و قدرت حریفان ما چه می‌گذرد.
2- استراتژی کوپر برای استفاده از فضای پشت مدافعان ایران
در سوی مقابل با توجه به شیوه بازی تیم ملی و بازی رو به جلوی ما، هکتور کوپر استراتژی دفاع- ضدحمله‌های سریع را برای تیمش در نظر گرفته بود تا با توجه به بالا بازی کردن خط دفاعی تیم ملی ایران، فضای لازم برای انتقال سریع بازی به پشت‌سر مدافعان ما و به خصوص مدافعان کناری ایران فراهم شود، ولی خوشبختانه به رغم این که ازبک‌ها با این تاکتیک چندین خطر را روی دروازه ایران ایجاد کردند، نتوانستند راهی به دروازه تیم کشورمان پیدا کنند.
3- جابه‌جایی وینگر‌های ایران
در شروع بازی و تقریباً تا دقیقه 25 شاهد این بودیم که دو وینگر چپ و راست ایران در پست همیشگی خود نبودند و جای‌شان را با یکدیگر عوض کرده بودند تا با این حربه از قدرت پا به توپ آن‌ها در استفاده از عرض زمین استفاده شود و به اصطلاح وینگر‌های ما به جای حرکت به طول، بیشتر به داخل بزنند و بار‌ها در این زمینه دیدیم که قلی‌پور چپ‌پا از سمت راست به داخل می‌زد و جهانبخش راست‌پا هم با تکرار این روش به داخل سمت چپ می‌آمد، اما در نهایت کی‌روش این بازیکنان را به سمت‌های خود منتقل کرد.
4- نقش امید و سعید در میانه زمین
دو هافبک میانی ما یعنی امید ابراهیمی و سعید عزت‌اللهی در این بازی با توجه به شیوه بازی تیم ملی و بالا بازی کردن کلیه خطوط ما، وظیفه داشتند در زمان مالکیت توپ با استفاده از پاس‌های کوتاه و بلند شکل بازی تهاجمی ما را به بازی در کناره‌ها آرایش بدهند و البته در زمان از دست رفتن توپ هم آن‌ها باید هر چه سریع‌تر وارد جنگ‌های میانه میدان می‌شدند تا مانع شکل‌گیری و بازیسازی حریف و طراحی ضدحملات آن‌ها بشوند و انصافاً این دو نفر در انجام وظایف‌شان بسیار خوب عمل کردند.
5- عصبی بودن جهانبخش
به طرز محسوسی بازیکن باشخصیت فوتبال ما در این بازی عصبی بود که البته دلایل آن هم تا حدودی مربوط به شرایط فعلی و البته نه‌چندان مطلوب او در تیم باشگاهی‌اش و همچنین تغییر پستش در این بازی بود که عملکرد او را تحت تأثیر قرار داد و البته زمانی که علیرضا به پست اصلی خود و سمت راست بازگشت، توانست چند باری موقعیت‌های خوبی را برای تیم ملی ایجاد کند، ولی در نهایت بازی با ازبک‌ها روز علیرضا نبود تا در آغاز نیمه دوم تعویض شود.
6- سه تعویض کی‌روش در شروع نیمه دوم
با شروع نیمه دوم، کی‌روش سه تعویض انجام داد و جهانبخش، وریا غفوری و دژاگه را که نسبت به دیگر بازیکنان ایران عملکرد ضعیف‌تری داشتند، بیرون کشید و به ترتیب طارمی، صادق محرمی و سامان قدوس را به زمین آورد که همین امر سبب شد نیمه دوم شرایط کاملاً به سود تیم ملی عوض شود و حتی در دقیقه 52 اثر این تعویض با موقعیت گل جدی که طارمی به دست آورد، عیان شد ضمن آن که با بودن طارمی و محرمی، سمت راست ما به یک منطقه بسیار فعال تبدیل شد.
7- پا به توپ‌های ویران‌کننده قلی‌زاده
علی قلی‌زاده در این بازی به نوعی بهترین بازیکن ایران بود و هر بار که پا به توپ می‌شد، با تکنیک فوق‌العاده و پا به توپ سریع خود می‌توانست مدافعان ازبک را بار‌ها اسیر خود کند و نظم آن‌ها را به هم بریزد و البته اوج کار قلی‌زاده هم در زمان تنها گل ایران شکل گرفت که توانست دو مدافع ازبکستان را دریبل بزند و زمینه ارسال عزت‌اللهی برای رسیدن به گل ایران را فراهم کند.
8- کریم به جای سردار
با توجه به غیبت سردار آزمون و عدم دعوت کی‌روش از رضا قوچان‌نژاد، کریم انصاری‌فرد فرصت پیدا کرد تا در پست همیشگی خود (مهاجم هدف) بازی کند، پستی که او در بازی‌های باشگاهی‌اش به آن خو گرفته و توانایی‌هایش را نشان داده و البته که کریم در این پست تا زمانی که در میدان حاضر بود، بسیار تلاش و برای گلزنی موقعیت ایجاد کرد و البته چند باری هم نسبت به عدم صدور پاس به خودش اعتراض داشت.
9- نتیجه‌گیری کلی از این بازی
مسلماً فضای بازی در جام جهانی و تقابل با تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش بسیار متفاوت با بازی‌های جام ملت‌های آسیاست و کی‌روش با درک از این واقعیت در بازی مقابل ازبکستان که یکی از تیم‌های نسبتاً خوب آسیاست، شیوه بازی تیم ملی را کاملاً تغییر داد و با اهمیت دادن به بازی مالکانه و ایجاد موقعیت در جریان بازی (و با شیوه تدارک حمله از خط دفاعی) توانست استراتژی مورد نظر خود را برای این تورنمنت در پیش رو تمرین کند که البته در این زمینه با توجه به سبک بازی تیم ملی به خصوص در نیمه دوم و موقعیت‌هایی که ایجاد شد، امیدواری‌ها هم افزایش پیدا کرد.

