گروه خبری خودرو

استانداری اصفهان هواپیمایی قشم را خرید


پرشین خودرو: استاندار اصفهان از خرید شرکت هواپیمایی قشم خبر داد و گفت: قشم ایر مشکلات تحریمی ندارد و اجازه داشتن پرواز به اروپا و کیفیت هواپیماها و خدمات پروازی از مزایای آن است.
استانداری اصفهان هواپیمایی قشم را خرید

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، محسن مهرعلیزاده اظهار کرد: از روز اول برای تکمیل زنجیره گردشگری و کمک به ورود و خروج مسافران خارجی به تهران پروژه هایی از جمله توسعه فرودگاه، قطار سریع السیر تهران-اصفهان با هدف اتصال اصفهان به 6 تا 7 پایتخت در جهان و ... تعریف شده بود که البته یک مولفه کم داشتیم و که آن یک ایرلاین بود.

وی با بیان این که پس از سه ماه تلاش، موفق شدیم شرکت قشم ایر را برای توسعه ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان خریداری کنیم، افزود: به دلیل شرایط خاص استان و پتانسیل بالای گردشگری،نیاز به داشتن ایرلاین مختص اصفهان کاملا احساس می شد.

وی با بیان این که قشم ایر 14 هواپیمای در حال پرواز دارد، تصریح کرد: این ایرلاین ساختار و امکانات خوبی دارد، موافقنامه این خرید امضا شده و می توانیم بگوییم این شرکت هواپیمایی متعلق به استانداری اصفهان است.

استاندار اصفهان با یادآوری این که بر اساس توافنامه باید مراحل بعدی خرید انجام شود و استانداری قراردادهای آن را امضا کرده است، اظهار کرد: قشم ایر مشکلات تحریمی ندارد و اجازه داشتن پرواز به اروپا و کیفیت هواپیماها و خدمات پروازی از مزایای آن است.

استفاده از تلفن همراه؛ مهمترین عامل حواس پرتی حین رانندگی


پرشین خودرو: استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی بیشترین نگرانی را در بحث ایمنی جاده‌ها به خود اختصاص داده است. مردم بسیاری از کشورها مثل استرالیا، خواستار برخورد قاطع پلیس با این مشکل هستند.
استفاده از تلفن همراه؛ مهمترین عامل حواس پرتی حین رانندگی

به گزارش پرشین خودرو به نقل از زومیت، تقریباً سه‌چهارم رانندگان استرالیا در مورد استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی؛ ابراز نگرانی کرده‌اند و نیمی از آن‌ها با جریمه سنگین رانندگان خاطی، موافق هستند.

بر اساس یک مطالعه روی 1500 راننده در استرالیا، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی در صدر لیست نگرانی‌ها و مشکلات مربوط به ایمنی جاده‌ها قرار دارد. در این مطالعه 72 درصد از رانندگان استفاده از تلفن همراه را برای دیگران بسیار خطرآفرین می‌دانند. طبق همین مطالعه رانندگان مست با 56 درصد و سرعت غیرمجاز با 55 درصد در رتبه‌های بعدی این لیست قرار دارند. رانندگی نمایشی با 46 درصد، رانندگان معتاد و متأثر از مصرف مواد مخدر با 41 درصد و خستگی رانندگان با 38 درصد از دیگر موارد ایجاد نگرانی در این لیست هستند که مردم خواستار برخورد قاطع و بدون اغماض پلیس با خاطیان هستند؛ زیرا این افراد در حین رانندگی علاوه بر خود، جان دیگر رانندگان که قوانین را رعایت می‌کنند را به خطر می‌اندازند.

یک متخصص ایمنی جاده‌ها می‌گوید:

استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی بسیار شایع است و تقریباً به رفتار عادی بسیاری از رانندگان تبدیل‌شده است. به‌طور مثال زمانی که فردی در هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده می‌کند، تمرکز لازم برای رانندگی را ندارد و ذهن او به تلفن همراه معطوف شده است. در این لحظه رفتار او تقریباً شبیه به فردی است که براثر نوشیدن مشروبات الکلی مست شده و هیچ کنترلی بر ذهن و فکر خود نداشته باشد . چنین فردی نسبت به اتفاقات جاده نمی‌تواند عکس‌العمل مناسب نشان دهد و خطرآفرین می‌شود.

استرالیا یکی از کشورهای دارای بیشترین نرخ استفاده از تلفن همراه در جهان است؛ به همین دلیل تعداد افرادی که به‌طور غیرقانونی با تلفن همراه در زمان رانندگی صحبت می‌کنند در حال افزایش است.

