گروه خبری اقتصادی

بزرگترین حراج سالانه بامیلو امسال سوم آذر برگزار می‌شود


اقتصاد > گزارش آگهی - "روز خرید" همزمان با سومین حراجمعه بامیلو 3 و 4 آذرماه 1396 برگزار می‌شود.
بزرگترین حراج سالانه بامیلو امسال سوم آذر برگزار می‌شود


"روزخرید" همزمان با سومین حراجمعه بامیلو  3 و 4 آذرماه 1396  برگزار می‌شود. امسال بامیلو با  بیش از 250 هزار نوعکالا و حضور بیش از 4000 فروشنده و تامین‌کننده از سراسر ایران این رویداد رابرگزار می‌کند.  بامیلو به‌عنوان بزرگترینبازرگاه اینترنتی ایران سعی داشته است، سه سال پیش برای نخستین بار حراجمعه را درایران اجرا کرده است.

بهگزارش روابط عمومی بامیلو، حراجمعه یکی از ابداعات بامیلو در بازار ایراناست که طی دوسال گذشته،  با ایجاد یک فرصتاستثنایی برای خرید کالاها در ارزان‌ترین شکل ممکن، فضایی را برای آشنایی مردم درسراسر ایران با مفهوم خرید آنلاین فراهم کرده است.

باتوجه به حمایت ایرانسل از بامیلو و سایرشرکت‌های پیشروی اینترنتی زیرمجموعه گروه اینترنت ایران، امسال حراجمعهبامیلو با حمایت بزرگترین اپراتور دیتای ایران برگزار می‌شود و این امکانبرای میلیون‌ها کاربر اینترنت در ایران فراهم می‌شود تا بتوانند به راحتی در اینروز خرید کنند. در واقع بامیلو سعی دارد تا برای همه ایرانیان این جمعه به خرید بگذرد.

حراجمعه حدود 50 سال استکه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای آسیایی و مسلمان نیز اجرا می‌شود. اینحراج، فرصت خوبی است تا کاربران ایرانی بتوانند از مزایای خرید آنلاین در بامیلوچون بازگشت 100 روزه کالا، امکان پرداخت در محل و دسترسی به طیف متنوعی از کالاهادسترسی داشته باشند. بامیلو برای نخستین بار 6 آذر 1394 این حراج را برگزار کرد کهمورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت . 5 آذر 1395 بامیلو تمامیرکوردهای خود از جمله رکوردهای بازدید و فروش خود را شکست. به طور مثال تنها در یکدقیقه اول حراج با بیش از یک میلیون بازدیدکننده مواجه شد. این رویداد یکی ازبهترین موقعیت‌‌ها برای آشنایی مخاطبان با مفهوم خرید اینترنتی در ایران است.

امسال بامیلو با همکاری بسیاری از تامین‌کنندگان،کالاهای متنوعی از جمله گوشی آیفون 8 با  550 هزار تومانتخفیف، پلی استیشن سونی با 400 هزارتومان،هارد اکسترنال با 70 هزار تومان تخفیف،انواع پوشاک زنانه و مردانه با بیش از 70درصد تخفیف و لوازم بهداشتی و لوازم منزل  ولوازم الکترونیک را با تخفیف‌های 80 درصدی در حراجمعه بامیلو عرضه می‌کند.

معنایموفقیت برای بامیلو چیست؟

بامیلوبه‌عنوان نخستین بازار اینترنتی ایرانی از سه ماه قبل مقدمات این رویداد بزرگ راآماده کرده است. در حال حاضر بیش از 4 هزار تامین‌کننده از سرتاسر ایران از اینحراج فوق‌العاده مطلع هستند و در برگزاری آن مشارکت دارند. بامیلو طی یک مراسمویژه برنامه حراجمعه امسال را به به تفصیل برای همه تامین‌کنندگان تشریح کرده است.امسال این رویداد با همراهی اسنپ، اسنپ‌فود، پین‌تاپین و اسکانو برگزار خواهد شد.بامیلو موفقیت خود را در اشاعه این نوع از حراج بین همه فروشگاه‌ها اعم از آنلاینو آفلاین می‌داند. اگر امسال  سایر فروشگاه‌هایایران نیز  به حراجمعه بپیوندند این امربرای بامیلو یک موفقیت به شمار خواهد رفت.

2121

پیش‌بینی بازارهای مالی در سال 97 برای سرمایه‌گذاران


اقتصادگزارش آگهی - در مباحث مالی اگر بخواهیم در مورد آینده تصمیم‌گیری کنیم باید به روند گذشته بازارهای مالی توجه داشته باشیم. از این‌رو برای رسیدن به بینش درست و سنجیده برای سرمایه‌گذاری در تابستان سال 97 ملزم هستیم به روند پیشروی بازارها در سه ماه گذشته سال 97 هم نیم‌نگاهی داشته باشیم.