برگزاری نشست اجرایی دیدار ایران و بولیوی


نشست اجرایی مسابقه تیم‌های ملی فوتبال ایران و بولیوی با حضور کلیه مسئولین مربوطه در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد.
برگزاری نشست اجرایی دیدار ایران و بولیوی
به گزارش خبرورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مسابقه تدارکاتی ایران و بولیوی روز 24 مهر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.
بر همین اساس نشست اجرایی برگزاری این مسابقه به ریاست دبیرکل فدراسیون و با حضور مسئولین و نمایندگان بخش‌های مختلف شامل بر تیم‌های ملی، تشریفات، مسئولین اداری و مالی، روابط عمومی، بین الملل، داوران، بازاریابی و ... در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد.
در این نشست پیرامون شرایط حضور تیم میهمان، انتخاب داوران مسابقه، حضور تماشاگران و اهالی رسانه، اجرای تشریفات لازم و هماهنگی‌های مربوطه جهت برگزاری مسابقه تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

آرای کی‌روش و شجاعی در مراسم بهترین‌های فیفا


آرای سرمربی و کاپیتان تیم ملی کشورمان در مراسم انتخاب بهترین‌های فیفا مشخص شد.
آرای کی‌روش و شجاعی در مراسم بهترین‌های فیفا

به گزارش خبرورزشی، با اعلام آرای مربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی عضو فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در مراسم انتخاب مرد سال فوتبال دنیا از رای کارلوس کی‌روش، سرمربی و مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی کشورمان رونمایی شد.
بر این اساس کی‌روش، لوکا مودریچ را برگزید و کیلیان امباپه و ادن ازار را در رده‌های دوم و سوم قرار داد. رای شجاعی اما کمی متفاوت بود و او به ترتیب محمد صلاح، لوکا مودریچ و کیلیان امباپه را انتخاب کرد.

