هت‌تریک استقلالی‌ها بعد از 20سال در آسیا
ورزش > لیگ برتر - استقلال موفق شد با نتیجه ۳-۱ از سد ذوب‌آهن بگذرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال برای بازی برگشت مقابل ذوب‌آهن بیش از هر چیز نگران مصدوم‌هایش بود. شجاعیان که پرونده‌اش تا اطلاع ثانوی بسته شده، امید ابراهیمی بحث سلامت و تیم‌ملی احتمال بازی نکردنش را بیشتر کرده بود به همین دلیل کادرفنی و کادر پزشکی استقلال تمام تمرکزش را روی رساندن تیام گذاشت و در پایان ۹۰ دقیقه مشخص شد که این اصرار بیهوده نبوده است. تیام نام خود را به عنوان اولین خارجی که برای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هت‌تریک کرده ثبت کرد. او دومین بازیکن خارجی است که برای یک تیم ایرانی سه گل زده؛ قبل از او لوسیانو پریرا مهاجم فولاد خوزستان در جریان برتری ۵-۱ این تیم مقابل الفاتح عربستان در اردیبهشت ۹۳، توانست سه بار دروازه حریف را باز کند.

تیام با این هت‌تریک نام خود را در کنار سه استقلالی دیگر یعنی غلامحسین مظلومی، فرهاد مجیدی و علی لطیفی قرار داد. مظلومی در جریان بازی مقابل سلانگور مالزی سه گل زد. در بازی مقابل هامن‌من لبنان لطیفی و فرهاد مجیدی هت‌تریک کردند و در بازی مقابل ذوب‌آهن هم نوبت تیام بود تا بعد از حدود ۲۰ سال یک بار دیگر یک هت‌تریک آسیایی را به نام استقلال به ثبت برساند. البته تیام و مظلومی بازیکنانی بودند که هت‌تریکشان باعث صعود تیمشان شد و سه گلشان ارزش بیشتری دارد.

دو بازیکن از تیم‌های ایرانی که برای آخرین در لیگ قهرمانان آسیا هت‌تریک کرده هم از پرسپولیس بودند. مهدی طارمی مقابل الوحده امارات و قبل از او هم ایمون زائد مقابل الشباب امارات. استقلالی‌ها که مدت‌ها بود برخلاف همتای ایرانی‌شان هت‌تریک در آسیا را تجربه نکرده بودند با سه گل تیام مقابل یک تیم ایرانی این خاطره را بعد از سال‌ها تجدید کردند.


۲۵۶ ۴۱

 

آخرین خبر از دربی سوپرجام
ورزش > لیگ برتر - بازی استقلال و پرسپولیس در تیر ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و قهرمانی استقلال در جام حذفی زمینه برگزاری یک دربی را در سوپرجام فوتبال ایران فراهم کرده است.

در این بین اما گفته می شود که با توجه به حساسیت بیش از حد این بازی ممکن است سازمان لیگ با برگزاری آن مخالفت کند و بازی بین استقلال و پرسپولیس در سوپر جام که برای اولین بار در تاریخ قرار است اتفاق بیفتد، لغو شود.

با این حال سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در تازه ترین صحبت هایش درمورد این بازی گفت: « به شایعات توجه نکنید. این بازی قطعا در تاریخ بیست و نهم تیرماه برگزار می شود و هیچ مانعی برسر برگزاری این بازی نیست.»

