دیوان عدالت اداری: اشتغال همزمان وکالت و سردفتری ازدواج و طلاق ممنوع است

دیوان عدالت اداری: اشتغال همزمان وکالت و سردفتری ازدواج و طلاق ممنوع است

گیل نگاه: هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در مقام رفع تعارض از آرای صادره توسط شعب خود، اعلام کرد: اشتغال همزمان افراد به وکالت دادگستری و سردفتری ازدواج و طلاق ممنوع است.
به گزارش تسنیم، رئیس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه‌قضائیه به موجب لایحه مورخ 28 فروردین سال 96 از رئیس دیوان عدالت اداری درخواست رفع تعارض از آرای صادره از سوی شعب دیوان کرده و گفته است: با توجه به رای شماره 1598 مورخ 30 آذر سال 90 شعبه 23 دیوان در خصوص آقای هرمز گرجی مبنی بر عدم تباین حرفه وکالت با اشتغال به سردفتری ازدواج و طلاق، آن شعبه در دعاوی مطروحه با موضوع واحد طی آراء شماره 0147 مورخ 15 فروردین 94 و  شماره 1776 مورخ 28 آبان 96 انصراف از سردفتری را جهت اشتغال به وکالت لازم دانسته است. همچنین رای شماره 0436 مورخ 28 دی سال 92 شعبه سوم تشخیص دیوان عدالت اداری، صدور رای به عدم تعارض سردفتری با ئکالت دادگستری را اشتباه بین تلقی کرده است.علی‌هذا متمنی است، به منظور ممانعت از تشتت آراء، ایجاد رویه واحد و جلوگیری از تضییع حقوق اشخاصی که با تمکین از قانون و انصراف از سردفتری اسناد رسمی یا ازدواج و طلاق پروانه وکالت اخذ کرده‌اند، تصمیم لازم را اتخاذ کنید.
هیئت عمومی دیوان عدالت اداری هم تعارض در آرای صادره توسط شعب را محرز دانسته و  در مقام رفع تعارض اعلام کرده است: نظر به اینکه تعیین صلاحیت متقاضیان پروانه وکالت به استناد ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایرانبه تصویب آئین‌نامه اجرایی آن ماده موکول شده و این تفویض اختیار قانونی، منجر به تعیین و احراز شرایط متقاضیان شده و همچنین بند «ز» ماده پنج آئین‌نامه اجرایی در خصوص سران دفاتر اسناد اطلاق داشته و دلیلی برای عدم شمول ممنوعیت جمع سردفتری با شغل وکالت احراز نشده  و با توجه به تبصره پنج ماده 2 نظام‌نامه الحاق یک تبصره به نظام‌نامه مربوط به انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق که در آن مقرر شده وکلای دادگستری مادام که به شغل مذکور اشتغال دارند نمی‌توانند به سرفتری ازدواج و طلاق منصوب شوند و این امر بر ممنوعیت اشتغال همزمان وکالت و سردفتری ازدواج و طلاق دلالت دارد؛ بنابراین آراء صادره شده بر رد شکایت به شرح مندرج در گردشکار صحیح و موافق تشخیص می‌شود. این رای به استناد بند 2 ماده 12 و 89 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 92 برای شعب دیوان عدالت اداری و سایر مراجع اداری مربوط در موارد مشابه لازم‌الاتباع است.
(0)(0)کد مطلب: 198894
تاریخ: 19 مرداد 1397

استقرار هیأت بازرسی در مرکز درمانی پورسینای رشت

استقرار هیأت بازرسی در مرکز درمانی پورسینای رشت

گیل نگاه: هیأت بازرسی از تـاریخ 03-06-1397 لغایت 05-07-1397 در مرکز درمانی پورسینای رشت می‌باشد.

چنانچه کارکنان و شهروندان درخصوص عملکرد و اقدامات این دستگاه اجرائی شکایت و یا اعلاماتی دارند، می‌توانند به هیأت بازرسی مستقر مراجعه و یا با شماره تلفن گویای 136 تماس حاصل فرمایند.

ضمناً؛ سامانه رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی کل کشور به نشانی اینترنتی http://shekayat.bazresi.ir آماده دریافت شکایات و اعلامات شهروندان محترم در این زمینه است.

(0)(0)کد مطلب: 200433
تاریخ: 26 مرداد 1397

پاسخ حسین کعبی به اتهامات سنگین خداداد عزیزی!

پاسخ حسین کعبی به اتهامات سنگین خداداد عزیزی!

گیل نگاه: حسین کعبی حالا گوشه رینگ رفته است. دعوای بین او و خداداد عزیزی در حوالی 40 و 50 سالگی شان به بلوایی در فوتبال ملی ایران بدل شده است. چند روز قبل بود که خداداد کعبی را از سپیدرود اخراج کرد.

خداداد این تصمیمش را فنی می دانست اما کعبی می گفت او را کنار گذاشته اند چون داشته تماشاگران را آرام می کرده ولی این دعوا به سرعت بالا گرفت. خداداد خودش به سرعت برکنار شد اما او کسی نیست که این نوع دعواها را نیمه کاره رها کند.