 56 درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه استفاده پلیس از آموزش‌هایی برای تغییر رفتار رانندگان را مؤثرترین راه برای مقابله با رفتار بد رانندگان می‌دانند و بر این عقیده هستند که برگزاری کلاس‌های آموزشی می‌تواند تأثیر طولانی‌مدت بر رانندگان داشته باشد. همچنین 79 درصد معتقدند که استفاده پلیس از خودروهای بدون چراغ و علامت شناسایی رسمی می‌تواند باعث کاهش این رفتار رانندگان شود. فقط 9 درصد از افراد استفاده از دوربین‌های ایمنی جاده‌ها را به‌عنوان یک عامل بازدارنده مؤثر می‌دانند. همچنین قابل‌توجه است که تقریباً اکثر شرکت‌کنندگان از نقش پلیس در بحث ایمنی جاده‌ها به‌طور کامل حمایت کرده‌اند.

برخی نیز معتقدند که افزایش تعداد گشت‌های جاده‌ای که به‌وضوح مشخص و قابل‌مشاهده‌اند، مؤثرترین راه برای تغییر رفتار غیر صحیح رانندگان است؛ زیرا برای رانندگان حضور غیرقابل‌پیش‌بینی گشت‌های پلیس در زمان‌ها و مکان‌های متفاوت بسیار بیشتر از دوربین‌های کنترل جاده‌ای تأثیرگذار است. از طرف دیگر دوربین‌های کنترل بزرگراه‌ها هنوز محدودیت‌های خاص خود رادارند. به‌طور مثال یک دوربین کنترل سرعت هنوز نمی‌تواند تفاوت بین یک راننده مست و عادی که با سرعت مجاز رانندگی می‌کنند را تشخیص دهد.

تحویل اجناس سوپرمارکت با خودروی خودران در آریزونا + عکس


پرشین خودرو: خودران مخصوص دلیوری اجناس فروشگاه سرانجام راهی جاده‌های آریزونا شد.
تحویل اجناس سوپرمارکت با خودروی خودران در آریزونا + عکس

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خبرآنلاین، سوپرمارکت موسوم به Kroger اعلام کرد فاز آزمایشی خودروی خودران مجهز به اجناس سفارش داده‌شده توسط مشتریان را از فروشگاه «فرای فود» در اسکاتسدل شروع کرده است.

استارتاپ Nuro که دو سال پیش توسط مهندسان سابق گوگل برای توسعه فناوری خودروی خودران راه‌اندازی شد، با کروگر در این کار مشارکت می‌کند.

مشتریان از طریق سایت کروگر یا اپلیکیشن تعبیه‌شده می‌توانند اجناس خود را برای همان روز یا روز بعد سفارش داده و دریافت کنند.

 در فاز اول خودروهای تویوتا پریوس مجهز به فناوری خودران Nuro این کار را به انجام رسانده و کالا را تحویل مشتری می‌دهند.

البته هر خودرو به دلایل امنیتی یک راننده نیز همراه خود دارد تا در مواقع ضروری خودرو را هدایت کند. «دِیو فرگوسن» مؤسس Nuro می‌گوید آریزونا مرکز تست فناوری‌های خودران شده است. اوبر، وایمو، لیفت و سایر کمپانی‌ها تست‌های خودران خود را در آریزونا انجام می‌دهند.

 اخیراً گوگل (وایمو) و وال مارت نیز طرحی مشابه برای دلیوری اجناس بقالی به درب خانه‌ها در فونیکس را شروع کردند و حالا سیستم جدید رقیب تازه آن‌ها می‌شود.آمازون نیز با خرید «هول فودز» سیستمی مشابه را راه‌اندازی کرده تا تحت برنامه پرایم به مشتریان پر و پا قرص خود اجناس روزانه را تحویل دهد.

پلیسی که همکار خود را جریمه کرد!


پرشین خودرو: به تازگی عکسی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد یک پلیس وظیفه‌شناس آبادانی در اقدامی جالب، خودروی همکار خود را که مرتکب خلاف شده، جریمه می‌کند.
پلیسی که همکار خود را جریمه کرد!

به گزارش پرشین خودرو، عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم همیشه عامل بروز حوادث تلخ شده و اساس وجود این قوانین جلوگیری از همین اتفاقات ناگوار است.

بسیاری از مردم در اغلب اوقات برای راحتی خود قوانین راهنمایی و رانندگی را زیر پا گذاشته و به آن عمل نمی‌کنند. یکی از عواملی که می‌تواند انگیزه مردم برای عمل قوانین را کم کند، این است که مأموران راهنمایی و رانندگی خود به این قوانین عمل نکنند یا در اعمال قوانین عدالت را رعایت نکرده و سلیقه‌ای عمل کنند.

به تازگی عکسی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد یک پلیس وظیفه‌شناس آبادانی در اقدامی جالب، خودروی همکار خود را که مرتکب خلاف شده، جریمه می‌کند.

 

در ادامه این عکس را مشاهده می‌کنید.