مهدی پازوکی، اقتصاددان و استاددانشگاه در گفتگو با دیده‌بان اضهار داشت سال 97سال بسیار سختی از نظر اقتصادی برای کشور خواهد بود و با این اوصاف بهتراست برای سرمایه‌ خود روشی اتخاذ کرده و آن را به درستی سرمایه‌گذاری کنید، بهگونه‌ای که از این نوسانات اقتصادی در امان بمانید.

بر این اساس به پیش‌بینی چهاربازار اصلی مالی در تابستان سال 97 می‌پردازیم و یک روش هوشمندانه برای سرمایه‌گذاریمعرفی می‌کنیم.

1-بازار بورس:

تجارت‌نیوز به نقل از مصطفی امید‌قایمی،بنیان‌گذار و نخستین مدیرعامل فرابورسایران آورده است با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته از متغیرهای تأثیرگذار بربورس تهران، انتظار می‌رود در ادامه سال 97 عملکرد این بازار رضایت‌بخش باشد؛ البته با توجه به سهم بیش از 50 درصدی شرکت‌های صادرات‌محور در بورس تهران،نوسان نرخ دلار بر قیمت سهام اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

2-بازار ارز:

بازارارز، پرنوسان و پرریسک است. عوامل متعددی بر روند آتی قیمت انواع ارز اثر می‌گذارد؛از روابط سیاسی و آینده برجام تا عملکرد اقتصاد ملی (صادرات و واردات) و سیاست‌هایبانک مرکزی درباره ارز چندنرخی،ارزش پول ملی، تورم و تقویت صادرات. پیش‌بینی نرخ ارز در ایران کار بسیار دشواری است. در تیرماه سال جاریمحمدرضا مودودی، معاون سازمان توسعه تجارت گفته ازآنجا که هماهنگی میان نرخ رسمی وآزاد ارز وجود ندارد؛ هیچ تضمینی برای ثبات نرخ نیست و حتی ممکن است با وجود تقاضابرای یک نوع ارز، نرخ آن ریزش پیدا کند و در چنین شرایطی مردم متضرر می‌شوند.

3-بازارطلا:

دوپارامتر، تعیین‌کننده قیمت طلا هستند: اونس جهانی و ارز. پیش‌بینی می‌شود قیمتاونس در این تابستان در بازه 1200 تا 1400 دلار قرار بگیرد. قیمت سکه و دلار نیزهمبستگی حدود 88درصدیدارند. از سوی دیگر، بررسی‌ها نشان می‌دهد که سکه نیز در این تابستان همچنان براساس تحولات ارز قیمت متغیری داشته باشد.

میثمکریمی، مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک رفاه می‌گوید به‌ طور کلی در شرایط پایدار کهموجب سرمایه‌گذاری بلندمدت با سودآوری مناسب شود، قیمت طلا کاهش خواهد یافت. ولیشرایط غیرپایدار و غیرقابل پیش‌بینی باعث افزایش قیمت طلا و سکه بهار آزادی دربازار جهانی و بازار داخلی کشور ایران خواهد شد.

برایمحاسبه قیمت طلا در بازار داخلی نیاز است تا نوسان قیمت دلار را نیز در نظر بگیریم.با توجه به نقدینگی انباشته و انتظارات تورمی، پیش‌بینی می‌شود که قیمت دلار کاهشچندانی نخواهد داشت؛ پس متعاقباً سرنوشت قیمت طلا تا حدود زیادی مشخص است.

سرمایه‌گذاران

4-بازار مسکن:

فروردین‌ماهامسال شاهد کاهش 6.3 درصدی کل معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال قبل و افزایش 29.5 درصدی قیمت بوده‌ایم. شرایط جدید حاکی از آن استکه همزمان با رشد قیمت ارز، دو اتفاق در بازار مسکن افتاده است؛ گروهی به قصد حفظ سرمایه خود به سمت دارایی ثابت روی آورده‌اند و فروشندگان، همزمان قیمت‌هایپیشنهادی را بالا بردند. با توجه به افزایش تقاضا از محل صندوق یکمو... برای خرید مسکن و همچنین افزایش قیمت تمام‌شده، انتظار این است که در ادامه اینسال نیز متوسط قیمت به همین اندازه یا بیشتر رشد کند.

یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه

در کشورهای پیشرفته روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجوددارد. یکی از این روش‌ها، وام‌دهی فرد‌به‌فرد (Peer To Peer Lending) است. این روشِ سرمایه‌گذاری، به افراد امکان وام دادن و وام گرفتنمی‌دهد؛ بدون آنکه یک مؤسسه مالی یا بانک واسط این امر شود. در ایران، پلتفرمایران‌رنتر با استفاده از این روش و پیاده‌سازی آن بر بستر وسایل امکان سرمایه‌گذاریبه این روش را فراهم آورده است. ساز‌و‌کار این پلتفرمِ فروش اقساطی کالا، به اینصورت است که شما می‌توانید با تأمین وجه برای خرید وسایل درخواستی متقاضیان برایخرید اقساطی و فروش اقساطی آن‌ وسایل اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

ازجمله مزایای سرمایه‌گذاری با اینروش بازدهی قابل توجه و شرایط کم ریسک آن است، زیرا در این روش ریسک به دلیل وجودمتقاضیان متنوع و قیمت حداکثر 4میلیونی وسایل توزیع می‌شود. اعتبارسنجی هوشمند دراین پلتفرم  نیز از ریسک سرمایه‌گذاری می‌کاهد.مزایای دیگر این روش کسب درآمد شرعی، ضمانت پرداختخریداران به سرمایه‌گذاران توسط  ایران‌رنتر، امکان مشاهده لیست متقاضیاناز طریق پنل تأمین‌کنندگان است.

برای دریافتاطلاعات بیشتر درباره این روش سرمایه‌گذاری می‌توانید به صفحه راهنمای این سایت مراجعه کنید. در این دوران پرآشوب اقتصادی و شرایط غیر‌قابل‌پیش‌بینیسرمایه‌گذاری، با انتخاب این روش می توانید یک سرمایه‌گذاری هوشمند و بدون ریسکداشته باشید.

2121

بررسی و تحلیل نقش مجتمع های چند منظوره در توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی


اقتصاد > گزارش آگهی - بسیاری از جامعه شناسان و اندیشمندان توسعه از مفهوم "توسعه پایدار" برای توسعه کشورها بویژه کشورهای در حال توسعه سخن به میان می‌آورند. توسعه پایدار، توسعه‌ای است که تمام شاخص‌های انسانی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را توأمان به همراه داشته باشد. این توسعه زمانی محقق خواهد شد که نیروی انسانی به عنوان شاخصی تعیین کننده و سرنوشت ساز، موتور محرکه جامعه تلقی شود.
بررسی و تحلیل نقش مجتمع های چند منظوره در توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی

در این مفهوم توسعه پایدار انسان محور بر پایه شاخصه‌هایی مانند بهداشت، امنیت، فرهنگ، آموزش، دانش و توسعه ارتباطات و اطلاعات بنا شده است. بنابراین تحول اقتصادی آن هم در تمامی زمینه‌ها، دارای نقشی اساسی و کلیدی است. اقتصاد تک محصولی در ایران به‌عنوان معضلی همیشگی باعث کندی این روند و تحریم‌های همیشگی بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی مزید بر علت شده است.

در این میان نگاه توأمان به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از قابلیت‌های مردمی در اداره اقتصاد کشور، همواره مد نظر مسئولان، بویژه مقام معظم رهبری بوده است. ایشان در چند سال گذشته همواره کوشیده‌اند نگاه‌های کلان کشور به سوی مسائل اقتصادی متمایل و حرکت شتابان مسئولان و مردم در این عرصه تنظیم و هماهنگ شود. نامگذاری سال‌های اخیر در پرتو نام‌های اقتصادی و در رأس آنها سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و " اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی" نشان می‌دهد و توسعه همه جانبه کشور، رنگ و بویی اقتصادی به خود گرفته است.

صاحب نظران برای تحقق اقتصاد مقاومتی به‌عنوان مسیری کلیدی برای رسیدن ایران به توسعه پایدار، به شاخصه‌هایی اشاره کرده‌اند که به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

1- مردمی شدن اقتصاد
باید مردم به‌عنوان سکانداران اقتصاد کشور در فعالیت‌های اقتصادی شرکت و مسیر توسعه را هموار سازند. مشارکت بخش خصوصی در کمک به اقتصاد دولتی و سهیم کردن مردم در فعالیت‌های اقتصادی که در اصل 144 توسعه بدان پرداخته شده است، از آن جمله‌اند.

