تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

افشاگری درباره پشت‌پرده بیت کوین


اقتصاد > جهان - مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت:ناتالیا کسپراسکای فاش کرد که بیت‌کوین برای تامین مالی پروژه‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس در سراسر جهان طراحی شده است و این ارز دیجیتال را «دلار 2» نامید.

 ناتالیا کسپراسکای که یکی از موسسان کسپراسکای و مدیر اجرایی ارشد گروه شرکت‌ها و متخصصان سیستم‌های امنیت سایبری اینفوواچ است، در سخنرانی خود در دانشگاه ایتمو در سنت پترزبورگ فاش کرد که بیت‌کوین برای تامین مالی پروژه‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس در سراسر جهان طراحی شده است.

وی این ارز دیجیتال را «دلار 2 » نامید.

این متخصص اعلام کرد: ارز دیجیتال بیت‌کوین به وسیله سازمان‌های اطلاعاتی آمریکایی ساخته و توسعه داده شده است.

ناتالیا کسپراسکای در مورد جنگ اطلاعات و سلطه دیجیتال سخنرانی می‌کرد. عکس‌های او که در حال ارائه سخنرانی خود تحت عنوان تکنولوژی‌های مدرن - اصول جنگ‌های اطلاعاتی و سایبری، می‌باشد در فضای مجازی منتشر شدند.

او گفت: بیت‌کوین پروژه آژانس‌های اطلاعاتی آمریکاست تا به وسیله آن فعالیت‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و کانادا در کشورهای مختلف سریعا تامین مالی شوند. این تکنولوژی درست مثل اینترنت، جی‌پی‌اس و تور، خصوصی‌سازی شده است. در واقع این نسخه دوم دلار است چراکه نرخ آن توسط صاحبان بورس‌ها کنترل می‌شود.

او همچنین فاش کرد که ساتوشی ناکاموتو (نامی که به عنوان موسس یا موسسان بیت‌کوین ثبت شده است)، نام یک گروه کدنویسی آمریکایی است.

 

3535

با گران‌ترین شهرهای جهان آشنا شوید


اقتصادجهان - ایسنا نوشت: شهرهای سوئیسی و آسیایی در صدر گران ترین شهرهای جهان برای زندگی قرار دارند.

به گزارش بلومبرگ، طبق شاخص بهای مصرفی و درآمدهای معرفی شده توسط بانک " یو بی اس"، سوئیس گران ترین کشور جهان از نظر هزینه‌های مواد غذایی محسوب می شود. گران ترین شهرهای جهان بر اساس مشخصه‌هایی چون قیمت کالاها و خدمات مختلف، میزان درآمد افراد، قدرت خرید و ساعات کاری مورد نیاز برای برطرف کردن نیازهای اولیه رتبه بندی شده‌اند.

در حالی که قیمت مواد غذایی در ژنو از سایر شهرهای جهان بیشتر است، ساکنان این شهر در بین 77 شهر حاضر در این مطالعه بالاترین میزان درآمد را داشته‌اند. این شهر فرانسوی زبان مرکز بانکداری خصوصی، تجاری و میزبان سازمان‌های بین‌المللی چون دفتر اروپایی سازمان ملل، بانک جهانی و صلیب سرخ است.

زوریخ نیز یکی دیگر از شهرهای سوئیسی است که در صدر فهرست به چشم می خورد. این شهر آلمانی زبان هزینه های خدماتی بالایی دارد: در هیچ کجای جهان به اندازه زوریخ لازم نیست برای رفتن به آرایشگاه یا خشک شویی و نظافت منزل پول بپردازید.

با وجود این هزینه های سرسام آور، ساکنان کشور 8 میلیونی سوئیس بیشترین رضایت را از کیفیت زندگی خود در بین کشورهای مورد تحقیق دارند. 8 میلیون سوئیسی از دستمزدهای بالا، واحد پول ملی بسیار قوی، ثبات مثال زدنی اقتصادی و سیستم حمل و نقل و زیرساختی بسیار نیرومند رضایت دارند.

به گفته این گزارش، 10 شهر گران جهان در سال 2018 عبارت اند از:

1-زوریخ-سوئیس

2-ژنو-سوئیس

3-اسلو-نروژ

4-کپن هاگن-دانمارک

5-نیویورک-آمریکا

6-توکیو-ژاپن

7-میلان-ایتالیا

8-لندن-انگلیس

9-شیکاگو-آمریکا

10-هلسینکی-فنلاند

با این حال درصورت در نظر گرفتن درآمدها نتایج مختلف خواهد بود: در زوریخ با 38.2 ساعت کار کردن می‌توان یک گوشی آیفون خرید ولی برای خرید همین آیفون در آفریقای جنوبی باید تقریبا 8 برابر بیشتر ( 291.9) ساعت کار کرد.

223225

 

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کرد


اقتصاد > جهان - خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک نوشت: اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را تا 31 ژانویه 2019 تمدید کرد.

