تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

خطیب نماز جمعه تهران: باید سراغ گردن کلفتها رفت


خطیب جمعه تهران گفت: ما در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بد عمل کردیم، گردن کلفت ها را کنار گذاشتیم و سراغ ضعیف تر ها رفتیم.
خطیب نماز جمعه تهران: باید سراغ گردن کلفتها رفت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه اول نماز با بیان اینکه تقوا ، پوشش و صیانت و وسیله ای برای تسهیل امور است گفت: در مسئولیت ها امانتدار مردم باشید چون همه مسئولیت ها و مدیریت ها امانت است و باید در روز قیامت در محضر خداوند پاسخگو بود که آیا این مدیریتها در جهت منافع شخصی به کار گرفته شد یا برای مردم.

وی افزود: در تربیت فرزندان هم خداوند متعال سفارش هایی کرده است پدران عزیز با فرزندانتان چه کردید ؟ اگر گرفتار آسیب های اجتماعی شدند آیا خود را مقصر می بینید ؟ آیا با بچه هایتان رفاقت و آنها را با طبیب های اخلاقی آشنا کردید ؟ آیا به مدارس آنها سر زدید و از مدیرانشان خواستید تا آنها را مسجدی تربیت کنند؟ آیا اطمینان دارید در مدارس دخترانه دختران را به متانت ، شخصیت و مهارت و زندگی و حفظ حریم پدر و مادر دعوت می کنند و یا سند 2030 را اجرا می کنند؟ اگر این طور است چرا ساکتید و به داد بچه هایتان نمی رسید؟

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی تصریح کرد : تقوا مجموعه کنترل هایی است در رفتار شخصی ، خانوادگی ، فرهنگی و اجتماعی . مرگ آغاز یک زندگی برگشت ناپذیر است و باید دید هر کاری که فرد انجام می دهد از حرف تا داد و ستد در قیامت آیا به صورت نور ذخیره می شود یا مار و عقرب ؟ این می شود مجموعه نظارت های سازنده که در تقوا خلاصه شده است .

وی گفت : در جمله ایَّاکَ نَعْبُدُ وَ إِیَّاکَ نَسْتَعینُ پیام هایی وجود دارد. آرزوی ما این است که با صداقت بگوییم ایاک نعبد و این حضور را درک کنیم که در محضر هستی لایتناهی و قدرت بیکران هستیم .

خطیب جمعه تهران افزود : منِ کمترین با خدایم مستقیم سخن می گویم خدا مرا به حضور پذیرفته است در محضر ملک الملوک به او اعلام آزادگی می کنم و می گویم پروردگارم به هیچ کس سرسپرده نیستم ، به شرق و غرب و ثروت و قدرت وابسته نیستم و فقط دل به تو دارم و تو را می پرستم مال پرست و هواپرست و تابع جریانهای سیاسی و وامدار هیچ تشکیلاتی نیستم .

وی اضافه کرد: حرکت امام حسین (ع) برای تبیین ایاک نعبد بود ، در ایاک نعبد مسائل قابل طرحی وجود دارد که از جمله می توان به واژه عبودیت اشاره کرد ایاک نعبد در آیات مختلف دیده می شود و آن این است که مردم خدا را بنده باشید چون او خالق شماست ، پدر و مادر و ریشه هایتان از خداست و باید او را عبودیت کنید .

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی ادامه داد : واژه دیگر مودت است خدای متعال به ما نگفته است که اهل بیت را عبادت کنید اما گفته است که عاشق امام حسین (ع) ، امام علی (ع) و پیامبر اکرم (ص) باشید و به امامانتان دل بسپارید واژه دیگری داریم که اطاعت است پیامبران آمده اند که همه از آنها اطاعت کنند اینان حاکمند باید بر کشتی آنها سوار شد و هر کسی در هر جا نشسته نباید از روی سلیقه کشتی را سوراخ کند که در مسئله امر به معروف و نهی از منکر که متروک مانده به این موضوع اشاره شده است .