اظهارنظر کاپیتان تیم ملی در مورد قهرمانی در جام ملتها


کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: مطمئن هستم با این پتانسیلی که تیم دارد و این تیم خوب و قوی که داریم می‌توانیم به موفقیت برسیم.
به گزارش خبرورزشی، مسعود شجاعی در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا و شانس تیم ملی برای قهرمانی در این مسابقات صحبت‌های زیر را انجام داد.
تیم ملی این روز‌ها برای جام ملت‌های آسیا برنامه ریزی می‌کند، در خصوص اهداف و برنامه‌های تیم ملی صحبت کن...
همه دیدند که عملکرد ما در جام جهانی با بدشانسی همراه بود و متاسفانه نتوانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم. همین موضوع باعث شد که اعتماد به نفس بازیکنان و به تبع آن توقعی که مردم دارند بالا رفته و فکر می‌کنم کار و مسئولیتمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا بیشتر شده و باید بیشتر تلاش کنیم و بیشتر زحمت بکشیم تا در این فرصت باقی مانده ضعف‌ها را برطرف کنیم. از طرفی هم امیدوارم مردم شرایط ما را درک کنند و بدانند که ما همه تلاشمان را می‌کنیم تا با غلبه بر رقبایمان به نتایج مورد نظرمان برسیم و بعد از سال‌ها بتوانیم جام ملت‌های آسیا را به ایران بیاوریم.
 فکر می‌کنی تیم ملی می‌تواند قهرمان جام ملت‌ها شود، آن هم بعد از 24 سال؟
همانطور که گفتم 24 سال است نتوانسته ایم در این مسابقات قهرمان شویم و در این مدت حتی تا مرحله نیمه نهایی هم پیش رفتیم، اما نتوانستیم در این سال‌ها قهرمان آسیا شویم، ولی مطمئن هستم با این پتانسیلی که تیم دارد و این تیم خوب و قوی که داریم می‌توانیم به موفقیت برسیم. این تیم با حمایت می‌تواند همانطور که در این چند ساله ثابت کرده بهترین تیم آسیا است نشان دهد برای چه بهترین شده و می‌تواند در حضور رقبای بزرگ به موفقیت برسد. با این تیم اعتماد به نفس و پتانسیلی که در بازیکنان و کادر فنی خوب تیم ما وجود دارد، قطعا تیم ملی می‌تواند به نتایج مورد نظرش دست پیدا کند.
پس مردم می‌توانند خوشبین باشند...
به امید خدا. موفقیت دور از دسترس نیست فقط این تیم باید حمایت شود. همین.
در مورد حضورت در لیگ ایران هم صحبت کن...
حقیقتا گرفتن این تصمیم برای من سخت بود آن هم به خاطر برخی مشکلاتی که در فوتبال ایران داریم و متاسفانه هنوز هم وجود دارد. البته این مشکلات را از قبل می‌شناختم و از این شرایط دور نبودم و مطالعه کافی داشتم. این موضوعات را از دور پیگیری می‌کردم و می‌شنیدم و بالاخره تصمیم گرفتم که برگردم و روزی که برگشتم این مشکلات یک مقدار برقرار بود و خدا را شکر با همتی که مالک باشگاه تراکتورسازی در باشگاه و کادر فنی و اجرایی تیم انجام دادند مشکلات در حال حل شدن است. باشگاه ما یک باشگاه حرفه‌ای است و با توجه به بازیکنان جدیدی که جذب شده و با هدف بزرگی که تیم و باشگاه دارد باید خیلی تلاش کنیم که به موفقیت برسیم. مطمئنا این مهم در آینده رخ خواهد داد.
و صحبت آخرت در مورد حضور در لیگ ایران...
همانطور که گفتم این یک تصمیم بزرگ و مهم برای من بود که بعد از 12، 13 سال به فوتبال ایران برگردم. امیدوارم همانطور که با مطالعه و مشورت این تصمیم را گرفتم، اشتباه نکرده باشم. البته تا اینجا همه چیز خوب بوده و ان شاالله همینطور هم ادامه پیدا کند.