کعبی منت بازی های ملی اش را سر خداداد گذاشت و خداداد هم استاد این دعواهاست. او که خودش تقریبا با همه مربیانی که با آنها کار کرده ، از مایلی کهن تا جلالی ، بلاژویچ ، برانکو و بقیه به مشکل خورده است پرده از اتفاقی جنجالی برداشت.

او به خبرورزشی گفته بود یک ملی پوش که احتمالا حسین کعبی بوده علیه قطبی کودتا کرده است.

حسین اما می گوید این طور نیست . او می گوید:«نمی توانم کسی که به من تهمت کم کاری در بازی های ملی را زده و گفته با دلالی به تیم ملی آمده ام را ببخشم. اگر با دلالی رفته بودم تیم ملی ، 97 بازی ملی در کارنامه ام نبود.»

کعبی دارد دست روی تعداد بازی های ملی می گذارد ، چیزی که به نظر می رسد باعث دلخوری خداداد می شود!

(0)(0)کد مطلب: 200445
تاریخ: 26 مرداد 1397

ثبت 24 فقره سرقت در کارنامه 2 سارق / توصیه های فرمانده انتظامی رشت به مالکان خودرو

ثبت 24 فقره سرقت در کارنامه 2 سارق / توصیه های فرمانده انتظامی رشت به مالکان خودرو

گیل نگاه: دو سارق و یک مالخر باطری خودرو در تله پلیس رشت گرفتار شدند.

سرهنگ” علی رمضانی”فرمانده انتظامی رشت گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت باطری خودرو در سطح شهرستان، شناسایی و دستگیری سارقان و یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه در این راستا ماموران کلانتری 11 پس از انجام تحقیقات و تعقیب سرنخ ها موفق به شناسایی دو سارق سابقه دار شدند، تصریح کرد: پلیس با هماهنگی مقام قضائی متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کرد.

سرهنگ رمضانی با بیان اینکه متهمان در بررسی فنی پلیس به 24 فقره سرقت باطری خودرو اعتراف کردند، بیان داشت: با تلاش ماموران مالخر شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت در خاتمه با اشاره به این که متهمان برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند، به مالکان خودروها توصیه کرد: به منظور برخورداری از امنیت و پیشگیری از سرقت لوازم و قطعات خودرو از قرار دادن اتومبیل در کوچه ها و معابر تاریک خوداری و حتی الامکان در پارکینگ ها و توقفگاه های دارای نگهبان پارک کنید.

(0)(0)کد مطلب: 200422
تاریخ: 26 مرداد 1397

سرقت به‌خاطر برند پوشیدن!

سرقت به‌خاطر برند پوشیدن!

گیل نگاه: فوق لیسانس کامپیوتر دارد، اما در پیتزافروشی کار می‌کرد. انواع پیتزا‌های آمریکایی و ایتالیایی را به‌صورت حرفه‌ای تهیه می‌کرد. درآمد بدی نداشت، با این‌حال کفاف لباس‌های مارک‌دارش را نمی‌داد. برای همین تصمیم گرفت از راه دیگری تیپ و ظاهرش را شیک کند.

به گزارش شهروند؛ قرص خواب‌آور گرفت و به پارک‌های شمال شهر رفت. هدفش پسران جوان ثروتمند بود. آن‌ها را شناسایی می‌کرد و با قرص آن‌ها را می‌خواباند. بعد از آن تمام پول و مدارکشان را می‌دزدید. پیش از خواباندن طعمه‌هایش با آن‌ها طوری طرح دوستی می‌ریخت که حتی رمز عابربانکشان را هم متوجه می‌شد. بعد هم با نسکافه مسموم آن‌ها را می‌خواباند. مجید در هر سرقت کلی پول گیرش می‌آمد تا جایی که در یکی از سرقت‌هایش 40میلیون تومان پول به جیب زد. قصه دزدی‌های او را بخوانید:

چند وقت است که دزدی می‌کنی؟
تقریبا سه‌ماهی می‌شود که این کار را شروع کرده‌ام.

سابقه هم داری؟
سال 90 بود. با همین شیوه دو نفر را بیهوش و از آن‌ها دزدی کردم. البته شاکی‌ها از دوستانم بودند و برای انتقام این کار را کردم. بعد از گذراندن دوره حبس هم توبه کردم، تا اینکه باز هم تصمیم به سرقت گرفتم.

چرا دوباره سرقت کردی؟
بی‌پول بودم. نیاز شدید مالی داشتم، برای همین مجبور شدم سرقت کنم.

کار نمی‌کردی؟
پیتزازن حرفه‌ای بودم. انواع و اقسام پیتزا‌های ایتالیایی و آمریکایی را به‌صورت حرفه‌ای تهیه می‌کردم. پیتزافروشی که در آن کار می‌کردم هم در خیابان ستارخان بود.

درآمدت کم بود؟
ماهی دو میلیون تومان درآمد داشتم، ولی برای من کم بود.

