گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

دلار دوباره به کانال 12.000 تومان برگشت/ یورو 14.800 تومان شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

قیمت دلار در صرافی ها به قیمت 12 هزار و 900 تومان رسید.

به گزارش خبرآنلاین، هر چند دیروز دلار به کانال 13 نهزار تومان ورود کرده بود، امروز تحت تاثیر کاهش نرخ در بازار آزاد، بار دیگر نتوانست محدوده مقاومتی خود را حفظ کند و مجددا به کانال 12 هزار تومانی بازگشت.

بر این اساس هر دلار به قیمت 12 هزار و 800 تومان از مردم خریداری می شود. هر یورو نیز امروز در صرافی ها به قیمت 14 هزار و 800 تومان فروخته می شود. نرخ خرید یورو نیز 14 هزار و 700 تومان اعلام شد.

صرافان می‌گویند، هر چند تلاش فراوانی برای ماندگاری دلار در قیمت‌های بالاتر از 13 هزار تومانی از سوی دلالان و حتی برخی سرمایه گذاران در بازار ارز صورت گرفته اما تحت تاثیر وقایع رخ داده نظیر سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و همچنین مذاکرات ایران و کره جنوبی، روند کاهشی را طی می کند. البته چسبندگی قیمت‌ها و جولان شایعات نیز خود زمینه را برای بروز مشکل فراهم می کند.

در عین حال فعالان بازار می‌گویند هنوز جریان فروش ارز از سوی سرمایه‌گذاران آغاز نشده است. افراد اغلب در حال رصد بازار هستند و از این رو تلاش دارند موقعیت تازه مناسبات را دریابند. برخی بر این گمان هستند که تکلیف واقعی بازار پس از پایان سفر آبه، نخست وزیر ژاپن مشحص خواهد شد چرا که دستاوردهای این سفر برای دو طرف تعیین کننده است.

223223

کد خبر 1269151