تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

سردار سلامی: گزینه جنگ منتفی است


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه گزینه جنگ علیه ملت بزرگ و رشید ایران منتفی است، گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران در صورت اقدام علیه کشورمان با خاک یکسان می‌شوند.
سردار سلامی: گزینه جنگ منتفی است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، سردار حسین سلامی شب گذشته در یادواره سرداران و 230 شهید شهرستان مهدی‌شهر در حسینیه اعظم این شهر با حضور شماری زیادی از مردم، خانواده‌های معظم شهیدان، ایثارگران، جانبازان و آزادگان و نیز عزاداران حسینی برگزار شد، اظهار کرد: تجربه گذشته و نتایج تحلیل‌های مختلف نشان می‌دهد که گزینه جنگ علیه ملت بزرگ و رشید ایران منتفی است.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به‌درستی و با تحلیل هوشمندانه‌ای فرمودند که «جنگ نمی‌شود» و این اساس و زیربنایی دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که امروز هیچ کشوری حاضر نیست تا با آمریکایی‌ها متحد شود و علیه ما اقدام نظامی انجام دهد و هیچ نگرانی‌ای از این بابت وجود ندارد.

سلامی افزود: در ابعاد مختلفی، رفتار آمریکایی‌ها را رصد می‌کنیم و اطمینان می‌دهیم که این کشور امروز در زمینه‌های مختلفی دچار آسیب‌های فراوانی شده و مشکلاتش بسیار زیاد است و آمریکا، شرایط جنگ ندارد.

وی گفت: در چند روز گذشته شاهد بودیم که بار دیگر اقتدار فرزندان ملت ایران به نمایش درامد و موشک‌های سپاه پاسداران علیه دشمنان ملت به پرواز درآمدند که واکنش‌های مختلفی را نیز به همراه داشت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: دشمنان باید بدانند که امروز اگر بخواهند اقدامی علیه امنیت ملی ما انجام دهد و ضد ملت ایران اقدام کنند، با خاک یکسان می‌شوند.

سلامی اضافه کرد:‌ ملت ایران همواره در میدان بوده است و هرگز انقلاب اسلامی و نظام شکوهمند خود را به مشکلات نمی‌فروشد؛ مشکلاتی در کشور امروز وجود دارد اما مردم جهاد و مقاومت را به دلار و ارز ترجیح می‌دهند.

وی تصریح کرد: مردم کشورمان همواره با درک بالایی از شرایط کشورشان و اوضاع بین‌الملل در میدان حاضر بوده‌اند و ایستادگی مقابل توطئه‌های دشمنان برای مردم ما اولویت مهمی است؛ مردم هرگز عزت خود را خدشه‌دار نمی‌کنند و برابر یاوه‌گویی‌های دشمنان می‌ایستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توطئه‌های استکبار جهانی که همواره علیه نظام اسلامی وجود داشته است، با همین مقاومت مردم در 40 سال گذشته به نتیجه نرسیده و همه ترفندهای غربی‌ها علیه ملت و کشور ما خنثی شده است.

سلامی بیان کرد: آمریکایی‌ها امروز با اتحاد ملت ایران روبه‌رو هستند که چیز کمی نیست؛ آنها خود را به تمام معنا منزوی می‌بینند و از این‌رو، هرازچندگاهی توطئه‌هایی می‌کنند که به یاری الهی همه آنها به نتیجه کامل نرسیده است.

وی افزود: آمریکا جنگ بزرگ جهانی در هشت سال دفاع مقدس بر ما تحمیل کرد و نتایجش را هم دید؛ آنها مدت‌ها علیه ملت ایران برنامه‌ریزی کرده بودند ولی با ایستادگی مردم به نتیجه نرسیدند و شکست نهایی همراهشان شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: طرح «خاورمیانه جدید» که مدت‌ها آمریکایی‌ها در ذهن می‌پروراندند، با رشادت بسیجیان همیشه در صحنه و همین مردم و شهدای کشورمان فرجامی برایشان نداشت و شهدا جوانان ایرانی، آمریکا و دولت این کشور را مأیوس کردند.

سلامی گفت: خنثی‌سازی تمام توطئه‌های دشمنان به تجربه ثابت شده است و در ماه‌های اخیر نیز مردم افزایش قیمت‌ها و مشکلات اقتصادی را تحمل کردند؛ ولی همواره بر حفظ نظام اسلامی و مقابله با دشمنان نیز تأکید داشتند.

