گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

مشکل بزرگ استقلال ؛ تیم شفر رهایی از این درد را بلد نیستعباس سرخاب: تغییرات دائم در ترکیب باعث حذف استقلال شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: بیشتر گل‌های استقلال در این فصل را مدافعان یا هافبک‌های این تیم زده‌اند و تنها تعداد کمی از گل‌هایش را مهاجمانش به ثمر رسانده‌اند. این درست برعکس چیزی است که باید باشد.

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: بیشتر گل‌های استقلال در این فصل را مدافعان یا هافبک‌های این تیم زده‌اند و تنها تعداد کمی از گل‌هایش را مهاجمانش به ثمر رسانده‌اند. این درست برعکس چیزی است که باید باشد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

عباس سرخاب از نتایج به‌دست آمده برای استقلال در هفته‌های اخیر ابراز تعجب نمی‌کرد. او که با اتفاقات رخ‌داده برای این تیم در ابتدای فصل کاملاً آشنا و به آن‌ها آگاه بود درباره این مسائل و این‌که چرا گرو نمی‌تواند در نوک حمله استقلال گل بزند حرف زد.

 

*استقلال از جام‌حذفی کنار رفت. نتایجش در لیگ هم با انتقاد مواجه است

عباس سرخاب گفت:

با بازی‌ هایی که از استقلال در لیگ دیده ام این نتایج قابل پیش بینی بود. متأسفانه استقلال به همان دردی دچار است که از بتدای فصل به آن گرفتار شده و رهایی از آن را هم بلد نیست!

 

* چه دردی؟

عباس سرخاب گفت:

نگاهی به اسامی گلزنان استقلال مشخص می‌کند بیشتر گل‌های استقلال در این فصل را مدافعان یا هافبک‌های این تیم زده‌اند و تنها تعداد کمی از گل‌هایش را مهاجمانش به ثمر رسانده‌اند. این درست برعکس چیزی است که باید باشد. اغلب تیم‌ها بیشتر مهاجمان‌شان گل می‌زنند و برخی گل‌ها هم توسط مدافعان پیش‌تاخته یا هافبک‌ها زده می‌شود.

 

*چرا استقلال به درستی نمی‌تواند از مهاجمانش استفاده کند؟

عباس سرخاب گفت:

بخشی از این به فشار روحی و روانی برمی‌گردد که هواداران تیم روی بازیکنان این پست در استقلال به‌وجود آورده‌اند. از روزی که استقلال به لیگ آمده دائماً همه از تیام حرف می‌زنند و نام او را بر لب دارند. البته مهاجمی که گلزن باشد با این حرف‌ها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد ولی به هر حال همه این توانایی را ندارند و برخی بازیکنان با یکی دو بازی گل نزدن روحیه‌شان را از دست می‌دهند. خود ما در دورانی که برای استقلال بازی می‌کردیم وقتی یکی دو بازی گل نمی‌زدیم تحت فشار به میدان می‌رفتیم که وای اگر این‌بار هم گل نزنیم چه می‌شود! در این دوره و زمانه که ده‌ها کانال خبری و صد‌ها صفحه اینستاگرامی داریم که همه برای بازیکنان خط و نشان می‌کشند باید این وضعیت سخت‌تر باشد.

 

* راه حل چیست؟

عباس سرخاب گفت:

راه حل خاصی ندارد. این به کادر فنی برمی‌گردد. به نظر می‌رسد الحاجی گرو اصلاً بازیکنی نیست که بتواند با یکی دو بازی بیشتر و کمتر به گل‌زدن بیفتد. گرو سابقه اش نشان می‌دهد که در سه، چهار سال اخیر تعداد انگشت‌شماری گل زده داشته و در طول سه سال فقط 9 گل به ثمر رسانده است. از بازیکنی با این کیفیت، همین‌قدر هم انتظار می‌رود. شفر نباید این‌قدر ترکیب تیم را تغییر بدهد. وقتی قائدی و صیادمنش به اضافه روح‌ا… باقری مثلث خوبی را تشکیل داده‌اند چرا باید در هر بازی این سه را بیرون ببرد یا آن‌ها را یکی یکی به میدان برگرداند؟ به نظر می‌رسد خود شفر هم در این‌باره به نتیجه دقیقی در برنامه‌هایش نرسیده است. با توپی که گرو در یک‌قدمی دروازه گل نکرد توانایی‌ها و میزان اعتماد به‌نفس این بازیکن برای همه عیان شد.

منبع: خبرورزشیaddup.center