2- تقویت فرهنگ کار و تولید
باید در نزد ایرانیان فرهنگ کار و تلاش مقدس و تحصیل رزق حلال، سرافرازی محسوب شود. همچنین فرهنگ تن‌پروری و رسیدن به ثروت‌های ناگهانی، باید مذموم و ناپسند تلقی و بر کار و تلاش مردم برای ساختن کشوری آباد و رها از کمبودها تأکید شود. وظیفه رسانه‌های گروهی و مراجع فرهنگ ساز در این زمینه پررنگ و قابل بررسی و تأمل است.

3- کاهش وابستگی به ذخایر زیرزمینی
باید ترتیبی اتخاذ شود تا خام فروشی و استفاده بی‌رویه از ذخیره‌های زیرزمینی به حداقل کاهش یابد و یا حداقل با تبدیل به ارزش افزوده و کالاهایی با ارزآوری بیشتر، زمینه‌های توسعه متوازن را فراهم سازد.

4- اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف
باید با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، مصرف بی رویه انرژی‌ها را در کشور اصلاح و فرهنگ استفاده هدفمند و مبتنی بر فکر و اندیشه را جایگزین نمود. باید اسراف و مصرف بی‌رویه به یک مذموم فرهنگی تبدیل و از طریق افکار عمومی و رسانه‌ها نکوهش شود.

5- حمایت از تولید ملی
یکی از مهمترین اهرم‌های رسیدن به توسعه پایدار و اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولیدکننده داخل و بهبود کیفیت محصولات داخلی است. باید از طریق حمایت از تولیدات داخلی و گرایش به برندسازی در داخل و خارج از کشور و تبلیغات صحیح، محصولات ایرانی را به‌عنوان محصولاتی با کیفیت و بی‌بدیل به جهانیان معرفی نماییم. ما در بعضی از محصولات دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ایم و می‌توانیم در سایر زمینه‌ها نیز خود را به شاخصه‌های با کیفیت جهانی نزدیک کنیم.

6- استفاده حداکثری از همه ظرفیت ها
یکی از تعاریف توسعه که منجر به پایداری این مفهوم در دراز مدت خواهد شد، استفاده حداکثری از تمام ظرفیت‌های داخلی برای تولید، بهره‌وری و خدمات پس از فروش است. می‌توانیم با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود کشور که از مهمترین آنها منابع زیر زمینی کم نظیر و نیروی انسانی جوان و آزموده است، استفاده‌ای شایان و مؤثر کنیم. اعتماد به نیروهای داخلی، زمینه‌های توسعه و خودکفایی را فراهم خواهد نمود.

7- روح خود باوری و خود کفایی
ایجاد روح خود باوری و خود اتکایی در میان مردم، باعث شکوفایی استعدادهای داخلی و پرورش نسل‌هایی پویا و تأثیرگذار در جریان توسعه کشور خواهد شد. باید با استفاده از باورهای دینی - مذهبی مردم را نسبت به رشد همه جانبه کشور، حساس و مسئول نماییم.

8- توجه به اقتصاد دانش بنیان
مهمترین مؤلفه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است که براساس تولید، توزیع و کاربرد اطلاعات و دانش شکل گرفته است. علم و دانش انحصاری می‌تواند منشأ درآمدزایی و رشد و پیشرفت کشور شود. از این رو توجه ویژه به این موضوع، می‌تواند زمینه‌های دستیابی به ثروت ملی و توسعه متوازن را فراهم نماید.

بررسی و تحلیل نقش مجتمع های چند منظوره

در بررسی و تحلیل نقش مجتمع‌های چند منظوره در توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی می‌توان از سازمان‌های غیردولتی (بخش خصوصی) و مردم نهاد در توسعه پایدار و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی سخن به میان آورد.
بخش خصوصی می‌تواند با برنامه‌ریزی‌های مؤثر و کاربردی و منطبق با ضوابط دولتی، دولت را در پیشبرد اهداف اقتصادی کلان یاری نماید. مشارکت مردم در بخش‌های اقتصادی، پویایی و نشاط را برای تمامی ارکان جامعه به ارمغان خواهد آورد. همکاری‌های تنگاتنگ بخش خصوصی و بخش دولتی باعث هم افزایی و حرکت جامعه در مسیر توسعه خواهد شد.

در این میان مجتمع‌های چند منظوره تجاری که آنها را بازارهای بزرگ دوران معاصر می‌نامند، از نمادهای توسعه و حرکت به سوی فرهنگ مشتری مداری به‌شمار می‌روند. این بازارها که تمام احتیاجات زیستی شهروندان را به صورت یکجا درخود تعبیه کرده‌اند، علیرغم نگاه نادرست و گاه غلط انداز به آنها، نقش بسزایی را در اصلاح الگوی مصرف و حرکت به سوی الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت و توسعه ایفا می‌کنند.