 

۲۵۴ ۴۱

 

توافق استقلال و شارلوا بر سر حق رشد نورافکن؟
ورزش > لیگ برتر - باشگاه استقلال و شارلوا به نظر درباره موضوع حق رشد امید نورافکن به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شب گذشته امید نورافکن به طور رسمی از هواداران استقلال خداحافظی کرد تا گمانه زنی ها درباره خروج او از جمع آبی ها به واقعیت تبدیل شود. مقصد بعدی ستاره جوان استقلال به احتمال بسیار زیاد شارلوا بلژیک خواهد بود. همان باشگاهی که کاوه رضایی دیگر بازیکن استقلال را هم جذب کرد و حالا قصد دارد از نورافکن در ترکیب خودش استفاده کند. در همین رابطه به نظر می رسد که باشگاه استقلال درباره یک موضوع مهم باشگاه بلژیکی توافق کرده و آن هم دریافت حق رشد نورافکن است. بازیکن جوانی که بدون شک آینده درخشانی خواهد داشت.

۴۳۲۵۷

وقتی در عراق همه از ورزشگاه 100 هزار نفری می‌پرسند
ورزش > لیگ برتر - بشار رسن هافبک عراقی تیم فوتبال پرسپولیس این روزها به عراق برگشته تا تمریناتش را در کشور خودش ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛فوتبال در عراق همیشهزنده است و این کشور باشگاه های محلی و حرفه ای بسیار زیادی دارد اما محدودیت های مختلفاز جمله شرایط سیاسی حاکم بر این کشور اجازه لذت بردن مردم از فوتبال را نمی دهد. بابشار در عراق تماس گرفتیم. او به ما گفت: «دیدن دوستان، همبازی ها و ملی پوشان عراقبرای من واقعا لذتبخش است. ما با هم رشد کرده ایم و حالا هم کنار یکدیگر تمرین و بازیمی کنیم. نیروی هوایی هم برای من یک باشگاه و تیم معمولی نیست. من با این تیم قهرمانآسیاکاپ شده ام و خاطرات خوب فراوانی دارم.»
او اضافه کرد: «در مدت یک ماهی که تمریناتپرسپولیس تعطیل است، با وجود اینکه روزه هستم اما تمریناتم را به صورت منظم دنبال میکنم تا بدنم افت نکند. اینجا همه در مورد پرسپولیس صحبت می کنند و از من در مورد بازیدر ورزشگاه صدهزار نفری آزادی می پرسند. فرصت فوق العاده ای برای من رقم خورده بودتا در این استادیوم بازی کنم و به همین خاطر، تجربیاتم را با دوستانم در میان می گذارم.عراقی ها عاشق فوتبال هستند و در میان هموطنان و دوستان من، حالا هواداران زیادی برایپرسپولیس هم حضور دارند.»

 

۲۵۱ ۴۱

نشانه‌های عقلانیت را در این پست مهدی طارمی ببینید!
ورزش > لیگ برتر - حتی مهدی طارمی هم گاهی می تواند نماد ایجاد آرامش و اعتماد باشد.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اگر همین حالاقرار باشد فکر کنید از میان بازیکنانی که کارلوس کی روش برابر مراکش به زمین میفرستد  روی کدام شان برای ایجاد تحول دربازی حساب بازی می کند ، مهدی طارمی قطعا یکی از ۸ نفر اول نباشد اما او بی تردیددر دیدگاه های کی روش به عنوان یکی از کلیدی ترین هاست. طارمی برای سرعت انفجاریاش ، همانی است که باید به توپ های بلند پشت دفاع برسد تا از تک موقعیت ها استفادهکند.

مهدی با تکنیک و سرعت انفجاری اش خیلی ساده هردفاعی را حتی اگر پیکه و راموس باشد را می تواند از پیش رو بردارد. پس او برگبرنده کی روش توی غافلگیری هاست.

طارمی که در یکی دو سال گذشته فقط پر ازرفتارهای ناامید کننده و اتفاقات تلخ برای پرسپولیسی ها بوده است ، حالا در قوارهملی ، پستی اینستاگرامی منتشر کرده که می تواند نشان از کمی پختگی و عقلانیت بیشتراز این بازیکن سر به هوا اما با استعداد باشد. او از همه خواسته همدل به سمت آرامشو همدلی حرکت کنیم.

۴۱۴۱

 

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن