گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

پرجمعیت‌ترین کشور جهان فردا شاهد انتخابات با جوهر حلال است

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

نزدیک به 193 میلیون اندونزیایی واجد شرایط در انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری فردا (چهارشنبه) شرکت می‌کنند.
نزدیک به 193 میلیون اندونزیایی واجد شرایط در انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری فردا (چهارشنبه) شرکت می‌کنند.

در انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه در اندونزی، جوکو ویدودو، رییس جمهور فعلی و اولین رییس جمهور اندونزی خارج از دایره جامعه دست اندرکاران همیشگی قدرت در جاکارتا، با پرابوو سوبیانتو، ژنرال پیشین نیروهای ویژه اندونزی در دوران دیکتاتوری سوهارتو رقابت می کنند.

این انتخابات 1.9 میلیارد دلار هزینه به همراه دارد و در این انتخابات مردم اندونزی نه تنها برای انتخاب رییس جمهور، بلکه برای انتخاب 20500 قانونگذار مجامع ملی و منطقه ای و هم چنین سنا به پای صندوق های رای می روند.

در همین راستا 810 هزار حوزه انتخابیه با 1.6 میلیون صندوق رای دهی همراه با جوهر پاک نشدنی "حلال" آماده شده است. همچنین کمیسیون انتخابات پیش بینی کرده است که بیش از 17 میلیون نفر از جمله داوطلبان، نگهبانان و ناظران در حوزه های انتخابیه حضور داشته و سلامت انتخابات را تضمین کنند.

ویدودو، رییس جمهور فعلی اندونزی در کمپین های انتخاباتی بر تلاش دولت برای ارتقای زیر ساخت ها و کاهش فقر تاکید کرده است.

بیشتر نظرسنجی ها نشان دهنده پیشتازی قابل توجه ویدودو هستند.

با این حال یکی از مقامات دولت اندونزی گفته است، در حالی که نظرسنجی ها حاکی از برتری ویدودو در این کشور هستند، نمی توان خیلی روی آن ها حساب کرد.

اندونزی پس از سه دهه حکومت نظامیان که در سال 1998 خاتمه یافت، به قوی ترین دموکراسی جنوب شرق آسیا تبدیل شده است. با این حال اندونزی با وجود اینکه پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان، سومین دموکراسی بزرگ جهان و یکی از اعضای گروه 20 اقتصاد برتر جهانی است، در عرصه جهانی حضور کمرنگی دارد. البته این امر اخیرا با عضویت اندونزی در شورای امنیت سازمان ملل و درخواست برای میزبانی المپیک 2032 و پیش بینی اقتصاددانان مبنی بر قرار گرفتن در میان پنج اقتصاد برتر جهانی تا 2030، در حال عوض شدن است.addup.center