گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

سازمان ملل به مجمع عادل بین‌المللی برای رعایت حقوق همه ملت‌ها تبدیل شود

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل متحد تاکید کرد:سازمان ملل باید به یک مجمع عادل بین‌المللی برای رعایت حقوق همه ملت‌ها تبدیل شود.
دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل متحد تاکید کرد:سازمان ملل باید به یک مجمع عادل بین‌المللی برای رعایت حقوق همه ملت‌ها تبدیل شود.

محمدجواد لاریجانی در دیدار با خانم اوگوچی دانیلز هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران که عصر امروز (چهارشنبه) با برگزار شد، پیرامون تحولات و پیشرفت های کشور و توجه ویژه اسلام به حقوق نوجوانان و حقوق زنان و نیز اقدامات کشور در زمینه بررسی دوره ای جهانی (یو.پی.آر) مطالبی را بیان داشت.

محمد جواد لاریجانی اظهار امیدواری نمود که سازمان ملل از سیطره دولت هایی مثل آمریکا، اروپایی که رکورد بسیار بدی هم در امر حقوق بشر دارند رها شده و به یک مجمع بین المللی عادلانه برای رعایت حقوق همه ملت ها تبدیل شود و به همه ملت ها این امکان داده شود که در تحولات سازمان ملل مشارکت داشته باشند و جهان شمولی را از حالت تحمیل به حالت تعاملات منصفانه و برابر تبدیل کنند.

در این ملاقات زمینه های همکاری مختلف مورد بررسی قرار گرفت و خانم دانیلز از نشست تخصصی مشترکی که در آینده نزدیک بین دفتر کمیسر عالی حقوق بشر با ستاد حقوق بشر برگزار خواهد شد، استقبال کرد و اظهار داشت: اذعان می کنم از وقتی که به ایران آمدم، متوجه شدم آنچه از ایران قبلأ می دانستم با آنچه که در حال حاضر می بینم بسیار متفاوت است.

اوگوچی دانیلز هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران در این دیدار از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه رعایت حقوق نوجوانان، تصویب قانون مجازات اسلامی و اصلاح قانون مبارزه با موارد مخدر و همچنین در مورد رعایت حقوق معلولین در کشورمان تقدیر به عمل آورد.

addup.center