وی افزود : عینیت امر به معروف درباره افراد ضعیف و خجل است ولی عده ای آنقدر جسور شده اند و با جهالت ذهنشان را مخدوش کرده اند که امربه معروف را برای خودشان مزاحم می بینند و مانعی برای رسیدن به زندگی تلقی می کنند در حالیکه امر به معروف لطف خدا، دستگیری و چراغ راه است .

خطیب جمعه تهران گفت: ما در این زمینه بد عمل کرده ایم ، گردن کلفت ها را کنار گذاشتیم و به سراغ ضعیف تر ها رفتیم و حالا همه امر به معروف نهی از منکر را شوخی تلقی می کنند وقتی گردن کلفت های سیاسی و اقتصادی همه جا را چپاول و غارت می کنند آن وقت سراغ تازه کارها برویم معلوم است که نمی پذیرند باید از بالا شروع کرد و راه امام حسین (ع) را در پیش گرفت .

وی تصریح کرد : امام حسین (ع) با یزد و حکومت فاسد کار داشت و با افرادی که چپاول می کردند او برای براندازی نظام فاسد قیام کرد و با مردم کوفه کاری نداشت نباید در برخورد با کوچک تر ها حساس باشیم هر حرامی که در دنیا واقع می شود مومن ناراحت می شود اما با چه کسی باید برخورد کرد و جان را در راه چه کسی باید داد؟ این در حفظ هویت که از طریق حکومت ها دست به دست می شود اهمیت دارد این حکومت ها تغییر فرهنگ می دهند هویت ها را عوض می کنند و جامعه را به رنگ فساد وابستگی و بی عرضگی در می آورند باید با گردن کلفت ها در افتاد و برخورد کرد .

خطیب جمعه تهران افزود : همه از مسئولان الگو می گیرند اگر مسئولی غیرتی بود جامعه غیرتی است اما اگر مسئولی احساس مسئولیت نکند جامعه هم بی خیال می شود امام حسین (ع) قانون و راز مبارزه با ظلم و ستم است او سنگر زمین خورده هاست و هر کس به این سنگر پناه بیاورد نجات پیدا می کند در دو قسمت از زیارت عاشورا مسئله ظهور بیان شده است تا آمادگی مبارزه با فساد را نداشته باشیم ادعای انتظار حقیقت ندارد باید خودمان زمینه را برای ظهور امام فراهم کنیم .

وی ادامه داد : امام حسین در نامه ای به برادرشان نوشتند هر کس به من ملحق شود شهید می شود و به او بشارت مدال شهادت می دهم و اگر ملحق نشود روی پیروزی را نخواهد دید پیروزی در گرو شهادت است لذا شهادت عین پیروزی، نجات و ارتقاست و هر کس دامن امام حسین (ع) را بگیرد به شهادت نزدیک می شود .

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت : ترسیدن از جنگ و تحریم ضدیت با عاشوراست باید در خط امام حسین و عاشورا بود در غوغای تبلیغات که از دوست و دشمن می شنویم تا جامعه مایوس شود باید بگویم که 40 سال است ملت ما با رهبری انسانی آزموده و عاشق شهادت از هیچ قدرتی هرگز هراس نداشته و در برابر قدرت ها با اقتدار به میدان آمده است .

وی در پایان با اشاره به پیشرفت کشور در عرصه های مختلف از جمله پزشکی ، سلولهای بنیادی ، نانو ، موشک و ماهواره گفت : در جای جای کشور رشد کرده ایم و ملتی که 8 سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته بر چند روز مشکلات اقتصادی هم فائق خواهد آمد .

درخواست ایران برای محکومیت صهیونیست‌ها


نمایندگی دائم کشورمان در نامه‌ای از جامعه بین‌المللی خواست مقابل اقدامات لجام گسیخته و تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی موضعی قوی اتخاذ کند.
درخواست ایران برای محکومیت صهیونیست‌ها

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل و شورای امنیت این سازمان از این تهدید که چندی قبل توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در کنار تاسیسات هسته‌ای آن رژیم صورت گرفته بود، به عنوان تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی یاد کرده است.