 

تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو شامل 3 بخش مستقل است: محدودیت‌های اعطای ویزا به شهروندان روسیه، تحریم‌های بخش اقتصادی علیه شرکت‌ها و اقدامات محدودیتی علیه کریمه. تمامی سه بسته تحریم ها در سال 2014 اعمال شده و دو تحریم نحست در سال 2 بار و تحریم‌ها علیه کریمه هر سال یکبار تمدید می‌شوند.

"ماریا زاخاروا" سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به این موضوع گفت که سران اتحادیه اروپا فرصت تغییر روابط با مسکو را از دست دادند.

 

1717

 

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی بدلی تنش اقتصادی بین واشنگتن و پکن


اقتصاد > جهان - میزان نوشت:قیمت طلا در پایان معاملات هفته گذشته با کاهش همراه بود و به 1278 دلار رسید.

.

پس از اعلام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اعمال تعرفه 25 درصد بر 50 میلیارد دلار کالا‌های وارداتی از چین، افت قیمت طلا بیشتر شد، هرچند پیش از این پیش بینی‌ها در این زمینه مبنی بر افزایش قیمت فلز زرد بود.

صندوق بین المللی پول اعلام کرد: اعمال تعرفه‌های جدید از سوی آمریکا تهدیدی برای تجاری جهانی است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با 1.79 درصد کاهش به 1278 دلار و 94 سنت رسید.

 

1717

بهترین و بدترین فرودگاه‌های جهان را بشناسید


اقتصاد > جهان - ایسنا نوشت: موسسه بین‌المللی نظرسنجی فرودگاه‌های جهان «AirHelp»، برترین و بدترین فرودگاه‌های چهان را معرفی کرد.

به گزارش وستی، در این تحقیقات که با نظرسنجی از مسافران صورت گرفته، عواملی همچون تأخیر پروازها، امکانات فرودگاهی، کیفیت خدمات پروازها، جبران خسارت مسافران در پروازهای تاخیری و کنسلی لحاظ شده است.

براین اساس فرودگاه بین المللی «حمد» در دوحه پایتخت قطر با کسب 8.8 امتیاز عنوان بهترین فرودگاه جهان را بدست آورد.
پس از آن فرودگاه بین المللی آتن با 8.7 امتیاز در جایگاه دوم و فرودگاه بین المللی هانه‌دا در توکیو پایتخت ژاپن با 8.6 امتیاز در جایگاه سوم بهترین فرودگاه‌های جهان قرار دارند.
همچنین فرودگاه بین المللی کویت با 5.4 امتیاز به عنوان بدترین فرودگاه جهان در رتبه 141 قرار گرفت و فرودگاه های «استنستد» لندن و «سن اکزوپری» لیون نیز در جایگاه بعدی بدترین فرودگاه های جهان قرار گرفتند.
فرودگاه شریمیتووای روسیه نیز با کسب امتیاز 7.4، در جایگاه پانزدهم بهترین فرودگاه های جهان قرار گرفت.


223225

 

دوبی 40میلیاردر دارد، نیویورک 103تا


اقتصاد > جهان - ایسنا نوشت: طبق گزارش " ولث ایکس" نیویورک کماکان بیشترین تعداد میلیاردرها در جهان را دارد، اما با وجود آن که به نسبت سال قبل تنها یک میلیاردر نیویورکی جدید به فهرست اضافه شده است 21 فرد جدید هنگ کنگی به جمع میلیاردرها پیوسته‌اند.


نیویورک کماکان مکانی ایده آل برای کسانی که به دنبال فعالیت های مالی، بازرگانی، خرید، تجارت و زندگی لوکس هستند به شمار می رود و شمار میلیاردرهای ساکن این شهر از شمار میلیاردرهای تمام کشورهای جهان به جز آلمان، هند و چین بیشتر است.

با این حال این امکان وجود دارد که به زودی هنگ کنگ جای این شهر را بگیرد چرا که به لطف عملکرد اقتصاد داخلی، روند مثبت اقتصاد جهانی و بازارهای سهام و تجارت و سرمایه گذاری با چین، این منطقه در حال تولید سریع میلیاردرهای جدید است. سانفرانسیسکو نیز از دیگر شهرهای موفق در معرفی میلیاردرهای جدید بوده است و این شهر سریع ترین نرخ رشد را در بین شهرهای آمریکا داشته است.

10 شهری که بیش از سایر شهرهای جهان میزبان میلیاردرها هستند عبارتند از:

1-نیویورک با 103 میلیاردر

2-هنگ کنگ با 93 میلیاردر

3 سانفرانسیسکو با 74 میلیاردر

4- مسکو با 69 میلیاردر

5- لندن با 62 میلیاردر

6- پکن با 57 میلیاردر

7- سنگاپور با 44 میلیاردر

8- دوبی با 40 میلیاردر

9- بمبئی و شنژن مشترکا با 39 میلیاردر

 

1717

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