وی ادامه داد: دشمنان ما امروز ضعیف شده‌اند و آمریکا منزوی‌تر از هر زمان دیگری شده و با کشورهای مختلف ازجمله چین، روسیه، کانادا، ترکیه و اروپا در حال دشمنی است.

روایت پناهیان از نماینده‌ای که نیمه‌شب با لباس کارگری به منزل می‌آمد


نایب رئیس قرارگاه عمّار در مراسم عزاداری دهه دوم محرم با تأکید بر وظیفه خطیر نمایندگی مجلس، به بیان خاطره‌ای از مرحوم حجّت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر ابوترابی پرداخت.
روایت پناهیان از نماینده‌ای که نیمه‌شب با لباس کارگری به منزل می‌آمد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، حجّت‌الاسلام علیرضا پناهیان در مراسم عزاداری دهه دوم محرم هیئت هنر، با تأکید بر وظیفه خطیر نمایندگی مجلس، به بیان خاطره‌ای از مرحوم حجّت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر ابوترابی پرداخت.

وی در این زمینه گفت: زمانی که وی بعد از آزادی از اسارت، نماینده مجلس شد، روزی یک پیرمرد به وی مراجعه می‌کند و می‌گوید که برای تکمیل منزلم به پول نیاز دارم و ایشان هم نامه‌ای برای یکی از بانک‌ها می‌نویسند و از آن بانک درخواست می‌کند که به این فرد که ایثارگر هم بوده است، وام بدهند.

پناهیان ادامه داد: آن فرد وقتی نامه مرحوم ابوترابی را می‌بیند، می‌گوید نیاز به نامه شما نیست، چرا که بانک هم همین وام را به من می‌دهد، منتها به این شرط که سقف خانه من تکمیل شود. الان مشکل من این است که نمی‌توانم دیوارهای خانه‌ام را بالا ببرم. مرحوم ابوترابی به او می‌گوید خب چه کاری از دست من ساخته‌ است؟ او در جواب می‌گوید این مشکل شماست که نماینده شده‌اید و در خانه خودتان نشسته‌اید، امّا ما نمی‌توانیم سقف خانه خود را تکمیل کنیم.

نایب رئیس قرارگاه عمّار افزود: فرزند مرحوم ابوترابی تعریف می‌کند که زمانی که پدرمان نماینده مجلس بود، مدتی شاهد این بودیم که نیمه‌شب و با لباس خاکی به منزل می‌آید. بعد متوجه شدیم که او برای اینکه سقف منزل آن فرد تکمیل شود، خود لباس کار پوشیده و اقدام به این کار کرده است.

عراقچی: نشست وزرای خارجه ایران و 1+4 انزوای آمریکا را به تصویر کشید


معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: نشست وزرای خارجه ایران و کشور‌های 1+4 که پیش از تلاش آمریکا برای استفاده ابزاری از شورای امنیت و اجرای نمایش علیه ایران برگزار شد، حمایت اروپا، چین و روسیه از ایران و انزوای آمریکا را به روشنی به تصویر کشید.
عراقچی: نشست وزرای خارجه ایران و 1+4 انزوای آمریکا را به تصویر کشید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا «سید عباس عراقچی» که به همراه رییس جمهوری و وزیر امور خارجه به نیویورک رفته است امروز - سه شنبه - در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از کنفرانس مطبوعاتی مشترک محمد جواد ظریف و فدریکا موگرینی پس از نشست وزرای خارجه ایران و کشور‌های 1+4 نوشت: در پایان این نشست وزرای خارجه ایران و کشور‌های 1+4 اقدام به صدور بیانیه مشترکی کردند که واجد نکات مهم و قابل توجهی است.

وی ادامه داد: در این بیانیه کشور‌های عضو برجام بر اجرای کامل و موثر این توافق از جمله در حوزه رفع تحریم‌ها تاکید و اذعان کردند که رفع تحریم‌ها و برخورداری ایران از منافع اقتصادی حاصله، بخش کلیدی و حیاتی برجام است.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: وزرای خارجه در این بیانیه اظهار تاسف عمیق خود را نسبت به خروج آمریکا از برجام اعلام کردند و در یک مقابله آشکار با تحریم‌های یک جانبه آمریکا بر تعهدات خود مندرج در بیانیه قبلی در تاریخ 15 تیر 97 در موضوعاتی همچون حفظ و ارتقای روابط گسترده‌تر اقتصادی با ایران؛ حفظ و استمرار کانال‌های مؤثر مالی برای تعامل با ایران؛ تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی؛ و ... تاکید کردند.