در این نامه، داشتن تسلیحات هسته‌ای توسط رژیمی که سابقه‌ای طولانی در تجاوز، اشغال، نظامی‌گری، تروریسم دولتی و دیگر جنایات بین المللی دارد، بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه‌ای عنوان و از جامعه بین‌المللی خواسته شده است در مقابل اقدامات لجام گسیخته و تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی موضعی قوی اتخاذ کند و آن را به تبعیت از مقررات بین‌المللی و منشور سازمان ملل وادار سازد.

جمهوری اسلامی ایران همچنین از سازمان ملل خواسته است ضمن محکومیت تهدید اخیر رژیم صهیونیستی، آن را وادار کند تا به پیمان منع گسترش سلاح های سلاح هسته‌ای بپیوندد و برنامه هسته‌ای اش را تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دهد.

در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه ایران خود قربانی تسلیحات کشتار جمعی و به طور مشخص سلاح شیمیایی است، خطر این سلاح ها یادآوری و اعلام شده که اعضای سازمان ملل نه تنها نباید این تهدید هسته ای را نادیده بگیرند بلکه باید اقدام قاطعی جهت اطمینان از محو تمامی تسلیحات هسته ای آن به عمل آورند چون این، تنها تضمین قطعی در مقابل تهدید یا استفاده از این تسلیحات خطرناک به شمار می‌رود.

قرار است نامه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سند شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل منتشر شود.

کدخدایی: شورای نگهبان میزان شایستگی نامزدها را اعلام نمی‌کند


سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: شورای نگهبان میزان شایستگی نامزدها را اعلام نمی کند، بلکه فقط وجود شرایط حداقلی قانون را در آنها احراز می‌کند.
کدخدایی: شورای نگهبان میزان شایستگی نامزدها را اعلام نمی‌کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر،‌ عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: شورای نگهبان میزان شایستگی نامزدها را اعلام نمی کند. بلکه فقط وجود شرایط حداقلی قانون را در آنها احراز می نماید. در انتخابات اخیر مجلس، نمایندگان فعلی از میان نزدیک به 5 هزار نفر انتخاب شدند. دایره انتخاب وسیع بود، آیا نسبت به سهم حامیان منتخبان در کارآمدی مجلس نیز فکر شده است؟

امیر حیدری: در آستانه هیچ جنگی نیستیم


فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هیچ خطری کشور ما را تهدید نمی‌کند و ما در آستانه هیچ جنگی نیستیم.
امیر حیدری: در آستانه هیچ جنگی نیستیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی نزاجا، امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در بازدید از پادگان شهید قهرمان با بیان اینکه به همدان و همدانیان بسیار علاقه‌مندم به نقش استان همدان در دوران دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: مردم ولایت‌مدار استان همدان نقش بی‌بدیلی در دوران دفاع مقدس ایفا کردند.

وی با اشاره به وجود تیپ زرهی در همدان به تبیین موفقیت‌ها و دستاوردهای این تیپ پرداخت و عنوان کرد: تیپ مستقل زرهی همدان یکی از تیپ‌های مورد اتکای نیروی زمینی ارتش است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به اهداف و برنامه‌های خود برای حضور در همدان اشاره و عنوان کرد: این بازدید به دلیل مشاهده اخرین وضعیت آمادگی رزمی، دفاعی و تجهیزات و ابزارهای دفاعی صورت گرفته تا نسبت به آن اطمینان حاصل کنم ضمن اینکه این اطمینان از قبل وجود داشت.

وی با بیان اینکه از قبل تیمی از ستاد نیروی زمینی ارتش از پادگان قهرمان بازدید و گزارش خوبی از وضعیت این پادگان ارائه کردند، گفت: سال گذشته این تیپ در مسابقات آمادگی دفاعی در سطح نیروی زمینی رتبه نخست را کسب کرد که امروز به رسم ادب در این جا حضور یافتیم.

امیر حیدری در خصوص دیگر اهداف این بازید تصریح کرد: تعدادی پروژه‌های عمرانی نیز در این تیپ در حال انجام است که بعد از بازدید، تمهیدات لازم صورت می‌گیرد تا هر چه سریع‌تر پروژه‌ها آماده بهره‌برداری شوند.