مگر زندگی‌ات چقدر خرج داشت؟
من مجردم و تنها زندگی می‌کنم. یک خانه در ستارخان اجاره کرده‌ام، ولی زندگی‌ام خرج دارد. من همیشه باید لباس مارک‌دار بپوشم. ساعت و عینک دودی‌ام هم باید مارک‌دار باشد. با دو میلیون تومان حقوق چطور می‌توانستم این همه هزینه را تامین کنم. من همیشه دوست دارم شیک باشم و بهترین لباس‌ها را بپوشم. با حقوق کم هم این کار امکان‌پذیر نیست.

با چه شگردی سرقت می‌کردی؟
به پارک‌های شمال تهران می‌رفتم. در آنجا پسرانی که ظاهرشان نشان می‌داد ثروتمند هستند را شناسایی و بعد با آن‌ها سر صحبت را باز می‌کردم و طرح دوستی می‌ریختم. وقتی حسابی با آن‌ها دوست می‌شدم، با هر ترفندی شده رمز عابربانکشان را می‌گرفتم. بعد نسکافه‌ای می‌خریدم و قرص خواب در آن می‌ریختم. آن‌ها به محض خوردن نسکافه می‌خوابیدند. من هم پول و طلا و کارت عابربانکشان را سرقت می‌کردم.

با کارت‌های عابربانک چه کار می‌کردی؟
معمولا طلا می‌خریدم.

در هر سرقت چقدر پول گیرت می‌آمد؟
بستگی داشت؛ مثلا در یک سرقت 500 هزار تومان و در یک سرقت هم 40 میلیون تومان پول گیرم آمد.

بعد از سرقت دوباره سراغی از آن‌ها نمی‌گرفتی که ببینی به هوش آمده‌اند یا نه؟
من آن‌ها را بیهوش نمی‌کردم. فقط با سه قرص خواب آن‌ها را می‌خواباندم. می‌دانستم که خیلی زود بیدار می‌شوند.

از چند نفر با این روش سرقت کردی؟
دقیقا یادم نیست، ولی فکر می‌کنم 10 تا 15 نفر بودند.

درس خوانده‌ای؟
فوق لیسانس کامپیوتر دارم.

پس چرا در پیتزافروشی کار می‌کردی؟
چون کار برایم پیدا نمی‌شد. هرچه می‌گشتم بی‌فایده بود. برای همین به پیتزافروشی رفتم و کار تهیه پیتزا را یاد گرفتم. خیلی زود هم در این کار حرفه‌ای شدم، اما درآمدم کافی نبود.

(0)(0)کد مطلب: 200403
تاریخ: 26 مرداد 1397

بخشدار باید مانند یک پزشک از تمام ظرفیت های موجود، نسخه صحیحی برای حل مشکلات و دردهای مردم بپیچد

بخشدار باید مانند یک پزشک از تمام ظرفیت های موجود، نسخه صحیحی برای حل مشکلات و دردهای مردم بپیچد

گیل نگاه / محمدرضا بازرگانی: آیین تودیع و معارفه بخشدار رحیم آباد با حضور معاون سیاسی استاندار، سرپرست فرمانداری رودسر، امام جمعه رحیم آباد و نماینده مردم شهرستان رودسر و املش در مجلس شواری اسلامی برگزار شد.(گزارش تصویری)

در این مراسم منصور سعادت نژاد، بخشدار سابق رحیم آباد پس از ارائه گزارش کاملی از دوران مدیریتی خود اظهار داشت: جذب تمام و کمال اعتبارات منطقه افتخار نیست، بلکه وظیفه بخشدار است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام حبیبی، امام جمعه رحیم آباد، ضمن تقدر از زحمات چهار ساله بخشدار سابق و عرض تبریک به بخشدار جدید، خاطر نشان کردند که با مراسم تودیع نباید تجربیات مسئول سابق به فراموشی سپرده شود، بلکه باید از این اندوخته های در راستای پیشبرد امورات مختلف استفاده شود.

سپس علی وارسته، سرپرست فرمانداری رودسر با بیان اینکه با تغییر مدیران هرگز کاری بر زمین نمی ماند افزود اگر مسئولین در انجام وظیفه خود، رضای خداوند را هدف قرار دهند به طور قطعی به رضایت خلق هم در کنار آن به وجود خواهد آمد.

علی اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، در ادامه این مراسم با خطاب قرار دادن بخشدار جدید تاکید کرد، بخشدار باید مانند یک پزشک با استفاده از تمام ظرفیت های موجود، نسخه صحیحی برای حل مشکلات و دردهای مردم بپیچد.

در پایان فرشاد شریفی بخشدار جدید رحیم آباد، ضمن بیان حساسیت های فعلی اوضاع کلی کشور گفت: رقابت های سیاسی مختص دوران انتخابات است و همه با سلایق مختلف سیاسی با هم برادر هستند. بخشدار، بخشدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است نه بخشدار یک جناح سیاسی خاص.

(0)(0)کد مطلب: 200383
تاریخ: 26 مرداد 1397
>