عراقچی یادآور شد: آن‌ها همچنین تعهد خود را به پیگیری اقدامات مشخص و موثر برای تضمین کانال‌های پرداخت با ایران تکرار کردند.

وی افزود: نظر به فوریت و ضرورت حصول به نتایج ملموس، وزرای خارجه از پیشنهادات عملی برای حفظ و توسعه کانال‌های پرداخت و به طور مشخص ابتکار تاسیس یک «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های مربوط به صادرات (شامل نفت) و واردات ایران، که فعالان اقتصادی را در تعقیب تجارت مشروع با ایران مساعدت کرده و به آن‌ها اطمینان مجدد می‌دهد، استقبال کردند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد: آن‌ها همچنین بر اراده قوی خود برای حمایت از فعالیت بیشتر برای عملیاتی کردن فوری این «سازوکار ویژه» در کنار تداوم تعامل با شرکای منطقه‌ای و بین المللی تصریح کردند.

وی یادآورشد: بیانیه وزرای خارجه ایران و کشور‌های 1+4 دیگر کشور‌ها را نیز به اتخاد سیاست‌ها و ایجاد سازوکار‌های مشابه در روابط اقتصادی خود با ایران تشویق کرده و خواهان حفظ و تقویت روابط دو جانبه اقتصادی با ایران و بسیج همه امکانات از جمله از طریق همکاری باکشور‌های ثالث برای عادی سازی موثر روابط تجاری و بازرگانی با ایران شده است که بیان آشکار اراده اعضا برای حفظ برجام است و آشکارا در مقابل اراده آمریکا برای نابودی برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها بر ایران قرار دارد.

نشست وزرای خارجه ایران و 1+4 بامداد سه‌شنبه در نیویورک


نشست وزرای خارجه ایران و 1+4 درباره برجام 3:30 بامداد فردا (سه‌شنبه) به وقت تهران در نیویورک برگزار می‌شود.
نشست وزرای خارجه ایران و 1+4 بامداد سه‌شنبه در نیویورک

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، نشست وزرای خارجه ایران و گروه 1+4 (فرانسه، آلمان، روسیه، چین و انگلیس) و با حضور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام ساعت 3:30 بامداد فردا (سه‌شنبه) به وقت تهران (ساعت 20 دوشنبه به وقت نیویورک) در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار می‌شود.

این دومین باری است که وزرای خارجه ایران و 1+4 بعداز خروج آمریکا از برجام گردهم می‌آیند.

برخی اخبار حاکی از آن است که ایران و پنج کشور باقیمانده در برجام به همراه موگرینی در پایان نشست در نیویورک بیانیه‌ای سیاسی را در حمایت از اجرای برجام صادر خواهند کرد.

کره تحریم کرد؛ ما چه می کنیم؟ / فرصت های یک مواجهه (تصاویر)


مهم‌ترین عناوین صفحه اول برخی از روزنامه‌های امروز دوشنبه دوم مهر 97 را مشاهده کنید.
کره تحریم کرد؛ ما چه می کنیم؟ / فرصت های یک مواجهه (تصاویر)

یادداشت محسن رضایی برای شهید 4 ساله


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی عیادت از مادر کودک 4 ساله اهوازی که روز گذشته در عملیات تروریستی به شهادت رسید، طی یادداشتی همدردی خود را ابراز کرد.
یادداشت محسن رضایی برای شهید 4 ساله

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری میزان، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی عیادت از مادر کودک 4 ساله اهوازی که روز گذشته در عملیات تروریستی به شهادت رسید، پست اینستاگرامی را منتشر کرد، که به شرح زیر است:

مادر، مجروح روی تخت بیمارستان است. روز قبل در تیراندازی تروریست‌ها در اهواز مجروح شد.

حال خوبی ندارد.

ساعتی قبل از این که به عیادتش بروم، خبر شهادت کودک چهارساله اش را به او داده اند.

گریه و بی‌تابی می کند.

او را دلداری می‌دهم، می‌گویم :

«پسرت روز بعد از عاشورا شهید شد؛ مظلوم و معصوم، مثل علی اصغر امام حسین (ع)» بغضش می ترکد و می‌گوید شب قبل تازه «لبیک یا حسین» را یاد گرفته بود و مرتب می گفت.

موقع خداحافظی، پدر شهید، عکس کودکش را به من می دهد. به چهره اش نگاه کنید.

پاکی و عصمتش پایان ندارد.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