وی در تشریح وضعیت امروز نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه توان رزمی و آمادگی دفاعی کشور همواره در بالاترین سطح است، عنوان کرد: به مردم اعلام می‌کنیم که هیچ خطری کشور ما را تهدید نمیکند و ما در آستانه هیچ جنگی نیستیم اما این به آن معنا نیست که از حفظ آمادگی خود غافل باشیم بلکه این امر مبارکی است و به فرموده رهبر باید همواره خود را در سنگر احساس کنیم که این احساس در ما وجود دارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: در ارتباط با آمادگی دفاعی و آمادگی رزمی نیروی زمینی، ارتش و نیروهای مسلح از نظر توان دفاعی ما به درجه‌ای از بازدارندگی رسیده‌ایم که کسانی که داعیه دشمنی ما را داشتند امروز به حیله‌هایی غیر از نظامی متوسل شده‌اند که این نتیجه حضور، ایستادگی و به خصوص تحقق اصل «روی پای خود ایستادن» در نیروهای مسلح است.

وی با تاکید بر اینکه نیروی زمینی ارتش در تولید تجهیزات دفاعی اتکا و نگاهی به بیرون ندارد، یادآور شد: با افتخار این را اعلام می‌کنم که در نیروی زمینی ارتش صفر تا 100 تجهیزات دفاعی که مورد نیاز است، خودمان تولید می‌کنیم و هیچ اتکا و نگاهی به بیگانه نداریم و به این مقام رسیده‌ایم که می‌توانیم محکم در دهن هر دشمنی ضربه‌ای وارد کنیم که حتی جرأت نگاه کردن به ما را هم نداشته باشد.

روحانی درگذشت آیت‌الله اشرفی شاهرودی را تسلیت گفت


رئیس جمهور کشورمان با تسلیت درگذشت آیت‌الله مرتضی اشرفی شاهرودی، از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
روحانی درگذشت آیت‌الله اشرفی شاهرودی را تسلیت گفت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با تسلیت درگذشت آیت‌الله مرتضی اشرفی شاهرودی، از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

متن پیام تسلیت حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم جلیل‌القدر، حضرت آیت‌الله حاج شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی، موجب تأثر و تألم خاطر شد.

این روحانی مجاهد که عمر پر برکت خود را وقف تعلیم و ترویج معارف اسلامی، سیره اهل بیت(ع) و تربیت شاگردان فراوان کرد؛ یقیناً خدمات ارزشمند آن مرحوم در خاطر مردم قدرشناس کشور بویژه مردم مؤمن شهرستان شاهرود ماندگار خواهد بود.

اینجانب این ضایعه را به عموم ارادتمندان، شاگردان به ویژه بیت مکرم آن فقیه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

آمریکا شرکت هواپیمایی تایلندی را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد


وزارت خزانه داری آمریکا شرکت هواپیمایی «مای» تایلند را به دلیل ارتباط با خطوط هوایی ماهان ایران تحریم کرد.
آمریکا شرکت هواپیمایی تایلندی را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد که شرکت هواپیمایی "مای ایویشن" را که مقر آن در بانکوک پایتخت تایلند است، به دلیل همکاری با هواپیمایی ماهان و ارائه خدمات باربری به این شرکت ایرانی در لیست تحریم ها قرار داده است.

طبق ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، این شرکت تایلندی به هواپیمایی ماهان که پیش از این تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته بود کمک کرده است تا خدمات مربوط به رزرو حمل و نقل بار و مسافر را انجام دهد.

بنابر ادعای آمریکا، هواپیمایی ماهان به طور پیوسته اقدام به حمل و نقل افراد و تجهیزات به سوریه برای حمایت از دولت بشار اسد می کرده است.

دستور تحریم جدید، باعث توقیف اموال این شرکت تایلندی در ایالات متحده شده و شهروندان آمریکایی را از انجام معاملات تجاری با آن منع می کند.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