قرار گرفتن تمام احتیاجات شهروندان در یک مجتمع تجاری بزرگ، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان و کاهش محسوس در هزینه‌های جابه جایی خواهد شد. ایجاد محیطی تجاری و در عین حال فرح‌بخش و نشاط آور که تمام علایق شهروندان را در خود لحاظ کرده است، به آنها این فرصت را خواهد داد تا اوقاتی متفاوت و فراموش نشدنی را در کنار خانواده و عزیزان خود تجربه کنند.

کاهش هزینه‌های جانبی به دلیل فراهم بودن تمامی خواسته‌ها، بسترسازی برای یکپارچگی چرخه تولید، تأمین و توزیع، جاذبه‌های توریستی مهیا شده در سطحی ایده‌آل و آشنایی با فرهنگ کشورها و ملل مختلف حاضر در چنین بازارهایی، شادی و نشاط دوچندان را به همراه خواهد داشت. از این رو می‌توان از طریق تعبیه امکانات فرادستی در سطح کلان - در همکاری بخش خصوصی و دولتی- بیشترین رفاه را در بازه زمانی معین برای شهروندان به ارمغان آورد.

همچنین باید شرایطی را از لحاظ فرهنگی در مجتمع‌های چند منظوره تجاری فراهم کنیم تا شهروندان، خرید از این مکان‌ها را یک وظیفه عمومی و نمادی برای تشخص شهروندی تلقی کنند و این بازارها به عرصه‌ای برای نمایش قدرت تولید داخلی با تفاوت ویژه در نحوه ارائه کالا، بسته‌بندی و خدمات پس از فروش محسوب شوند. همچنین می‌توان مجتمع‌های تجاری چند منظوره را به محلی برای عرضه برندهای داخلی در تقابل با برندهای خارجی، برای افزایش کیفیت تولیدات داخل بدل نمود تا به‌تدریج ذائقه مشتری به سمت داشته‌های داخلی و باور تولیدات داخل تمایل یابد و الگوی مصرف به سمت افتخار به استفاده از کالاهای ساخت داخل متمایل شود.
مهمتر آنکه بازارهای بزرگ تجاری در ایجاد اعتماد به نفس در میان تولیدکنندگان ایرانی در تمام زمینه‌های تأمین، تولید، توزیع و خدمات پس از فروش نقشی بسیار ارزنده ایفا خواهند نمود.

باید با ایجاد زیرساخت‌های تجاری، زمینه تحقق تولید کالاهای باکیفیت، همراه با مزیت رقابت پذیری، ورود ارز به کشور و برندسازی در سطح داخلی و بین المللی و در نهایت بهبود الگوی مصرف را فراهم نماییم. این مهم خود زمینه‌های حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و توسعه متوازن و پایدار را محقق خواهد کرد.

در این خصوص و در راستای ایجاد عدالت اقتصادی در جامعه و برخورداری قشرهای متوسط و کمتر برخوردار در دسترسی به امکانات رفاهی، تفریحی، ورزشی و فرهنگی، مجتمع بازار بزرگ ایران که هم اکنون شهروندان تهرانی و کرجی از آن به ایران‌مال یاد می‌کنند، در زمینی به مساحت 32 هکتار احداث شده است. قرار گرفتن این مرکز عظیم تجاری در بزرگراه تهران- کرج عملا دسترسی بیش از 20 میلیون نفر از شهروندان ایران را به آن فراهم و ظرفیت بی نظیری را به منظور ایجاد اوقاتی فرح‌بخش برای آنها فراهم کرده است.
تعبیه یک هتل 5 ستاره، زمین‌های متعدد ورزشی، بازار سنتی، مجتمع‌های پذیرایی سنتی و جدید، سالن های سینمایی مجهز و متعدد، کتابخانه، باغ دیدار، پیست اسکی و باغ ماهان، تنها جزئی از جاذبه‌های منحصر به فرد این نگین انگشتری در دل کلان شهرهای تهران و کرج است.

قطعأ با استقرار کمپانی و شرکت‌های داخلی و خارجی در مجموعه ایران‌مال و گسترش چرخه توزیع، زمینه برای توسعه بخش‌های تولید و تأمین کالا فراهم و زمینه برای اشتغال‌زایی تعداد کثیری از شهروندان در بخش‌های خدماتی و مرتبط فراهم خواهد شد. همچنین گسترش زمینه‌های تأمین و توزیع کالا، باعث به حرکت در آوردن بخش‌های تولیدی جامعه و خودکفایی اقتصادی و زمینه‌سازی برای صادرات کالا و خدمات را فراهم خواهد نمود.

اقتصاد مقاومتی ظرفیتی برای تولید، تأمین و توزیع کالاهای داخلی در پرتو رقابت با کالاهای خارجی است و سازه تمدنی ایران‌مال که ریشه در تمدن کهن ایرانی- اسلامی و وامدار ایده‌هایی نو برای سربلندی ایران اسلامی است، زمینه تحقق و رویارویی این مهم را فراهم و با ایجاد اعتماد به نفس در میان تولیدکنندگان داخلی برای عرض اندام در کنار رقبای خارجی، زمینه ورود محصولات با کیفیت ایرانی به بازارهای خارجی را فراهم می‌کند و نگاه گردشگران داخلی و خارجی را به محصولات و خدمات ایرانی تغییر می‌دهد.
شاخصه‌هایی چون مردمی شدن اقتصاد، تقویت فرهنگ کار و تولید، کاهش وابستگی به ذخایر زیرزمینی، اصلاح الگوی مصرف، استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای تولید، کمک به تولید ملی و ایجاد روحیه خود باوری و اعتماد به نفس در میان صاحبان مشاغل و حرف، همه و همه با افتتاح و آغاز به کار این مجموعه عظیم اقتصادی قابل تحقق است.

در واقع توسعه پایدار، مفهوم غریب و آشنایی که سال‌های سال اقتصاددانان و علمای اجتماعی به دنبال تحقق و ایده‌پردازی آن در ایرانند؛ با این سازه تمدنی و مجموعه فعالیت‌هایی که در آن انجام خواهد شد، دست یافتنی‌تر و باورپذیرتر است.
مجتمع عظیم تجاری ایران‌مال، قطاری در حال حرکت است که تمام ارکان اقتصادی کشور را برای رهایی از وابستگی به حرکت و پویایی وا می‌دارد تا ساختارهای نوشکوفای ایران پس از برجام، جانی دوباره گیرند و خود را با شاخص‌های جهانی اقتصاد همراه سازند.

مهدی خسروشاهی
کارشناس ارشد ارتباطات

2121

درآمد در فراغت، تا 10 میلیون تومان


اقتصاد > گزارش آگهی - با بازاریابی و مشارکت در فروش بیمه‌بازار، تا 10 میلیون تومان درآمد کسب کنید.

کسب درآمد نقد با بیمه‌بازار

در کمپین معرفیبیمه‌بازار با دعوت از دوستان و اطرافیان‌تان به خرید بیمه شخص ثالث از بیمه‌بازاربه‌صورت آنلاین، به آنها 25 هزار تومان اعتبار بیمه‌بازاری برای خرید اول‌شان هدیهبدهید و خود شما هم با هر معرفی منجر به خرید، 20 هزار تومان درآمد قابل نقد شدندریافت کنید. درصورتی‌کهموعد تمدید بیمه دوستان‌تان نرسیده، با ثبت‌یادآور توسط آن‌ها، اعتبار به‌حسابشما و شخص معرفی‌شده اضافه می‌شود و در صورت خرید، این اعتبار برای شما فعال‌شده وقابل‌استفاده می‌شود.

درآمد چند برابریمعرفین فعال تا آخر تیر

همان‌طور که گفتیم برای هر مشتریمنجر به خریدی که از طرف شما معرفی می‌شود، کمیسیون مناسبی به شما پرداخت می‌شود.اما بیمه‌بازار برای تمام کسانی که در برنامه معرفی بیمه‌بازار فعالیت و فروشبالایی داشته باشند، خبرهای هیجان‌انگیزی دارد!

اگر از یکشنبه 27 خرداد تا آخر تیربا استفاده از برنامه معرفی بیمه‌بازار مشتریان بیشتری را مجاب به خرید بیمه از بیمه‌بازارکنید، به غیراز پرداخت کمیسیون برای هر خرید، شامل طرح جوایز پلکانی بیمه‌بازارنیز می‌شوید. اما طرح پلکانی شامل چه جوایزی می‌شود؟

1.      اگر کسانی که از طریق لینک شما خرید می‌کنند به 10 تا 49 نفر برسند کمیسیون دریافتیشما 2 برابر می‌شود!

2.      اگر این تعداد به بیش از 50 نفر برسد، کمیسیون دریافتی شما 5/2 برابر می‌شود!و اما...

10 میلیون تومان جایزه نقدیبرای فروشندگان برتر

خبر ویژه‌تر اینکه اگر تعداد اینافراد به بالای 200 برسد، به‌غیراز دریافت کمیسیون 5/2 برابری، شانس برنده شدن یکجایزه 10 میلیون تومانی را هم خواهید داشت. یک نفر از کسانی که بتواند در اینتاریخ بیش از 200 فروش را رقم بزند، علاوه بر کمیسیون خود یک جایزه 10 میلیونتومانی نیز برنده خواهد شد.