حرف آخر| یک اندونزیایی به جای مسی، داورزنی به جای تاج


عملکرد کی‌روش در این 7، 8 سال فوق‌العاده بوده و تیم ملی ما در جام جهانی واقعاً خوب و آبرومندانه کار کرد، اما اینکه فدراسیون نمی‌تواند یا نمی‌خواهد با او 4 ساله تمدید کند کار قشنگ نیست.
خبرورزشی/ فرهاد اشراقی: 1-روزی روزگاری تیم خبرنگاران ایران در تایلند 4 بر یک به تیم خبرنگاران تایلند باخت. یکی از خبرنگاران تعریف می‌کرد: «بدتر از نتیجه این بود که آن‌ها همان ثانیه سوم مسابقه از فاصله 50 متری به دروازه ما شوت زدند! این شوت خیلی بدتر از آن 4 گلی بود که خوردیم.»
2- تیم ملی نوجوانان ایران 2 بر صفر به اندونزی باخته! بعد از باخت 2 بر صفر امید‌ها به میانمار و حذف تیم ملی جوانان، مشغول هضم این شاهکار جدید بودیم که خبر رسید در یک صحنه بازیکن اندونزیایی سه، چهار ایرانی را به سبک لیونل مسی دریبل کرده است! در واقع کاری را که خود مسی 4 سال قبل نتوانست در جام جهانی با ما انجام دهد، یک اندونزیایی انجام داد.
3- نگارنده معتقدم عملکرد کی‌روش در این 7، 8 سال فوق‌العاده بوده و تیم ملی ما در جام جهانی واقعاً خوب و آبرومندانه کار کرد، اما اینکه فدراسیون نمی‌تواند یا نمی‌خواهد با او 4 ساله تمدید کند و اینکه به جای تاج، داورزنی مصاحبه می‌کند و می‌گوید کی‌روش تا جام ملت‌ها می‌ماند، خیلی قشنگ نیست.
کی‌روش در واقع برخلاف همیشه باید به آنچه وزارت ورزش می‌خواهد، تن بدهد و این با اصول کاری او جور درنمی‌آید. منتقدان کارلوس او را یک آدم مستبد و خودرأی می‌دانند، اما همین آدم مستبد حالا با شرایط جدید می‌ماند و این مسئله می‌تواند روی ذهنیت بازیکنان تیم ملی هم تأثیر بگذارد.

کی‌روش به نیمکت کلمبیا نزدیک شد!


روزنامه آس خبر داد مسئولان فدراسیون فوتبال کلمبیا با کارلوس کی‌روش برای هدایت تیم ملی این کشور وارد مذاکره شده‌اند.
به گزارش خبرورزشی، بنا بر ادعای شبکه رادیویی کاراکول رادیوی دیپورتیوو سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران به صورت رسمی دیداری را با سران فدراسیون فوتبال کلمبیا داشته‌اند.
در این گزارش آمده است:یکی از مدیران فدراسیون فوتبال کلمبیا با جزئیات کامل عملکرد کی‌روش را زیر نظر داشته و این ماموریت را دارد که بعد از جام جهانی 2018 با کی‌روش مذاکره کند. بر همین اساس از فدراسیون فوتبال کلمبیا خبر می‌رسد که سران این فدراسیون نشستی را فردا در لندن با کی‌روش داشته باشند. قرار است فردا مراسم بهترین‌های فیفا در شهر در لندن برگزار شود.
در ادامه این مطلب آمده است:کی‌روش در جام جهانی با تیم ملی ایران در مرحله گروهی حذف شد اما عملکرد خوبی با تیم ملی این کشور داشت.این نشریه در ادامه گزارش نوشته است: با وجود همه این مباحث به نظر می رسد فدراسیون کلمبیا در ماه اکتبر در دیدارهایی با آمریکا و کاستاریکا خواهد داشت همچنان از آرتورو ریس استفاده خواهد کرد.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