 

ارتش آمریکا موشک فراصوت می‌سازد


پرشین خودرو: نیروی هوایی ارتش ایالات متحده آمریکا تصمیم به ساخت دومین نسخه از سلاح‌های فراصوت گرفته و ساخت آن را به شرکت لاکهید مارتین واگذار کرده است.
ارتش آمریکا موشک فراصوت می‌سازد

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، نیروی هوایی ارتش آمریکا به نظر می‌رسد به طور جدی به دنبال توسعه موشک‌های فراصوت است و قرارداد توسعه دوم آن را به مبلغ 480 میلیون دلار به شرکت "لاکهید مارتین" اعطا کرده است تا بتواند یک نمونه اولیه از موشک فراصوت بسازد که قادر به پرواز با بیش از پنج برابر سرعت صوت است.

موشک‌های فراصوت توانایی تغییر در میدان‌های جنگ آینده را دارند. اگر یک ارتش بتواند یک سیستم عملیاتی موشک‌های فراصوت را در تعداد زیاد بکار ببرد، به معنای واقعی کلمه می‌تواند در برابر هر پدافند هوایی که در حال حاضر استفاده می‌شود، موفق عمل کند.

 

موشک

 


اگر چه روسیه و چین بارها ادعا کرده‌اند که چنین سلاح‌هایی دارند، اما اثبات قطعی آن هنوز انجام نشده است. اما چیزی که روشن است این که یک مسابقه واقعی بین ایالات متحده آمریکا، چین، روسیه، آلمان، انگلیس، هند، استرالیا و حتی اندونزی در ساخت این سلاح‌ها وجود دارد.

در حال حاضر وزارت دفاع آمریکا، آژانس موشک‌های دفاعی، نیروی هوایی، نیروی دریایی و نیروی زمینی ارتش این کشور در حال همکاری برای توسعه هر چه سریعتر فناوری سلاح‌های فراصوت هستند.

ژنرال دیوید ال گلدوین می‌گوید: تیم مشترک نیروی هوایی ایالات متحده نیاز به ترکیب کردن مناسب قابلیت‌های چابکی در رقابت و تضمین موفقیت در درگیری‌ها دارد. ما باید مرزهای فناوری را جابجا کنیم و در این زمینه قدرت برتر باشیم.

قرارداد جدید به شرکت "لاکهید مارتین" اجازه می‌دهد فورا کار خود را بر روی نمونه اولیه این موشک آغاز کند، با این شرط که در عرض 180 روز انجام شود.

سرمایه‌گذاری 8هزار میلیارد‌ی بخش خصوصی در بندر امیرآباد


پرشین خودرو: مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: 8 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در حال انجام است.
سرمایه‌گذاری 8هزار میلیارد‌ی بخش خصوصی در بندر امیرآباد

به گزارش پرشین خودرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی درباره برنامه های توسعه بندر امیرآباد، بیان کرد: 6 واحد تولیدی و صنعتی در منطقه بندر امیرآباد در دست ساخت است که میزان سرمایه‌گذاری آن به حدود 6 هزار و 500 میلیارد ریال می رسد.

وی اضافه کرد: انعقاد قرارداد برای ساخت چهار طرح جدید نیز در دست اجرا است که میزان سرمایه مورد نیازشان حدود یک‌هزار و 400میلیارد ریال برآورد شده است.

رضوانی اظهار داشت: تاکنون در منطقه اقتصادی بندر امیرآباد حدود 12 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بار نشست و یک هزار و 500 نفر در این واحدها اشتغال دارند.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، گفت: اسکله «رورو ریلی» این بندر اوایل سال 98 به بهره برداری می‌رسد.

رضوانی اظهار داشت: حدود 95 درصد از ریل‌گذاری در خطوط خشکی به اتمام رسیده و در حوزه سایت دریایی کارها نیز درحال انجام است.

 

بندر

 


وی مزیت اسکله رورو را اتصال به شبکه ریلی سراسری اعلام کرد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح حدود 25 کیلومتر شبکه ریلی ایجاد شد تا این خطوط به شبکه سراسری کشور متصل شود.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بیان کرد: با بهره‌برداری از اسکله رورو، صادرات و واردات کالا از طریق شبکه ریلی افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی بندر امیرآباد حدود 7,5 میلیون تن است، تصریح کرد: تاکنون 300 میلیارد ریال برای اجرای اسکله رورو هزینه شد و پیش‌بینی می شود برای تکمیل آن نیز حدود 300 میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز باشد.

مدیر بندر امیرآباد با بیان اینکه اکنون حدود 25 درصد از فعالیت های این بندر به صورت هوشمند انجام می شود، افزود: تلاش می شود همه فعالیت‌های بندر امیرآباد که از بنادر نسل سوم محسوب می‌شود به سمت هوشمندسازی پیش برود.

>