گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

یونکر: اتحادیه اروپا و بریتانیا به قراردادی برای برگزیت نیاز دارند

  1. صفحه اصلی
  2. آخرین اخبار

رئیس کمیسیون اروپا پنجشنبه شب تاکید کرد قرارداد با بریتانیا برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا ضروری است.

به گزارش پارس تودی،  «ژان کلود یونکر» Jean-Claude Juncker  در فنلاند تصریح کرد دستیابی به یک توافق میان بریتانیا و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای خروج این کشور از این اتحادیه «سخت اما ضروری است.»

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی)، 23 ژوئن 2016 با شرکت در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحایه اروپا رای دادند.

مذاکرات خروج از مارس 2017 میان بروکسل و لندن آغاز شد. دولت بریتانیا باید مذاکرات برگزیت را تا مارس 2019 به سرانجام برساند.

تاکنون چند دور مذاکره میان دوطرف برگزار شده، اما این مذاکرات پیشرفت زیادی نداشته است. 

دوطرف هنوز در برخی زمینه ها به ویژه مرزهای ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند اختلاف نظر دارند.

بریتانیا تنها شش ماه فرصت ماندن در اتحادیه اروپا را دارد.

این در حالی است که نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌ دهد بیش از نیمی از مردم بریتانیا ترجیح می‌دهند کشورشان در اتحادیه اروپا باقی بماند.

بر اساس این نظرسنجی که روز شنبه 29 سپتامبر منتشر شد 55 درصد  بریتانیایی ها معتقدند ماندن در اتحادیه اروپا گزینه بهتری نسبت به خروج از این اتحادیه است.

«صادق خان» Sadiq Khan شهردار لندن نیز 16 سپتامبر خواستار برگزاری یک همه پرسی جدید درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شده بود.

نخست وزیر بریتانیا اما مخالف برگزاری همه پرسی مجدد است.

«ترزا می» که طرح خروج وی از اتحادیه اروپا هنوز پذیرفته نشده، بارها ایده همه پرسی مجدد را رد کرده اما قول داده است که توافق در حال مذاکره با بروکسل را به رای نمایندگان مجلس کشورش بگذارد.

117

18 آبان 1397, 01:42 تهران


addup.center