اگر می‌خواهید درآمد بالاتر از 10میلیون در یک ماه را تجربه کنید به ما بپیوندید!

برای شروع کسب درآمد کلیک کنید!

مزایای همکاری بابیمه‌بازار

1.      ساعت کاری آزاد

2.      حق کمیسیون مناسب

3.      شروع درآمدزایی بدون آموزش و هزینه

4.      درآمد بسیار بالا در صورت فروش بالا

در بیمه‌بازارشما این امکان را دارید تا با چند ساعت کار در هفته و به‌صورت کاملاً منعطف شغلدومی داشته باشید که می‌تواند درآمد اول‌تان باشد.

بیمه‌بازار قدرت انتخاببهترین بیمه

بیمه‌بازار اولینسامانه مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه‌های ثالث، بیمه موتور سیکلت، بیمهبدنه،آتش سوزی و زلزله، عمر و درمان است که به شما مشتریان عزیز اجازه مقایسه شرکت‌هایبیمه از هر لحاظ را فقط در چند ثانیه می‌دهد تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

2121

6 تُن بنزین برای 6 برنده!


اقتصاد > گزارش آگهی - با چند کلیک ناقابل در قرعه کشی 6 تن بنزین و 20 کدتخفیف 50 هزارتومانی بیمه‌بازار شرکت کنید!!

یک تیر و دو نشان

اگر در جشنواره هیجان‌انگیزبیمه‌بازار از تاریخ 19 خرداد تا 9تیربیمه ثالث و یا بیمه بدنه خود را به صورت آنلاین از طریق سایت بیمه‌بازار بخرید، می‌توانید جزء 6نفر برنده خوش‌شانس ما باشید.

چطور در قرعه‌کشی شرکتکنیم؟

فقط کافیست بیمه خودرویا موتور سیکلت خود را در تاریخ این جشنواره از هر شرکتی که می‌خواهید ازطریق سایت بیمه‌بازار بخرید تا در قرعه‌کشی شرکت کنید. همچنین در صورتی که در اینتاریخ نیازی به خرید بیمه خودرو یا موتورسیکلت ندارید، می­توانید با ثبت یادآورتمدید بیمه وسیله نقلیه خود در قرعه کشی شرکت کنید!

و اما جوایز شگفت‌انگیزبیمه‌بازار:

 6 تُن بنزین برای 6 نفر

باخرید بیمه ثالث، بدنه و یا ثبت یادآور در سایت بیمه‌بازار، برنده 1تُن بنزین شوید. چرا 1 تُن بنزین؟ با فرارسیدن فصل تابستان و تعطیلات وافزایش سفرهای ایرانیان چه هدیه‌ای هیجان‌انگیزتر و بهتر از 1تُن بنزین آن‌هم برای 6 نفر؟ 1تُن بنزین، حدودا معادل مصرف یک سال خودروی شماست!

20 کد تخفیف 50 هزار تومانی

بهجز اهدای 6 تُن بنزین به 6 نفر از برندگان، 20 کد تخفیفِ 50 هزار تومانی خرید بیمه بدنه هم برای شما شرکت‌کنندگانعزیز در نظر گرفته‌ایم که بتوانید بیمه‌نامه‌تان را ارزان‌تر از همه‌جا بخرید.

ورود به سایت بیمه‌­بازار و شرکت در قرعه­‌کشی

قرعه کشی و اهدای جوایز

بیمه‌بازار در تاریخ 9 تیر، ساعت 20:30 دقیقه، 6 برنده خوش‌شانس 6 تُن بنزین و برندگان 20 کدتخفیف 50هزار تومانی خرید بیمه بدنه را به صورت لایو از حساب اینستاگرام خود معرفی خواهد کرد!

بیمه‌بازار چه‌کار می‌کند؟

بیمه‌بازار سامانه مقایسه و خرید آنلاینبیمه‌های شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه عمر و بیمه درمان است که امکاننرخ‌گیری و خرید این بیمه‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، برای مشتریان را فراهمنموده است. 

2121

مقررات سفر ایرانیان به خارج تغییر می‌کند؟


اقتصاد > گزارش آگهی - سال گذشته بیش از 12 میلیون نفر ایرانی به خارج از کشور سفر کردند. که در قیاس با 9 میلیون سفر خارجی ایرانیان در سال 1395، رشدی چشمگیر و قابل توجه را نشان می دهد.
مقررات سفر ایرانیان به خارج تغییر می‌کند؟

بر اساس آمارهایارائه شده از سوی رییس کل بانک مرکزی ایران در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیبیش از 12 میلیون نفر در سال گذشته به خارج از کشور سفر کرده اند که این رقم ردمقایسه با سال گذشته رشدی برابر با 31.8 درصد را نشان می دهد.

هر چند آمارمذکور آمار تایید شده رسمی نیست اما مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در گزارش خوداین رقم را مورد استناد قرار داده است.

پیش از این رییسکل بانک مرکزی میزان سفرهای ایرانیان به خارج از کشور را بسیار بالا دانسته است .آمارهای رسمی تعداد سفرهای خارجی در 5 ماه اول سال گذشته را مورد استناد قرار دادهاند . در گزارش رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تعداد سفرهای خارجی ایرانیاندر سال 5 ماهه منتهی به مرداد در سال 1396 برابر با 3 میلیون و 474 هزار و 692هزار سفر بوده است که در همین دوره زمانی افزایشی 21 درصدی را نسبت به دوره مشابهسال قبل نشان می داد.

بالا بودن آمارسفر ایرانیان به خارج از کشور خصوصا در تعطیلات طولانی مدت و نوروز به واسطه بالابودن هزینه گردشگری داخلی در قیاس با سفر خارجی و نبود امکانات مشابه در داخل کشوراست.

مهمترین مقاصدسفر ایرانیان در خارج نیز کشورهای اطراف ایران مانند ترکیه، عراق،امارات متحده عربی،آذربایجان، ارمنستان و گرجستان است . آلمان و عربستان در رتبه هفتم و هشتم سفر ایرانیانقرار دارند.

عربستان پیش ازبروز مشکل، یکی از مقاصد عمده سفر ایرانیان بود چرا که بسیاری از ایرانیان در قالبحج عمره به این کشور سفر می کردند. این بازار در حال حاضر برای عربستان از دسترفته است.

بالا بودن آمارسفر ایرانیان به کشورهای اطراف سبب شده است بسیاری از این کشورها سرمایه گذاری هایسنگینی را در این حوزه انجام دهند .

هر چند برخی ازکارشناسان خرید کالا و واردات آن در قالب بار همراه مسافر را از یک سو و وجود برخیآزادی های اجتماعی را از سوی دیگر دلیل عمده بالا بودن سفرهای خارجی می دانند،مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در گزارشی تاکید کرده است که علت اصلی استقبال ازاین سفرها هزینه اندک در مقایسه با تورهای گردشگری داخلی است .

بازوی کارشناسیمجلس پیشنهاد کرده است در کوتاه مدت با افزایش تصاعدی عوارض خروج از کشور برایدفعات اول تا چهارم ( دفعات بعدی با قیمت کمتر از سفر اول ) می توان ضمن پرهزینهکردن سفرهای سیاحتی خارجی و کاهش انگیزه اقتصادی برای انجام آن ، از اخلال درسفرهای کاری و تجاری پیشگیری کرد ولی در میان مدت و بلند مدت ضروری است با شناساییفرصت های گردشگری و سرمایه گذاری در زیرساخت های رفاهی و توسعه اقامتگاه های کوچکخانوادگی ، کم کردن بوروکراسی صدور روادید و بازاریابی خارجی برای گردگشران ایرانیو ... هزینه های گردشگری را کاهش داد تا گردشگران ایرانی سفر به مناطق گردشگری کشوررا ترجیح دهند . در عین حال مرکز پژوهشهای مجلس تاکید کرده است می توان برگزاریتورهای خارجی توسط آژانس های مسافرتی را منوط به جذب گردشگر خارجی توسط آنها کرد.

یکی از مهمترینتقاضاها برای اسکناس ارزی توسط گردشگران خارجی وارد بازار می شود . به نظر می رسدتداوم بحران ارزی زمزمه ها برای بازنگری در مقررات مربوط به سفر خارجی را بلندکرده است از این رو در گزارش مرکز پژوهشهای مجلس پیشنهادات پیش گفته مورد اشاره وتاکید قرار گرفته است

به موجب مقرراتاعلامی از سوی بانک مرکزی ، ارز مسافرتی برای یک‌بار سفر در سال تا حدود هزار یورویا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود. ارزمسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم‌مرز و مشترک‌المنافع به غیر ازعراق نیز 500 یورو و یا معادل آن به سایر ارزها است.

شما میتوانید برای ، رزرو هتل خارجی و خرید بلیطهواپیمای خارجی سایت آیتورز را انتخاب کنید.

2121

>